Połącz się z nami

News Chicago

Rodziny, które straciły dzieci razem uczczą ich pamięć wydarzeniem Butterfly Run and Walk

Opublikowano

dnia

Śmierć dziecka, bez względu na wiek czy okoliczności, pozostawia w rodzinach wielką dziurę. Wiele z nich czuje się odizolowanych w swoim smutku, bez nikogo, z kim naprawdę mogłyby się podzielić swoją stratą. Organizacja Missing Pieces oferuje im swoją pomoc w tym najtrudniejszym zmaganiu, a w niedzielę w Chicago połączy rodziny sportowym wydarzeniem ku czci ich dzieci.

Śmierć dziecka, strata trudna do wyobrażenia, jest rzeczywistością dla ponad 2500 rodzin każdego roku w Illinois, wg Kristin James należącej do Greater Illinois Pediatric Palliative Care Coalition, organizacji Missing Pieces i Fundacji HAP.

„Każde dziecko zasługuje na pamięć. Nawet po 25 latach wspierania rodzin w żałobie, nadal uczę się z historii każdego rodzica i czuję się zaszczycona, że mogę zachować wspomnienia ich dzieci”- dodaje James.

„Kiedy wydarzy się to niewyobrażalne, jesteśmy tutaj, aby zapewnić każdej rodzinie wsparcie, którego potrzebuje podczas podróży w żałobie”.

Jednym ze sposobów, w jaki Missing Pieces honoruje dzieci i ich rodziny, jest Butterfly Run Walk + Flutter.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 15 października, w Ned Brown/Busse Woods, Grove No. 26, Elk Grove Village. Zacznie się o 8.30 rano od rejestracji.

Wydarzenie obejmuje bieg na 5 km, 1-milowy spacer i Flutter Fun Run dla dzieci.

Następnie w parku odbędzie się impreza z zajęciami dla dzieci, animatorami, muzyką i nie tylko. Ci, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą wziąć udział w wirtualnym biegu.

To wydarzenie nie tylko zbiera pieniądze, ale daje poczucie wspólnoty i wsparcia.

Missing Pieces to sieć ponad 70 organizacji, które skupiają się na wspieraniu ludzi po stracie dziecka, aby znaleźć zasoby, które pomogą im przejść prze żałobę.

Pomaga ludziom znaleźć zindywidualizowaną, znaczącą pomoc. Partnerzy organizacji wnoszą wiedzę na temat utraty dzieci w wyniku choroby, urazu, zabójstwa, przedawkowania i samobójstwa, a także służą rodzinom i dzieciom pogrążonym w żałobie okołoporodowej z powodu śmierci młodych dorosłych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę missingpiecesgrief.org.

Fundacja HAP jest niezależną organizacją non-profit, która zapewnia edukację, rzecznictwo, rozwój siły roboczej i badania dotyczące opieki hospicyjnej i paliatywnej dla wszystkich grup wiekowych.

Koncentruje się na zapewnianiu środków i wsparcie w żałobie; edukację społeczności i pracowników służby zdrowia; oraz rozwijanie polityk, które pomagają jednostkom i rodzinom zarządzać opieką u schyłku życia.

Każdy powinien mieć dostęp do ulgi w bólu i udręce psychicznej poprzez opiekę paliatywną i hospicyjną, która może zapewnić wsparcie, godność i komfort w dniach, tygodniach, a nawet latach przed śmiercią; i wesprzeć późniejszą żałobę.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź thehapfoundation.org.

Greater Illinois Pediatric Palliative Care Coalition składa się z systemów szpitalnych, hospicjów, rodzin i organizacji wspierających, których celem jest optymalizacja jakości życia każdego dziecka w stanie Illinois żyjącego z poważną chorobą, ich rodzin i zespołów, które się nimi opiekują.

Grupa stara się pomóc każdemu dziecku żyć jak najlepiej i wspierać rodziny w ich emocjonalnej podróży od diagnozy przez leczenie i żałobę. Działa w celu podniesienia świadomości na temat unikalnych potrzeb ciężko chorych dzieci.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź tutaj.

Butterfly Run, Walk + Flutter to zabawne, rodzinne, specjalne wydarzenie dla osób na każdym poziomie sprawności, które chcą być częścią uczczenia pamięci zmarłych dzieci. Wydarzenie jest miejscem dla rodzin, których łączy wspólna więź.

Na spotkaniu jest zrozumienie, przestrzeń uzdrowienia, a przede wszystkim radość i śmiech.

Rodziny są zaproszone do wspólnego łączenia się bez względu na to, czy minęły dwa tygodnie od śmierci ich dziecka, czy minęło ponad 10 lat, aby świętować i uhonorować swoje dzieci. Uczestnicy Butterfly Run, Walk + Flutter są razem, aby wspierać ciężko chore dzieci i rodziny w żałobie.

Harmonogram wydarzeń:

  • 8:30AM – 10:00AM Rejestracja
  • 9:00AM – 1:00PM Zajęcia rodzinne w Strefie Dzieci
  • 10.00AM – Wyścig na 5 km
  • 10:15 – Marsz na dystansie 1 mili
  • 11:30 – Bieg Flutter Fun dla dzieci

Koszt to 30 USD za bieg na 5 km i marsz na 1 milę; 5 USD za bieg dla dzieci Flutter Fun Run; 100 dolarów za czteroosobową rodzinę.

Zarejestruj się na stronie butterflyrunillinois.org.

Źródło: dailyherald
Foto: Missing Pieces, istock/PeopleImages/ gorodenkoff/ :kieferpix

News Chicago

Lake County Fair zaprasza na 5 dni szalonych atrakcji już od środy

Opublikowano

dnia

Autor:

Targi Lake County Fair powracają po raz 95., oferując karuzele, jedzenie, muzykę na żywo, motocross, monster trucki, jazdę na bykach, wyścigi świń, konkursy bydła i wiele innych. Pięciodniowy festiwal odbywa się na terenach targowych i w centrum wydarzeń Lake County pod adresem 1060 E. Peterson Road, Grayslake.

Targi odbywają się w godzinach od 10:00AM do 10:00PM w środę i czwartek, 24 i 25 lipca; od 10:00AM do północy w piątek i sobotę 26 i 27 lipca; oraz od 10:00AM do 8:00PM w niedzielę, 28 lipca, z atrakcjami i grami czynnymi od godz. 1:00PM w środę.

Od południa do 1:00PM w środę gry i zabawy będą otwarte dla osób ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi i ich rodzin, a zamknięte dla ogółu społeczeństwa.

Hala wystawiennicza czynna będzie w godzinach 10.00AM – 8.00PM w środę i czwartek, od 10:00AM do 9:00PM w piątek i sobotę oraz od 10:00AM do 6:00PM w niedzielę. Godziny otwarcia stajni dla zwierząt to 8:00AM –9:00PM od środy do soboty oraz od 8:00AM do 5:00PM w niedzielę.

Muzyka na żywo obejmuje występy:

  • Operation Glow Taylor Swift Party o 8:00PM w środę;
  • A Sure Thing o 5:00PM i Brass From The Past o 8:00PM w czwartek;
  • GooRoos o 6:00PM i Motown Nation o 9:30PM w piątek;
  • Mellencougara o 6:00PM i Matthew Holm Band o 9:00PM w sobotę
  • Billy Elton o 5:00PM i Total Beaches o 6:00PM w niedzielę

Wstęp na trybuny i arenę w trakcie wydarzeń jest bezpłatny z biletem wstępu ogólnego, i obejmuje wyścigi motocross i monster trucków, konkurs profesjonalnej jazdy na byku oraz jazdy konnej wokół beczek.

Dzienny wstęp kosztuje 15 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat, 5 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat i 65 lat i starszych oraz jest bezpłatny dla osób w wieku 5 lat i młodszych.

Karnety sezonowe, ważne na wszystkie pięć dni targów, kosztują 55 dolarów dla osób w wieku 13–64 lat i 20 dolarów dla osób w wieku 6–12 lat oraz 65 lat i starszych. Bilety dla seniorów nie są dostępne online. Bilety nie są wymagane dla członków czynnego personelu wojskowego w mundurze z ważnym dokumentem tożsamości; bilety dla żołnierzy czynnych nienoszących munduru, weteranów i osób na utrzymaniu z ważną legitymacją wojskową kosztują 5 dolarów (niedostępne online).

W czwartek 25 lipca wstęp jest bezpłatny dla żołnierzy czynnej służby wojskowej, weteranów, osób będących na ich na utrzymaniu i osób udzielających pierwszej pomocy.

Bilety można nabyć na stronie lcfair.com/tickets. Bilety zakupione online nie są przypisane konkretnej dacie i można je wykorzystać w dowolnym dniu targów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie lcfair.com/2024.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Lake County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

JB Pritzker: Harris ma największą szansę na pokonanie Donalda Trumpa w listopadzie

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek, po krótkim wahaniu, czołowi Demokraci w Illinois, w tym Gubernator J.B. Pritzker i Senatorowie – Dick Durbin i Tammy Duckworth, poparli walkę wiceprezydent Kamali Harris o stanowisko Prezydenta USA. Tym samym dołączyli do listy wpływowych Demokratów, którzy także wyrazili poparcie dla jej kandydatury.

JB Pritzker, który także znajdował się na liście jako potencjalny następca Joe Bidena, w niedzielę pochwalił decyzję prezydenta o wycofaniu się z wyścigu, ale nie wspomniał o wsparciu dla Kamali Harris. W poniedziałek rano demokratyczny gubernator powiedział, że rozmawiał z Harris i powiedział jej, że decyzja prezydenta „była prawdziwym zaskoczeniem”.

Decyzja Pritzkera o poparciu dla wiceprezydent, zapadła po tej rozmowie, w czasie której, według źródła mającego wiedzę na ten temat, Harris bezpośrednio poprosiła go o poparcie.

„Ważne jest, aby przemyśleć przyszłość Partii Demokratycznej i kraju, dlatego wczoraj spędziłem wiele godzin na rozmowach z innymi przywódcami naszej partii, uzyskując i przekazując im uwagi na temat drogi do zwycięstwa w listopadzie” – stwierdził gubernator Illinois w poniedziałkowym oświadczeniu. Kamala Harris „reprezentuje największą szansę naszej partii na pokonanie Donalda Trumpa w listopadzie i dołożę wszelkich starań, aby jej w tym pomóc” – powiedział Pritzker.

Senator Dick Durbin powiedział, że „jest dumny, że wspiera” Kamalę Harris i nazwał ją „dobrą przyjaciółką”.

Senator Tammy Duckworth, współprzewodnicząca kampanii Biden-Harris i wiceprzewodnicząca Komitetu Narodowego Demokratów, także poparła wiceprezydent w poniedziałek rano.

„Jestem dumna, że ​​mogę poprzeć Kamalę Harris i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić jej wsparcie potrzebne do zwycięstwa” – powiedziała Duckworth. „W tej chwili Demokraci muszą być w pełni zjednoczeni i włożyć CAŁĄ naszą energię, aby uniemożliwić Trumpowi i jego sojusznikom z MAGA odebranie wszystkich swobód i postępu, jaki osiągnęliśmy”.

Kamalę Harris poparli także burmistrz Brandon Johnson, oraz Kongresmeni z Illinois: Jonathan Jackson, Danny Davis, Nikki Budzinski, Jesus „Chuy” Garcia, Delia Ramirez, Brad Schneider, Jan Schakowsky, Sean Casten, Robin Kelly, Lauren Underwood i Mike Quigley.

Partia Demokratyczna stanu Illinois, która w niedzielę nakazała delegatom „powstrzymać się od publicznych reakcji”, w poniedziałek wydała oświadczenie o swoim pełnym poparciu dla Harris: „Partia Demokratyczna jest zjednoczona w naszym przekonaniu, że wiceprezydent Kamala Harris ma wyjątkowe kwalifikacje do przewodzenia naszym narodem”

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Governor’s Office
Czytaj dalej

News Chicago

Bliscy zastrzelonej przez zastępcę szeryfa kobiety żądają sprawiedliwości

Opublikowano

dnia

Autor:

Sonya Massey przeprosiła zastępcę szeryfa stanu Illinois na kilka sekund przed tym, jak ten trzykrotnie strzelił do bezbronnej, drobnej kobiety w jej domu. Zabiła ją jedna z kul, która trafiła ją w głowę. W poniedziałek opublikowano nagranie z policyjnej kamery ciała z tragicznego incydentu, który miał miejsce 6 lipca w Springfiel i który wstrząsnął opinia publiczną.

W zeszłym tygodniu Wielka Ława Przysięgłych stanu Illinois postawiła w stan oskarżenia byłego zastępcę szeryfa powiatu Sangamon, 30-letniego Seana Graysona. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów morderstwa pierwszego stopnia, pobicia z użyciem broni palnej i niewłaściwego postępowania służbowego.

O tragicznej śmierci 36-letniej czarnoskórej mieszkanki Springfield informowaliśmy tutajSprawa obiegła cały kraj, wywołując oburzenie. Na jej temat wypowiedział się Gubernator JB Pritzker i Prezydent Joe Biden.

Udostępnione w poniedziałek nagranie z policyjnej kamery ciała, potwierdziło wcześniejszą relację prokuratorów o pełnym napięcia momencie, kiedy Grayson krzyknął znad kontuaru do Massey, aby ta postawiła garnek z gorącą wodą. Następnie zagroził, że ją zastrzeli, kobieta uchyliła się, na chwilę wstała, a funkcjonariusz strzelił do niej z pistoletu.

Władze podały, że Sonya Massey zadzwoniła wcześniej pod numer 911, aby zgłosić podejrzanego grasującego w jej okolicy. Na nagraniu widać, że zastępcy funkcjonariuszy przybyli do jej domu tuż przed godziną 1 w nocy 6 lipca. Najpierw obeszli dom i znaleźli na podjeździe czarnego SUV-a z wybitymi szybami.

Gdy zapukali do drzwi, Massey otworzyła po 3 minutach mówiąc „Nie rób mi krzywdy”.

Kiedy rozmawiali przy drzwiach, wydawała się zdezorientowana. Powtarzała, że ​​potrzebuje pomocy, wspomniała o Bogu i powiedziała im, że nie wie, kto jest właścicielem samochodu. Wewnątrz domu funkcjonariusze wydawali się zirytowani, gdy kobieta usiadła na kanapie i przeglądała torebkę, by dać im dowód tożsamości w celu sporządzenia raportu.

Sean Greyson

Wtedy Sean Grayson wskazał garnek stojący na ogniu na kuchence, mówiąc: „Nie potrzebujemy ognia, póki tu jesteśmy”. Massey natychmiast wstała i podeszła do kuchenki, przesuwając garnek w pobliże zlewu. Wydawało się, że ona i Grayson śmiali się nad rondelkiem z gorącą wodą, po czym kobieta niespodziewanie powiedziała: „Przestrzegam cię w imię Jezusa”.

„Lepiej (przekleństwo) tego nie robić, bo przysięgam na Boga, że ​​(przekleństwo) strzelę ci w (przekleństwo) twarz” odpowiedział Grayson. Następnie wyciągnął pistolet kal. 9 mm i zażądał, aby postawiła garnek.

Massey powiedziała: „OK, przepraszam”. Mimo to Grayson wycelował w nią swoją broń. Kobieta schyliła się i podniosła ręce gdy funkcjonariusz zaczął strzelać.

Następnie Grayson zniechęcił swojego partnera do wzięcia apteczki, aby udzielić pomocy rannej kobiecie. Drugi zastępca mówi: „Możemy przynajmniej spróbować zatamować krwawienie”.

Sean Grayson zeznał funkcjonariuszom policji: „Miała wrzącą wodę i rzuciła się na mnie z wrzącą wodą. Powiedziała, że ​​zamierza mnie zganić w imieniu Jezusa, i rzuciła się na mnie z wrzącą wodą.”

„Potrzebowała pomocnej dłoni. Nie potrzebowała kuli w twarz” – powiedział o zamordowanej kobiecie prawnik rodziny, obrońca praw obywatelskich, Ben Crump, podczas poniedziałkowej popołudniowej konferencji prasowej. Według prawnika Sonya Massey napominała funkcjonariusza w imię Jezusa ponieważ miała problemy ze zdrowiem psychicznym.

Ojciec Massey, James Wilburn, zażądał, aby system sądów okręgowych był całkowicie otwarty, jeśli chodzi o dochodzenia i ściganie, oraz przejrzysty dla opinii publicznej.

Sean Grayson, który został zwolniony z pracy w zeszłym tygodniu, przebywa w więzieniu powiatu Sangamon bez możliwości wyjścia za kaucją. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara więzienia, łącznie z dożywociem.

Prezydent Joe Biden powiedział w oświadczeniu, że on i pierwsza dama Jill Biden modlą się za rodzinę zamordowanej kobiety, „gdy stoją w obliczu tej niewyobrażalnej i bezsensownej straty”.

„Kiedy wzywamy pomoc, my wszyscy, Amerykanie – niezależnie od tego, kim jesteśmy i gdzie mieszkamy – powinniśmy móc to zrobić bez obawy o swoje życie” – powiedział Biden.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, Illlinois State Police, Sangamon County Sheriff’s Office
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu