Połącz się z nami

News Chicago

Resurrection College Prep w Norwood Park obchodzi jubileusz 100-lecia

Opublikowano

dnia

Korytarze Resurrection College Prep, katolickiego liceum dla dziewcząt, są ozdobione czarno-białymi zdjęciami nauczycieli, zakonnic i absolwentek. Szkoła mieszcząca się w Norwood Park, przy 7500 W. Talcott Ave., obchodzi w tym roku setne urodziny. W sobotę będzie je świętować specjalną galą a wydarzenie ma na celu zebranie pieniędzy i uhonorowanie absolwentów, uczniów, nauczycieli oraz spuścizny szkoły.

Przy okazji tej rocznicy rodzice i absolwenci zastanowią się nad historią i wpływem Resurrection, mając nadzieję, że pozostanie ona klejnotem okolicy przez kolejne 100 lat – szczególnie jako głos dla młodych kobiet, mówi Gina Jackson, rodzic i mieszkanka Norwood Park.

W szkole jest dużo miłości, a ludzie tu troszczą się o dzieci, uważa Jackson. Wg niej szkoła ma również wpływ na dobre samopoczucie społeczności. Ponieważ wielu uczniów pochodzi z sąsiedztwa, dzieci i rodzice stali się jak „jedna wielka rodzina”, która stworzyła silne więzi, które przetrwały pokolenia.

Nastoletnia córka Jackson jest zapisana do szkolnego programu STREAM, który łączy sztukę, nauki ścisłe, religię i matematykę w skoncentrowany program nauczania, w ramach którego pierwsza grupa uczniów kończy naukę tej wiosny.

Praktyczne doświadczenia i zajęcia w ramach programu mogą pokazać dziewczętom niezliczone ścieżki kariery i zwrócić na nie szczególną uwagę.

Absolwentka Caitlin Moran, która ukończyła szkołę w 2006 roku, bardzo dobrze wspomina naukę w Resurrection College Prep.

Uczęszczanie do katolickiej szkoły nauczyło ją, jak ważne jest nawiązywanie relacji z innymi kobietami i nie konkurowanie z nimi w nauce i sporcie. Wg Moran to jedna z niewielu szkół tylko dla kobiet w okolicy i to  niesamowite środowisko.

Od 1922 roku Siostry Zmartwychwstania wykształciły prawie 15 000 młodych kobiet, głównie ze części północnej i północno-zachodniej miasta.

W 2020 roku własność szkoły przeszła w ręce Christian Brothers of the Midwest, ponieważ Siostry Zmartwychwstania martwiły się, że ich malejąca liczba w zakonie wpłynie na zdolność do zarządzania szkołą.

Wiele szkół katolickich w rejonie Chicago zostało zamkniętych w ostatnich latach z powodu kurczących się zapisów i napięć finansowych, ale członkowie społeczności i absolwenci Resurrection twierdzą, że dostosowane programy i wysokiej jakości edukacja sprawiają, że liceum wyróżnia się i wciąż pozostaje silne.

Podczas gdy rekrutacja do Resurrection spadała, obecna populacja liczy około 475 dziewcząt, poinformował prezydent Rick Piwowarski. W ciągu ostatnich sześciu lat szkoła odnotowała wzrost liczby zapisów, a nowa klasa pierwszoklasistek będzie największą, jaką szkoła widziała od ośmiu lat, przekazali przedstawiciele szkoły.

Piwowarski przypisuje to sposobowi, w jaki szkoła podchodzi do swojego programu nauczania i decyzji.

Uczeń jest w centrum tego, co robi szkoła – podkreśla. Placówka świadomie koncentruje się na projektowaniu potrzeb wokół młodych kobiet w społeczeństwie.

Szkoła utrzymuje się głównie z czesnego, stypendiów i darowizn od absolwentów, powiedział Piwowarski. Pieniądze zebrane podczas gali w ten weekend wesprą roczny fundusz szkoły, który zapewnia między innymi zaawansowane możliwości edukacyjne i zniżki na czesne dla potrzebujących uczniów.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Resurrection College Prep

News Chicago

DuPage County Fair zaprasza do Wheaton. Będą zwierzęta i pokaz świetlny dronów

Opublikowano

dnia

Autor:

Na DuPage County Fair goście mogą zobaczyć wyścigi świń, rzucać się kawałkami arbuza, nauczyć się sztuki uprawy pomidorów albo podążać za pędzonym stadem owiec. Jarmark powiatowy, który rozpoczyna się dzisiaj w Wheaton potrwa cztery dni. Poza wiejskimi tradycjami uczestnicy zobaczą też wspaniały pokaz świetlny dronów.

W czasie trzech wieczorów DuPage County Fair, drony wystartują z północnego krańca terenu targowego i utworzą różnego rodzaju ruchome kształty na wysokości około 400 stóp. Na nocnym niebie tłumy zobaczą świnię machającą ogonem, Statuę Wolności i obracający się diabelski młyn — a wszystko przy piosenkach country i patriotycznych hymnach.

Po dwóch latach organizowania trzydniowego wydarzenia, jarmark powiatu DuPage, za którym stoi organizacja non-profit DuPage County Fair Association, rozszerzono do czterech dni. Chociaż pełne pokazy zwierząt gospodarskich należą już do przeszłości, impreza pozostaje wierna rolniczym korzeniom regionu.

Oznacza to, że na terenie targów odbędzie się turniej siatkówki na trawie i „AgVentureland” — obszar, w którym dzieci mogą łuskać kukurydzę i śmigać na traktorze na pedały. W stodołach jarmarkowych zamieszkają świnie i kozy.

Goście jarmarku będą mogli także się cieszyć muzyką na żywo, różnorodnym jedzeniem oraz przejażdżkami na karuzelach – obecny będzie m. in. ogromny diabelski młyn, a zespół Bear Hollow Wood Carvers zamieni ciężkie kłody w misterne dzieła sztuki za pomocą piły łańcuchowej.

Poza DuPage County Fair, na terenach targowych powiatu DuPage odbywają się inne targi, spotkania kulturalne, w tym niedawne Chicago Scots’ Highland Games oraz inne wydarzenia.

DuPage County Fair będzie otwarty w czwartek od 11:00AM do 10:00PM, w piątek od 11:00AM do 11:00PM, w sobotę od 12:00PM do 11:00PM, w niedzielę od 12:00PM do 8:00PM.

Wstęp kosztuje 12 USD dla osób od 13 lat8 USD dla seniorów i dzieci w wieku 6-12 lat; dzieci w wieku 5 lat i młodsze wchodzą za darmo. Można także nabyć mega karnet za 35 USD, który obejmuje wstęp i nieograniczoną liczbę przejażdżek karnawałowych przez cały dzień.

Pokazy świetlne dronów odbywają się o 9:30PM w czwartek oraz o 10:15PM w piątek i sobotę. Więcej informacji można znaleźć na dupagecountyfair.org.

W ten weekend trwa także Lake County Fair, o którym pisaliśmy tutaj.

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, DuPage County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Kłótnia o hałas w Schaumburgu zakończyła się strzelaniną. Ranny został pracownik tnący drzewo

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę wieczorem został zatrzymany uzbrojony mieszkaniec Schaumburga, po trwających wiele godzin policyjnych negocjacjach. Sytuacja rozpoczęła się kłótnią o hałas pomiędzy nim a osobą przycinają drzewo. Konflikt zakończył się strzelaniną.

Podejrzany mieszkaniec Schaumburga został zatrzymany krótko przed 9:30PM, zgodnie z informacjami policji.

Według władz, funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące strzelaniny około 2:50PM przy 800 Braintree Drive i odkryli tam jedną osobę, która odniosła ranę postrzałową.

Strzelanina nastąpiła po kłótni o hałas między mieszkańcem a zatrudnionym pracownikiem przycinającym drzewo. Władze potwierdziły, że ofiara strzelaniny jest zatrudniona w firmie przycinającej drzewa. Ofiara została przewieziona do lokalnego szpitala na leczenie, gdzie jej stan był nieznany.

Po strzelaninie podejrzany zabarykadował się w domu, co spowodowało, że okoliczni mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domach i nie wychodzenie na zewnątrz dla własnego bezpieczeństwa, podczas gdy policja próbowała znaleźć rozwiązanie impasowej sytuacji.

Podejrzany ostatecznie wyszedł z domu i został aresztowany, gdy policja sprowadziła drona i robota.

Obecnie nie ma dalszych informacji w sprawie tego wydarzenia.

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Kampania Kamali Harris zapytała Pritzkera czy chce być wiceprezydentem

Opublikowano

dnia

Autor:

Kampania prezydencka Kamali Harris zadzwoniła w środę do J.B. Pritzkera, aby ocenić jego zainteresowanie kandydowaniem na wiceprezydenta, co jest pierwszym sygnałem, że gubernator Illinois znajduje się na krótkiej liście Demokratów rozważanych jako kandydaci na to stanowisko.

Według źródła mającego wiedzę o środowej dyskusji, telefon ten był pierwszym, kiedy J.B. Pritzker rozmawiał z kampanią Kamali Harris o tej roli od czasu ogłoszenia przez nią swojej kandydatury.

W środę po południu gubernator Illinois pojawił się w programie CNN „The Lead with Jake Tapper”, gdzie został zapytany, czy jest brany pod uwagę jako kandydat na wiceprezydenta Harris, ale odpowiedział, że nie może komentować „prywatnych rozmów”.

Zapytany przez Tappera, czy przyjąłby drugie miejsce na liście kandydatów, gdyby zostało mu zaoferowane, Pritzker odpowiedział, że „uwielbia być gubernatorem Illinois” i niechętnie dokonałby zmian, ale „trudno byłoby mu się oprzeć” propozycji zostania wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.

Rozważenie kandydata na wiceprezydenta następuje po dniach rywalizacji Pritzkera, Gubernatora Karoliny Północnej Roya Coopera, Gubernatora Pensylwanii Josha Shapiro, Gubernatora Kentucky Andy’ego Besheara, Senatora USA Marka Kelly’ego, Sekretarza Transportu Pete’a Buttigiega i innych.

J.B. Pritzker, który ma ambicje prezydenckie, nie aspirował do bycia wiceprezydentem — ale jest otwarty na taką możliwość odkąd Kamala Harris oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię.

Pomimo miesięcy kampanii na rzecz prezydenta Joe Bidena i występów w telewizji krajowej, gubernator Illinois nadal ma problemy ze zwiększeniem swojej rozpoznawalności poza stanem, zgodnie z przeprowadzonymi sondażami.

Ale jak pokazał w swoim starcie na gubernatora w 2018 r., który rozpoczął aż 18 miesięcy przed dniem wyborów, nieograniczona ilość pieniędzy może pomóc zwiększyć jego szanse.

J.B. Pritzker, miliarder, spadkobierca fortuny Hyatt, wlał 323 miliony dolarów w swoje dwie kampanie i jest postrzegany jako kandydat sprzyjający kampanii Kamali Harris, który pomoże załatać luki w pozyskiwaniu funduszy. Zbudował również lojalną bazę pracowników, którzy są gotowi wkroczyć do akcji, kiedy tylko on będzie gotowy.

59-letni Pritzker ma również głębokie powiązania z kalifornijskimi demokratami. Urodził się w Palo Alto i dorastał w tym stanie w latach 70-tych. Jest blisko związany z byłą przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, mieszkanką San Francisco, która była bliską przyjaciółką matki Pritzkera.

Pritzker stracił matkę, która cierpiała na alkoholizm, w makabrycznym wypadku samochodowym, gdy miał 17 lat, zaledwie 10 lat po tym, jak jego ojciec zmarł na atak serca w wieku 39 lat. Przypisuje matce zaszczepienie w nim wczesnego zainteresowania prawami do aborcji i postępowym aktywizmem.

Jego osiągnięcia jako gubernatora pokrywają się z priorytetami Demokratów.

W swojej pierwszej kadencji J.B. Pritzker podpisał cztery budżety, oraz ustawodawstwo, które podniosło płacę minimalną, zalegalizowało marihuanę i ustanowiło prawo do aborcji w Illinois w historycznym momencie. I przeprowadził stan przez niszczycielską pandemię.

W styczniu 2023 r. podpisał ustawę zakazującą broni szturmowej w Illinois, która do tej pory przetrwała kilka wyzwań prawnych. Jako potencjalny wiceprezydent Pritzker mógłby pokazać swoje praktyczne umiejętności w kampanii.

 

Źródło: suntimes
Foto: biuro gubernatora, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu