Połącz się z nami

News USA

Dziś Narodowy Dzień Cheeseburgera – skorzystaj z promocyjnych ofert i najedz się do woli

Opublikowano

dnia

Masz ochotę w najbliższych dniach zatopić zęby w kilku tanich i pysznych burgerach? McDonald’s, Wendy’s, Burger King i inne sieci fast foodów mają niesamowite oferty z okazji Narodowego Dnia Cheeseburgera w poniedziałek, 18 września.

Sieć Wendy’s ogłosiła, że w dniach 18–22 września będzie sprzedawać słynne Junior Bacon Cheeseburgery za zaledwie 1 centa, chociaż aby skorzystać z oferty, klienci muszą zamówić inny produkt za pośrednictwem aplikacji Wendy’s.

McDonald’s przecenił jedną ze swoich najpopularniejszych pozycji w menu: Double Cheeseburger, który w promocji będzie dostępny jedynie w poniedziałek. Kanapka będzie kosztować 50 centów w aplikacji mobilnej, a na klienta może przypadać maksymalnie jeden burger.

Tymczasem Burger King rozda darmowego cheeseburgera każdemu członkowi programu nagród Royal Perks, który dokona zakupu na kwotę co najmniej 1 dolara.

Fani BurgerFi, sieci z siedzibą na Florydzie, mogą w poniedziałek delektować się charakterystycznym dla tej sieci podwójnym cheeseburgerem za jedyne 3 dolary, kupując produkty marki „Freestyle Beverage”.

McDonald’s rozdawał także bezpłatne frytki z okazji obchodów Narodowego Dnia Frytek, które odbywały się w lipcu. Zamówień także trzeba było dokonać poprzez aplikację. Na początku tego roku sieć zaoferowała klientom, którzy ją pobrali, bezpłatne McNuggets z okazji 40. rocznicy powstania tego produktu.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Anastasiia Stiahailo/

News Chicago

Nie tylko hot dogi warto zjeść w Chicago. Weganie mogą tu liczyć na dobre restauracje

Opublikowano

dnia

Autor:

Deepdish pizza i hot dogi to podstawowe elementy kultury kulinarnej Chicago, ale nowe badanie pominęło je i zwróciło uwagę na kuchnię wegańską Wietrznego Miasta. W niedawno opublikowanym raporcie InsureMyTrip, Chicago zajęło drugie miejsce na liście najlepszych miast dla podróżujących wegan.

Ranking powstał po zbadaniu przez firmę liczby wegańskich restauracji w miastach, ich przystępności cenowej i opinii wystawionej przez klientów w Google. Na szczycie listy znalazł się Nowy Jork, trzecie miejsce zajęło Los Angeles, a czwarte i piąte miejsca – Waszyngton i Las Vegas.

W badaniu przeprowadzonym przez InsureMyTrip podkreślono również opcje żywności Chicago oferowane na lokalnych targowiskach, stwierdzając, że miasto ma drugą po Waszyngtonie najlepszą ofertę w zakresie lokalnych produktów.

Odnotowano także 64 „tanich” restauracji w Chicago, co dało miastu drugie miejsce, za Nowym Jorkiem, gdzie naliczono ich 93.

Drugie miejsce w rankingu dla kuchni wegańskiej Chicago nie było zaskoczeniem dla właścicieli dwóch restauracji roślinnych na południowej i południowo-zachodniej stronie miasta.

Arel Ben Israel, współwłaściciel Soul Veg City, oferuje dania z grilla, makarony oraz wegański ser, chleb kukurydziany i inne komfortowe produkty spożywcze pod adresem 203 E. 75th St. w Chatham. Nawet tradycyjne potrawy, takie jak pizza czy włoska wołowina, mogą być reprezentowane w formie roślinnej, wg Israela.

Miguel Franco, właściciel Healthy Substance pod adresem 6852 W. Archer Ave. w Garfield Ridge nazywa swój lokal „wegańską stroną Meksyku”, a jego mantrą jest pokazanie, że „w meksykańskiej kuchni nie są potrzebne zwierzęta”. Mięso jest tu zastępowane alternatywnym źródłem białka, takiego jak białko soi lub grochu.

Zarówno Franco,  jak i Israel, wysokie miejsce Chicago w rankingach przypisują innowacyjności miasta.

 

Źródło: suntimes
Foto: YuTube, Soul Veg City
Czytaj dalej

News Chicago

Rusz w trasę wielkim truckiem po wielkie pieniądze. Szkoła Alpha przygotuje Cię do egzaminu

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli chcesz zmienić zawód i zacząć dobrze zarabiać a przy okazji zobaczyć kawał pięknej Ameryki rusz w trasę jako kierowca trucka. Stany Zjednoczone to bezmiar dróg a wielkie ciężarówki są tu legendą i znakiem rozpoznawczym. Alpha Truck Driving School Artura Wilczyńskiego doskonale szkoli kierowców umożliwiając im zdobycie prawa jazdy CDL, a tych osób wciąż brakuje na rynku pracy.

Bycie kierowcą trucka w Ameryce to owiany legendą styl życia, o którym wiele osób marzy gdy myśli o setkach pokonywanych mil i wolności jaką daje bezkres horyzontu. To także prestiż i duma ze swojego pięknego, komfortowo wyposażonego w środku pojazdu.

Jak się okazuje to również bardzo dobrze płatny zawód a na kierowców jest wciąż duże zapotrzebowanie.

„Są to duże pieniądze” potwierdza Artur Wilczyński. Kierowcy ciężarówek dostają 60-70 tysięcy dolarów a nawet 80 tysięcy dolarów rozpoczynając pracę. W miarę dobrego wywiązywania się z zadań i zdobywania doświadczenia te pieniądze rosną.

Posiadanie certyfikatu np. na przewóz niebezpiecznego ładunku lub zakup własnego trucka jeszcze bardziej zwiększa dochody.

To jeden z niewielu zawodów, który po dość krótkim przyuczeniu daje pieniądze, które mogą zapewnić byt całej rodzinie, zaznacza Artur WilczyńskiNie wymaga ukończenia drogich studiów a jedynie pewnych umiejętności i pasji do jazdy.

87% towarów w Stanach Zjednoczonych przewożonych jest przez ciężarówki.

Praca kierowcy ciężarówki na pewno daje poczucie niezależności. „Twoim zadaniem jest wziąć ładunek z punktu A do punktu B, masz to zrobić w określonym czasie i jedziesz” mówi właściciel szkoły jazdy Alpha.

Szef nie siedzi w szoferce, więc kierowca sam decyduje kiedy robi przystanek na kawę czy obiad, kiedy się prześpi, czy rozmawia przez telefon, oczywiście w granicach obowiązujących przepisów.

Aby zacząć przygodę kierowcy trucka trzeba oczywiście najpierw zdobyć zwykłe prawo jazdy a następnie prawo jazdy na ciężarówkę, ucząc się obsługi tak wielkiej maszyny. Szkoła Alpha Truck Driving School to największa i najlepsza szkoła w Chicago, a jej kursanci są doskonale przygotowani do egzaminu.

Zgłaszają się tu osoby w różnym wieku i z różną motywacją, jak wyjaśnia Artur Wilczyński. Przedział wiekowy w szkole to od 18 do 69 lat.

Nowoczesne ciężarówki są coraz łatwiejsze w prowadzeniu, często wyposażone także w automatyczną skrzynię biegów. Jak mówi właściciel szkoły jazdy Alpha, dawniej mniej niż 1% wśród kierowców stanowiły kobiety, teraz płeć piękna liczy już 9% w tej branży a jej udział wciąż rośnie.

„Jest taki mit, że kobieta nie najlepiej prowadzi, aczkolwiek my możemy potwierdzić, że to jest akurat w drugą stronę” twierdzi Artur Wilczyński, zwracając uwagę na to, że „panie się bardziej przykładają”, są bardzie rozważne i jeżdżą bezpieczniej.

Żeby przejść szkolenie w Alpha Truck Driving School, najpierw trzeba się zgłosić do szkoły po konkretne instrukcje – obejmuje to przygotowanie odpowiednich dokumentów i złożenie ich w biurze Sekretarz Stanu by dostać tzw. permit, czyli przejść testy.

Potem kursant przystępuje do nauki. Najpierw jest to bezpieczeństwo wokół ciężarówki, potem nauka na symulatorze jazdy, nauka na placu manewrowym i szkolenie na ulicy. Szkolenie można zamknąć w czasie 4 tygodni a całość kurs kończy się egzaminem.

Symulator to rzadkie urządzenie, a bardzo przydatne i ułatwiające naukę prowadzenia ciężarówki. Zwłaszcza osoby, które mają pewne obawy, mogą sobie przećwiczyć różne manewry najpierw „na sucho”.

Dwa symulatory w szkole Alpha zostały stworzone od podstaw i są wyposażone w autentyczną, 10-biegową skrzynię biegów z trucka.

Alpha Truck Driving School to największa i najlepsza szkoła w regionie i jedna z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych.

„Dlatego, że jesteśmy najwięksi możemy być najtańsi” podkreśla Artur Wilczyński.

Prawo jazdy CDL warto mieć także w zapasie, aby dorabiać, lub na wypadek jakby inna praca nam się nie udała. Duże firmy transportowe zarabiają miliony a nawet miliardy, a wg prognoz American Trucking Associations do 2025 roku zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek zwiększy się o 21  .

Kontakt z Alpha Truck Driving School to telefon 630 628 11 11. Szkoła ma dwie lokalizacje, w Addison i Elgin. Plac manewrowy znajduje się w West Chicago i jest to największy plac manewrowy w mieście.

Tutejsi instruktorzy mówią w j. polskim. Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć na stronie internetowej.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Alpha Truck Driving School

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Guinness Taproom nareszcie otworzy swoje drzwi i krany w Fulton Market. Fani czekają już od wiosny

Opublikowano

dnia

Autor:

Już w 2021 r. zapowiedziano otwarcie drugiego lokalu Guinness Taproom w USA, które miało nastąpić przed tegorocznym dniem św. Patryka, czyli 17 marca w Fulton Market w Chicago. Niestety firma nie zdążyła dotrzymać zaplanowanego terminu. Kolejną wyznaczoną datą było lato, a ostatecznie tzw. OGB Chicago, serwujący słynne piwo Draft Stout, zostanie otwarty końcem września.

Po kolejnych opóźnieniach i przesunięciach wyczekiwany w West Loop pod adresem 901 W Kinzie bar, ostatecznie otworzy swoje drzwi dla wielbicieli piwa o 8.00 rano w czwartek, 28 września, „w samą porę na poranne dojazdy do pracy ze świeżo upieczonym ciemnym chlebem Guinnessa”, jak podała firma.

Guinness Taproom zajął przebudowaną przestrzeń dawnego Pennsylvania Railroad Terminal Building. Budynek został przekształcony przez projektantkę Karen Herold ze Studio K Creative i Ricka Joutrasa z Whitney Architects, którzy stworzyli zrównoważony środowiskowo, najnowocześniejszy browar i knajpę z imponującym patio ze schodami przypominającymi schody Riverwalk w Chicago.

Nazywany OGB Chicago (od browaru Guinness Open Gate Brewery w Dublinie), bar będzie miał własny 10-beczkowy system warzenia piwa. Swoim gościom zaoferuje rotacyjny zestaw od 12 do 16 piw Guinness, a niektóre z nich będą produkowane w małych partiach lub w stylach eksperymentalnych. Z Dublina przywiezione zostaną irlandzkie piwa, w tym słynny Draft Stout.

Jednak w nowym barze goście mogą skosztować nie tylko piwa. Oprócz wycieczek edukacyjnych o tematyce piwowarskiej, lokal o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych będzie pełnić funkcję przestrzeni dla organizacji wydarzeń, oraz miejsca występów lokalnych artystów,

W knajpie zatrudnienie znajdzie około 75 osób.

OGB Chicago będzie pierwszym lokalem Guinnessa, który będzie miał piekarnię oferującą irlandzkie przysmaki, takie jak ciemny chleb, a także lokalne standardy, takie jak włoska kanapka z wołowiną. Piekarnia i kawiarnia będą czynne od 8.00 rano do 11.00AM w dni powszednie i od 9.00 rano do 11.AM w soboty i niedziele.

Restauracja i piwiarnia mają być zamknięte w poniedziałki i wtorki. W środy i czwartki będą otwarte od 11.00AM do 11.00PM, w piątki od 11.AM do 12.00PM, w soboty od 9.00AM do 12.00PM a w niedziele od 9.00AM do 11.00PM.

Program kulinarny poprowadzi Dream Team Hospitality, wspólne przedsięwzięcie chicagowskiego Hyde Park Hospitality i Stefani Restaurant Group z szefem kuchni Taylorem Bischofem na czele. Podobno menu będzie inspirowane irlandzkimi korzeniami browaru oraz będzie zawierało nowe dania z Chicago, takie jak Chicago Caviar.

W hołdzie dla swojej pierwszej amerykańskiej lokalizacji w pobliżu Baltimore, OGB Chicago będzie oferować także ciastka krabowe.

Firma kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i lokalne partnerstwa dla swojego przedsięwzięcia.

Budynek został wyposażony w panele słoneczne, które mają całkowicie pokryć jego zapotrzebowanie na prąd. Kocioł do procesu warzenia piwa jest zasilany energią elektryczną, a wysłodki będą przekazywane lokalnym rolnikom na paszę dla zwierząt – zapowiedziała firma.

Źródło: suntimes, secretchicago
Foto: YouTube, guinness.com
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu