News Chicago
Grzegorz Hyży koncertuje na Taste of Polonia. Nie przegapcie Króla Nocy i innych przebojów

Na tegorocznym Taste of Polonia, wśród znakomitych gości z Polski, jest m.in. Grzegorz Hyży – wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Artysta, który nadaje polskiej muzyce pop najwyższe światowe standardy, na antenie Radia Deon Chicago mówił o swoich, nie tylko muzycznych, pasjach.
Utwory Grzegorza Hyżego nie schodzą z radiowych playlist. „Króla nocy”, „O Pani!”, „Na chwilę” czy „Wstaję” usłyszeć można o każdej porze dnia i nocy. Artysta ma na swoim koncie dziesiątki Złotych, Platynowych i Multiplatynowych Płyt za single i albumy długogrające („Z całych sił” z 2014 r. i „Momenty” z 2017).
Mimo swojej popularności, na naszej antenie zdradza, że podjął się także innego wyzwania i rozpoczął naukę pilotażu. Muzyk ma za sobą część teoretyczną i pozostało mu jeszcze dokończenie części praktycznej, czyli samych lotów.
Raczej jednak nie zanosi się, że wejdziemy na pokład samolotu linii LOT a za sterami spotkamy śpiewającego Grzegorza Hyżego. Artysta nie planuje robić licencji na prowadzenie dużych maszyn komercyjnych, a jedynie na mniejsze samoloty, wykorzystywane do użytku własnego czy rodziny.
Impulsem, który rozpoczął zainteresowanie artysty lotnictwem był fakt, że jego kuzyni wybierali się do Rzeszowa na studia na tym kierunku.
Podobnie było z muzyką – rodzina miała wpływ na Grzegorza – tym bakcylem zaraził go dziadek grający na akordeonie, wujek- rockandrollowy gitarzysta i ciotka, która grała na dudach.
Także wujek zainteresował artystę zawodami żużlowymi, a kibicowanie drużynie Start Gniezno w latach 90-tych jest teraz miłym wspomnieniem młodych lat Gościa naszej anteny.
Kolejną pasją Grzegorza Hyżego, o której nie wszyscy zapewne wiedzą jest capoeira, brazylijska sztuka walki, której rytmiczne, akrobatyczne układy skupiają się na kopnięciach. Ruchy capoeira wykonywane są do muzyki.
„Był to spory etap mojego życia” wspomina artysta, który trenował capoeirę przez 10 lat i był także jej instruktorem. Następnie zaczął ćwiczyć brazylijskie ju-jitsu.
Kochający sport Grzegorz Hyży nie wyklucza także udziału w walce typu freak-fight, które teraz stają się popularne, także w Polsce, jeśli taką propozycję by dostał.
Prywatnie artysta jest ojcem trójki chłopców. „Jestem aktywnym rodzicem” podkreśla nasz Gość, mówiąc że dużo spędzanego z synami czasu to uprawianie różnego rodzaju sportów i aktywność fizyczna.
„Myślę, że to jest bardzo dobra droga jeśli chodzi przede wszystkim o budowanie relacji z dziećmi, więzi, a przy okazji wpływa też dobrze na zdrowie i rozwój młodego człowieka” mówi Grzegorz Hyży.
Po zdaniu matury artysta wyjechał do Irlandii, gdzie następnie spędził łącznie 3 lata pracując, podobnie jak większość polskich emigrantów w USA. Z Ameryką do tej pory niewiele Grzegorza łączyło, ale artysta przyznaje, że Stany Zjednoczone zawsze były jego marzeniem.
Grzegorz Hyży wystąpi na Taste of Polonia w dniach 3 i 4 września i serdecznie zaprasza na swoje koncerty:
Grzegorz Hyży ur. 27 maja 1987 w Gnieźnie a karierę muzyczną rozpoczął w 2010 roku.
Artysta ma na swoim koncie setki koncertów i dwie trasy klubowe. Oglądać go można było wielokrotnie na największych festiwalach: w Opolu, Sopocie, na festiwalach „Top of the Top” i „Super Hit Festiwalu”.
Był trenerem w 9. edycji programu „The Voice of Poland”. Ma też na koncie wiele prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, m.in. Najlepszy Radiowy Debiut (Eska Music Awards 2014) i 5 nominacji do nagrody Fryderyk, w tym aż 3 za „Króla Nocy” (Kompozytor Roku, Autor Roku i Utwór Roku).
W 2022 roku powrócił na scenę muzyczną po krótkiej przerwie, wydając świetnie przyjęty singiel „Kochanie to ja!” (TOP10 krajowej listy Airplay Charts, #1 na Popliscie w RMF FM, za sprzedaż singla Artysta otrzymał ZŁOTĄ PŁYTĘ) oraz nowy numer na lato, zatytułowany „I ten numer na lato” i „Sztos” i „Tańcz”
To kontynuacja muzycznej podróży obranej na singlu „Król Nocy”, gdzie brzmienia lat 80-tych ubrano w nowoczesne aranżacje. Efektem jest przyjazny dla ucha wytrawny pop, który świetnie sprawdza się także w wersji koncertowej.
Foto: YouTube, Grzegorz Hyży, istock/ANDRII CHABAN/
News Chicago
Październikowy koncert w Arlington Heights uczci legendy muzyki z okolic Chicago

W niedzielę, 15 października, The Arlington Heights Community Concert Band pod batutą dyrygenta i dyrektora artystycznego Pietro Pisello zaprezentuje koncert „Local Legends”. Program ma na celu uczczenie naszych rodzimych muzyków i kompozytorów, a także muzyki, która definiuje obszar Chicago i Illinois.
Scott Ostrander, który mieszka w Mount Prospect, komponuje muzykę na fortepian, instrumenty dęte blaszane, zespoły smyczkowe i zespoły koncertowe. Zespół zagra jego autorską kompozycję pt. „Maverick March”, którą napisał w tradycji utworu „March King” Johna Philipa Sousy.
Z kolei Keith Miller to lokalna legenda z Wheeling w stanie Illinois – posiadający ponad 50-letnie doświadczenie muzyk, pianista i pedagog. Będzie gościnnym pianistą wykonującym „Warsaw Concerto for Piano”.
Zespół wykona także „Uwerturę Dublin” Holiday Forresta L. Buchtela (1899-1996), który był profesorem kompozycji, instrumentów dętych, chóru i języka angielskiego w VanderCook College of Music przez 53 lata oraz kierownikiem chóru, wielokrotnie nagradzanego zespołu i orkiestry w Amundsen High School w latch 1940-60. Jego syn, o tym samym imieniu, gra w zespole na eufonium.
The Arlington Heights Community Concert Band może poszczycić się obecnością dwóch ważnych członków i lokalnych legend w swoim zespole.
Kayman Klaas jest kompozytorem. Zespół zagra jego oryginalny utwór, „Two American Melodies.” Ponadto Russell Puetz jest członkiem zespołu od jego powstania w 1979 roku. Orkiestra wykona „Glory of the Trumpets” na cześć jego wieloletniego zaangażowania w jej działalność.
Koncert „Local Legends” przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych i szykuje wiele innych muzycznych niespodzianek.
Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Bilety można rezerwować pisząc na adres ahccbtickets@gmail.com. Ewentualne pozostałe bilety będą dostępne przy wejściu.
The Arlington Heights Community Concert Band rozpoczął działalność z trzema muzykami w listopadzie 1979 roku a obecnie liczy ponad 80 członków. Większość członków zespołu nie jest zawodowymi muzykami i przychodzi na próby po normalnych godzinach pracy, aby przygotować się do następnego występu.
Grają z miłości do muzyki i dla przyjemności jej wykonywania dla swojej społeczności.
Koncert „Local Legends” rozpocznie się o godzinie 3:00PM w teatrze Forest View Educational Center, mieszczącym się pod adresem 2121 S. Goebbert Road, Arlington Heights.
Informacje o zespole można znaleźć na stronie www.arlingtonheightsband.org.
Źródło: dailyherald
Foto: The Arlington Heights Community Concert Band
News Chicago
Festiwal „Chicago Live!” to 80 artystów na 3 scenach Navy Pier i gwiazda: Mavis Staples

Bezpłatny festiwal sztuk performatywnych „Chicago Live!” powraca na Navy Pier w dniach 23 i 24 września. W tym roku będzie to już trzecia edycja tego kultowego wydarzenia. Festiwal zaprezentuje ponad 80 różnych artystów i organizacji kulturalnych w występach, które odbędą się na trzech scenach Navy Pier.
Występy obejmują każdy gatunek artystyczny – w tym muzykę, taniec, teatr, słowo mówione, improwizację, występy wokalne i wiele innych. W tym roku 25 nowych grup dołączy do ponad 40 powracających organizacji występujących na Navy Pier, aby zaprezentować swoje talenty.
W tym roku gwiazdą specjalną będzie Mavis Staples, okrzyknięta „jednym z najważniejszych amerykańskich głosów wolności i pokoju”.
Mavis Staples to artystka jedyna w swoim rodzaju, której wpływ na muzykę i kulturę trudno przecenić. Zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów muzyki soul/gospel/R&B. Została wpisana zarówno do Bluesowego, jak i Rockowego Hall of Fame.
Jest także ikoną walki o prawa obywatelskie; zdobywczynią nagrody GRAMMY, nagrody National Arts Awards za całokształt twórczości i uhonorowana przez Kennedy Center.
W festiwalu „Chicago Live!” chodzi o dostęp do sztuki i doświadczeń kulturalnych. Navy Pier stara się reprezentować różnorodne grupy performerskie i artystów ze wszystkich 77 dzielnic Chicago, zapewniając jednocześnie platformę dla tych organizacji, aby mogły się ze sobą współpracować i zdobywać nowych odbiorców.
Festiwal jest sponsorowany przez Fundację Pritzkera, oraz Fifth Third Bank i Peoples Gas. Dzięki ich wsparciu wydarzenie będzie trwało do 2027 roku. „Chicago Live!” zatrudnia setki artystów, personelu pomocniczego i pracowników związkowych w trakcie tego dwudniowego wydarzenia.
Festiwal został ponownie zapoczątkowany w 2021 roku, po pandemii, ponownie łącząc widzów ze światowej klasy społecznością wykonawców w Chicago po druzgocącym 18-miesięcznym zamknięciu, które pozostawiło wielu w tej branży w zawieszeniu.
Pełny skład artystów dostępny jest tutaj.
Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Navy Pier
News Chicago
Festiwal Weselnych Przebojów już w piątek. Biesiadę rozkręci niepowtarzalny Michał Wiśniewski!

Wesele to radość, wyśmienite jedzenie i najlepsza muzyka, przy której goście bawią się do rana. Dlatego na Festiwalu Weselnych Przebojów, który odbędzie się już jutro, 22 września, w Copernicus Center zaśpiewa niezwykle popularny Michał Wiśniewski, lider grupy Ich Troje. Na antenie Radia Deon Chicago muzyk zaprasza na koncert podkreślając, że jest specjalistą od ślubów i wesel, także jeśli chodzi o życie prywatne.
Publiczność od lat lubi śledzić życie Michała Wiśniewskiego a artysta skutecznie przyciąga uwagę mediów i fanów, niekoniecznie swoimi ślubami, których było już 5.
Wg artysty przez te lata obroniła się jednak głownie jego muzyka, o czym świadczy liczba sprzedanych płyt – sprzedaż osiągnęła pierwsze, drugie i dziewiąte miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
„Jesteśmy chyba jednym z niewielu zespołów, który trzy razy zjechał Amerykę wzdłuż i wszerz, więc mieliśmy dla kogo grać – było fantastycznie i bardzo się z tego cieszymy. Tym co robimy na pewno niesiemy ludziom autentyczność” podkreśla lider grupy Ich Troje.
Na amerykańskich trasach zespołu sprzedawały się wszystkie bilety, a występy pobijały rekordy popularności jeśli chodzi o publiczność.
„A wszystko to bo Ciebie kocham, dla Ciebie zabiję się – to jest autentyczność, która nie jest udawana” mówi o swoich tekstach Michał Wiśniewski, zaznaczając, że opowiadają one o bardzo bezpośrednich, nie koloryzowanych uczuciach. Podobnie jak w piosence „Babski świat”, w której artysta podkreśla różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami oraz to ile panowie zawdzięczają paniom.
W 2013 roku trasa zespołu Ich Troje po Stanach Zjednoczonych została przerwana po zaledwie dwóch koncertach z powodu konfliktu z Krzysztofem Zakretą, prezesem firmy Christopher Entertainment, którą Michał Wiśniewski oskarżył o „szantaż finansowy”.
Po latach muzyk nie chowa jednak urazy z powodu tego co między nimi zaszło.
„Uważam, że zawsze dobrym pomysłem jest po prostu kogoś przeprosić i wytłumaczyć – nie ma takich rzeczy, których nie można by wybaczyć” zaznacza lider Ich Troje, mówiąc o tym jak ważny jest wzajemny szacunek. Michał Wiśniewski podkreśla, że np. ma bardzo dobre kontakty ze swoimi byłymi żonami, dlatego, że szanują siebie nawzajem.
Biesiadna impreza weselnych hitów jest w Polsce organizowana od 8 lat przez Tv Polsat w Mrągowie – teraz po raz pierwszy odbędzie się w USA. Usłyszymy na niej prawdziwe, porywające pary na parkiet, szlagiery z pierwszych miejsc list przebojów.
Dzięki Festiwalowi Weselnych Przebojów można, wg lidera grupy Ich Troje, powspominać własne wesele. Nie ma tu „płaczliwych klimatów” jest tylko wielka radość porywająca ludzi do zabawy i tańca.
Na festiwalu poza Michałem Wiśniewskim zaśpiewają: Sławomir, Don Vasyl, Cygańscy Książęta, Classic, Weź Nie Pytaj, Daj To Głośniej i Vivat.
Festiwal Weselnych Przebojów odbędzie się w piątek, 22 września o godzinie 7:00pm w Copernicus Center. Drzwi zostaną otwarte już o 5:30pm.
Bilety w cenie $79 – $125, można kupić tutaj.
Serdecznie Zapraszamy!
Michał Chrystian Wiśniewski, urodził się 9 września 1972 w Łodzi – polski piosenkarz, autor tekstów, aktor, przedsiębiorca, filantrop, prezenter telewizyjny i osobowość medialna.
Od 1994 wokalista i lider zespołu Ich Troje, który założył z Jackiem Łągwą. Z zespołem nagrał i wydał dziesięć albumów studyjnych: Intro (1996), ITI Cd. (1997), 3 (1999), Ad. 4 (2001), Po piąte… a niech gadają (2002), 6-ty ostatni przystanek (2004), 7 grzechów głównych (2006), Ósmy obcy pasażer (2008), Pierwiastek z dziewięciu (2017) i Projekt X (2022).
Za albumy Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają uzyskali certyfikat diamentowej płyty za sprzedaż w ponad półmilionowym nakładzie.
Z zespołem wylansował wiele przebojów, m.in.: „Prawo”, „Ci wielcy”, „A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być…”, „Razem a jednak osobno”, „Tango straconych”, „Tobą oddychać chcę”, „Keine Grenzen – Żadnych granic” czy „Babski świat”, ponadto otrzymał liczne wyróżnienia, w tym nagrodę publiczności w konkursie „Premier” podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pięć Superjedynek. Zdobywcy nagrody publiczności i Grand Prix 24. Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w 2001.
Dwukrotnie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji (2003, 2006).
Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Copernicus Center
-
NEWS Florida5 dni temu
Rusza proces w nagłośnionej przez Netflix sprawie polskiej rodziny z Venice, której odebrano dziecko
-
News Chicago4 dni temu
Festiwal Weselnych Przebojów już w piątek. Biesiadę rozkręci niepowtarzalny Michał Wiśniewski!
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW1 tydzień temu
Dożynki Podhalańskie: Na prawdziwe góralskie świętowanie serdecznie zaprasza Stanisław Sarna
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 tygodnie temu
Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak: Wracamy tutaj jak do domu. Lombard wystąpi na Taste of Polonia
-
News Chicago4 dni temu
Prawdopodobny morderca rodziny z Romeoville zginął w Oklahomie ścigany przez policję
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 dni temu
Wielki katolicki Oktoberfest trwa w Des Plaines. Zapraszają Małgorzata Tys i ks. Piotr Rapcia
-
NEWS Florida4 dni temu
Lotnisko w Tampie zostało uznane za najlepsze w USA już drugi rok z rzędu
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 dni temu
Muzyczne Wieczory Uwielbienia w polskich parafiach. Zapraszają Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski