Połącz się z nami

News Chicago

Rusz w trasę wielkim truckiem po wielkie pieniądze. Szkoła Alpha przygotuje Cię do egzaminu

Opublikowano

dnia

Jeśli chcesz zmienić zawód i zacząć dobrze zarabiać a przy okazji zobaczyć kawał pięknej Ameryki rusz w trasę jako kierowca trucka. Stany Zjednoczone to bezmiar dróg a wielkie ciężarówki są tu legendą i znakiem rozpoznawczym. Alpha Truck Driving School Artura Wilczyńskiego doskonale szkoli kierowców umożliwiając im zdobycie prawa jazdy CDL, a tych osób wciąż brakuje na rynku pracy.

Bycie kierowcą trucka w Ameryce to owiany legendą styl życia, o którym wiele osób marzy gdy myśli o setkach pokonywanych mil i wolności jaką daje bezkres horyzontu. To także prestiż i duma ze swojego pięknego, komfortowo wyposażonego w środku pojazdu.

Jak się okazuje to również bardzo dobrze płatny zawód a na kierowców jest wciąż duże zapotrzebowanie.

„Są to duże pieniądze” potwierdza Artur Wilczyński. Kierowcy ciężarówek dostają 60-70 tysięcy dolarów a nawet 80 tysięcy dolarów rozpoczynając pracę. W miarę dobrego wywiązywania się z zadań i zdobywania doświadczenia te pieniądze rosną.

Posiadanie certyfikatu np. na przewóz niebezpiecznego ładunku lub zakup własnego trucka jeszcze bardziej zwiększa dochody.

To jeden z niewielu zawodów, który po dość krótkim przyuczeniu daje pieniądze, które mogą zapewnić byt całej rodzinie, zaznacza Artur WilczyńskiNie wymaga ukończenia drogich studiów a jedynie pewnych umiejętności i pasji do jazdy.

87% towarów w Stanach Zjednoczonych przewożonych jest przez ciężarówki.

Praca kierowcy ciężarówki na pewno daje poczucie niezależności. „Twoim zadaniem jest wziąć ładunek z punktu A do punktu B, masz to zrobić w określonym czasie i jedziesz” mówi właściciel szkoły jazdy Alpha.

Szef nie siedzi w szoferce, więc kierowca sam decyduje kiedy robi przystanek na kawę czy obiad, kiedy się prześpi, czy rozmawia przez telefon, oczywiście w granicach obowiązujących przepisów.

Aby zacząć przygodę kierowcy trucka trzeba oczywiście najpierw zdobyć zwykłe prawo jazdy a następnie prawo jazdy na ciężarówkę, ucząc się obsługi tak wielkiej maszyny. Szkoła Alpha Truck Driving School to największa i najlepsza szkoła w Chicago, a jej kursanci są doskonale przygotowani do egzaminu.

Zgłaszają się tu osoby w różnym wieku i z różną motywacją, jak wyjaśnia Artur Wilczyński. Przedział wiekowy w szkole to od 18 do 69 lat.

Nowoczesne ciężarówki są coraz łatwiejsze w prowadzeniu, często wyposażone także w automatyczną skrzynię biegów. Jak mówi właściciel szkoły jazdy Alpha, dawniej mniej niż 1% wśród kierowców stanowiły kobiety, teraz płeć piękna liczy już 9% w tej branży a jej udział wciąż rośnie.

„Jest taki mit, że kobieta nie najlepiej prowadzi, aczkolwiek my możemy potwierdzić, że to jest akurat w drugą stronę” twierdzi Artur Wilczyński, zwracając uwagę na to, że „panie się bardziej przykładają”, są bardzie rozważne i jeżdżą bezpieczniej.

Żeby przejść szkolenie w Alpha Truck Driving School, najpierw trzeba się zgłosić do szkoły po konkretne instrukcje – obejmuje to przygotowanie odpowiednich dokumentów i złożenie ich w biurze Sekretarz Stanu by dostać tzw. permit, czyli przejść testy.

Potem kursant przystępuje do nauki. Najpierw jest to bezpieczeństwo wokół ciężarówki, potem nauka na symulatorze jazdy, nauka na placu manewrowym i szkolenie na ulicy. Szkolenie można zamknąć w czasie 4 tygodni a całość kurs kończy się egzaminem.

Symulator to rzadkie urządzenie, a bardzo przydatne i ułatwiające naukę prowadzenia ciężarówki. Zwłaszcza osoby, które mają pewne obawy, mogą sobie przećwiczyć różne manewry najpierw „na sucho”.

Dwa symulatory w szkole Alpha zostały stworzone od podstaw i są wyposażone w autentyczną, 10-biegową skrzynię biegów z trucka.

Alpha Truck Driving School to największa i najlepsza szkoła w regionie i jedna z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych.

„Dlatego, że jesteśmy najwięksi możemy być najtańsi” podkreśla Artur Wilczyński.

Prawo jazdy CDL warto mieć także w zapasie, aby dorabiać, lub na wypadek jakby inna praca nam się nie udała. Duże firmy transportowe zarabiają miliony a nawet miliardy, a wg prognoz American Trucking Associations do 2025 roku zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek zwiększy się o 21  .

Kontakt z Alpha Truck Driving School to telefon 630 628 11 11. Szkoła ma dwie lokalizacje, w Addison i Elgin. Plac manewrowy znajduje się w West Chicago i jest to największy plac manewrowy w mieście.

Tutejsi instruktorzy mówią w j. polskim. Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć na stronie internetowej.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Alpha Truck Driving School

 

 

 

 

 

News Chicago

Guinness Taproom nareszcie otworzy swoje drzwi i krany w Fulton Market. Fani czekają już od wiosny

Opublikowano

dnia

Autor:

Już w 2021 r. zapowiedziano otwarcie drugiego lokalu Guinness Taproom w USA, które miało nastąpić przed tegorocznym dniem św. Patryka, czyli 17 marca w Fulton Market w Chicago. Niestety firma nie zdążyła dotrzymać zaplanowanego terminu. Kolejną wyznaczoną datą było lato, a ostatecznie tzw. OGB Chicago, serwujący słynne piwo Draft Stout, zostanie otwarty końcem września.

Po kolejnych opóźnieniach i przesunięciach wyczekiwany w West Loop pod adresem 901 W Kinzie bar, ostatecznie otworzy swoje drzwi dla wielbicieli piwa o 8.00 rano w czwartek, 28 września, „w samą porę na poranne dojazdy do pracy ze świeżo upieczonym ciemnym chlebem Guinnessa”, jak podała firma.

Guinness Taproom zajął przebudowaną przestrzeń dawnego Pennsylvania Railroad Terminal Building. Budynek został przekształcony przez projektantkę Karen Herold ze Studio K Creative i Ricka Joutrasa z Whitney Architects, którzy stworzyli zrównoważony środowiskowo, najnowocześniejszy browar i knajpę z imponującym patio ze schodami przypominającymi schody Riverwalk w Chicago.

Nazywany OGB Chicago (od browaru Guinness Open Gate Brewery w Dublinie), bar będzie miał własny 10-beczkowy system warzenia piwa. Swoim gościom zaoferuje rotacyjny zestaw od 12 do 16 piw Guinness, a niektóre z nich będą produkowane w małych partiach lub w stylach eksperymentalnych. Z Dublina przywiezione zostaną irlandzkie piwa, w tym słynny Draft Stout.

Jednak w nowym barze goście mogą skosztować nie tylko piwa. Oprócz wycieczek edukacyjnych o tematyce piwowarskiej, lokal o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych będzie pełnić funkcję przestrzeni dla organizacji wydarzeń, oraz miejsca występów lokalnych artystów,

W knajpie zatrudnienie znajdzie około 75 osób.

OGB Chicago będzie pierwszym lokalem Guinnessa, który będzie miał piekarnię oferującą irlandzkie przysmaki, takie jak ciemny chleb, a także lokalne standardy, takie jak włoska kanapka z wołowiną. Piekarnia i kawiarnia będą czynne od 8.00 rano do 11.00AM w dni powszednie i od 9.00 rano do 11.AM w soboty i niedziele.

Restauracja i piwiarnia mają być zamknięte w poniedziałki i wtorki. W środy i czwartki będą otwarte od 11.00AM do 11.00PM, w piątki od 11.AM do 12.00PM, w soboty od 9.00AM do 12.00PM a w niedziele od 9.00AM do 11.00PM.

Program kulinarny poprowadzi Dream Team Hospitality, wspólne przedsięwzięcie chicagowskiego Hyde Park Hospitality i Stefani Restaurant Group z szefem kuchni Taylorem Bischofem na czele. Podobno menu będzie inspirowane irlandzkimi korzeniami browaru oraz będzie zawierało nowe dania z Chicago, takie jak Chicago Caviar.

W hołdzie dla swojej pierwszej amerykańskiej lokalizacji w pobliżu Baltimore, OGB Chicago będzie oferować także ciastka krabowe.

Firma kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i lokalne partnerstwa dla swojego przedsięwzięcia.

Budynek został wyposażony w panele słoneczne, które mają całkowicie pokryć jego zapotrzebowanie na prąd. Kocioł do procesu warzenia piwa jest zasilany energią elektryczną, a wysłodki będą przekazywane lokalnym rolnikom na paszę dla zwierząt – zapowiedziała firma.

Źródło: suntimes, secretchicago
Foto: YouTube, guinness.com
Czytaj dalej

BIZNES

To ostatnie godziny kiedy możemy oddać głos na Deli 4 You w 10Best Readers’ Choice Awards

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeszcze do południa 11 września możemy głosować na nasz Deli 4 You. Polska sieć sklepów z lokalizacjami na przedmieściach Chicago znalazła się na liście 10Best Readers’ Choice Awards. Związany z witryną panel ekspertów zapewnia użytkownikom oryginalne, bezstronne i oparte na prawdziwych doświadczeniach treści podróżnicze dotyczące najważniejszych atrakcji, rzeczy do zobaczenia i zrobienia, restauracji i sklepów w najlepszych lokalizacjach w USA i na całym świecie.

Na Deli 4 You głosujemy do poniedziałku, 11 września, do godziny 12:00PM czasu wschodniego. Aby zagłosować, trzeba mieć ukończone 18 lat. Na jedną nominację w każdej kategorii można oddać jeden głos dziennie. Sprawdź zasady głosowania 10Best tutaj.

Głos można oddać TUTAJ.

Panel ekspertów 10Best wybrał po 20 sklepów w 6 kategoriach w Stanach Zjednoczonych, które wg nich zasługują na uznanie za różnorodny wybór towarów, przyjazną obsługę klienta i produkty wysokiej jakości. Wśród nich jest właśnie Deli 4 You, na którego teraz możemy głosować.

Deli 4 You Market został nominowany w kategorii Best Grocery Store Prepared Food, czyli najlepsza żywność przygotowana w sklepie spożywczym. Polski sklep zdobył uznanie oferując swoim klientom szeroki, najwyższej jakości wybór produktów gotowych do spożycia i na wynos, od sałatek, przystawek i kanapek po całe obiady i dania specjalne.

Głosowanie użytkowników, które rozpoczęło się 16 sierpnia, wyłoni zwycięzcę, któremu zostanie przyznana nagroda Readers’ Choice Awards.

Deli 4 U Market to dobrze nam znany sklep spożywczy, oferujący dziesiątki ciekawych sałatek, menu z daniami europejskimi od sznycli po gulasze oraz domowe zupy, takie jak barszcz ukraiński i zupa ogórkowa. Jest tu także wybór ulubionych polskich pierogów, a zawsze świeże jedzenie przygotowywane jest bezpośrednio w sklepach.

Sieć zapewnia catering, z którego możemy korzystać gdy organizujemy imprezy w domu, takie jak chrzciny, komunie czy rocznice. Poza przekąskami, surówkami i zimnymi przystawkami oferuje pełne zestawy gorących dań obiadowych. Możemy tu także zamawiać słodkie wypieki i desery – każda lokalizacja ma własną piekarnię i cukiernię.

Deli 4 U także regularnie zaopatruje polonijne stoły w najlepsze, tradycyjne dania świąteczne. Dzięki sieci sklepów Wielkanoc czy Święta Bożego Narodzenia mogą mieć prawdziwie polski smak, nawet tutaj, w Ameryce.

Sklepy Deli 4 You są prowadzone przez wyjątkowy duet matka-córka, Margaret & Joannę Antonik. Ponad dekadę temu Margaret stworzyła jedyne w swoim rodzaju europejskie doświadczenie spożywcze na przedmieściach Chicago.

Sieć Margaret Antonik wciąż się rozwija. Dzięki temu marka ta jest rozpoznawalna zarówno kraju jak i za granicą. Joanna jest częścią tego sukcesu od samego początku. Już jako 16 latka, pracowała w piekarni i sprzedawała pączki i ciastka, obecnie jest Dyrektorką ds. Biznesu i Marketingu firmy.

W tej chwili działają już 5 sklepów Deli 4 You, oferując swoim klientom najwyższej jakości towar z Polski i Europy:

  • Schaumburg, 560 S Roselle Rd. Schaumburg, IL 6019, 3847-466-5022
  • Norridge, 4353 N. Harlem Ave. Norridge, IL 6070, 6708-457-1700
  • Prospect Heights, 9 E. Camp McDonald Rd. Prospect Heights, IL 60070, 847-398-3838
  • Algonquin, 1601 S Randall Rd. Algonquin, IL 60102, 847-715-6060
  • Niles, 8526 W Golf Rd. IL 60714847-398-0210

W każdy wtorek w Deli 4 You obowiązuje #SENIORDAY – sklep daje 20% zniżki na wszystkie zakupy osobom starszym.

Uroczyste otwarcie najnowszego sklepu Deli 4 You w Niles zapowiadaliśmy w rozmowie z Iwoną Rybczyńską 1 kwietnia.

„To jest największa lokalizacja naszego sklepu” mówiła o lokalu w Niles Iwona Rybczyńska. Ma największy dział delikatesów, piekarnię i dział alkoholi. „Sklep jest przepięknie zaprojektowany z myślą o klientach, żeby mieli jak największy komfort zakupów”.

Przy jego tworzeniu właściciele Deli 4 You inspirowali się najlepszymi europejskimi sklepami w Polsce.

 

Źródło: 10Best, Deli 4 You Market
Foto: Deli 4 You Market
Czytaj dalej

News Chicago

Kości zostały rzucone. Kasyno Bally’s już przyjmuje zakłady w Medinah Temple

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę otwarto tymczasowe kasyno Bally’s w Medinah Temple, historycznym obiekcie River North w Chicago. Miejsce ma służyć do czasu wybudowania nowego, stałego ośrodka w dawnej drukarni Chicago Tribune w River West.

W kasynie przy 600 N. Wabash Ave. w środę i czwartek przeprowadzono sesje gier próbnych pod nadzorem stanowych organów regulacyjnych ds. gier hazardowych. Brało w nich udział około 350 gości – głównie rodzina i przyjaciele liderów Bally’s, a także wykonawcy i inni partnerzy biznesowi.

Natomiast w sobotę chicagowska policja i patrole drogowe były obecne na zewnątrz, gdy pierwsi goście tłumnie przybyli by grać na 800 automatach lub przy i 56 stołach do gry.

Kasyno będzie otwarte siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8:00AM do 4:00AM. Pojemność budynku wynosi około 3200 miejsc.

Firma Bally’s otrzymała licencję na prowadzenie tymczasowego kasyna w Medinah Temple na trzy lata lub do czasu ukończenia obiektu stałego. Oczekuje się, że w 2024 r. rozpocznie się budowa stałego kasyna o wartości 1,7 miliarda dolarów na terenie dawnego Chicago Tribune Publishing Center, zlokalizowanego przy Chicago Avenue i Halsted Street.

Pod słynnymi kopułami świątyni, gości wita bar z pełnym zakresem usług i morze automatów do gry, w tym w wideo pokera. Około 420 z około 750 miejsc kasyna znajduje się na pierwszym piętrze, na którym znajduje się również kawiarnia.

Schody ruchome pozostałe po sklepie Bloomingdale’s, który był poprzednim najemcą Medinah, prowadzą gości na drugie piętro gier, na którym znajduje się kolejnych 200 miejsc oraz 28 stołów do gry w kości, ruletki i innych typowych ofert kasynowych.

Bally’s zachował witraże świątyni pochodzące z roku jej otwarcia – 1912, a także jej imponujący sklepiony sufit w kształcie kopuły, który najlepiej oglądać z trzeciego piętra, gdzie znajduje się więcej automatów do gry i gier stołowych przeznaczonych dla bardziej zasobnych graczy.

Bally’s zatrudnia w Medinah około 700 pracowników, w tym około 300 dealerów kart, którzy podczas sesji treningowych zostali poddani testom w celu wykrycia jakichkolwiek istotnych słabości, obaw lub braków, wg rzeczniczki Beth Kaufman.

Oczekuje się, że Medinah będzie generować dla miasta do 50 milionów dolarów rocznego dochodu przez okres swojej trzyletniej rezydencji w River North, natomiast Bally’s zbuduje swoje stałe kasyno w drukarni Chicago Tribune w River West.

Miasto ma nadzieję uzyskać do 200 milionów dolarów rocznych przychodów ze stałego kasyna i jego 3400 automatów. Oczekuje się, że kasyno zostanie ukończone w 2026 roku.

Cztery inne kasyna zostały otwarte w Illinois od 2019 r., kiedy gubernator J.B. Pritzker podpisał przepisy rozszerzające zakres hazardu w stanie.

Tymczasowe kasyno Bally’s stanie się 15. kasynem w stanie, nie licząc ponad 8300 stacji benzynowych, restauracji, barów i innych miejsc, w których można grać na automatach wideo.

Pierwotnie w budynku Medinah Temple z 1912 roku, mieściło się bogato zdobione audytorium o trzech poziomach, które mogło pomieścić około 4200 osób. Podłoga sceny rozciągała się na znaczną odległość w kierunku widowni, a wokół niej siedzenia ustawiono w kształcie litery U. W audytorium znajdowały się organy piszczałkowe Austin Organ Company, zainstalowane w 1915 r.

Wśród wielu wydarzeń, które miały miejsce w tym miejscu, był coroczny Shrine Circus. Dodatkowo WGN-TV wykorzystała Medinah w programie specjalnym z okazji 25-lecia Bozo (transmisja telewizyjna na żywo 7 września 1986).

Doskonała akustyka audytorium sprawiła, że było to ulubione miejsce nagrań.

Nagrano tu wiele najsłynniejszych nagrań Chicago Symphony Orchestra od końca lat 60-tych do lat 80-tych. Światowej sławy dyrygent Claudio Abbado nagrał tam z CSO II Symfonię Gustava Mahlera.

W marcu 2001 r. Rada Miejska zatwierdziła finansowanie usunięcia organów w celu ewentualnego przekazania ich organizacji non-profit. Instrument został ponownie zainstalowany w kościele katolickim św. Rafała Archanioła w Old Mill Creek w stanie Illinois.

Pod koniec 2000 roku odrestaurowano zewnętrzną część budynku, a wnętrze zrekonstruowano do wykorzystania jako powierzchnia handlowa.

27 czerwca 2001 r. budynek został wyznaczony jako punkt orientacyjny – landmark Chicago.

Sklep Home and Furniture Store Bloomingdale został tu otwarty w 2003 roku. Od czerwca 2019 roku spółka zarządzająca Bloomingdale, Macy’s, sprzedała budynek deweloperowi z Chicago, Alowi Friedmanowi. Sklep opuścił budynek we wrześniu 2020 r.

Źródło: suntimes, wikipedia, nbc
Foto: Bally’s, Medinah Temple, istock/Lacheev/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu