Połącz się z nami

News Chicago

104-letnia Dorothy Hoffner zmarła tydzień po swoim rekordowym skoku na spadochronie

Opublikowano

dnia

Dorothy Hoffner, mieszkanka Chicago, która niedawno ustanowiła rekord świata jako najstarsza osoba, która kiedykolwiek brała udział w skoku spadochronowym w tandemie, zmarła zaledwie tydzień po swoim niesamowitym skoku.

Urzędnicy z Brookdale Senior Living Centre potwierdzili, że 104-latka zmarła we śnie, w poniedziałek w tym tygodniu.

Dorothy Hoffner ustanowiła rekord 1 października, kiedy brała udział w skoku spadochronowym w tandemie na lotnisku Skydive Chicago w Ottawie, około 80 mil na południowy zachód od Chicago.

Wyskoczyła z samolotu lecącego na wysokości około 10 000 stóp i bezpiecznie wylądowała na ziemi. Według urzędników ten skok jest nadal w trakcie potwierdzanie przez przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa.

Hoffner pobiła aktualny rekord w skoku ze spadochronem w tandemie wykonanym przez najstarszą osobę, który od 2022 roku należał do 103-latki ze Szwecji, Rut Linea Ingegard Larsson.

„Skoki spadochronowe to wspaniałe przeżycie i nie ma się czego bać” – powiedziała Dorothy Hoffner powiedziała po swoim skoku. „Po prostu to zrób.”

Dorothy zainteresowała się skokami spadochronowymi wiele lat temu i po raz pierwszy wykonała skok w swoje setne urodziny, ponieważ „wydawało się to interesującym zajęciem”.

Duża grupa jej przyjaciół dołączyła do niej w Ottawie, aby obejrzeć skok ze spadochronem w tym kilku starszych sąsiadów z Jefferson Park.

„Co wiek ma wspólnego z tym, co robisz?” powiedziała po skoku. „Mam 104 lata i co z tego?”

Media na całym świecie podchwyciły nagrania ze skoku spadochronowego Hoffner, a ona zaprosiła każdego reportera, który się z nią skontaktował, na kolację. W dniu śmierci miała zaplanowaną rozmowę z niemieckim magazynem.

Wg osób, które ją znały, Dorothy Hoffner spędziła całe życie w Chicago, najpierw mieszkając w okolicy Humboldt Park, a później w Jefferson Park, i pracowała dla Illinois Bell Telephone Co. Kiedy zaczynała pracę, zarabiała 25 centów za godzinę. Nigdy nie założyła rodziny, ale zawsze miała w sąsiedztwie dobrych przyjaciół.

Jej śmierć była szokiem dla mieszkańców Brookdale. Mimo że miała 104 lata, Dorothy pozostawała aktywna, spacerując codziennie cztery przecznice do Mariano i nadal uczestnicząc w wywiadach z zainteresowanymi placówkami.

Przyjaciele Dorothy nie wierzą, że istniał jakikolwiek związek pomiędzy jej śmiercią a zeszłotygodniowym pobiciem rekordu świata.

Urzędnicy Skydive Chicago złożyli swoje kondolencje, jednocześnie wyrażając dumę, że mogli być częścią wielkiego dnia Dorothy.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią Dorothy i czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy przyczynić się do urzeczywistnienia jej rekordu świata w skoku spadochronowym” – powiedział rzecznik firmy.

„Skoki spadochronowe to aktywność, którą wielu z nas bezpiecznie umieszcza na swoich listach życzeń. Dorothy przypomina nam jednak, że nigdy nie jest za późno na przeżycie dreszczyku emocji”.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Skydive Chicago

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu