Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Polska Szkoła im. Henryka Sienkiewicza zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

Opublikowano

dnia

Polska Szkoła im. Henryka Sienkiewicza organizuje konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Życie w Biblii, Biblia w życiu – przypowieści Jezusa”.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci od przedszkola do klasy 8.

Jego celem jest zachęcenie do czytania Pisma Św., zainteresowanie dzieci postaciami i wydarzeniami biblijnymi oraz kształtowanie postaw moralnych w oparciu o biblijne wzory.

Podpisane prace wykonane dowolną techniką plastyczną należy składać do katechety do dnia 20/21 października.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Źródło: Polska Szkoła im. Henryka Sienkiewicza
Foto: istock/ Choreograph/

Polonia Amerykańska

Koło „Solidarność” zaprasza na Mszę Św. w intencji Naszej Ojczyzny i ofiar stanu wojennego

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Koła „Solidarność” dotyczący zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

„Uprzejmie informujemy że w tym roku przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez „sprawujący władzę” reżim komunistyczny.

Z tej okazji dnia 10-go Grudnia o godzinie 9:00 rano w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski i ofiar stanu wojennego oraz wszystkich którzy oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Organizacje Polonijne, Młodzież, Harcerzy oraz całą Polonię.

Kościół Św. Trójcy znajduje się pod adresem 1118 N Noble St. w Chicago IL 60642

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić: tel. 708-254-2355.

W imieniu organizatorów

Prezes Koła „Solidarność”

BOGDAN STRUMINSKI
President
struminskib@yahoo.com

 

Źródło: informacja własna
Foto: wikimedia
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Harcerski Bazar Świąteczny zaprasza w sobotę do Kościoła Św. Władysława

Opublikowano

dnia

Autor:

Harcerski Bazar Świąteczny odbędzie się w sobotę, 2 grudnia od godz. 1.00-6.00 po południu, w sali parafialnej Św. Władysława, 5354 W. Roscoe Street, Chicago. Kupicie ozdoby i zamówicie pierogi na wigilię.

Na bazarze będzie można zakupić drobne upominki, ręcznej roboty zabawki na choinkę, kartki świąteczne, opłatki, słodycze, książki.

Czynna będzie domowa kuchnia Kół Przyjaciół Harcerstwa i harcerska kawiarenka. Można przyjść, spotkać się z przyjaciółmi i smacznie zjeść. Podczas bazaru, KPH będzie zbierać zamówienia na pierogi wigilijne.

Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: KPH, istock/Yukikae4b/
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Zmień życie jednej rodziny. Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Jeszcze 3 rodziny z okolic Chicago czekają na wyciągniętą dłoń, dzięki której się podniosą.

„Minęło 10 dni od otwarcia naszej Bazy w tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI USA i 13 Rodzin znalazło już swoich DARCZYŃCÓW! Bardzo dziękujemy za otwarcie serc i pomoc naszym rodakom w potrzebie. Pozostały 3 rodziny z rejonu Chicago które oczekują jeszcze na pomoc.  Jeśli chcieliby Państwo zaangażować się i przygotować paczkę dla tych rodzin to bardzo proszę odwiedzić naszą stronę internetową https://www.springfoundation.org/rejon-chicago-2023/

Korzystając z okazji że przed nami Święto Dziękczynienia chciałabym w imieniu Zarządu naszej Fundacji życzyć Państwu wspaniałej atmosfery przy świątecznym stole i podziękować za wsparcie, dobre serce i hojność którą od lat obdarzacie nas i rodziny którym pomagamy. Dzięki Wam możemy działać i rozwijać naszą działalność. DZIĘKUJEMY!”

MAGDALENA CICHA
Board Member Spring Foundation
magdalena.cicha@springfoundation.org
630-631-4179

Szlachetna Paczka opiera się na pracy wolontariuszy i liderów regionów. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i zaczęły sobie radzić.

Szlachetna Paczka realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, bycia bardziej, stawania się bohaterem.

The Spring Foundation została utworzona w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych w celu wspierania działalności Stowarzyszenia Wiosna w Polsce.

W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności Fundacja zza oceanu i chicagowscy Darczyńcy wspierali Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości w Polsce, przyczyniając się do szerzenia idei mądrej pomocy w małych ojczyznach na terenie całego kraju.

Od 2016 roku działania The Spring Foundation koncentrują się na realizowaniu projektów, w tym Szlachetnej Paczki, na terenie USA. The Spring Foundation posiada status organizacji 501(c)3. Ofiarodawca ma prawo odliczyć od podatku donacje złożone na rozwój i działania organizacji.

Źródło: informacja własna, springfoundation
Foto: springfoundation, istock/Choreograph/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu