Połącz się z nami

News USA

Najwięcej pożyczają w Kalifornii, najmniej w Wyoming. Dług na kartach kredytowych rośnie

Opublikowano

dnia

Obecnie Amerykanie w całym kraju mają rekordowe zadłużenie na kartach kredytowych o wartości 1 biliona dolarów. Według najnowszych danych portalu poświęconego finansom osobistym WalletHub, Kalifornijczycy zaciągają najwięcej długów na kartach.

Według WalletHub w całym 2022 r. zadłużenie na kartach kredytowych Amerykanów powiększyło się o 116 miliardów dolarów, natomiast w drugim kwartale 2023 r. konsumenci dodali prawie 43 miliardy dolarów.

To był drugi co do wielkości wzrost zadłużenia na kartach kredytowych w dotychczasowej historii.

Saldo przeciętnego gospodarstwa domowego na koniec drugiego kwartału wynosiło około 10 170 dolarów długu, czyli tylko o 2 242 dolarów mniej niż rekord ustanowiony w czwartym kwartale 2007 roku, podczas Wielkiej Recesji.

WalletHub porównał 50 stanów w oparciu o najnowsze dane dotyczące finansów konsumenckich dostępne od TransUnion, Rezerwy Federalnej i Biura Statystyk Pracy, skorygowane o inflację.

Według zebranych danych przeciętne gospodarstwo domowe w Kalifornii miało w drugim kwartale zadłużenie na karcie kredytowej na kwotę prawie 10 000 dolarów. Ogółem w drugim kwartale w Golden State zadłużenie na kartach kredytowych przekroczyło 152 miliardy dolarów.

W tym samym czasie przeciętne gospodarstwo domowe w Teksasie było zadłużone na kartach kredytowych na sumę około 9200 dolarów, podczas gdy całkowite zadłużenie na kartach kredytowych w tym stanie osiągnęło ponad 111 miliardów dolarów.

Floryda, Nowy Jork i Illinois uzupełniły pierwszą piątkę stanów z największymi długami na kartach kredytowych, wynoszącymi odpowiednio: ponad 87 miliardów dolarów, ponad 79 miliardów dolarów i ponad 46 miliardów dolarów.

Dla porównania, mieszkańcy Wyoming, Vermont i Dakoty Północnej posiadali najmniejsze całkowite zadłużenie z tytułu kart kredytowych, wynoszące odpowiednio około 2,09 miliarda dolarów, 2,2 miliarda dolarów i 2,5 miliarda dolarów.

Dziesięć stanów z najwyższym łącznym zadłużeniem na kartach kredytowych w drugim kwartale tego roku:

  1. Kalifornia: 152 707 028 131 dolarów
  2. Teksas: 111 299 095 554 dolary
  3. Floryda: 87 100 047 481 dolarów
  4. Nowy Jork: 79 608 721 593 dolary
  5. Illinois: 46 785 492 452 dolary
  6. Pensylwania: 45 638 259 152 dolary
  7. Georgia: 41 132 589 305 dolarów
  8. Ohio: 38 478 365 000 dolarów
  9. New Jersey: 37 935 342 142 dolary
  10. Karolina Północna: 36 505 559 579 dolarów

O problemie zadłużenia z tytułu kart kredytowych, jego niebezpieczeństwach i możliwych rozwiązaniach pisaliśmy 8 sierpnia.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Ridofranz/

News Chicago

Amazon zatrudnia na sezon świąteczny. Ponad 9 tys. osób poszukiwanych jest w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Amazon ogłosił we wtorek, że w całej swojej sieci operacyjnej zatrudni 250 000 osób w całych Stanach Zjednoczonych na sezon świąteczny. Firma poszukuje pracowników na pełny etat oraz w niepełnym wymiarze godzin, a ponad 9 000 z tych stanowisk znajduje się w Illinois.

Przed sezonem świątecznych zakupów obsadzonych zostanie wiele stanowisk i ról, od pakowania i kompletacji po sortowanie i wysyłkę. Pracownicy zajmujący się obsługą klientów i transportem mogą zarabiać na tych stanowiskach średnio ponad 21 dolarów na godzinę do 28 dolarów w zależności od lokalizacji.

„Sezon świąteczny to zawsze wyjątkowy czas w firmie Amazon i jesteśmy podekscytowani możliwością zatrudnienia w tym roku 250 000 dodatkowych osób, które pomogą w obsłudze klientów w całym kraju” – ogłosił John Felton, starszy wiceprezes Amazon ds. operacji ogólnoświatowych.

Oferty pracy w sieci operacyjnej Amazon są dostępne w setkach miast w całej Ameryce. Role te mogą być początkiem długoterminowej kariery w firmie lub poza nią. Elastyczność dostępnych stanowisk pracy wiąże się z szerokim zakresem godzin pracy – w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

W 2023 r. Amazon dodał wiele nowych korzyści dla zatrudnianych osób, w tym nowy program oszczędności awaryjnych i pilotażowy program pomocy finansowej, który pomógł pracownikom zajmującym się realizacją dostaw i transportem zaoszczędzić prawie 20 milionów dolarów.

W ciągu pięciu lat Amazon utworzył ponad 800 000 miejsc pracy.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca w Amazon lub jak Amazon działa za kulisami, może już dziś zarezerwować bezpłatną publiczną wycieczkę na amazontours.com.

Amazon zapewnia możliwości rozwoju kariery, dostęp do zarobionych wynagrodzeń, ubezpieczenie zdrowotne, okulistyczne i stomatologiczne od pierwszego dnia pracy w dowolnym momencie; 401(k) z dopasowaniem firmowym; do 20 tygodni płatnego urlopu ciążowego/rodzicielskiego dla rodziców biologicznych (6 tygodni dla uprawnionych rodziców wspierających); oraz program Amazon Resources for Living, bezpłatne świadczenie zapewniające usługi w zakresie zdrowia psychicznego i finansowego oraz wsparcie dla pracowników i ich rodzin.

Zainteresowani kandydaci mogą zobaczyć lokalizacje rekrutacji i wolne stanowiska na stronie amazon.com/apply.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Szykujcie się na wielką wyprzedaż w Amazon. Szał zakupów czeka nas już w październiku

Opublikowano

dnia

Autor:

Amazon opublikował szczegóły wydarzenia Prime Big Deal Days, które odbędzie się w przyszłym miesiącu, co oznacza drugą wyprzedaż Prime Big Deal u technologicznego giganta w tym roku i to tuż przed sezonem świątecznym.

Lipcowy Amazon Prime Day był największym dwudniowym wydarzeniem w historii i największym dniem sprzedaży w historii firmy.

Następne 48-godzinne wydarzenie Big Deal Days rozpoczyna się 10 października o 3:00AM czasu EDT i potrwa do 11 października.

Amazon twierdzi, że kupujący na całym świecie mogą przed świętami zdobywać oferty w takich kategoriach, jak moda, dom i zabawki. Jednak, podobnie jak w przypadku poprzednich wyprzedaży, aby uzyskać dostęp do ofert, musisz być członkiem Prime. W wybranych okresach nowe oferty będą publikowane nawet co pięć minut.

Amazon nie podał jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat najpopularniejszych produktów w tej wyprzedaży, ale można spodziewać się ofert na ich produkty, takie jak urządzenia Echo, Fire TV, telewizory inteligentne i Kindle.

Firma zapowiedziała kilka ekskluzywnych ofert związanych z serią Psi Patrol, które pojawią się pod koniec tego miesiąca, w tym nowe zabawki z filmu.

Wydarzenie to tylko jeden ze sposobów, w jaki firma próbuje zachęcić więcej osób do zostania członkami Prime pomimo wyższych opłat. W 2022 roku Amazon podniósł koszt miesięcznych członkostw od 12,99 USD do 14,99 USD i roczne członkostwo od 119 do 139 USD.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Drazen Zigic/
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago zmienia system płac dla pracowników otrzymujących napiwki

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowscy radni i wpływowa grupa osób z branży restauracyjnej osiągnęły kompromis w sprawie planu wyeliminowania zasady „płacy poniżej minimalnej” dla pracowników otrzymujących napiwki. Ich pensja będzie stopniowo rosła by zrównać się z ogólną płacą minimalną w mieście w 2028 roku.

Od 1 lipca płaca minimalna dla większości pracowników w Chicago wynosi 15,80 dolara za godzinę. Jednak pracownicy otrzymujący napiwki, np. kelnerzy w restauracjach, mogą otrzymywać „płacę poniżej minimalnej”. Ich pensja podstawowa waha się od 9 dolarów za godzinę w przypadku mniejszych firm do 9,48 dolarów w przypadku większych.

Pracodawcy muszą pokryć różnicę w przypadku tych pracowników, których stawka godzinowa i napiwki nie osiągają pełnej płacy minimalnej.

Jednak rozporządzenie “One Fair Wage”, przedstawione Radzie Miejskiej tego lata, ma na celu zlikwidowanie tego systemu, gwarantując pracownikom w całym mieście tę samą stawkę godzinową wynoszącą 15,80 dolara, z dodatkowymi napiwkami.

Ustawodawstwo sponsorowane przez Radnego Jessie Fuentes (26. Okręg) i Carlosa Ramirez-Rosa (35. Okręg) pierwotnie wzywało Chicago do wdrożenia tego rozwiązania do lipca 2025 r.

Grupy restauracyjne twierdziły wówczas, że rozwiązanie to może doprowadzić do utraty miejsc pracy i zmniejszenia liczby napiwków od klientów.

Teraz zwolennicy rozporządzenia Rady Miejskiej i Stowarzyszenie Restauratorów stanu Illinois osiągnęli porozumienie w sprawie popchnięcia ustawodawstwa do przodu.

Jeśli plan zostanie przyjęty przez Radę Miasta, będzie polegał na wycofaniu systemu wynagrodzeń pracowników otrzymujących napiwki w ciągu najbliższych pięciu lat.

Od 1 lipca 2024 r. płace pracowników otrzymujących napiwki wzrosną o 8 procent. Następnie miałyby rosnąć o 8 procent każdego roku, aż do osiągnięcia pełnej płacy minimalnej w mieście w 2028 roku.

Jeśli zmiana w systemie płac zostanie zatwierdzona, Chicago stanie się największym miastem, które niezależnie od stanu wycofuje płace poniżej minimalnego wynagrodzenia dla pracowników otrzymujących napiwki.

Kalifornia jest stanem, który wprowadził taką zmianę na swoim terytorium.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/Drazen Zigic/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu