Połącz się z nami

News Chicago

Do twojego domu wpadł nietoperz? Uważaj, może być wściekły jak ten w Woodstock

Opublikowano

dnia

Departament Zdrowia Powiatu McHenry poinformował w poniedziałek, że rodzina mieszkająca w Woodstock miała kontakt z chorym na wściekliznę nietoperzem znalezionym w jej domu w środę. Członkom rodziny zalecono poddanie się leczeniu za pomocą profilaktyki poekspozycyjnej (PEP).

Departament Zdrowia Powiatu McHenry poinformował, że wścieklizną w Illinois zarażają się głównie nietoperze. Wirus wścieklizny jest przenoszony przez bezpośredni kontakt ze śliną chorego zwierzęcia.

Choroba może być śmiertelna dla ludzi, jeśli nie jest leczona.

Departament Zdrowia Powiatu McHenry zaleca, aby mieszkańcy, którzy znajdą nietoperza w swoim domu, zamknęli go w pokoju, a następnie powiadomili służby Animal Control powiatu dzwoniąc pod numer 815-459-6222 i skonsultowali się z lekarzem.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że ważne jest, aby zwierzę było żywe lub niedawno padłe z nienaruszoną głową, aby uzyskać wiarygodne testy na wściekliznę.

Ci, którzy są narażeni na kontakt ze wściekłym zwierzęciem, będą musieli otrzymać tzw. PEP; cztery serie leczenia obejmujące immunoglobuliny i szczepionkę, jak najszybciej po ekspozycji na wirus.

Aby zminimalizować przedostawanie się nietoperzy do domów, drzwi, okna i otwory wentylacyjne powinny mieć ekrany i być bezpiecznie obramowane. Kominy powinny być zaślepione.

Mieszkańcy nie powinni dotykać, karmić ani nieumyślnie przyciągać dzikich zwierząt otwartymi pojemnikami na śmieci lub śmieciami, przekazał departament zdrowia.

 

Źródło: lakemcheenryscanner
Foto: YouTube, istock/CreativeNature_nl

News Chicago

Kajaki powróciły do Ping Tom Memorial Park Boathouse. Zwiedź wodne szlaki Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma REI ponownie otworzyła wypożyczalnię kajaków w Ping Tom Memorial Park Boathouse w zeszły weekend, trzy lata po zamknięciu swoich drzwi. We współpracy z Park District oferuje także wycieczki z przewodnikiem po rzece Chicago.

Przystań Ping Tom Memorial Park, przy 300 W. 19th St., została otwarta w 2013 roku pod nadzorem Park District z wypożyczalnią kajaków zapewnianą przez lokalną firmę, Urban Kayaks. REI przejęła umowę najmu przystani w 2017 roku i zapewniała wynajem do końca sezonu w 2019 roku przed zakończeniem umowy z powodów finansowych.

AJ Velon, regionalna kierowniczka ds. doświadczeń w REI Co-op, powiedziała, że ma nadzieję, że ponowne otwarcie Ping Tom Park Memorial Boathouse przyniesie nowe emocje i zainteresowanie rekreacją na South Branch rzeki Chicago.

REI współpracuje z Radą Doradczą Ping Tom i Dystryktem Parku w sobotę, 3 czerwca, w czasie wydarzenia It’s Your Park Day, podczas którego wolontariusze mogą posprzątać rzekę, korzystając z bezpłatnych kajaków dostarczonych przez przystań. Zainteresowani wolontariusze mogą rejestrować się online.

Firma REI planuje także ścisłą współpracę z organizacjami społecznymi – zwłaszcza w Chinatown, South Loop i Pilsen – w celu zapewnienia programów społecznościowych i możliwości odkrywania tego wyjątkowego skrawka miejskiej przyrody wzdłuż rzeki Chicago.

Wypożyczenie kosztuje 30 USD za pojedynczy kajak i 40 USD za kajak tandemowy za pierwszą godzinę i 15 USD za każdą dodatkową godzinę.

Rezerwacji można dokonać online lub wypożyczyć kajaki osobiście w zależności od dostępności. Przy wynajmie zarezerwowanym online może zaoszczędzić 30 procent przy użyciu kodu promocyjnego „KAYAK23” do 6 czerwca.

Wypożyczalnia REI Boathouse w Ping Tom Memorial Park będzie otwarta od 10:00AM do 6:00PM, od środy do niedzieli przez całe lato, do Święta Pracy. A także w soboty i niedziele od Święta Pracy do połowy października.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: REI Co-op
Czytaj dalej

News Chicago

Ceremonia przecięcia wstęgi uczci otwarcie dwóch mostów w Hidden Lake Forest Preserve

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę, 3 czerwca, o godzinie 10.00AM odbędzie się uroczyste otwarcie dwóch mostów – jednego nowego i wyremontowanego. Umożliwiają one pełny dostęp do rezerwatu Hidden Lake Forest Preserve w pobliżu Downers Grove na czas National Trails Day.

Przecięcie wstęgi z okazji Dnia Szlaków Narodowych oznacza instalację mostów w rezerwacie. Na miejscu będą przedstawiciele Forest Preserve District of DuPage County, w tym prezydent Daniel Hebreard, komisarze i urzędnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół  Forest Preserve District, jego sąsiedzi i inni goście.

Rezerwat Hidden Lake Forest znajduje się po wschodniej stronie Route 53, ćwierć mili na południe od Butterfield Road.

Projekt powstał po rutynowej kontroli, która wykazała, że dwa starzejące się mosty miały wady strukturalne, które uzasadniały wymianę.

„Most nad jeziorem” znajduje się po wschodniej stronie jeziora Round Meadow i prowadzi wokół jeziora szlak rekreacyjny. Jesienią 2022 roku został zastąpiony prefabrykowanym mostem kratownicowym o długości 50 stóp i szerokości 14 stóp.

„Most rzeczny” prowadzi szlak rekreacyjny nad rzeką East Branch DuPage i łączy się z pętlą szlaku wokół jeziora Eagle w rezerwacie. Jest to most kratownicowy z żeliwa i kutego żelaza o długości 50 stóp i szerokości 11 stóp, zbudowany w latach 70. XIX wieku.

Ponieważ jest to jedyny znany przykład tego typu mostu w regionie Chicago, został odrestaurowany i ponownie zainstalowany, a nie zastąpiony mostem prefabrykowanym.

Budowę zakończono w maju, a oba mosty są obecnie otwarte i można z nich korzystać odwiedzając rezerwat.

Narodowy Dzień Szlaków (National Trails Day), obchodzony w USA w pierwszą sobotę czerwca uznaje wszystkie niesamowite korzyści, jakie federalne, stanowe i lokalne szlaki zapewniają rekreacji i eksponowaniu przyrody.

Wydarzenia organizowane w całych Stanach Zjednoczonych pomagają promować świadomość szerokiej gamy usług oferowanych przez systemy szlaków. Dzień zachęca ludzi do odkrywania lokalnych miejsc i aktywności na świeżym powietrzu.

 

Źródło: dailyherald, National Day Calendar
Foto: YouTube, DuPageForest
Czytaj dalej

News Chicago

Policjant z Chicago będący po służbie postrzelony na Near West Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowski policjant po służbie został postrzelony w środę wieczorem w dzielnicy Near West Side. Policja poinformowała, że strzelanina miała miejsce przy 2200 West Maypole około 9:15PM, w pobliżu skrzyżowania z Leavitt. Funkcjonariuszowi udało się uciec przed uzbrojoną grupą bandytów.

Według policji, funkcjonariusz jechał alejką, kiedy natknął się na pojemniki na śmieci blokujące przejazd. Wysiadł z samochodu, usunął pojemniki na śmieci z drogi, a kiedy wrócił do pojazdu, stanęła przed nim grupa maksymalnie pięciu osób.

Przynajmniej część grupy była uzbrojona i otworzyła ogień. Oficer odpowiedział ogniem, a grupa ponownie zaczęła do niego strzelać.

Policja poinformowała, że po drugiej serii strzałów funkcjonariuszowi udało się odjechać.

Oficer został zabrany do szpitala Strogera w dobrym stanie – poinformowała chicagowska straż pożarna. Policja poinformowała, że doznał jedynie rany ręki.

Po zdarzeniu odzyskano jedną broń. Policja przekazała, że biorąc pod uwagę liczbę pocisków na miejscu zdarzenia, funkcjonariusz miał szczęście, że doznał tylko jednej rany szarpanej. Policja opisała funkcjonariusza jako wstrząśniętego po tym incydencie.

O godzinie 10:00 wieczorem Chicago Police Department nadal przeszukiwało obszar Leavitt między Walnut a Maypole.

Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji, które prowadzi dochodzenie za każdym razem, gdy funkcjonariusz policji w Chicago otwiera ogień, poprosiło każdego, kto ma informacje na temat strzelaniny, o telefon pod numer 312-746-3609.

Funkcjonariusz biorący udział w strzelaninie, którego nazwiska ani płci nie ujawniono, zostaje oddelegowany do rutynowych obowiązków administracyjnych na 30 dni. Obecnie nikt nie przebywa w areszcie. Śledztwo jest w toku.

 

Źródło: abc7, suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu