Połącz się z nami

News Chicago

Ważne: Wypatrujcie listów z informacją o odnowieniu ubezpieczenia Medicaid

Opublikowano

dnia

Miliony Amerykanów, w tym tysiące mieszkańców Illinois, są zagrożone utratą ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli nie skontaktują się ze stanem w celu zweryfikowania swojego statusu dochodów i adresu w ramach procesu znanego jako ponowne ustalenie Medicaid. Do końca tego tygodnia mieszkańcy Illinois dostaną listowne powiadomienia o procesie.

Połowa dzieci w Illinois polega na Medicaid w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego, poinformowała Theresa Eagleson, dyrektor Departamentu Opieki Zdrowotnej i Usług Rodzinnych stanu Illinois.

Podczas pandemii liczba osób o niskich dochodach i osób niepełnosprawnych, które otrzymały wspieraną przez rząd opiekę zdrowotną, wzrosła w Illinois i w całym kraju, ponieważ u szczytu COVID Kongres zakazał stanom wykluczania kogokolwiek z Medicaid.

Teraz stany muszą powrócić do zasad sprzed pandemii, aby upewnić się, że ci, którzy otrzymują Medicaid, nadal kwalifikują się do tego ubezpieczenia.

Gubernator J.B. Pritzker zapowiedział ponowne ustalenia i odnowienia w Medicaid w Illinois, które odbędą się w ramach przemyślanego procesu w ciągu tego roku.

Powiadomienia pt. „Gotowe do odnowienia” („Ready to Renew”) mają dotrzeć do skrzynek pocztowych mieszkańców Illinois jeszcze w tym tygodniu.

Według stanu, ponad 113 600 ubezpieczeń w Illinois ma zostać odnowionych do czerwca. Około połowa osób, których one dotyczą może automatycznie odnowić swój Medicaid. Druga połowa musi złożyć wymagane dokumenty przed 1 czerwca.

Mieszkańcy Illinois powinni śledzić swoją pocztę, podkreśliła Eagelson. Termin płatności dla każdego jest inny w ciągu najbliższych 14 miesięcy, dlatego klienci są zachęcani do ponownego sprawdzenia miesiąca odnowienia na stronie Abe.Illinois.gov.

UWAGA: Tylko witryny .gov są legalne. W związku z procesem odnowienia ubezpieczeń mogą pojawić się oszustwa wyłudzające pieniądze.

Koperta, którą otrzymają klienci Medicaid, zawiera adres zwrotny stanu Illinois i czarną czcionkę w prawym dolnym rogu oraz nagłówek „Ważne informacje dotyczące ubezpieczenia” pisany wielkimi literami. Okno koperty pokazuje fragment listu z napisem „Gotowy do odnowienia” („Ready to Renew”) również wielkimi literami,

Jednak jeśli ktoś przeprowadził się w ostatnim czasie, może nie otrzymać tego listu, to główny powód, dla którego nawet ci, którzy kwalifikują się do Medicaid, mogą stracić ubezpieczenie.

Nie możesz otrzymać tego przypomnienia pocztą, jeśli stan nie wie, gdzie je wysłać.

Dlatego Eagleson i sekretarz Departamentu Usług Społecznych stanu Illinois, Grace Hou, zachęcają wszystkich korzystających z Medicaid do odwiedzenia strony internetowej Abe.Illinois.gov. Powinni sprawdzić, kiedy ich odnowienie upływa, ale także upewnić się, że stan ma aktualne informacje kontaktowe, w tym adres domowy.

Oprócz poczty tradycyjnej i strony internetowej odbiorcy mogą odwiedzić lokalizacje Departamentu Opieki Społecznej stanu Illinois lub zadzwonić pod numer 1-800-843-6154. Oczekiwanie na połączenie z operatorem wynosi obecnie mniej niż 8 minut.

Nawet ci, którzy uważają, że ich dochód przekracza próg lub z innych powodów mogą już nie kwalifikować się do Medicaid, są zachęcani do wypełnienia odnowionego formularza.

„Każdy, kto nie kwalifikuje się już do ubezpieczenia Medicaid, zostanie powiadomiony i otrzyma informacje o tym, jak zapisać się do alternatywnego i niedrogiego ubezpieczenia” – zapewnił gubernator Pritzker.

 

Źródło: wttw
Foto: YouTube, istock/fizkes

News Chicago

Weź tatę na rejs z kolacją po jeziorze Michigan by świętować Dzień Ojca

Opublikowano

dnia

Autor:

Spędź Dzień Ojca w wyjątkowy sposób – rodzinne wspomnienia pozostaną na zawsze dzięki rejsowi z kolacją z okazji tego święta po jeziorze Michigan. Weź udział w Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise 18 czerwca.

W Chicago możesz spędzić Dzień Ojca dzień na wodzie, delektując się przygotowaną przez szefa kuchni kolacją w formie bufetu, klasycznymi koktajlami i niesamowitymi widokami na Wietrzne Miasto.

Goście świętują przy posiłku i muzyce na żywo granej przez DJ-a, w klimatyzowanych wnętrzach lub rozkoszują się malowniczym tłem korzystając z zewnętrznych pokładów na świeżym powietrzu.

Pasażerowie statku podziwiają słynne zabytki miasta, takie jak Willis Tower i Adler Planetarium.

Wydarzenie obejmuje:

  • 2,5-godzinny rejs z kolacją po jeziorze Michigan
  • Pyszny bufet obiadowy ze świeżo przygotowanymi przystawkami, sałatkami i deserami
  • Spektakularne widoki na panoramę miasta i lokalne atrakcje
  • Gwarantowany stół dla wielkości imprezy
  • Rozrywka DJ-a na żywo
  • Nielimitowana kawa, gorąca herbata i mrożona herbata

Goście muszą przybyć na Navy Pier o 5:30pm. Rejs trwa w godzinach 6:00pm – 8:30pm.

Szczegóły Signature Chicago Father’s Day Dinner Cruise, łącznie z serwowanym menu, dostępne są tutaj. Na stronie wydarzenia kupisz także bilety w cenie od 99 dolarów.

Oferowane są również rejsy połączone z brnchem.

Źródło: cityexperiences
Foto: cityexperiences

 

Czytaj dalej

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu