Połącz się z nami

News Chicago

Aerosmith żegna się ze sceną. Ostatnia trasa kultowego zespołu rozpocznie się jesienią

Opublikowano

dnia

W poniedziałek o godzinie 8.00 rano legenda rocka – zespół Aerosmith opublikował ogłoszenie o pożegnalnej trasie koncertowej. „Po 50 latach, 10 światowych trasach koncertowych i graniu dla ponad 100 milionów fanów… Czas na ostatnią próbę!” powiedziała grupa. W United Center w Chicago zagrają 15 września.

Gitarzysta zespołu, Joe Perry, uważa, że nadszedł czas, aby się pożegnać, zwłaszcza że każdy założyciel zespołu ma ponad 70 lat. Steven Tyler, lat 75, jest najstarszy w grupie.

50-lecie zespołu jest także okazją do świętowania jubileuszu.

Przez lata tworzenia muzyki Aerosmith, który powstał w 1970 roku, zebrał cztery nagrody Grammy.

Zespół przełamał granice na pograniczu rocka i hip-hopu dzięki niesamowitej współpracy z Run-DMC przy „Wal This Way”. Wystąpił w przerwie Super Bowl w 2001 roku, a nawet miał własną atrakcję w 1999 roku w Disney World na Florydzie, a później w Paryżu, przejażdżkę „Rock 'n’ Roller Coaster Starring Aerosmith”.

Ostatnia trasa grupy nosi tytuł „Peace Out”. Perkusista Joey Kramer nie weźmie w niej udziału. Nadal jest częścią grupy, ale  jest na urlopie, aby „skupić się na swojej rodzinie i zdrowiu”. Zastąpi go John Douglas.

Według zespołu, bilety dla ogółu społeczeństwa trafią do sprzedaży za pośrednictwem Ticketmaster w piątek, 5 maja, o godzinie 10:00AM.

Aerosmith, grający w charakterystycznym stylu, będącym mieszanką hard rocka i bluesa, to amerykański zespół rockowy pochodzący z Bostonu w Massachusetts.

Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich albumów zespołu na całym świecie wynosi 150 milionów egzemplarzy, więc jest jednym z zespołów z największą liczbą sprzedanych albumów w historii. Szacuje się, że do 2008 roku każdy z jego członków zarobił ponad 100 milionów dolarów.

Do największych przebojów Aerosmith należą piosenki: „Dream On”, „Last Child”, „Walk This Way”, „Dude (Looks Like a Lady)” „Angel”, „Rag Doll”, „Love in an Elevator”, „I Don’t Want to Miss a Thing”, „Janie’s Got a Gun”, „What It Takes”, „Cryin’”, „Crazy” i „Livin’ on the Edge”.

Zespół powstał w drugiej połowie lat 60-tych w Sunapee, w stanie New Hampshire, pod nazwą Jam Band. Grupę sformowali gitarzysta Joe Perry i basista Tom Hamilton po poznaniu wokalisty Stevena Tylera, perkusisty Joeya Kramera i gitarzysty Raya Tabano. Tyler, zanim do składu dołączył Kramer, pełnił rolę wokalisty i perkusisty.

W 1969 muzycy przenieśli się do Bostonu, gdzie zmienili swoją nazwę na Aerosmith.

Źródło: nbc, wikipedia
Foto: YouTube, Edvill wikimedia

News Chicago

„Beautiful – The Carole King Musical” opowiada ożyciu i twórczości legendy muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Paramount w Aurorze zaprasza na nominowany do 7 nagród Tony „Beautiful: The Carole King Musical”. Spektakl opowiada inspirującą historię Carole King, która stała się jedną z piosenkarek, autorek tekstów i muzyków odnoszących największe sukcesy w historii muzyki popularnej. Musical będzie grany od 24 kwietnia do 16 czerwca.

Carole King, mająca skromne korzenie i początki, stała się autorką tekstów odnoszących największe sukcesy ostatnich czterdziestu lat XX wieku. „Beautiful: The Carole King Musical” to muzyczny przegląd jej życia i wspaniałych piosenek.

Musical pokazuje najważniejsze momenty życia King, począwszy od późnych lat 50-tych XX wieku na Tin Pan Alley (strefie autorów piosenek na Broadwayu w Nowym Jorku) po triumfalny koncert solowy w Carnegie Hall w latach 70-tych. Po drodze pojawiają się zmiany społeczne lat 60-tych i legendarne partnerstwo w pisaniu piosenek, a także smutek po rozstaniu i ewolucja rozpoczynania od nowa.

To amerykański sen i amerykański śpiewnik zebrane w jeden wietrzny wieczór, a prawda o Carole King w musicalu jest widoczna od początku do końca.

Dorobek Carole King obejmuje takie utwory, jak „You’ve Got a Friend”, „[You Make Me Feel Like] A Natural Woman”, „It’s Too Late”, „I Feel the Earth Move”, „Will You Love Me Tomorrow”, „So Far Away” i wiele innych.

Artystka stworzyła coś więcej niż piękną muzykę – napisała ścieżkę dźwiękową swojego pokolenia.

„Beautiful: The Carole King Musical” prezentowany jest po specjalnym uzgodnieniu z Music Theatre International [MTI]. Wszystkie autoryzowane materiały eksploatacyjne są również dostarczane przez MTI.

„Beautiful: The Carole King Musical” będzie grany w Paramount Theatre Aurora od 24 kwietnia do 16 czerwca. Spektakl trwa 2 i pół godziny.

Bilety w cenie od 66 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Paramount Theatre Aurora, imdb
Foto: Paramount Theatre Aurora
Czytaj dalej

News Chicago

Szalony „Sen nocy letniej” Ekmana zakończy ten sezon Joffrey Ballet

Opublikowano

dnia

Autor:

Joffrey Ballet kończy sezon 2023–2024 powrotem „Snu nocy letniej” Aleksandra Ekmana. Daleki od opowieści szekspirowskiej, balet Ekmana to oszałamiająca podróż do surrealistycznej krainy nieziemskich rozkoszy. Akcja rozgrywa się podczas tradycyjnego skandynawskiego festiwalu przesilenia letniego a tancerze świętują dzień hulanek i romansów pod słupem majowym, który wkrótce zamienia się w nieziemski sen.

Malownicze połączenie baletu klasycznego i współczesnego Aleksandra Ekmana zaciera granicę między rzeczywistością a wyobraźnią, sprawiając, że widzowie zastanawiają się, czy to wszystko było tylko snem..

„Sen nocy letniej” – „Midsummer Night’s Dream” zostanie zaprezentowany w Lyric Opera House pod adresem 20 North Wacker Drive w centrum Chicago w zaledwie dziesięciu przedstawieniach w okresie od 25 kwietnia do 5 maja.

Joffrey Ballet zaprezentował północnoamerykańską premierę „Snu nocy letniej” Ekmana w 2018 roku, a spektakl spotkał się z uznaniem krytyków.

Popularne przedstawienie w dwóch aktach zawiera partyturę zamówioną przez szwedzkiego kompozytora Mikaela Karlssona, kostiumy autorstwa Bregje van Balen oraz oryginalne projekty scenografii i oświetlenia autorstwa Linusa Fellboma.

W 2015 roku Królewski Balet Szwedzki wystawił światową premierę „Snu nocy letniej”. Od tego czasu spektakl uznawany jest powszechnie za najbardziej szalone i najbardziej odważne przedstawienie Aleksandra Ekmana. Oda autora do najdłuższego dnia w roku następuje po tradycyjnym święcie przesilenia letniego – od namiętnego, żywego świętowania za dnia, po burzliwy sen w nocy.

Dwugodzinny balet „Sen nocy letniej” obejmuje muzykę na żywo w wykonaniu Lyric Opera Orchestra pod dyrekcją Scotta Specka, dyrektora muzycznego The Joffrey Ballet.

Ceny biletów zaczynają się od 36 dolarów i można je kupić w kasie Lyric Opera pod adresem 20 N. Upper Wacker Dr., telefonicznie pod numerem 312.386.8905 lub online.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Joffrey Ballet
Czytaj dalej

News Chicago

„Tramwaj zwany pożądaniem” możemy oglądać w Chicago do 21 kwietnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Słynną sztukę Tennessee Williamsa pt. „Tramwaj zwany pożądaniem” możemy oglądać na scenie Paramount Theatre Aurora do 21 kwietnia. Poznajemy w niej Stellę Kowalski, która kocha męża i zrobi dla niego wszystko, oraz Stanleya Kowalskiego, alkoholika z twardymi pięściami. Pomiędzy nimi pojawia się Blanche DuBois, bezbronna i samotna.

Blanche Dubois odwiedza w Nowym Orleanie swoją siostrę Stellę i jej męża – Stanleya Kowalskiego. Margaret i Brick przyjeżdżają na zjazd rodzinny z okazji 65. urodzin ojca. Wielebny Lawrence Shannon porzuca stan duchowny i jako przewodnik trafia z grupą do meksykańskiej wioski.

Chance Wayne – w towarzystwie upadłej gwiazdy filmowej Księżniczki Kosmonopolis – wraca do rodzinnego miasteczka, by odzyskać ukochaną i swoje dobre imię. Mieszkający z siostrą i zgorzkniałą matką Tom zaprasza na kolację kolegę z pracy, wobec którego matka ma pewne plany…

„Tramwaj zwany pożądaniem” konfrontuje nas z wątłą relacją między rzeczywistością a iluzją, nadzieją i rozpaczą oraz brutalną walką o piękno i czułość, gdy świat zdaje się spiskować przeciwko tobie. Zawodnicy są na miejscu. Karty są rozdane. Trzymaj się, gra idzie o życie.

Tennessee Williams, jeden z najwybitniejszych dramatopisarzy XX wieku tworzy szokująco aktualne studium zakłamania, rozpadu więzi międzyludzkich i upadku wartości rodzinnych w dusznej atmosferze amerykańskiego Południa.

U Williamsa tragedia zawsze zaczyna się w gronie ludzi pozornie sobie bliskich – gdy wzajemne urazy i pretensje znajdują ujście w najmniej spodziewanym momencie.

Ale bohaterowie „Szklanej menażerii”, „Tramwaju zwanego pożądaniem”, „Kotki na gorącym blaszanym dachu”, „Słodkiego ptaka młodości” i „Nocy Iguany”, nękani wspomnieniami o dawnej świetności i niespełnionymi ambicjami, strachem przed starością i samotnością, uzależnieniami i tłumioną seksualnością, zmagają się przede wszystkim z własnymi słabościami.

„Tramwaj zwany pożądaniem” będzie grany w Copley Theatre do 21 kwietnia. Bilety w cenie od 40 dolarów można kupić tutaj.

Uwaga: spektakl zawiera sceny przemocy domowej, napaści na tle seksualnym i tematy związane z chorobami psychicznymi.

19 kwietnia o godzinie 8.00PM spektakl będzie tłumaczony na American Sign Language

Odnowienie subskrypcji na spektakle trzeciego sezonu Bold Series Teatru Paramount, odbywającego się w Copley Theatre przy 8 E. Galena Blvd. w Aurorze, trafiło do sprzedaży 5 lutego.

Nowy sezon Bold Series rozpoczyna się 24 lipca wznowieniem „Peter and the Starcatcher”, po którym następuje „An Act of God” (2 października – 10 listopada) i “The 25th Annual Putnam County Spelling Bee” (12 marca 2025 r. – 27 kwietnia 2025 r.).

Sprzedaż pojedynczych biletów na spektakle Bold Series rozpocznie się 29 kwietnia o godzinie 10:00AM.

Bilety na inauguracyjną produkcję Stolp Island Theatre „Million Dollar Quartet” trafiły do sprzedaży 1 kwietnia. Przedstawienia rozpoczną się w lipcu przy 5 E. Downer Place w Aurorze. Bilety pojedyncze na „MDQ” trafią do sprzedaży 15 kwietnia.

Źródło: Paramount Theatre Aurora, wikipedia
Foto:  YouTube, Paramount Theatre Aurora
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu