Połącz się z nami

News Chicago

Chicago ma nowego Komendanta Policji. Larry’ego Snellinga czeka trudne zadanie

Opublikowano

dnia

W środę Rada Miasta Chicago jednomyślnie zatwierdziła nominację Larry’ego Snellinga na stanowisku Komendanta Policji wartym 260 004 dolarów rocznie. Burmistrz Brandon Johnson nazwał go „synem Englewood”, a Radni z całego miasta wychwalali go jako przeciwieństwo Davida Browna, jego niepopularnego poprzednika. Jak nowy komendant poradzi sobie z przestępczością Wietrznego Miasta?

Po głosowaniu Larry Snelling złożył przysięgę, a tymczasowy komendant Fred Waller przypiął gwiazdę na piersi swojego protegowanego.

Nowy Komendant Policji powiedział, że jest gotowy stawić czoła uporczywej i wszechobecnej przestępczości w Chicago. Obiecał też pociąganie swoich funkcjonariuszy do odpowiedzialności.

David Brown przeskakiwał od strategii do strategii bez jasnego planu, czasami przenosząc funkcjonariuszy z dzielnicy do dzielnicy, co złościło członków Rady. Brown, który również zostało jednomyślnie zatwierdzony przez Radę, był przybyszem spoza miasta, który – zdaniem wielu funkcjonariuszy – nigdy nie rozumiał Chicago i go nie wspierał.

W ostatnich dniach niepokojąca fala rabunków i kradzieży pojazdów wzbudziła oburzenie mieszkańców dzielnic North Side, takich jak Bucktown, Wicker Park, Lincoln Park, Old Town i Lake View.

Od początku roku liczba kradzieży pojazdów mechanicznych w całym mieście wzrosła o 86% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i aż o 227% w porównaniu z 2019 rokiem. Liczba napadów wzrosła o 24%., kradzieży o 8%.

Spadła natomiast liczba morderstw (11%) i strzelanin (13%).

„Nasi mieszkańcy nie czują się bezpiecznie”

Radny Brian Hopkins (2. Okręg), przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, powiedział w środę: „Nasi mieszkańcy nie czują się bezpiecznie w swoich społecznościach. Wszyscy to wiemy. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, aby to zmienić.”

We wtorek ta sama banda dokonała „15 napadów z bronią w ręku w ciągu czterech godzin”.

„Nigdy w życiu nie widzieliśmy czegoś takiego” – dodał Hopkins, „wymaga to nowego myślenia i nowego przywództwa ze strony policji, lepszego wykorzystania technologii, lepszego wykorzystania szkoleń i lepszego wykorzystania nowej akademii policyjnej. Wszystkie te rzeczy czekają na Ciebie pierwszego dnia. Wiem, że podołasz temu zadaniu” – zwrócił się do Snellinga.

Członkowie Rady mówili jeden po drugim o swoich wielkich nadziejach związanych z nowym Komendantem Policji Chicago.

Snelling obiecuje, że „będzie więcej zmian”

Larry Snelling, dotychczasowy szef antyterroryzmu Chicago Police Department, większość swojej kariery policyjnej spędził w akademii policyjnej, gdzie wyszkolił wielu obecnych funkcjonariuszy.

Podczas konferencji prasowej po środowym głosowaniu Snelling powiedział, że zmiany na wysokim szczeblu, które Waller zarządził kilka tygodni temu, to dopiero początek.

„Konieczne będzie posunięcie wydziału do przodu i polepszenie naszych relacji ze społecznością” – powiedział.

„Te zmiany będą priorytetem dla dobra mężczyzn i kobiet w wydziale. Zmiany mające na celu budowanie zaufania i budowanie silniejszych partnerstw w naszych społecznościach. Zmiany mające na celu wzmocnienie dochodzeń i zapewnienie sprawiedliwości ofiarom i ocalałym, o których często zapominamy”, dodał nowy komendant.

Snelling zapowiedział, że „technologia będzie odgrywać ogromną rolę” w walce z epidemią napadów, ale ponownie uniknął pytań na temat technologii wykrywania wystrzałów ShotSpotter, której broni, a Johnson stara się wyeliminować.

Zapytany, w jaki sposób wykorzysta postępy, jakie Waller poczynił w kierunku poprawy morale policji, Snelling powtórzył swoją obietnicę, że da funkcjonariuszom więcej czasu na spędzenie czasu z rodzinami i wyciszenie się.

Nie obciążanie nadgodzinami policjantów nie będzie jednak łatwe ze względu na deficyt budżetowy miasta i pozostające 1500 wakatów w CPD.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

DuPage County Fair zaprasza do Wheaton. Będą zwierzęta i pokaz świetlny dronów

Opublikowano

dnia

Autor:

Na DuPage County Fair goście mogą zobaczyć wyścigi świń, rzucać się kawałkami arbuza, nauczyć się sztuki uprawy pomidorów albo podążać za pędzonym stadem owiec. Jarmark powiatowy, który rozpoczyna się dzisiaj w Wheaton potrwa cztery dni. Poza wiejskimi tradycjami uczestnicy zobaczą też wspaniały pokaz świetlny dronów.

W czasie trzech wieczorów DuPage County Fair, drony wystartują z północnego krańca terenu targowego i utworzą różnego rodzaju ruchome kształty na wysokości około 400 stóp. Na nocnym niebie tłumy zobaczą świnię machającą ogonem, Statuę Wolności i obracający się diabelski młyn — a wszystko przy piosenkach country i patriotycznych hymnach.

Po dwóch latach organizowania trzydniowego wydarzenia, jarmark powiatu DuPage, za którym stoi organizacja non-profit DuPage County Fair Association, rozszerzono do czterech dni. Chociaż pełne pokazy zwierząt gospodarskich należą już do przeszłości, impreza pozostaje wierna rolniczym korzeniom regionu.

Oznacza to, że na terenie targów odbędzie się turniej siatkówki na trawie i „AgVentureland” — obszar, w którym dzieci mogą łuskać kukurydzę i śmigać na traktorze na pedały. W stodołach jarmarkowych zamieszkają świnie i kozy.

Goście jarmarku będą mogli także się cieszyć muzyką na żywo, różnorodnym jedzeniem oraz przejażdżkami na karuzelach – obecny będzie m. in. ogromny diabelski młyn, a zespół Bear Hollow Wood Carvers zamieni ciężkie kłody w misterne dzieła sztuki za pomocą piły łańcuchowej.

Poza DuPage County Fair, na terenach targowych powiatu DuPage odbywają się inne targi, spotkania kulturalne, w tym niedawne Chicago Scots’ Highland Games oraz inne wydarzenia.

DuPage County Fair będzie otwarty w czwartek od 11:00AM do 10:00PM, w piątek od 11:00AM do 11:00PM, w sobotę od 12:00PM do 11:00PM, w niedzielę od 12:00PM do 8:00PM.

Wstęp kosztuje 12 USD dla osób od 13 lat8 USD dla seniorów i dzieci w wieku 6-12 lat; dzieci w wieku 5 lat i młodsze wchodzą za darmo. Można także nabyć mega karnet za 35 USD, który obejmuje wstęp i nieograniczoną liczbę przejażdżek karnawałowych przez cały dzień.

Pokazy świetlne dronów odbywają się o 9:30PM w czwartek oraz o 10:15PM w piątek i sobotę. Więcej informacji można znaleźć na dupagecountyfair.org.

W ten weekend trwa także Lake County Fair, o którym pisaliśmy tutaj.

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, DuPage County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Kłótnia o hałas w Schaumburgu zakończyła się strzelaniną. Ranny został pracownik tnący drzewo

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem został zatrzymany uzbrojony mieszkaniec Schaumburga, po trwających wiele godzin policyjnych negocjacjach. Sytuacja rozpoczęła się kłótnią o hałas pomiędzy nim a osobą przycinają drzewo. Konflikt zakończył się strzelaniną.

Podejrzany mieszkaniec Schaumburga został zatrzymany krótko przed 9:30PM, zgodnie z informacjami policji.

Według władz, funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące strzelaniny około 2:50PM przy 800 Braintree Drive i odkryli tam jedną osobę, która odniosła ranę postrzałową.

Strzelanina nastąpiła po kłótni o hałas między mieszkańcem a zatrudnionym pracownikiem przycinającym drzewo. Władze potwierdziły, że ofiara strzelaniny jest zatrudniona w firmie przycinającej drzewa. Ofiara została przewieziona do lokalnego szpitala na leczenie, gdzie jej stan był nieznany.

Po strzelaninie podejrzany zabarykadował się w domu, co spowodowało, że okoliczni mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domach i nie wychodzenie na zewnątrz dla własnego bezpieczeństwa, podczas gdy policja próbowała znaleźć rozwiązanie impasowej sytuacji.

Podejrzany ostatecznie wyszedł z domu i został aresztowany, gdy policja sprowadziła drona i robota.

Obecnie nie ma dalszych informacji w sprawie tego wydarzenia.

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Kampania Kamali Harris zapytała Pritzkera czy chce być wiceprezydentem

Opublikowano

dnia

Autor:

Kampania prezydencka Kamali Harris zadzwoniła w środę do J.B. Pritzkera, aby ocenić jego zainteresowanie kandydowaniem na wiceprezydenta, co jest pierwszym sygnałem, że gubernator Illinois znajduje się na krótkiej liście Demokratów rozważanych jako kandydaci na to stanowisko.

Według źródła mającego wiedzę o środowej dyskusji, telefon ten był pierwszym, kiedy J.B. Pritzker rozmawiał z kampanią Kamali Harris o tej roli od czasu ogłoszenia przez nią swojej kandydatury.

W środę po południu gubernator Illinois pojawił się w programie CNN „The Lead with Jake Tapper”, gdzie został zapytany, czy jest brany pod uwagę jako kandydat na wiceprezydenta Harris, ale odpowiedział, że nie może komentować „prywatnych rozmów”.

Zapytany przez Tappera, czy przyjąłby drugie miejsce na liście kandydatów, gdyby zostało mu zaoferowane, Pritzker odpowiedział, że „uwielbia być gubernatorem Illinois” i niechętnie dokonałby zmian, ale „trudno byłoby mu się oprzeć” propozycji zostania wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Rozważenie kandydata na wiceprezydenta następuje po dniach rywalizacji Pritzkera, Gubernatora Karoliny Północnej Roya Coopera, Gubernatora Pensylwanii Josha Shapiro, Gubernatora Kentucky Andy’ego Besheara, Senatora USA Marka Kelly’ego, Sekretarza Transportu Pete’a Buttigiega i innych.

J.B. Pritzker, który ma ambicje prezydenckie, nie aspirował do bycia wiceprezydentem — ale jest otwarty na taką możliwość odkąd Kamala Harris oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię.

Pomimo miesięcy kampanii na rzecz prezydenta Joe Bidena i występów w telewizji krajowej, gubernator Illinois nadal ma problemy ze zwiększeniem swojej rozpoznawalności poza stanem, zgodnie z przeprowadzonymi sondażami.

Ale jak pokazał w swoim starcie na gubernatora w 2018 r., który rozpoczął aż 18 miesięcy przed dniem wyborów, nieograniczona ilość pieniędzy może pomóc zwiększyć jego szanse.

J.B. Pritzker, miliarder, spadkobierca fortuny Hyatt, wlał 323 miliony dolarów w swoje dwie kampanie i jest postrzegany jako kandydat sprzyjający kampanii Kamali Harris, który pomoże załatać luki w pozyskiwaniu funduszy. Zbudował również lojalną bazę pracowników, którzy są gotowi wkroczyć do akcji, kiedy tylko on będzie gotowy.

59-letni Pritzker ma również głębokie powiązania z kalifornijskimi demokratami. Urodził się w Palo Alto i dorastał w tym stanie w latach 70-tych. Jest blisko związany z byłą przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, mieszkanką San Francisco, która była bliską przyjaciółką matki Pritzkera.

Pritzker stracił matkę, która cierpiała na alkoholizm, w makabrycznym wypadku samochodowym, gdy miał 17 lat, zaledwie 10 lat po tym, jak jego ojciec zmarł na atak serca w wieku 39 lat. Przypisuje matce zaszczepienie w nim wczesnego zainteresowania prawami do aborcji i postępowym aktywizmem.

Jego osiągnięcia jako gubernatora pokrywają się z priorytetami Demokratów.

W swojej pierwszej kadencji J.B. Pritzker podpisał cztery budżety, oraz ustawodawstwo, które podniosło płacę minimalną, zalegalizowało marihuanę i ustanowiło prawo do aborcji w Illinois w historycznym momencie. I przeprowadził stan przez niszczycielską pandemię.

W styczniu 2023 r. podpisał ustawę zakazującą broni szturmowej w Illinois, która do tej pory przetrwała kilka wyzwań prawnych. Jako potencjalny wiceprezydent Pritzker mógłby pokazać swoje praktyczne umiejętności w kampanii.

 

Źródło: suntimes
Foto: biuro gubernatora, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu