Połącz się z nami

News USA

638 milionów dolarów można wygrać dziś wieczorem w Powerball. Warto spróbować

Opublikowano

dnia

W sobotnim losowaniu Powerball nie wyłoniono zwycięzcy, dlatego dzisiaj wieczorem jackpot loterii wzrasta do sumy 638 milionów dolarów. Możesz więc zasilić swoją kieszeń 304,2 miliona dolarów w gotówce, minus podatek. Spróbuj swojego szczęścia!

Liczby Powerball z sobotniego losowania to 8-11-19-24-46 Powerball 5 Power Play 2x.

Jackpot loterii rośnie od czasu losowania, które odbyło się 19 lipca, kiedy los w Kalifornii wygrał nagrodę o wartości 1,08 miliarda dolarów, co stanowi trzecią co do wielkości wygraną w historii Powerball. Od tego czasu odbyły się 24 kolejne losowania Powerball, w których nie wyłoniono zwycięzcy jackpota.

Od 19 lipca pula nagród przyniosła prawie 16 milionów zwycięskich losów w całym kraju, w tym 25 losów, które wygrały nagrody o wartości 1 miliona dolarów i 8 losów, które wygrały nagrody o wartości 2 milionów dolarów. W sobotę po 1 milionie wygrały: los z Arizony i Waszyngtonu.

Ogólne szanse na wygranie nagrody wynoszą 1 do 24,9. Szansa na wygranie jackpota wynosi 1 do 292,2 miliona.

Zwycięzcy jackpota mogą odebrać pieniądze w formie natychmiastowej kwoty jednorazowej lub w 30 rocznych płatnościach rozłożonych na 29 lat. Te opcje nagród nie obejmują podatków federalnych i jurysdykcyjnych.

Pula Mega Millions także pomału rośnie. W najbliższym losowaniu we wtorek, 19 września wyniesie 183 miliony dolarów. W piątek 15 września wylosowano liczby 5-13-29-50-53 Mega Ball 25 i Megaplier 3x.

 

Źródło: abc7ny
Foto: istock/Antonio_Diaz/

News Chicago

Dwie nowe projekcje ART on THE MART zobaczymy w jesiennej ramówce pokazów

Opublikowano

dnia

Autor:

Od czwartku 14 września z Riverwalk będziemy mogli podziwiać nowe pokazy ART on THE MART. Projekt świętuje tej jesieni swoje piąte urodziny – dzisiaj o godzinie 7.00PM na żywo wystąpią DJ-e, a następnie zostaną wyświetlone projekcje dwóch weteranów sztuki cyfrowej i wideo.

W jesiennej ramówce na rok 2023 pojawi się premierowa projekcja doktora Yiyuna Kanga, cenionego w dziedzinie sztuki immersyjnej, a także znany już i popularny projekt wizualny renomowanego Charlesa Atlasa.

W odpowiedzi na kryzys środowiska oraz niezgłębioną moc sztucznej inteligencji, dr Kang w projekcie pt. „Only in the Dark”(„Tylko w ciemności”) przedstawi trzy wciągające sceny. Łączą one animacje cyfrowe z obrazami generowanymi przez AI, aby zbadać, w jaki sposób możemy wspólnie myśleć o przyszłości.

Tworząc „Only in the Dark”, dr Kang zainspirował się firmą THE MART oraz jej historią i pozycją lidera w zakresie zrównoważonych praktyk.

The Merchandise Mart, będący własnością i zarządzany przez Vornado Realty Trust, jest ikoną architektury i uznanym na arenie międzynarodowej liderem w dziedzinie kultury, projektowania i technologii.

Znany potocznie jako „miasto w mieście”, został otwarty w 1930 roku jako największy budynek na świecie i stale ewoluował, uwzględniając najnowsze praktyki ochrony środowiska.

W 1996 roku THE MART stał się jednym z pierwszych dużych obiektów w centrum Chicago, który zastosował system lokalnego chłodzenia w celu ograniczenia emisji CFC. Otrzymał certyfikat LEED w 2007 r. i certyfikat Fitwel w 2018 r., zdobywając tym samym tytuł największego budynku na świecie z certyfikatem Fitwel.

Drugim jesiennym pokazem w ramach ART on THE MART będzie słynna projekcja Charlesa Atlasa, pt. „Geometry of Thought”, która miała swoją premierę jesienią 2019 roku. Projekt przedstawia charakterystyczną kombinację abstrakcyjnych kształtów i cyfr w ośmiu rozdziałach.

W grudniu 2023 r. Art Institute of Chicago będzie prezentował w swojej galerii pracę Charlesa Atlasa The Years (2018). ART on THE MART przywróci projekcję na 1–3 dni, z okazji otwarcia wystawy.

Więcej informacji na temat sezonu 2023 można znaleźć na stronie artonthemart.com.

Projekcje dr Kanga i Atlasa będą wyświetlane co wieczór o 7:30PM od 14 września do 15 listopada 2023 r. Najlepiej są widoczne z molo Chicago Riverwalk na Wacker Drive pomiędzy Wells Street i Franklin Street, gdzie można również usłyszeć towarzyszący im dźwięk.

ART on THE MART jest prezentowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych miasta Chicago (DCASE) i jest bezpłatny dla wszystkich widzów.

 

Źródło: choosechicago, loopchicago
Foto: YouTube, loopchicago
Czytaj dalej

Ciekawostki

Na Corn Maze Beer Fest goście raczą się piwem w środku kukurydzianego labiryntu

Opublikowano

dnia

Autor:

450 North Brewing Company sponsoruje szósty doroczny „Corn Maze Beer Fest” w North Columbus w stanie Indiana, który odbędzie się w sobotę, 7 października. Ponad 80 browarów z całych Stanów Zjednoczonych będzie miało swoje stoiska w obrębie 11-akrowego labiryntu kukurydzianego.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w wieku 21 lat i starszych. Posiadacze biletów otrzymają kieliszek degustacyjny oraz nielimitowane, bezpłatne próbki piwa od godziny 2:00PM do 6:00PM, jak zapewniają organizatorzy.

Podczas wydarzenia na terenie obiektu będą dostępne także food trucki, bezpłatne stacje z wodą i muzyka na żywo. Zagra lokalny zespół mariachi.

Bilety VIP na wydarzenie zostały już wyprzedane, ale według organizatorów bilety wstępu ogólnego będą dostępne w cenie 60 dolarów plus opłaty. Bilety dla kierowców, które obejmują nieograniczoną degustację napojów bezalkoholowych, sprzedawane są za 12 dolarów.

Bilety na Corn Maze Beer Fest dostępne są tutaj.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Corn Maze Beer Festival
Czytaj dalej

NEWS Florida

Przez ocean do Anglii chciał się przeprawić mieszkaniec Florydy na oryginalnym urządzeniu pływającym

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyźnie z Florydy grożą federalne zarzuty karne po tym, jak próbował przeprawić się przez Ocean Atlantycki, aby dostać się do Anglii w urządzeniu przypominającym koło dla chomika wielkości człowieka. Ze skargi wynika, że Ray „Reza” Baluchi został oskarżony o utrudnianie wejścia na pokład i naruszenie rozkazu kapitana portu.

26 sierpnia funkcjonariusze amerykańskiej straży przybrzeżnej zatrzymali Raya Baluchi po tym, jak zauważyli go na jego domowym statku około 70 mil morskich na wschód od wyspy Tybee w stanie Georgia. Z dokumentów sądowych wynika, że właśnie wtedy powiedział urzędnikom, że udaje się do Londynu.

Funkcjonariusze uznali, że jego pływające urządzenie przypominające wielki kołowrotek dla chomika, zbudowane ze związanych boi stwarza zagrożenie podczas rejsu i nakazali mu wsiąść na swoją łódź.

Baluchi powiedział wtedy, że jest uzbrojony w 12-calowy nóż i będzie próbował popełnić samobójstwo, jeśli funkcjonariusze spróbują odciągnąć go od kierownicy.

Przez kolejne dni funkcjonariusze Straży Przybrzeżnej próbowali wciągnąć oryginalnego marynarza na swoją łódź. W pewnym momencie urzędnicy powiedzieli, że pokazał dwa noże i zagroził, że wysadzi się wraz z kołem bombą.

Funkcjonariusze uznali, że jego groźba jest poważna, ponieważ według doniesień Ray Baluchi trzymał w dłoni przewody. Później powiedział funkcjonariuszom, że bomba nie była prawdziwa.

29 sierpnia funkcjonariuszom udało się bezpiecznie zdjąć go z jego koła. Został wyciągnięty na brzeg w bazie amerykańskiej straży przybrzeżnej w Miami Beach.

Ten niedawny incydent nie był pierwszą próbą przepłynięcia oceanu przez Raya Baluchi, którą podjął biegnąc w kole swojej konstrukcji. W 2014 roku trzeba było go ratować w pobliżu St. Augustine, a w 2016 r. u wybrzeży Jupiter.

Latem 2021 r. Baluchi został napotkany przez policjantów powiatu Flagler, gdy jego koło zostało wyrzucone na brzeg w Saint Augustine. Mężczyzna twierdził wówczas, że zbiera pieniądze na cele charytatywne i udaje się do Nowego Jorku.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu