Połącz się z nami

News Chicago

Jak dostać się do Museum Campus w Chicago w czasie wyścigów NASCAR?

Opublikowano

dnia

Jeśli na przełomie czerwca i lipca planujesz odwiedzić Adler Planetarium, Field Museum lub Shedd Aquarium, musisz wziąć pod uwagę inne godziny otwarcia tych miejsc oraz utrudnienia w ruchu. Impreza NASCAR w Chicago wpłynie zarówno na możliwości dojazdu samochodem, jak i na parkowanie czy opcje transportu publicznego.

Przedstawiciele Museum Campus opublikowali informacje o godzinach otwarcia i możliwych drogach dojazdu w tym czasie.

Osoby chcące tu przyjechać muszą skorzystać z północnej DuSable Lake Shore Drive i wysiąść przy zjeździe na 18th Street, Walden Drive lub McFetridge Drive.

Jadąc z północy, dojedź do I-55 między 24 a 25 i State Street, a następnie jedź na północ DuSable Lake Shore Drive i wysiądź z auta na 18th Street, Walden Drive lub McFetridge Drive. Parkingi będą otwarte dla gości Kampusu Muzeum.

Jeśli chcesz dojechać autobusem lub pociągiem CTA, w tym czasie będą obowiązywać alternatywne rozkłady jazdy.

Jeśli korzystasz ze zjazdu na stacji Roosevelt Road/Museum Campus, możesz przesiąść się do autobusu wahadłowego, aby pojechać do Kampusu Muzeum. Te autobusy kursują co około 15 minut i zastąpią autobus nr 146.

Dla pasażerów Metra autobus nr 130 CTA będzie kursował między stacjami Union/Ogilvie a Kampusem Muzeum. Aby uzyskać informacje na temat rozkładów jazdy Metra, przejdź do strony internetowej linii tranzytowej.

Osoby, które jadą lub idą do Adler, Field Museum lub Shedd, mają dostęp przez przejście podziemne Columbus Drive i Lakefront Trail.

NASCAR stworzył przewodnik po zamknięciach ulic i sposobach dotarcia do Kampusu Muzeum, z którym można zapoznać się tutaj.

Shedd Aquarium

Akwarium Shedd dostosowało swoje godziny otwarcia między czwartkiem, 29 czerwca a poniedziałkiem, 3 lipca dla gości, personelu, partnerów i wolontariuszy.

 • czwartek, 29 czerwca – otwarte od 10:00AM do 4:00PM (ostatnie wejście o 2:00PM)
 • piątek, 30 czerwca – otwarte od 10:00AM do 4:00PM (ostatnie wejście o 2:00PM)
 • sobota, 1 lipca – NIECZYNNE
 • niedziela, 2 lipca – NIECZYNNE
 • poniedziałek, 3 lipca – otwarte w godzinach od 10:00AM do 4:00PM (ostatnie wejście o 2:00PM)

Shedd będzie miał normalne godziny pracy 4 lipca, kiedy będzie otwarte od 9:00AM do 6:00PM. Aby uzyskać więcej informacji, kupić bilety z wyprzedzeniem lub zaplanować wizytę wejdź na: www.sheddaquarium.org/plan-a-visit.

Planetarium Adlera

Adler Planetarium będzie czynne od 9:00AM do 4:00PM. (ostatnie wejście o 3:00PM), z wyjątkiem środy, kiedy jest otwarte od 4:00PM do 10:00PM a mieszkańcy stanu Illinois mogą wejść bezpłatnie z dowodem zamieszkania w stanie Illinois.

Wszystkie bilety należy kupić online z wyprzedzeniem Więcej informacji: https://www.adlerplanetarium.org/visit/tickets/.

Field Museum

Field Museum będzie otwarte od 9:00AM do 5:00PM (ostatnie wejście o 4:00PM), z wyjątkiem dni imprezy NASCAR 1 i 2 lipca.

 • czwartek, 29 czerwca – otwarte od 9:00AM do 5:00PM (ostatnie wejście o 4:00PM)
 • piątek, 30 czerwca – otwarte od 9:00AM do 5:00PM (ostatnie wejście o 4:00PM)
 • sobota, 1 lipca – otwarte od 10:00AM do 4:00PM (ostatnie wejście o 3:00PM) Bezpłatne dla mieszkańców Illinois
 • niedziela, 2 lipca – otwarte od 10:00AM do 4:00PM (ostatnie wejście o 3:00PM) Bezpłatne dla mieszkańców Illinois

Przejdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszego sposobu planowania wizyty w muzeum.

 

Źródło: cbs
Foto: chicago.gov, YouTube, istock/Patricia Ybarra/benkrut/ peterspiro

News Chicago

Ćwicz w Millennium Park w sobotnie poranki. Zajęcia są bezpłatne przez całe lato

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatne letnie treningi w Millennium Park rozpoczną się już w ten weekend. Sobotnie zajęcia obejmują ćwiczenia pilates, jogę, cardio kickboxing i zumbę. Weź przyjaciół, lub rodzinę i poruszajcie się razem.

Harmonogram treningowy w soboty w Millennium Park, przy E. Randolph St.:

 • 8:00AM-8:45AM pilates,
 • 9:00AM-09:45AM joga,
 • 10:00AM-10:45AM cardio kickboxing,
 • 11:00AM-11:45AM zumba

Po wykonanym dobrze treningu na poczęstunek zaprasza Double Clutch Plaza. Można tu otrzymać darmową mimozę przy zakupie przystawki.

Treningi są organizowane w okresie 27 maja-2 września.

Lato 2023 w Millennium Park to także bezpłatne koncerty, spektakle teatralne i taneczne. Są to m.in:

 • Chicago Gospel Music Festival, 3 czerwca.
 • Chicago Blues Festival, 8-11 czerwca.
 • Grant Park Music Festival, 19 czerwca-14 sierpnia.
 • Koncert Tribute to Ramsey Lewis, 22 czerwca.
 • Joffrey Ballet’s “Joffrey for All Celebration,” 25 czerwca.
 • Chicago Symphony Orchestra’s “Concert for Chicago,” 27 czerwca.
 • Letni koncert Broadway in Chicago, 14 sierpnia.
 • Bidi Bidi Boom Boom: The Selena Tribute Concert, 24 sierpnia.
 • Chicago Summer Dance Celebration, 27 sierpnia.
 • Chicago Jazz Festival, 31 sierpnia-3 września.

Źródło: wttw, choosechicago
Foto: YouTube,  Chicago Department of Cultural Affairs and Special Events
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj Morton Arboretum odsłania niezwykłe prace pochodzącej z Polski Olgi Ziemskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek 26 maja w Morton Arboretum możemy już zobaczyć duże instalacje rzeźbiarskie autorstwa artystki o polskich korzeniach, Olgi Ziemskiej. Eksponaty zawierają prawie wyłącznie naturalne materiały pochodzącego z terenu samego Arboretum. Wystawa „Of the Earth” będzie ozdobą parku przez kolejne 2 lata.

Nowa wystawa w Morton Arboretum, „Of the Earth”, będzie zawierała pięć ekskluzywnych nowych prac polsko-amerykańskiej artystki Olgi Ziemskiej. Oryginalną ekspozycję zapowiadaliśmy już 16 grudnia.

Polsko-amerykańska rzeźbiarka będzie pierwszą artystką – kobietą zaprezentowaną w ten sposób w arboretum Lisle.

Wystawa „Of the Earth” zastąpi ekspozycję „Human + Nature”, na której w maju 2021 r po raz pierwszy odsłonięto pięć, zapierających dech w piersiach rzeźb, autorstwa znanego południowoafrykańskiego artysty Daniela Poppera. Arboretum dodało następnie trzy dodatkowe rzeźby Poppera 17 czerwca 2022 r.

Ekspozycja „Human + Nature” została oficjalnie zamknięta pod koniec lutego 2023 r., a wystawa „Of the Earth” zostanie otwarta w piątek 26 maja prezentując największą jak dotąd kolekcję prac Olgi Ziemskiej.

Rzeźby prezentowane w „Of the Earth” także zostaną stworzone wyłącznie dla odwiedzających Arboretum i umieszczone w różnych miejscach na 1700 akrach parku, prowadząc gości do obszarów, których mogli wcześniej nie odkryć.

Doświadczanie sztuki połączonej z naturą w całym Arboretum jest bardzo atrakcyjne zarówno dla stałych bywalców, jak i tych, którzy przyjeżdżają po raz pierwszy. To naprawdę motywuje ludzi do przebywania na świeżym powietrzu wśród drzew i poznawania natury, oświadczył wiceprezes Arboretum ds. nauki i zaangażowania, Preston Bautista.

„Używam sztuki jako narzędzia do lepszego zrozumienia rzeczy, które często pomijamy” – powiedziała Ziemska o przygotowywanej wystawie. „Ludzie mają złożone relacje ze światem przyrody, ale nie ma rozdziału między ludźmi a naturą”.

Wystawa będzie eksplorować ekspresję i filozofię artystki. Jej celem jest przypomnienie ludziom, że „wszystko w życiu wywodzi się z tych samych podstawowych elementów, które tworzą wszystko w przyrodzie, w tym nas samych”.

Artystka powiedziała, że niektóre z wypełnionych drzewami krajobrazów Arboretum zainspirowały ją, ponieważ przypominały jej krajobrazy Polski, gdzie wcześniej mieszkała i gdzie regularnie odwiedza swoją rodzinę.

Rzeźby o wysokości od 5 do 14 stóp będą zawierać stal i materiały z włókna szklanego, a także w razie potrzeby żelbet jako podstawę, aby były w stanie wytrzymać warunki pogodowe Środkowego Zachodu w ciągu najbliższych dwóch lat.

Pięć wielkoformatowych rzeźb nosi nazwy „Strata”, „Oculus”, „Ona”, „Hear: With an ear to the ground” i „Stillness in Motion: The Matka series”.

Ta ostatnia to wysoka na 6 stóp kobieca postać złożona głównie z gałęzi wierzby. Znajduje się na zewnątrz Centrum dla Zwiedzających Arboretum i jest najnowszym dziełem znanej artystki z serii Matka (The Matka series).

„Ona”, wysoka na 14 stóp rzeźba przedstawiająca kobietę z włosami rozwianymi na gałęziach drzew, jest jedyną rzeźbą znajdującą się w zachodniej części Arboretum. „Oculus” składa się z dwóch wysokich na 10 stóp profili ludzkich głów a „Hear: With an ear to the ground” to wysoki na 5 stóp człowiek, którego tło stanowi jezioro Meadow.

„Strata”, nieco inna niż reszta rzeźb, to długa na 45 stóp leżąca kobieca postać wyłaniająca się z ziemi u podstawy wzgórza.

Wystawa „Of the Earth” potrwa do wiosny 2025 r. i będzie bezpłatna przy zakupie dziennego wstępu do Morton Arboretum. Więcej informacji można znaleźć na stronie mortonarb.org.

 

Źródło: secretchicago, Morton Arboretum
Foto: YouTube, Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

School of Rock rozwala scenę w Aurora Paramount Theatre jeszcze przez tydzień

Opublikowano

dnia

Autor:

Musical „School of Rock”, porywająca, dobra i inspirująca opowieść o dzieciakach z prestiżowej szkoły podstawowej, będzie grany w Aurora Paramount Theatre do 4 czerwca. W cieszącym się popularnością spektaklu występuje 21 aktorów w wieku szkolnym.

Musical opowiada o tym jak początkujący muzyk rockowy, który został nauczycielem zastępczym, werbuje swoich uczniów do zespołu.

Niedoszły rockman, Dewey Finn, właśnie został wyrzucony ze swojego zespołu, nie może opłacić czynszu, a jego życie się rozpada. Kiedy wkrada się na posadę nauczyciela przeznaczoną dla swojego współlokatora, Dewey zamienia klasę uczniów oszałamiający zespół rockowy z sześcioma osobami, które grają na gitarze i z pasją walą w perkusję.

Miłość Deweya do muzyki i rocka wkrótce inspiruje dzieci do podążania za tym, co kochają.

Oparty na przebojowym filmie z Jackiem Blackiem w roli głównej, School of Rock inspiruje, bawi i otwiera horyzonty.

13-letnia Annabel Finch, która grała w spektaklu „A Christmas Story: The Musical” w Marriott Theatre, jest jedną z młodych artystów teatralnych z przedmieść występujących w scenicznej adaptacji filmu z 2003 roku. „School of Rock” to jej druga profesjonalna produkcja. Dziewczynka uważa, że granie w musicalu to świetny sposób na spędzenie czasu i chce kontynuować to zajęcie.

Dla Finch i jej młodych kolegów z obsady udział w spektaklu oznacza zwiększony wysiłek w nadążaniu za obowiązkami szkolnymi, ograniczenie zajęć pozalekcyjnych i rezygnację z czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi.

Ale są to wyrzeczenia, które chętnie ponoszą początkujący zawodowcy, tacy jak Finch, 10-letnia Naya Rosalie James i 11-letni Levi Merlo.

Musical „School of Rock” będzie grany do 4 czerwca w Aurora Paramount Theatre. Spektakl trwa 2 godziny i 30 minut i jest zalecany dla widzów od 10 lat.

Bilety w cenie od 28 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: dailyherald, Paramount Theatre Aurora
Foto: Paramount Theatre Aurora

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu