Połącz się z nami

Zaplanuj finanse

Annuities i ich zalety

Opublikowano

dnia

Annuities są bardzo popularnym narzędziem wykorzystywanym w planowaniu emerytalnym. Ostatnio cieszą się dużą popularnością, gdy mamy do czynienia z niestabilnością na rynku i niepewnością gospodarczą. Niektórzy bardzo lubią tego rodzaju inwestycje a inni bardzo się ich obawiają. Dla jednych annuity może okazać się bardzo pomocne a dla innych osób – niekorzystne. Wszystko zależy od naszych okoliczności i zawsze musimy upewnić się, że dana opcja inwestycyjna odpowiada naszej konkretnej sytuacji. Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w annuity, powinniśmy też dokładnie przeanalizować wszystkie zalety i wady tego produktu.

Co to jest annuity?

Annuity to produkt finansowy oferowany przez firmy ubezpieczeniowe i najprościej ujmując, jest to umowa między firmą ubezpieczeniową i klientem na określony okres czasu.

Jak w przypadku każdego kontraktu, mamy do czynienia z różnego rodzaju zasadami i ograniczeniami, których powinniśmy być świadomi, jak na przykład kary za wycofanie pieniędzy przed upływem terminu kontraktu lub wybranie ich przed ukończeniem 59.5 lat.

Zamrażając nasze fundusze na pewien czas, wpływamy na naszą płynność finansową i nie zawsze jest to zalecane rozwiązanie.

Ale w wielu przypadkach możemy sobie na to pozwolić i annuity może okazać się odpowiednim produktem. Nasza umowa z firmą ubezpieczeniową może obejmować od 1 do 10 lat. Pod koniec obowiązującego kontraktu możemy wypłacić pieniądze, zainwestować je w inną inwestycję lub zacząć dokonywać okresowych płatności, aby uzyskać dochód na emeryturze.

Jeśli zainwestujemy w annuity nasze plany emerytalne takie jak 401(k) lub IRA, nasze wypłaty będą podlegały w 100% opodatkowaniu, ponieważ podatek nigdy nie był zapłacony od tych pieniędzy. Natomiast, jeżeli będzie to zwykła inwestycja i zainwestowane pieniądze są już opodatkowane, podatek będzie naliczany tylko od nagromadzonego zysku w momencie wypłacania.

Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami i porównać polisy różnych firm ubezpieczeniowych, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Fixed Annuities

Jest to najprostsza forma umowy z firmą ubezpieczeniową, może ona obejmować od 1 do 15 lat i gwarantuje stały procent przez wszystkie lata trwania kontraktu. Annuity to można zakupić jednorazowo lub dokonując serii płatności w czasie.

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie bardzo atrakcyjne oprocentowania. Możemy na przykład dostać stały procent na poziomie 4.55.2% przy tylko kilkuletnim kontrakcie, więc jest to bardzo konkurencyjna oferta w porównaniu do CDs w banku, zaznaczając, że tego rodzaju inwestycja nie ma żadnego ryzyka giełdowego i procent jest gwarantowany.

Variable Annuities

Ten rodzaj annuity w przeciwieństwie do „fixed” nie oferuje stałego procentu, gdyż część pieniędzy jest inwestowana na giełdzie i uzależniona od wyników rynkowych, co wiąże się oczywiście z większym ryzykiem.

Można je również wypłacać, należy tylko pamiętać, że nasze okresowe płatności mogą się zmieniać w zależności od warunków giełdowych i duże straty na giełdzie mogą niestety wpłynąć na wysokość naszej inwestycji. Warto też tu dodać, że my jako inwestorzy jesteśmy odpowiedzialni za to ryzyko.

Fixed Indexed Annuities

Fixed Indexed Annuities nie są inwestowane na giełdzie, więc nie podlegają ryzyku rynkowemu, ale inwestor ma możliwość uczestniczenia w zyskach rynkowych.

Wszelkie zyski wyliczane są na podstawie wyników wybranego indeksu, np. S&P 500 lub kilku indeksów. Są one naliczane i blokowane w skali roku lub co dwa lata. Dzięki temu możemy liczyć na duży procent gdy giełda dobrze prosperuje a w przypadku gdy dany indeks traci pieniądze, nasza polisa zostanie zaksięgowana na 0%, zachowując przy tym aktualną, zamrożoną wartość kapitału.

Jest to więc korzystne rozwiązanie dla inwestora, który nie musi się martwić, gdy następują duże spadki giełdowe.

Bardzo często mamy też do czynienia z limitem, jaki możemy zarobić. Jest to tzw. „cap rate” i określa maksymaly procent naliczany w danym roku.

Przykładowo jeżeli wybrany indeks wzrósł o 15% a nasz „cap rate” wynosi 8%, w danym roku zostanie nam naliczony procent w wyskości 8%, nie więcej, pomimo tego, że giełda miała dużo lepsze wyniki. Jeżeli natomiast wartość indeksu spadłaby o 10%, nasze konto nic nie straci, pozostanie na tym samym poziomie.

Dużo firm ubezpieczeniowych rezygnuje obecnie z tych limitów i oferuje bardzo wysokie „partycipation rates” czyli udziały w zyskach giełdowych. Firmy ubezpieczeniowe niekiedy oferują też bonusy w wysokości procentu od wpłaconej kwoty.

Obecnie mamy annuities, które oferują 15 % – 18% bonusu od wpłaconej kwoty, więc jest to spory dodatek.

Dobra wiadomość jest taka, że bonus ten jest faktycznie doliczany do wartości konta, czyli do naszych pieniędzy. Ale musimy też być ostrożni, gdyż bardzo często bonusy są doliczane do tzw. wartości Benefit Base, z której możemy skorzystać w przyszłości na wypłaty lub inne dodatkowe korzyści, ale nie odzwierciedla się to na naszej wartości konta.

Podsumowując, przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w annuity, zawsze warto przeanalizować dokładnie wszystkie zalety, a także niekorzystne cechy i upewnić się, że rozumiemy warunki umowy i rodzaj annuity, który wybieramy.

Annuity może stać się cennym narzędziem, jeżeli jest dobrze dopasowane do naszej konkretnej sytuacji. Zawsze jest też dobrze skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nam w podjęciu tej decyzji i doborze odpowiedniej strategii.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb. Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.

 

Foto: istock/Khanchit Khirisutchalual/ Thapana Onphalai/ Darren415/ BongkarnThanyakij/zamrznutitonovi/

Zaplanuj finanse

Kluczowe daty w planowaniu emerytalnym

Opublikowano

dnia

Autor:

Kiedy myślimy o ważnych dla nas datach, mamy na uwadze urodziny, rocznice, czy inne wyjątkowe chwile naszego życia. Dopiero z czasem, kiedy zbliżamy się do wieku emerytalnego, zaczynamy dostrzegać dodatkowe ważne momenty odnoszące się do naszej przyszłości finansowej. Aby zabezpieczyć sobie godną emeryturę i zgromadzić wystarczająco dużo oszczędności, należy nie tylko ciężko pracować, ale też skrupulatne przestrzegać pewnych kluczowych dat, takich jak: wiek 21, 50, 59,5, 62, 65-67, czy 73 lata.

Wszystkie z wymienionych grup wiekowych dotyczą różnych dziedzin planowania emerytalnego, takich jak: „contributions”, RMD, Social Security, itd. Aby efektywnie planować emeryturę i maksymalizować wynikające z niej korzyści, należy rozumieć te kluczowe daty oraz ich znaczenie w planowaniu emerytalnym.

21 lat

Jest to wiek, w którym możemy przyłączyć się do planów sponsorowanych przez pracodawców, takich jak 401k czy 403b. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas, gdyż systematycznie oszczędzane pieniądze mogą być wielokrotnie pomnażane. Dlatego, jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto skorzystać z planów 401k.

50 lat

Jest to ważny moment, gdyż daje nam możliwość na zwiększenie składek emerytalnych.

Po skończeniu 50 lat, możemy wpłacać dodatkowe $1,000 na konta emerytalne IRA, Roth IRA a na plany sponsorowane przez pracodawców, takie jak 401k i 403B, możemy dopłacać o $7,500 więcej. Dzięki temu mamy możliwość szybszego gromadzenia środków w swojej skarbonce emerytalnej.

Ukończenie wieku 50 lat, to również rozpoczęcie etapu przed-emerytalnego, gdzie skupiamy się już nie tylko na samym oszczędzaniu, ale przede wszystkim na stosowaniu odpowiedniego systemu zarządzania ryzykiem zmierzającego do większej ochrony naszego majątku.

Mając 20, 30, czy nawet 40 lat dysponujemy wystarczająco dużą ilością czasu na odbudowanie naszego portfolio w razie wystąpienia wahań giełdowych, dlatego możemy sobie pozwolić na bardziej ryzykowne inwestycje.

Ale w momencie ukończenia 50 roku życia sytuacja się zmienia, musimy zatroszczyć się o ochronę naszych oszczędności emerytalnych. Możemy tego dokonać poprzez zastosowanie odpowiedniej dywersyfikacji naszego portfolio. Dzięki temu, unikniemy większych spadków, a jednocześnie będziemy osiągać zyski i powiększać naszą skarbonkę emerytalną.

59,5 roku

Jest to pierwszy moment, kiedy możemy wybrać pieniądze z kont IRA bez płacenia kary. Po ukończeniu 59,5 roku, wypłacając pieniądze z konta emerytalnego, już nie podlegamy 10%-owej karze.

62 lata

W tym wieku mamy prawo skorzystać ze świadczeń Social Security. Proszę tylko pamiętać, że decydując się na takie wcześniejsze przejście na emeryturę, nasze świadczenia będą mniejsze niż przy osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego.

Natomiast, gdy zaczniemy z nich korzystać dopiero po ukończeniu 70 lat – będą one znacznie wyższe.

Nie mniej jednak, wiek 62 jest to najwcześniejszy moment, gdy mamy możliwość pobierania Social Security. W wyborze odpowiedniego momentu, musimy zachować ostrożność, gdyż w większości wypadków są to decyzje nieodwracalne.

65 – 67 lat

Jest to pełny wiek emerytalny, w którym dana osoba otrzymuje uprawnienia do korzystania w pełnym wymiarze z korzyści oferowanych przez Social Security. Zależy to od naszej daty urodzenia i dotyczy to osób pomiędzy 65 – 67 rokiem życia.

W wieku 65 lat możemy też zacząć korzystać z Medicare, jest to czas kiedy wybieramy plany ubezpieczeniowe.

73 lata

Bardzo ważny wiek, jest on związany z RMD, czyli wymaganą minimalną dystrybucją z kont emerytalnych. W momencie ukończenia 73 lat jesteśmy zobowiązani do podjęcia wypłat z posiadanych kont typu IRA, czy 401K.

Wiek ten został zmieniony w tym roku, do tej pory, byliśmy zobowiązani do wypłacania RMD po skończeniu 72 lat.

Jeśli ten obowiązek zostanie przez nas zignorowany, zostaniemy obciążeni dużymi karami. Kara ta wynosi obecnie 25% od niepodjętej kwoty, i też została zmieniona w tym roku z 50%.

Jak widać, istnieje wiele kluczowych dat i momentów, o których należy pamiętać i które odgrywają istotną rolę w planowaniu naszej emerytury. Dlatego tak ważne jest prawidłowe ich zrozumienie i jak najlepsze wykorzystanie wszystkich dostępnych opcji.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.
Foto: istock/monkeybusinessimages/Zero Creatives/Kateryna Onyshchuk/ Paperkites/Chris Ryan/
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Czy jesteś gotowy na emeryturę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Każdy z nas na pewno marzy o komfortowej emeryturze, podczas której będziemy mogli beztrosko cieszyć się swoim życiem. Zanim jednak to nastąpi, warto przeanalizować kilka bardzo ważnych czynników, które mają wpływ na sukces naszej emerytury i upewnić się, że faktycznie jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona emerytów.

Stabilność finansowa

Zanim przejdziemy na emeryturę, musimy przede wszystkim mieć pewność, że nas na to stać i nasza sytuacja finansowa jest stabilna. Decyduje o tym wiele elementów, takich jak: stały dochód emerytalny, wystarczające oszczędności, brak zadłużenia, niskie koszty utrzymania, itp.

Dodatkowym wyzwaniem dla dzisiejszych emerytów jest długowieczność, żyjemy coraz dłużej i nasze oszczędności emerytalne muszą nam wystarczyć na co najmniej 20 – 30 lat. Według US Census Bureau z National Institute on Aging, liczba ludzi powyżej 90 lat stale rośnie i jest dzisiaj prawie trzykrotnie większa niż 30 lat temu.

Kolejna sprawa, o której nie powinniśmy zapomnieć przygotowując się na emeryturę to uwzględnienie podatków i kosztów z nimi związanych, gdyż niejednokrotnie mogą przyczynić się one do znacznego obniżenia naszego dochodu.

Gotowość emocjonalna

Nasz majątek finansowy ma oczywiście decydujące znaczenie w planowaniu naszej emerytury, ale to nie wszystko! Chcemy nie tylko być pewni, że będzie nas stać na pożądany styl życia, ale musimy się również zastanowić czy jesteśmy na tą emeryturę gotowi emocjonalnie. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest tak łatwo zapełnić długie dni, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do pracowania.

Nikt z nas nie chce chyba siedzieć godzinami przed telewizorem a z drugiej strony, aktywne i interesujące spędzanie czasu, bardzo często kosztuje! Dlatego, po pierwsze należy się zastanowić czy rzeczywiście jesteśmy na to gotowi, i po drugie mieć świadomość, że będąc w wieku emerytalnym wcale nie będziemy wydawać mniej pieniędzy, jakby nam się to wydawało.

Stały i gwarantowany dochód na emeryturze.

Bardzo pomocne jest zapewnienie i zabezpieczenie dochodu emerytalnego z różnych źródeł. Nie powinniśmy polegać wyłącznie na swoim 401(k) czy Social Security, warto uwzględnić i dodać inne konta inwestycyjne lub produkty ubezpieczeniowe, które odpowiadają naszym celom i są dopasowane do naszej indywidualnej sytuacji.

Dodatkowo nasz portfel emerytalny powinien być zróżnicowany pod względem podatkowym i zawierać zarówno konta z odroczonym podatkiem, jak i konta wolne od podatku. Dzięki temu mamy większa kontrolę nad naszymi oszczędnościami i lepszy obraz tego, ile faktycznie będziemy mieć na emeryturze.

Wydatki medyczne

Kolejny element, którego nie możemy pominąć myśląc o swojej emeryturze to koszty opieki zdrowotnej. Generalnie zdajemy sobie sprawę, że wydatki medyczne wzrastają wraz z wiekiem, ale nie zawsze rozumiemy w jak szybkim czasie mogą wyczerpać nasze oszczędności emerytalne.

Według badań Health View Services prognozuje się, że przeciętnie zdrowa, 65-letnia para odchodząca na emeryturę w tym roku poniesie łączne koszty opieki zdrowotnej w wysokości około $380 tys.

Dlatego odpowiednie zabezpieczenie się od różnego rodzaju wydatków medycznych, zwłaszcza przed opieką długoterminową jest koniecznością i pozwoli ochronić nasz majątek i naszą przyszłość.

Plan emerytalny

Aby zapewnić sobie niezależność finansową i wystarczającą ilość pieniędzy niezmiernie ważne jest przygotowanie odpowiedniego planu emerytalnego, który pomoże nam pokryć nasze wydatki i uwzględni wszystkie wspomniane elementy wpływające na naszą emeryturę.

Plan ten nie wystarczy w dzisiejszych czasach tylko założyć, powinien on być stale nadzorowany i dostosowywany do zmieniających się warunków rynkowych, tak aby zminimalizować ryzyko naszych inwestycji i zmaksymalizować nasze dochody.

Wszystkie wspomniane czynniki w dużej mierze decydują o naszej pomyślnej emeryturze. Zawsze warto współpracować ze specjalistą finansowym, który pomoże nam w jej odpowiednim zaplanowaniu i przygotowaniu się.

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania i chcielibyście upewnić się, że czeka Was bezpieczna przyszłość, zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Aby umówić się na bezpłatną konsultację, proszę zadzwonić do naszego biura: 847-312-3454.

This article is not to be construed as financial advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your retirement plan. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.
Foto: istock/pinkomelet/ dmbaker/nortonrsx/ Drazen Zigic/ PeopleImages/
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Jak inwestować w niepewnych i niestabilnych czasach?

Opublikowano

dnia

Autor:

W okresach dużych wahań rynkowych inwestorzy szukają alternatywnych instrumentów i narzędzi, które są odporne na duże straty i ryzyko giełdowe. Oto kilka opcji do rozważenia.

2022 był trudnym rokiem dla inwestorów, ponieważ wszystkie trzy główne indeksy rynkowe spadły jednocześnie i odnotowały największy spadek od czasu kryzysu mieszkaniowego w 2008 roku.

Giełda na pewno jest w lepszym miejscu niż roku temu, ale musimy pozostać czujni, gdyż rynki cały czas charakteryzują się duża niestabilnością.

Zdywersyfikowanie naszego portfela inwestycyjnego odgrywa ważną rolę w ograniczaniu ryzyka i osiąganiu trwałego wzrostu, dlatego dobrym pomysłem może być rozważenie alternatywnych lub niekonwencjonalnych metod inwestowania i oszczędzania.

Oto kilka opcji, które warto wziąć pod uwagę:

Nieruchomości

Generalnie inwestowanie w nieruchomości wiąże się z zakupem mieszkania lub domu z założeniem wynajmu w celu uzyskania dodatkowego dochodu lub w nadziei, że wartość inwestycji wzrośnie. Może to być świetny sposób na pomnożenie swojego majątku, ale wiąże się to również z pewnym ryzykiem.

Na przykład możemy mieć trudności z wynajęciem nieruchomości, co z kolei pociąga za sobą problemy ze spłatą kredytu hipotecznego. Istnieje również ryzyko załamania na rynku mieszkaniowym, co może być spowodowane wysokim oprocentowaniem pożyczek.

Ponadto zarządzanie wynajmowaną nieruchomością bywa często uciążliwe ze względu na trudnych najemców, koszty utrzymania lub inne dodatkowe wyzwania związane z biznesem wynajmowania.

Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować swoją nieruchomość inwestycyjną i mieć plan pokrycia tradycyjnych kosztów z nią związanych na wypadek trudnych i nieprzewidzianych sytuacji.

Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie

Dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie to historycznie domena bogatych, ale mogą być wykorzystywane przez niektórych inwestorów szukających bardziej kreatywnych sposobów na osiągnięcie długoterminowego zysku. Często ich wartość jest budowana wokół rzadkości lub szumu medialnego, co oznacza, że ceny tego typu przedmiotów mogą się znacznie wahać.

Bardzo ważne jest, aby mieć dobre rozeznanie i warto inwestować w przedmioty, które mają też dla nas jakąś wartość i będziemy cieszyć się ich posiadaniem, gdyby inwestycja okazała się niezyskowna.

Większość przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak samochody, antyki, wino lub wysokiej klasy pamiątki sportowe, charakteryzują się wyższą ceną, co wyklucza wielu inwestorów detalicznych.

Nowoczesne firmy, takie jak Collectable i Rally, dają teraz możliwość zainwestowania w tylko część wartości tych przedmiotów, dzięki czemu, chociaż nie jesteśmy w stanie zakupić Porsche z 1955 roku, to możemy uczestniczyć w ułamku jego wartości rynkowej.

Konta CD i obligacje rządowe

CD i obligacje skarbowe są często postrzegane jako bezpieczne i konserwatywne inwestycje o niskim ryzyku, są one więc świetną opcją dla tych, którzy chcą trzymać się z dala od rynków w niestabilnych okresach. Oba te produkty są bardzo podobne, zasadniczo działają jako pożyczki, z różnicą tylko komu pożyczane są te pieniądze.

Bankowe CD to inwestycje w banku, które są gwarantowane do $250,000 przez FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation). Z drugiej strony obligacje skarbowe są pożyczką dla rządu z określonymi stopami procentowymi na okres 20 lub 30 lat.

Warto wiedzieć, że w czasach wysokiej inflacji banki zwykle podnoszą oprocentowanie na CD, aby ich produkty były bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

W tej chwili stopy procentowe są najwyższe od 2008 roku, potencjalnie sygnalizując dobry czas na tego rodzaju inwestycje.

Chociaż obligacje skarbowe również płacą z góry określoną stopę procentową przez określony czas, zwykle tracą na wartości, gdy stopy procentowe rosną, ponieważ nowsze obligacje o wyższych stopach zwrotu stają się bardziej wartościowe.

Annuities

Annuity to produkt finansowy firm ubezpieczeniowych, charakteryzujący się specyficznymi cechami, które sprawiają, że jedni lubią w nie inwestować a inni wolą ich unikać. Najprościej ujmując, jest to kontrakt między firmą ubezpieczeniową i klientem, który wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jak na przykład kary za wycofanie pieniędzy przed upływem terminu kontraktu.

Istnieje kilka rodzajów tego produktu, warto więc zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać to co nam najbardziej odpowiada.

Fixed Annuities to najprostsza forma umowy, może ona obejmować od 1 do 10 lat i gwarantuje stały procent. Kolejna opcja to Variable Annuities, które w przeciwieństwie do „fixed” nie oferują stałego procentu, gdyż część pieniędzy jest inwestowana na giełdzie i uzależniona od wyników rynkowych, co wiąże się oczywiście z większym ryzykiem.

Najbardziej popularna opcja to Fixed Indexed Annuities, gdyż naliczają one odsetki w oparciu o indeksy rynkowe, ale nie są bezpośrednio inwestowane na giełdzie. Dzięki temu mamy możliwość uczestniczenia w zyskach rynkowych i liczyć na duży procent gdy giełda dobrze prosperuje.

W przypadku gdy dany indeks traci pieniądze, nasza polisa zostanie zaksięgowana na 0%, zachowując przy tym aktualną, zamrożoną wartość kapitału. Jest to więc idealny produkt na niepewne czasy, gdyż nasze pieniądze zainwestowane w ten sposób są zabezpieczone na wypadek strat rynkowych i nie musimy martwić się gdy następują duże spadki na giełdzie.

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie bardzo atrakcyjne oprocentowania, nie mówiąc już o dodatkowych korzyściach, jak jednorazowe bonusy w wysokości 15% czy możliwość pokrycia kosztów opieki długoterminowej w przyszłości.

Możemy na przykład dostać stały procent na poziomie 4.5 – 5.2% przy tylko kilkuletnim kontrakcie, więc jest to bardzo konkurencyjna oferta w porównaniu do CDs w banku, zaznaczając, że tego rodzaju inwestycja nie ma żadnego ryzyka giełdowego i procent jest gwarantowany.

Zanim jednak zdecydujemy się na annuity, warto porównać polisy różnych firm ubezpieczeniowych i skonsultować się z doradcą finansowym, aby upewnić się, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla nas.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie było kiedyś dokładnie tym, na co sama nazwa wskazuje: zabezpieczeniem na wypadek śmierci. W razie nieoczekiwanej śmierci ubezpieczony chciał chronić swoją rodzinę, zazwyczaj wykupując terminowe ubezpieczenie na życie na określony okres.

Obecnie firmy ubezpieczeniowe dzięki polisom Whole Life lub Universal Life nie tylko gwarantują nam zabezpieczenie na wypadek naszej śmierci, ale też kumulują fundusze i mogą zapewnić strumień dochodu bez podatku na wszystkie lata emerytalne.

Najbardziej popularne są ubezpieczenia Index Universal Life, które zapewniają ochronę kapitału z potencjałem wzrostu w korelacji z indeksami rynkowymi. Ważne jest, aby zrozumieć, że tego rodzaju polisy nie są bezpośrednio inwestowane na giełdzie, więc tym samym nie podlegają ryzyku giełdowemu, co stanowi ogromną korzyść.

Jednym z największych korzyści dzisiejszych ubezpieczeń na życie jest możliwość dostosowania polisy do swoich potrzeb, korzystając z szerokiej gamy opcji dostępnych jako dodatkowe funkcje, które można dodać/dokupić do polisy ubezpieczeniowej w postaci tzw. riders.

Nowoczesna technologia, zwiększony dostęp do lepszych informacji medycznych i uproszczona ocena ryzyka pomogły firmom ubezpieczeniowym w stworzeniu oferty przyjaznej dla klienta i dostępnej dla szerszego grona odbiorców. Dzięki temu możemy znaleźć polisę ubezpieczeniową, która pasuje do naszej indywidualnej sytuacji i budżetu.

To tylko kilka alternatywnych opcji inwestycyjnych, dzięki którym możemy zabezpieczyć się przed spadkami rynkowymi, które towarzyszą niepewnym i niestabilnym czasom. Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance.

Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.

 

Foto: istock/Kirk Fisher/ESezer/ rgbspace/ jetcityimage/ pcess609/ oatawa/ BongkarnThanyakij/DragonImages/ PeopleImages/ 
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu