Połącz się z nami

News Chicago

Przypominamy: W tym roku powraca Konkurs na Najciekawszą Jednostkę Marszową/Kołową parady

Opublikowano

dnia

Komitet Organizacyjny Parady Dnia Konstytucji 3. Maja zaprasza do udziału w konkursie na najciekawiej udekorowaną i zaprezentowaną grupę marszową lub jednostkę kołową biorącą udział w paradzie.

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach:

 • “ Najlepsza Grupa Marszowa”
 • “ Najlepszy Rydwan/Jednostka Kołowa”

Zwycięzcy w obu kategoriach nagrodzeni będą pucharami, które wręczone zostaną podczas Bankietu Konstytucyjnego, w niedzielę 7 maja 2023 r w Jolly Inn.

Celem konkursu jest mobilizacja społeczności polonijnej do wspólnej patriotycznej zabawy i jak najpiękniejsza reprezentacja Polonii w sercu Chicago!

Poniżej przedstawiamy zasady konkursu:

1. Zasady konkursu na najciekawszą jednostkę marszową i kołową biorącą udział w paradzie z okazji Dnia Konstytucji 3. Maja:

 • Organizacja biorąca udział w konkursie musi być zarejestrowana do udziału w paradzie
 • Organizacja biorąca udział w konkursie musi liczyć minimum 10 uczestniczących w grupie paradowej w momencie i na etapie dokonywania oceny przez komisję sędziowską
 • Komisja sędziowska konkursu będzie oceniać kreatywność i estetykę grupy marszowej/jednostki kołowej oraz stopnień w jakim dekoracja grupy/jednostki nawiązuje do hasła przewodniego parady

 

2. Kryteria oceny: (punkty od 1 do 5)

 • Nawiązanie do hasła parady: 1-5
 • Kreatywność/pomysłowość/wyjątkowość: 1-5
 • Estetyka: 1-5
 • Reprezentacyjność/Postawa: 1-5

Organizacje mogą maksymalnie zdobyć 20 punktów. Grupa marszowa/jednostka kołowa, która uzyska najwyższą liczbę punktów otrzyma tytuł i puchar za „Najlepsza Grupa Marszowa /Najlepsza Jednostka Kołowa Parady Konstytucji 3. Maja”.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.polishparade.org oraz w siedzibie Związku Klubów Polskich, przy 5835 W. Diversey Ave. Chicago, IL 60639, tel. 773-992-0857 fax.773-745-7278.

Kontakt: Prezes Dr. Łucja Mirowska-Kopeć, tel. 773-396-9242 lub zkppresident@gmail.coM.

Elżbieta Sawczuk, Rzecznik Prasowy Komitetu Parady, info@polishparade.org

 

Foto: Polish Parade

News Chicago

Weź tatę na rejs z kolacją po jeziorze Michigan by świętować Dzień Ojca

Opublikowano

dnia

Autor:

Spędź Dzień Ojca w wyjątkowy sposób – rodzinne wspomnienia pozostaną na zawsze dzięki rejsowi z kolacją z okazji tego święta po jeziorze Michigan. Weź udział w Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise 18 czerwca.

W Chicago możesz spędzić Dzień Ojca dzień na wodzie, delektując się przygotowaną przez szefa kuchni kolacją w formie bufetu, klasycznymi koktajlami i niesamowitymi widokami na Wietrzne Miasto.

Goście świętują przy posiłku i muzyce na żywo granej przez DJ-a, w klimatyzowanych wnętrzach lub rozkoszują się malowniczym tłem korzystając z zewnętrznych pokładów na świeżym powietrzu.

Pasażerowie statku podziwiają słynne zabytki miasta, takie jak Willis Tower i Adler Planetarium.

Wydarzenie obejmuje:

 • 2,5-godzinny rejs z kolacją po jeziorze Michigan
 • Pyszny bufet obiadowy ze świeżo przygotowanymi przystawkami, sałatkami i deserami
 • Spektakularne widoki na panoramę miasta i lokalne atrakcje
 • Gwarantowany stół dla wielkości imprezy
 • Rozrywka DJ-a na żywo
 • Nielimitowana kawa, gorąca herbata i mrożona herbata

Goście muszą przybyć na Navy Pier o 5:30pm. Rejs trwa w godzinach 6:00pm – 8:30pm.

Szczegóły Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise, łącznie z serwowanym menu, dostępne są tutaj. Na stronie wydarzenia kupisz także bilety w cenie od 99 dolarów.

Oferowane są również rejsy połączone z brnchem.

Źródło: cityexperiences
Foto: cityexperiences

 

Czytaj dalej

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu