Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Mariola Łabno-Flaumenhaft podbija serca polonijnej publiczności jako Ordonka

Opublikowano

dnia

Mariola Łabno-Flaumenhaft, aktorka teatralna na co dzień współpracująca z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przyjechała do Chicago i z miejsca podbiła serca polonijnej publiczności. W studiu Radia Deon Chicago opowiada o czekającej ją wymarzonej podróży po Stanach Zjednoczonych i zaprasza na swoje kolejne występy.

Mariola Łabno-Flaumenhaft pochodzi z Tarnowa, ukończyła studia aktorskie we Wrocławiu i od 1994 r. związana jest z rzeszowską sceną teatralną, na której wcieliła się w wiele znakomitych ról. Od 10 lat prowadzi także swoją grupę: Teatr Bo Tak, którego jest dyrektorką.

Do Chicago przyjechała by wystąpić przed polonijną publicznością w Art Gallery Kafe, w recitalu słowno-muzycznym pt. „Ordonka”.

Nasz Gość przywiózł także dla całej naszej Polonii pozdrowienia i serdeczności od władz Podkarpacia i Rzeszowa.

Pierwszy występ z recitalem „Ordonka”, który miał miejsce 18 czerwca wzbudził entuzjazm publiczności. „Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa i ogromnie wzruszona i głęboko się Państwu kłaniam” mówi Mariola Łabno-Flaumenhaft.

Kolejne spektakle odbędą się 7 i 9 lipca, także w Art Gallery Kafe.

W międzyczasie nasz Gość wyrusza na pierwszą z dwóch wspaniałych podróży z Rek Travel Tadeusza Reka, w czasie których planuje zwiedzić kilka najpiękniejszych miejsc w Ameryce, zarówno na zachodzie kraju jak i na wschodzie.

Najpierw będzie to 5-dniowy wyjazd obejmujący Nowy Jork, Filadelfię, Waszyngton i Appalachy. W kolejnej, 13-dniowej wyprawie do zachodniej części Stanów Zjednoczonych Mariola Łabno-Flaumenhaft zobaczy parki narodowe o których odwiedzeniu marzyła od dziecka.

Nasz Gość obiecuje powracać do Ameryki i Chicago – „Złapałam tego bakcyla” mówi Mariola Łabno-Flaumenhaft. 

A my się z tego ogromnie cieszymy i zapraszamy na spektakl „Ordonka”.

Kolejne występy odbędą się w piątek, 7 lipca o godzinie 8.00PM i niedzielę 9 lipca o godzinie 4.00PM w Art Gallery Kafe, mieszczącym się przy 127 E Front St, Wood Dale, IL. Bilety kosztują 25 dolarów.

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Art Gallery Kafe

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Tango! Barbara Bilszta zaprasza na niecodzienny koncert wielkich gwiazd muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielkie gwiazdy światowej sceny muzycznej odwiedzą już niebawem Chicago by zaśpiewać płomienne i fascynujące tanga. W tym niezwykłym koncercie będziemy mogli usłyszeć Alicję Węgorzewską i Placido Domigo Juniora, którzy połączą swój niesamowity kunszt w rytmie argentyńskiego tańca. W studiu Radia Deon Chicago niecodzienne wydarzenie dla Wietrznego Miasta, zapowiada Barbar Bilszta z Akademii Muzycznej Paso. Koniecznie przyjdźcie na „Tango!”.

Jak nie kochać tak kontrowersyjnego, a zarazem fascynującego tańca pochodzącego z biednych dzielnic Buenos Aires? Jak oprzeć się fascynacji tajemniczą siłą muzyki i witalną energią gwałtownych, nieprzewidywalnych kroków tancerzy?

W 1911 roku w Paryżu świat usłyszał o argentyńskim tańcu i mu się nie oparł, jak opowiada Barbara Bilszta.

„To był jednocześnie i skandal i wielki fajerwerk – jedni byli zachwyceni, inni byli oburzeni” mówi nasz Gość. Często się mówi, że tango obrazuje związek między kobietą i mężczyzną, dlatego bywa burzliwe, nieprzewidywalne i kipiące skrajnymi emocjami ale też harmonijne.

Tango pozostało także jedynym tańcem salonowym, który jest improwizowany, jak wyjaśnia Barbara Bilszta. A Amerykę zafascynował nim Rudolfo Valentino z dużego ekranu kina, które jeszcze było w tamtych czasach nieme.

Wielkie przeboje tanga wylansowało kino, kabarety, teatr, i do dzisiaj jest ono niewyczerpanym źródłem inspiracji dla twórców i wykonawców. Tango ma w tej chwili wiele odmian i stylów. Przeniknęło także do muzyki klasycznej.

Decyzją UNESCO z dnia 30 września 2009 r. taniec i muzyka tanga stały się częścią światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości.

„Dzisaj tango wróciło. Mówi się, że jest kolejna, złota era tanga” mówi Gość Radia Deon. Ta popularność jest w głównej mierze dziełem kompozytora i bandoneonisty, Astora Piazzoli.

Te właśnie gorące, tajemnicze a zarazem najpiękniejsze tanga sceny i ekranu usłyszymy na koncercie „Tango!”, który odbędzie się 30 września w Skokie.

Będą to słynne kompozycje Astora Piazzoli i Carlosa Gardela, ukochane piosenki Edith Piaf i Jacqeu’a Brela, oraz wielkie przeboje Broadway’u i filmu w fascynujących interpretacjach wielkich gwiazd: Alicji Węgorzewskiej i Placido Domingo Juniora.

Placido Domingo Junior to syn wielkiego Placido Domingo, który jest nie tylko utalentowanym śpiewakiem, ale i autorem, kompozytorem, aranżerem i producentem przebojów wielkich gwiazd, takich jak Michael Bolton, Sarah Brightman, Diana Ross.

Alicja Węgorzewska, mezzosopranistka, słynie z pięknego, silnego głosu i wielkiej urody. Jest artystką niezależną, intrygującą, o wielu talentach. Współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi w Polsce i w Europie, jest częstym gościem festiwali krajowych i zagranicznych, śpiewała w słynnych salach Europy, USA i Arabii Saudyjskiej.

Jest także utalentowaną producentką, reżyserką i wieloletnią dyrektorką Warszawskiej Opery Kameralnej. W bogatym dorobku płytowym artystki szczególne miejsce zajmują: „Hymn Papieski”, „Kolędy” i „Tanga Świata ”.

Gwiazdom tego wieczoru będzie towarzyszyć Paderewski Symphony Orchestra pod mistrzowską batutą Mariusza Smolija, „niezwykle dynamicznego i interesującego artysty”, jak mówi Barbara Bilszta.

Dyrygent był związany kiedyś z Northwestern University w Chicago a następnie współpracował ze 130 najsłynniejszymi orkiestrami świata w 26 krajach.

Koncert „Tango!” jest wydarzeniem połączonym ze zbiórką pieniędzy na stypendia dla studentów Akademii Muzyki PaSO, w której uczy się teraz około 200 uczniów.

Odbędzie się 30 września, o godzinie 7.00PM w Noth Shore Center for Performing Arts, przy 9501 Skokie Blvd, Skokie, IL 60077

Bilety można kupować w biurze Akademii PaSO, przy 5400 N. Lawler Ave., Chicago. tel. 773 467 90 00. A także w księgarni D&Z, przy 5507 W. Belmont, tel. 773 282 42 22 i w placówkach POLAMER przy:4747 N. Harlem tel. 708 867 92 00 oraz 1107 Mt. Prospect Plaza, tel. 847 253 07 22.

Można także skorzystać ze strony internetowej northshorecenter.org.

„Tango ma poruszać” podkreśla Barbara Bilszta, zapraszając na ten niezwykły koncert.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, PaSO

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Małgorzata Tys i ks. Piotr Rapcia zapraszają na pierwszy katolicki Oktoberfest

Opublikowano

dnia

Autor:

To będzie niesamowity weekend z pierwszym katolickim Oktoberfest – wielkim świętem pełnym muzyki na żywo, przepysznego bawarskiego jedzenia, piwa i mnóstwa atrakcji dla całych rodzin. A wszystko organizuje parafia św. Zacharego, która ma coraz większą polską społeczność w Des Plaines. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, obiecują w studiu Radia Deon Chicago organizatorzy festynu; Małgorzata Tys i ks. Piotr Rapcia. Dochód z trzydniowej imprezy zasili potrzeby parafii.

Jeśli jeszcze nie znacie parafii św. Zacharego w Des Plaines to ten weekend będzie wspaniałą okazją by to zmienić. Na wielki festyn w stylu bawarskim zaproszeni są nie tylko tutejsi parafianie, którzy mogą potraktować Oktoberfest jako okazję do integracji, ale cała Polonia i jej sympatycy z rejonu Chicago.

„Mamy ogromną polską wspólnotę w Des Plaines i ciągle się rozwijamy” mówi ks. Piotr Rapcia, proboszcz św. Zacharego, zapraszając do przyjazdu na weekendowy Oktoberfest oraz do zapoznania się z parafią i jej społecznością.

Polonia stanowi tutaj około połowy całej parafii, czyli około tysiąca osób, które regularnie odwiedzają kościół.

To będzie pierwszy wielki katolicki Oktoberfest – zapowiada wydarzenie, które potrwa od piątku do niedzieli, Małgorzata Tys.

Muzykę na żywo zapewnią najbardziej utalentowane zespoły regionu, bawarskie, polskie i góralskie – Hey Ta, Tha Bash, Skalar Us i Marcus Band, a gościem specjalnym będzie Pan Bałkanica, czyli Adam Asanov, wokalista zespołu Piersi.

Na Oktoberfest oczywiście nie zabraknie przepysznego jedzenia i okazji by spróbować autentycznych przysmaków bawarskich – od wykwintnych kiełbasek i soczystych golonek do tradycyjnych precli i strucli jabłkowej. Nie obejdzie się także bez szerokiej gamy piwa, zarówno gatunków klasycznych jak i craftowych.

Dla dzieci przygotowana jest oferta kreatywnych i atrakcyjnych zajęć – od malowania twarzy do tworzenia własnych rękodzieł, najmłodsi będą mieli okazję do wspaniałej zabawy.

Ale to nie wszystko – dla gości przygotowane są super atrakcyjne nagrody, zdradza Małgorzata Tys. Pierwsza to 5 tys. dolarów, a druga to voucher biura podróży Rek Travel. Jest także wielki telewizor a także wiele innych atrakcji, nagród i niespodzianek.

„Będzie można dobrze się pobawić i dobrze zjeść” zapewnia ks. Piotr Rapcia, dodając, że uzyskany dochód pomoże parafii.

Oktoberfest będzie miał miejsce od 22 do 24 września na terenie parafii św. Zacharego, przy 567 W Algonquin Rd, Des Plaines, IL 60016. Miejsce zapewnia duży i wygodny parking.

Bilety będą sprzedawane przy wejściu, w cenie 10 USD za jeden dzień lub 15 USD za wszystkie trzy dni festynu. Wstęp dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Godziny wydarzenia to: piątek 5.00PM – 11.00PM, sobota 2.00PM – 1.00PM, niedziela 2.00PM – 8.00PM.

Przybądźcie cała rodziną w piątek, sobotę lub niedzielę – albo we wszystkie te dni!

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, parafia św. Zacharego

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski dają świadectwo i wielbią Boga muzyką. Przyjdźcie posłuchać

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od dzisiaj w kilku kościołach należących do najbardziej polskich parafii w Chicago możemy uczestniczyć w Muzycznych Wieczorach Uwielbienia. W czasie tych spotkań swoje niesamowite świadectwo związane z wiarą przedstawią Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski a muzyka posłuży chwaleniu Boga. W studiu Radia Deon ewangelizatorzy gorąco zachęcają do spotkania z nimi i Panem.

Iwona Pietrala i Grzegorz Miecznikowski specjalnie przyjechali do Chicago by pokazać drogę jaką przybyli, opowiedzieć o swoich trudnych doświadczeniach, a także rozpalić wiarę zarówno wśród osób, które są w Kościele ale często potrzebują jakiegoś ożywienia i umocnienia, jak i wśród osób, które dopiero poszukują Boga.

„Będziemy się dzielić swoim świadectwem, będziemy mówić o tym jak spotkaliśmy żywego Boga, a także będziemy grać Muzyczne Wieczory Uwielbienia” zapowiada czekające nas wydarzenia Iwona Pietrala.

Na Muzycznych Wieczorach Uwielbienia usłyszymy utwory Iwony, które powstały by chwalić Boga, z którym wokalistka, autorka tekstów i ewangelizatorka idzie przez życie od 2013 roku. Są to takie piosenki jak „Oblubienica”, „Jesteś piękna” czy „Niezwyciężony”.

„Wierzę, że Bóg będzie czynił tutaj wielkie rzeczy dla Polonii” mówi Iwona.

Grzegorz Miecznikowski przez długie lata określał siebie jako ateistę, ale w pewnym momencie życia przeszedł wewnętrzną przemianę.

„Wychowałem się w tradycyjnej rodzinie katolickiej, rodzice prowadzili mnie co tydzień do kościoła ale często nie rozumiałem dlaczego i po co” wspomina Grzegorz, podkreślając, że w tej tradycji tak naprawdę nie było „żywego Boga”.

Jako nastolatek nasz Gość zafascynował się mroczną muzyką metalową, wpadł w niebezpieczne używki i w wieku 14 lat całkiem odszedł od Kościoła, stając się gorliwym ateistą.

„Jak tylko słyszałem słowo Jezus od razu czułem nienawiść” przyznaje nasz Gość.

Potem Grzegorz przypadkiem dostał metalową płytę chrześcijańskiego zespołu „Tymoteusz”. Choć teksty piosenek o Bogu początkowo go odrzucały, z niewiadomych przyczyn sięgnął do niej po jakimś czasie.

„W jednej chwili przyszła świadomość grzechów i wiedziałem jedno: że Jezus Chrystus mnie kocha i że przebacza mi każdy mój grzech” mówi Grzegorz Miecznikowski, który spotkał miłość Jezusa słuchając metalowego zespołu „Tymoteusz”.

Ewangelizatorzy uważają, że świadectwo, które teraz głoszą jest skierowane do wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych, duchownych jak i świeckich, tych co są w Kościele i tych, którzy są poza nim..

Muzyczne Wieczory Uwielbienia odbędą się we wtorek, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę w tym tygodniu. Każde spotkanie będzie miało miejsce w innym kościele.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu