Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkańcy śródmieścia Chicago nie chcą kolejnych wyścigów NASCAR na swoich ulicach

Opublikowano

dnia

Z sondażu przeprowadzonego przez Radnego Brendana Reilly’ego (42. Okręg) wynika, że wielu mieszkańców śródmieścia nie poprze powrotu NASCAR do Chicago. Miasto zawarło 3-letnią umowę na organizację wyścigu, który zamknął niektóre ulice na trzy tygodnie i zajął zieloną przestrzeń Grant Parku na 39 dni tego lata.

Ankieta przeprowadzona w biurze Reilly’ego wygenerowała 662 odpowiedzi na temat inauguracyjnego wyścigu NASCAR Chicago Street w dniach 1–2 lipca, który zajął dużą część sezonu letniego w Grant Park i zamknął wiele ulic, ze względu na budowę toru a następnie jego demontaż.

Mieszkańcom zadano trzy pytania dotyczące zasięgu NASCAR, zamknięć ruchu i przyszłych wyścigów NASCAR w Chicago.

Ponad połowa respondentów – 54 procent – stwierdziła, że nie poprze organizowania przyszłych wyścigów NASCAR w Chicago. Około 37 procent respondentów stwierdziło, że chce kolejnego wyścigu NASCAR, a osiem procent stwierdziło, że jest im to obojętne.

Jeśli chodzi o ruch uliczny, 58 procent respondentów stwierdziło, że zamknięcie ulic w związku z wyścigiem negatywnie wpłynęło na ich poruszanie się, w porównaniu z 34 procentami, które stwierdziły, że nie wywarło to na nich wpływu.

Radny Brendan Reilly, którego okręg obejmuje Grant Park, ostro skrytykował byłą burmistrz Lori Lightfoot za brak przejrzystości w sprawie wprowadzenia NASCAR do miasta, twierdząc, że został włączony do harmonogramu wydarzeń dopiero kilka godzin przed publicznym ogłoszeniem.

Wg Radnego trzyletnia umowa miasta z NASCAR nadal może zostać unieważniona. Wyniki ankiety wraz z wynikami niedawno zleconego badania wpływu gospodarczego wyścigu pomogą określić jego stanowisko w sprawie przyszłości wyścigów ulicznych.

Badanie wpływu gospodarczego jest prowadzone przez Sports Industry Research Center na Temple University i zostało zlecone w lipcu przez Choose Chicago, miejski oddział turystyczny miasta.

Zegar tyka, ponieważ zarówno NASCAR jak i miasto mogą zrezygnować z zawodów na 180 dni przed imprezą w przyszłym roku.

Oznacza to, że zgodnie z umową NASCAR z dzielnicą Chicago Park District decyzja musi zostać podjęta mniej więcej przed końcem roku.

Według lutowego raportu „Sun-Times” szacuje się, że wyścig NASCAR Street Race przyniesie lokalnej gospodarce 113 milionów dolarów. Ale to stawia wyścig uliczny w tyle za dwoma innymi ważnymi wydarzeniami w Grant Park; festiwalami Sueños i Lollapalooza.

W pierwszym roku festiwal muzyczny Sueños w Grant Park wygenerował 120 milionów dolarów, a w tym roku było to 181,6 miliona dolarów.

Sueños zajmuje drugie miejsce po Lollapaloozie, która w zeszłym roku wygenerowała w Chicago bezpośrednie i pośrednie dochody gospodarcze w wysokości gigantycznych 335,4 mln dolarów.

Wyścig uliczny spotkał się również z kontrowersjami co do tego, jak długo zajmował zieloną przestrzeń w Grant Park.

Pierwotnie przewidywano, że zajmie ją na dwa tygodnie, ale ten czas przeciągnął się do 39 dni.

Poskutkowało usunięciem lig softballu z gry w Grant Parku. Tutejsi sprzedawcy także ucierpieli, ponieważ zostali zmuszeni do zamknięcia sklepów na kilka dni z powodu zamkniętych ulic i organizacji wyścigu wokół parku.

Władze odpowiedzialne za wyścig spodziewały się, że w dwudniowej imprezie wyścigowej weźmie udział 100 000 widzów, ale burze i gwałtowne powodzie skróciły wyścigi i odwołały koncerty, na których miała wystąpić Miranda Lambert i Chainsmokers.

Posiadacze biletów przeważnie zmuszeni byli trzymać się z daleka, chroniąc przed ulewą aż do rozpoczęcia wyścigów późnym wieczorem, przez co impreza świeciła pustkami przez cały dzień.

W tym roku NASCAR zapłacił Chicago Park District opłatę za zezwolenie w wysokości 500 000 dolarów. Zgodnie z umową gigant wyścigów ma zapłacić 550 000 dolarów w 2024 r. i 605 000 dolarów w 2025 r., jeśli zawody zostaną zorganizowane.

Jak stanowi umowa, dzielnica Park District otrzyma także 15 procent prowizji netto od koncesji i towarów oraz 2 dolary od biletu wstępu.

Zapytany 2 sierpnia o przywrócenie wyścigu NASCAR, burmistrz Brandon Johnson powiedział, że podejmie decyzję po dogłębnej analizie i dyskusji z udziałem lokalnej społeczności i radnych.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube

News Chicago

DuPage County Fair zaprasza do Wheaton. Będą zwierzęta i pokaz świetlny dronów

Opublikowano

dnia

Autor:

Na DuPage County Fair goście mogą zobaczyć wyścigi świń, rzucać się kawałkami arbuza, nauczyć się sztuki uprawy pomidorów albo podążać za pędzonym stadem owiec. Jarmark powiatowy, który rozpoczyna się dzisiaj w Wheaton potrwa cztery dni. Poza wiejskimi tradycjami uczestnicy zobaczą też wspaniały pokaz świetlny dronów.

W czasie trzech wieczorów DuPage County Fair, drony wystartują z północnego krańca terenu targowego i utworzą różnego rodzaju ruchome kształty na wysokości około 400 stóp. Na nocnym niebie tłumy zobaczą świnię machającą ogonem, Statuę Wolności i obracający się diabelski młyn — a wszystko przy piosenkach country i patriotycznych hymnach.

Po dwóch latach organizowania trzydniowego wydarzenia, jarmark powiatu DuPage, za którym stoi organizacja non-profit DuPage County Fair Association, rozszerzono do czterech dni. Chociaż pełne pokazy zwierząt gospodarskich należą już do przeszłości, impreza pozostaje wierna rolniczym korzeniom regionu.

Oznacza to, że na terenie targów odbędzie się turniej siatkówki na trawie i „AgVentureland” — obszar, w którym dzieci mogą łuskać kukurydzę i śmigać na traktorze na pedały. W stodołach jarmarkowych zamieszkają świnie i kozy.

Goście jarmarku będą mogli także się cieszyć muzyką na żywo, różnorodnym jedzeniem oraz przejażdżkami na karuzelach – obecny będzie m. in. ogromny diabelski młyn, a zespół Bear Hollow Wood Carvers zamieni ciężkie kłody w misterne dzieła sztuki za pomocą piły łańcuchowej.

Poza DuPage County Fair, na terenach targowych powiatu DuPage odbywają się inne targi, spotkania kulturalne, w tym niedawne Chicago Scots’ Highland Games oraz inne wydarzenia.

DuPage County Fair będzie otwarty w czwartek od 11:00AM do 10:00PM, w piątek od 11:00AM do 11:00PM, w sobotę od 12:00PM do 11:00PM, w niedzielę od 12:00PM do 8:00PM.

Wstęp kosztuje 12 USD dla osób od 13 lat8 USD dla seniorów i dzieci w wieku 6-12 lat; dzieci w wieku 5 lat i młodsze wchodzą za darmo. Można także nabyć mega karnet za 35 USD, który obejmuje wstęp i nieograniczoną liczbę przejażdżek karnawałowych przez cały dzień.

Pokazy świetlne dronów odbywają się o 9:30PM w czwartek oraz o 10:15PM w piątek i sobotę. Więcej informacji można znaleźć na dupagecountyfair.org.

W ten weekend trwa także Lake County Fair, o którym pisaliśmy tutaj.

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, DuPage County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Kłótnia o hałas w Schaumburgu zakończyła się strzelaniną. Ranny został pracownik tnący drzewo

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem został zatrzymany uzbrojony mieszkaniec Schaumburga, po trwających wiele godzin policyjnych negocjacjach. Sytuacja rozpoczęła się kłótnią o hałas pomiędzy nim a osobą przycinają drzewo. Konflikt zakończył się strzelaniną.

Podejrzany mieszkaniec Schaumburga został zatrzymany krótko przed 9:30PM, zgodnie z informacjami policji.

Według władz, funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące strzelaniny około 2:50PM przy 800 Braintree Drive i odkryli tam jedną osobę, która odniosła ranę postrzałową.

Strzelanina nastąpiła po kłótni o hałas między mieszkańcem a zatrudnionym pracownikiem przycinającym drzewo. Władze potwierdziły, że ofiara strzelaniny jest zatrudniona w firmie przycinającej drzewa. Ofiara została przewieziona do lokalnego szpitala na leczenie, gdzie jej stan był nieznany.

Po strzelaninie podejrzany zabarykadował się w domu, co spowodowało, że okoliczni mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domach i nie wychodzenie na zewnątrz dla własnego bezpieczeństwa, podczas gdy policja próbowała znaleźć rozwiązanie impasowej sytuacji.

Podejrzany ostatecznie wyszedł z domu i został aresztowany, gdy policja sprowadziła drona i robota.

Obecnie nie ma dalszych informacji w sprawie tego wydarzenia.

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Kampania Kamali Harris zapytała Pritzkera czy chce być wiceprezydentem

Opublikowano

dnia

Autor:

Kampania prezydencka Kamali Harris zadzwoniła w środę do J.B. Pritzkera, aby ocenić jego zainteresowanie kandydowaniem na wiceprezydenta, co jest pierwszym sygnałem, że gubernator Illinois znajduje się na krótkiej liście Demokratów rozważanych jako kandydaci na to stanowisko.

Według źródła mającego wiedzę o środowej dyskusji, telefon ten był pierwszym, kiedy J.B. Pritzker rozmawiał z kampanią Kamali Harris o tej roli od czasu ogłoszenia przez nią swojej kandydatury.

W środę po południu gubernator Illinois pojawił się w programie CNN „The Lead with Jake Tapper”, gdzie został zapytany, czy jest brany pod uwagę jako kandydat na wiceprezydenta Harris, ale odpowiedział, że nie może komentować „prywatnych rozmów”.

Zapytany przez Tappera, czy przyjąłby drugie miejsce na liście kandydatów, gdyby zostało mu zaoferowane, Pritzker odpowiedział, że „uwielbia być gubernatorem Illinois” i niechętnie dokonałby zmian, ale „trudno byłoby mu się oprzeć” propozycji zostania wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Rozważenie kandydata na wiceprezydenta następuje po dniach rywalizacji Pritzkera, Gubernatora Karoliny Północnej Roya Coopera, Gubernatora Pensylwanii Josha Shapiro, Gubernatora Kentucky Andy’ego Besheara, Senatora USA Marka Kelly’ego, Sekretarza Transportu Pete’a Buttigiega i innych.

J.B. Pritzker, który ma ambicje prezydenckie, nie aspirował do bycia wiceprezydentem — ale jest otwarty na taką możliwość odkąd Kamala Harris oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię.

Pomimo miesięcy kampanii na rzecz prezydenta Joe Bidena i występów w telewizji krajowej, gubernator Illinois nadal ma problemy ze zwiększeniem swojej rozpoznawalności poza stanem, zgodnie z przeprowadzonymi sondażami.

Ale jak pokazał w swoim starcie na gubernatora w 2018 r., który rozpoczął aż 18 miesięcy przed dniem wyborów, nieograniczona ilość pieniędzy może pomóc zwiększyć jego szanse.

J.B. Pritzker, miliarder, spadkobierca fortuny Hyatt, wlał 323 miliony dolarów w swoje dwie kampanie i jest postrzegany jako kandydat sprzyjający kampanii Kamali Harris, który pomoże załatać luki w pozyskiwaniu funduszy. Zbudował również lojalną bazę pracowników, którzy są gotowi wkroczyć do akcji, kiedy tylko on będzie gotowy.

59-letni Pritzker ma również głębokie powiązania z kalifornijskimi demokratami. Urodził się w Palo Alto i dorastał w tym stanie w latach 70-tych. Jest blisko związany z byłą przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, mieszkanką San Francisco, która była bliską przyjaciółką matki Pritzkera.

Pritzker stracił matkę, która cierpiała na alkoholizm, w makabrycznym wypadku samochodowym, gdy miał 17 lat, zaledwie 10 lat po tym, jak jego ojciec zmarł na atak serca w wieku 39 lat. Przypisuje matce zaszczepienie w nim wczesnego zainteresowania prawami do aborcji i postępowym aktywizmem.

Jego osiągnięcia jako gubernatora pokrywają się z priorytetami Demokratów.

W swojej pierwszej kadencji J.B. Pritzker podpisał cztery budżety, oraz ustawodawstwo, które podniosło płacę minimalną, zalegalizowało marihuanę i ustanowiło prawo do aborcji w Illinois w historycznym momencie. I przeprowadził stan przez niszczycielską pandemię.

W styczniu 2023 r. podpisał ustawę zakazującą broni szturmowej w Illinois, która do tej pory przetrwała kilka wyzwań prawnych. Jako potencjalny wiceprezydent Pritzker mógłby pokazać swoje praktyczne umiejętności w kampanii.

 

Źródło: suntimes
Foto: biuro gubernatora, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu