Połącz się z nami

News Chicago

20-latek z Lake Bluff utknął w ruchomym błocie na Alasce i utonął gdy nadszedł przypływ

Opublikowano

dnia

20-letni Zachary Porter z Lake Bluff w stanie Illinois, utknął w niedzielę po pas w mule przypominającym ruchome piaski w czasie wyprawy na Alaskę. Wieczorem utonął podczas przypływu, zanim ratownicy zdążyli go wydobyć. Jego ciało zostało wyciągnięte dopiero w poniedziałek rano, poinformował rzecznik Alaska State Troopers, Austin McDaniel.

Mieszkaniec Lake Bluff spacerował z przyjaciółmi po pływowych równinach błotnych w ujścia rzeki na Alasce, gdy wciągnęły go ruchome błota. Członek grupy Portera zadzwonił pod numer 911, kiedy okazało się, że koledzy sami nie mogli go wydostać, ale było już za późno – poinformowały władze.

Wypadek wydarzył się w Turnagain Arm, 48-milowym ujściu rzeki wyrzeźbionym dawno temu przez lodowce, które biegnie na południowy wschód od obszaru Anchorage i równolegle do głównej autostrady Seward Highway.

Podczas odpływu ujście słynie z niebezpiecznych błotnistych równin utworzonych z mułu utworzonego przez sproszkowane skały lodowca. Co najmniej cztery inne osoby utknęły tam i utonęły na przestrzeni lat. Wiele innych zostało uratowanych, w tym wędkarz, który łowił tam ryby w zeszłym miesiącu.

Kiedy przypływ powraca, muł nasiąka od dna, rozluźnia się i może wytworzyć próżnię, jeśli ktoś po nim przejdzie.

Wypadek miał miejsce w pobliżu społeczności Hope, liczącej około 80 osób. Leży ona po drugiej stronie Turnagain Arm, zaledwie 22 mile — ale 90 minut jazdy — od Anchorage.

Na miejscu umieszczono znaki ostrzegające ludzi przed niebezpiecznymi wodami i równinami błotnymi, ale niektórzy ludzie próbują przejść przez Turnagain Arm lub przejść 9 mil z Anchorage do Fire Island podczas odpływu, co czasami prowadzi do konieczności zorganizowania szybkich akcji ratowniczych.

Inne znane przypadki śmierci na tym terenie to m.in.:

1988 – nowożeńcy Adeana i Jay Dickison szukali złota na wschodnim krańcu ramienia, kiedy ich quad utknął w błocie, para została wciągnięta podczas próby wypchnięcia pojazdu i utonęła wraz z nadchodzącym przypływem.

1978 – nienazwany sierżant Sił Powietrznych, który próbował przekroczyć Turnagain Arm, został zmieciony przez przypływ. Jego ciała nigdy nie odnaleziono.

2013 – kapitan armii Joseph Eros zginął podczas próby przedostania się z Fire Island z powrotem do Anchorage.

Służby ratunkowe na Alasce otrzymały wezwanie pomocy do mieszkańca Illinois gdy jego sytuacja była już zbyt poważna. Nie zdążyli z pomocą na czas.

Okoliczni ratownicy apelują o jak najszybszy telefon pod numer 911, w razie takich przypadków.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/flownaksala

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu