Połącz się z nami

News Chicago

Chicago jest THE BEST. Wietrzne Miasto znalazło się w pierwszej piętnastce miast na świecie

Opublikowano

dnia

W zeszłym roku Chicago zostało uznane m.in. za jedno z najlepszych miejsc do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, było chwalone za najlepsze lotnisko w Ameryce Północnej, oraz najlepsze bary. Szósty rok z rzędu Wietrzne Miasto zdobyło też tytuł „Najlepszego Dużego Miasta w Stanach Zjednoczonych” od Condé Nast Traveler. Jakby tego było mało, w lipcu Chicago znalazło się w pierwszej piętnastce wśród wszystkich miast na świecie.

Resonance Consultancy, międzynarodowa grupa konsultingowa stojąca za witryną worldsbestcities.com, opublikowała niedawno ranking najlepszych miast „do życia, pracy, inwestowania i odwiedzania w nowej globalnej rzeczywistości”, umieszczając Chicago na 13. miejscu.

Twierdząc, że „buduje najbardziej wszechstronne rankingi miast na świecie”, coroczna lista Resonance klasyfikuje globalne miasta z populacją powyżej jednego miliona, wykorzystując połączenie wyników statystycznych i ocen jakościowych dokonanych przez mieszkańców i gości w 24 obszarach pogrupowanych w sześć głównych kategorii.

Miejsce, Produkt, Programowanie, Ludzie, Dobrobyt i Promocja to 6 podstawowych kategorii. W ramach tych kategorii brane są pod uwagę czynniki, takie jak różnorodność miasta, atrakcje i życie nocne, wskaźnik zatrudnienia, edukacja, równość dochodów, a nawet zameldowania na Facebooku.

Na przykład w samej kategorii Miejsce Resonance ocenia „postrzeganą jakość środowiska naturalnego i zabudowanego, począwszy od tego, jak często świeci słońce, po bezpieczeństwo ulic”, a także liczbę zabytków, punktów orientacyjnych, wysokiej jakości parków i zalecanych zajęć na świeżym powietrzu przez mieszkańców i gości.

Zajmująca 13. miejsce „wspaniała metropolia Ameryki Środkowego Zachodu” została doceniona za „bogactwo programów i kultury, z rozbudowaną infrastrukturą i przystępną ceną, które wymykają się wielu innym miastom”.

Lotnisko O’Hare International zajęło 5 miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych bezpośrednich miejsc docelowych w 2022 roku. Uznano również pozycję Chicago jako 19. co do wielkości potęgi gospodarczej Ameryki.

Zabytki, punkty orientacyjne i publiczne dzieła sztuki w Chicago otrzymały specjalne wyróżnienie, podobnie jak życie nocne, które Resonance uznało za 11. najlepsze na świecie.

Najwięcej uwagi poświęcono jednak szanowanej chicagowskiej scenie hotelarskiej oraz pojawieniu się nowych restauracji, takich jak Bazaar Meat i Bar Mar szefa kuchni José Andrésa w nowej siedzibie Bank of America w Chicago, a także debiutowi najmłodszego szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin, Donalda Younga w brasserie Venteux.

Spośród 100 obszarów metropolitalnych o populacji przekraczającej milion, które zostały zbadane, Londyn w Anglii został uznany za najlepsze miasto na świecie, a następnie Paryż we Francji na drugim miejscu i Nowy Jork na trzecim miejscu.

Los Angeles było jedynym innym miastem w Stanach Zjednoczonych, które uplasowało się wyżej od Chicago, na 12. miejscu, podczas gdy San Francisco zajęło 14. miejsce, a Waszyngton 17.

Na całym świecie znajduje się ponad 500 miast z co najmniej milionem mieszkańców. Według raportu ONZ, przewiduje się, że do 2030 r. 662 miasta będą miały co najmniej milion mieszkańców.

Przeczytaj pełny raport Resonance na worldsbestcities.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, istock/Steve King/

News Chicago

Czym byłaby jesień bez dyni? Znajdź tą wymarzoną dla swojej rodziny w samym Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago i na przedmieściach znajduje się wiele farm oferujących grządki z dyniami, a na wielu z nich znajdują się także labirynty kukurydziane, możliwość własnoręcznego zbierania jabłek i inne jesienne zajęcia. Jeśli szukasz ciekawej wycieczki i zajęć, zapoznaj się z listą najlepszych miejsc z dyniami, które warto odwiedzić jesienią.

Dzisiaj miejsca, gdzie możesz zdobyć wymarzoną dynię w samym Chicago.

Uwaga: pamiętaj, aby sprawdzić strony internetowe, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące danego miejsca i kupić bilety z wyprzedzeniem.

Jack’s Pumpkin PopUp

Ta jesienna atrakcja na świeżym powietrzu, zlokalizowana na ponad 2 akrach na wyspie Goose Island, obejmuje największy labirynt kukurydzy w centrum Chicago, ukryty bar z alkoholem, i takie atrakcje jak rzucanie siekierą, zabawy karnawałowe, muzykę, wróżenie, trzy bary z pełnym zakresem usług i kilka scenerii, dzięki którym można uwiecznić niezapomnianą jesień zdjęcia. Wymagany jest wcześniej zakupiony dostęp.

Adres: 1465 N Elston Ave, Chicago, IL 60642

Daty: 21 września – 5 listopada

Koszt: Ceny różnią się w zależności od daty. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej.

Jesienny festyn w Lincoln Park Zoo

Podczas corocznego jesiennego festiwalu w Lincoln Park Zoo będzie dostępna mała grządka z dyniami. Odbędą się tu także inne jesienne atrakcje, w tym spacer po dyniach, rzeźbienie dyni na żywo, świąteczny bar, pogawędki ze zwierzętami, rozrywka muzyczna i wiele więcej.

Adres: 2400 N. Cannon Drive

Daty: Fall Fest 2023 odbywa się w piątki i niedziele od 29 września do 29 października oraz poniedziałek 9 października

Godziny otwarcia: Zoo jest otwarte codziennie w godzinach 10:00AM–5:00PM

Koszt: wstęp WOLNY, ale niektóre atrakcje są płatne. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej.

JoJo Pumpkin Patch

JoJo’s Shake Bar to restauracja i bar z nowoczesnymi akcentami klasycznych dań obiadowych, selekcją whisky i wyrafinowanymi koktajlami, gdzie możesz wybrać własną dynię. Lokal oferuje także zajęcia z malowaniem dyni.

Specjalność Pumpkin Patch obejmuje wyśmienite jabłka w karmelu, placki z dynią i jabłkami, cydry i duże gorące czekolady oraz słynny Pumpkin Patch Shake (wyśmienity koktajl o smaku dyni ułożony wysoko z kawałkiem ciasta dyniowego, preclem Reese’s Pieces, pieczoną pianką marshmallow i toffi).

Adres: JoJo’s Shake Bar w River North (23 W Hubbard St) i w Naperville

Kiedy: Otwarte od 22 września do 2 listopada

Koszt: Rezerwacje są dostępne na jojosshakebar.com.

Halloween w parkach

Małe grządki z dyniami dla dzieci można znaleźć w kilku chicagowskich parkach w ramach corocznego Halloween in the Parks. Odbędą się tu również inne wydarzenia przyjazne dzieciom, takie jak imprezy Halloween, nawiedzone domy i jesienne festiwale.

Gdzie: Różne parki w Chicago.

Kiedy: wybierz daty w październiku. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.

Koszt: BEZPŁATNY.

 

Źródło: thetravelsisters
Foto: JoJo Pumpkin Patch, Park District, Lincoln Park Zoo, Jack’s Pumpkin PopUp, istock/PIKSEL/
Czytaj dalej

News USA

Jackpot loterii Powerball nadal jest do zgarnięcia. Teraz wynosi już 785 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę w czasie losowania Powerball, którego jackpot szacowany był na 750 milionów dolarów, nadal nie wyłoniono zwycięzcy. W poniedziałek mamy szansę na zdobycie jeszcze więcej – 785 milionów dolarów co w gotówce dale 367 milionów. Kto miałby coś przeciwko takiej wygranej?

Zwycięskie liczby w sobotni wieczór to: białe kule 1, 12, 20, 33, 66 i czerwona kula 21. Power Play wyniósł 2X.

Ponieważ żaden los nie pasował do wszystkich zwycięskich liczb z sobotniego losowania, jackpot wzrósł do szacunkowej kwoty 785 milionów dolarów, z opcją gotówkową o wartości 367 milionów dolarów na poniedziałkowe losowanie.

Główna wygrana loterii znalazła się już w pierwszej dziesiątce nagród Powerball wszechczasów.

Najwyższe tegoroczne wygrane Powerball to 754,6 miliona dolarów, które padły 6 lutego w Waszyngtonie oraz 1,08 miliarda dolarów zdobyte w Kalifornii 19 lipca. Lipcowa wygrana to był ostatni raz, kiedy trafiono jackpot w Powerball.

Dotychczasowe największe wygrane Powerball:

  1. 2,04 miliarda dolarów – 7 listopada 2022 r. (CA)
  2. 1,586 miliarda dolarów – 13 stycznia 2016 r. (nagroda podzielona przez zwycięzców w CA, FL, TN)
  3. 1,080 miliarda dolarów – 19 lipca 2023 (CA)
  4. 768,4 miliona dolarów – 27 marca 2019 r. (WI)
  5. 758,7 miliona dolarów – 23 sierpnia 2017 r. (MA)
  6. 754,6 miliona dolarów – 6 luty 2023 r. (WA)
  7. 731,1 miliona dolarów – 20 stycznia 2021 4. (MD)
  8. 699,8 miliona dolarów – 4 października 2021 r. (CA)
  9. 687,8 miliona dolarów – 27 października 2018 r. (IA, NY)
  10. 632,6 miliona dolarów – 5 stycznia 2022 r. (CA, WI)

Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i sobotę.

W Powerball gra się w 45 stanach, a także w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Khosrork/
Czytaj dalej

News USA

Grupa pracownic medycznych wygrała 1 milion dolarów w Mega Millions

Opublikowano

dnia

Autor:

Grupa pracownic medycznych wzbogaciła się o tysiące dolarów po wygraniu miliona w sierpniowym losowaniu Mega Millions. Urzędnicy loterii Pensylwanii wręczyli czek 15 kobietom pracującym w University of Pittsburgh Medical Center w Smethport, które nazwały siebie „Million Dollar Medicals”.

Czek został przedstawiony w Nittany MinitMart w Smethport, gdzie go sprzedano. Sklep otrzymał 5000 dolarów za sprzedaż zwycięskiego losu.

Rzeczniczka grupy, Jackie Burdick, powiedziała, że pięć osób grało razem na loterii od 20 lat i od tego czasu grupa się rozrosła. Duża wygrana trafiła się po raz pierwszy. „Decyzję o zagraniu podjęłyśmy w ostatniej chwili”, dodała.

„Byłam na wizycie u lekarza w Pittsburghu, kiedy zobaczyłam w wiadomościach, że ktoś wygrał 1 milion dolarów. Wtedy zadzwonił do mnie członek rodziny i powiedział: «Ktoś w Smethport wygrał! Lepiej sprawdź swój bilet»”, opowiada Burdick.

Kiedy kobieta zeskanowała los za pomocą aplikacji PA Lottery, wyświetliła się instrukcja, aby „skontaktować się ze sprzedawcą”. Natomiast gdy zeskanowała go w sklepie, dostała wiadomość: „Gratulacje, wygrałeś milion dolarów!”.

„Zawsze powtarzamy, że do wygrania wystarczy jeden los, a decyzja podjęta w ostatniej chwili z pewnością się opłaciła” – powiedział dyrektor wykonawczy Pennsylvania Lottery Drew Svitko. „Doceniamy wszystkich pracowników medycznych i gratulujemy tej grupie zdobycia tej nagrody”.

Według strony internetowej Mega Millions w tej chwili do zdobycia jest 230 milionów dolarów a najbliższe losowanie odbędzie się we wtorek, 26 września.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Pennsylvania Lottery
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu