Połącz się z nami

News Chicago

Dzisiaj rusza wystawa i sprzedaż niedrogich prac w galerii sztuki w Arlington Heights

Opublikowano

dnia

W Arlington Heights możesz od dzisiaj znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Ponad 70 artystów z północno-zachodnich przedmieść zaprezentuje swoje wyroby – wszystkie w cenie poniżej 100 dolarów w galerii sztuki The Empty Corner.

Duża wystawa grupowa „100 Under $100” w The Empty Corner, 214 E. Grove St., zostanie otwarta przyjęciem, które odbędzie się od 6:00PM do 9:00PM w czwartek, 27 kwietnia i potrwa do 11 maja.

Różnorodne prace artystów obejmują rysunki, obrazy, fotografie, ceramikę, rzeźby i dzieła mieszane – z których wszystkie zostaną wystawione w galerii w stylu salonu, znajdującej się na południe od centrum Arlington Heights.

Jedną z artystek biorących udział w wystawie jest Michelle Soltys, która zaprojektowała i narysowała plakat promujący wystawę. Soltys ma zamiar rozpocząć studia podyplomowe z ilustracji medycznej na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

Prace na sprzedaż przedstawia również Mike Stone, artysta cyfrowy, którego obraz słońca i jego promieni pojawił się w programie CBS Sunday Morning w 2017 roku.

Cały dochód ze sprzedaży dzieł sztuki zostanie bezpośrednio zwrócony artystom, powiedzieli organizatorzy.

Podczas otwarcia na parkingu pojawi się food truck Spoon Burger z serowymi burgerami smażonymi na maśle i podawanymi z frytkami serowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie theemptycorner.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: The Empty Corner, istock/shironosov

News Chicago

Największy ekran kinowy w Illinois, szerokości 96 stóp, już wyświetla filmy w Batavii

Opublikowano

dnia

Autor:

Na przedmieściach Chicago otwarto nowe kino, wyposażone w największy ekran kinowy w Illinois – Super EMX. Powstało w dawnym kinie Randall 15 Imax, zlokalizowanym w Batavii, około 44 mil na zachód od Chicago. Wrażenia są niezwykle wciągające..

Nowe, „luksusowe i ekskluzywne” kino, Emagine Batavia, miało swoje uroczyste otwarcie 31 maja.

Audytorium Super EMX, mierzące ponad 96 stóp szerokości jest wyposażone w największy ekran Cinemascope w stanie. Dla porównania, typowy ekran kinowy ma szerokość od 45 do 65 stóp, a ekran IMAX ma szerokość 72 stóp.

W Emagine Batavia projekcja laserowa obrazu 4K jest połączona z wciągającym systemem dźwiękowym Dolby Atmos® z 70 kanałami dźwiękowymi, aby stworzyć najbardziej niezwykłe wrażenia kinowe na dzisiejszym rynku.

Oprócz audytorium Super EMX, teatr obejmuje 11 dodatkowych audytoriów i dwie prywatne sale projekcyjne, wszystkie wyposażone w luksusowe podgrzewane rozkładane fotele i podwójne kanapy do przytulania, wg komunikatu firmy.

Randall 15 IMAX został zakupiony przez Emagine w 2020 roku, wraz z innymi kinami na Środkowym Zachodzie, w tym lokalizacjami w Saginaw, MI, Noblesville, IN i Portage, IN. Prace montażowe w kinie rozpoczęły się w lutym.

Więcej informacji na stronie internetowej Emagine Batavia.

 

Źródło: nbc, patch
Foto: YouTube, Emagine
Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Jork lat 50-tych, gangi i miłość – kto nie zna West Side Story? Teraz w Lyric Opera

Opublikowano

dnia

Autor:

Lato w Lyric Opera otwiera słynny musical West Side Story, ożywiony przez prawie 100 artystów, w tym ekscytujący zespół śpiewaków i tancerzy z Broadwayu. Możliwość usłyszenia muzyki z bujnym brzmieniem Lyric Orchestra grającej oryginalne orkiestracje na największej scenie w Chicago to rzadka gratka.

„West Side Story” to jeden z najbardziej ukochanych przez publiczność musicali – ponadczasowe arcydzieło muzyczne z Broadwayu. Słynna adaptacja filmowa musicalu, z 1961 roku zdobyła 10 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu.

Muzyka Leonarda Bernsteina i teksty Stephena Sondheima przenoszą najsłynniejszy dramat romantyczny wszechczasów, szekspirowskiego „Romea i Julię” na zaułki Nowego Jorku lat 50-tych.

Tam mieszkają Tony i Maria – zakochani w sobie nastolatkowie z dwóch skonfliktowanych społeczności. Gangi, do których należą, Jets i Sharks, walczą ze sobą, podczas gdy główni bohaterowie tęsknią za „miejscem dla nas… gdzieś”.

Musicalowi towarzyszy odważna, seksowna, kultowa choreografia Jerome’a ​​Robbinsa, która kipi energią, a widzowie wychodzą z przedstawienia z wrażeniami, których nigdy nie zapomną.

Legendarna ścieżka dźwiękowa „West Side Story”, inspirowana jazzem, muzyką latynoską i klasyką, zawiera takie przeboje jak „Something’s Coming”, „Tonight”, „I Feel Pretty” i „America”.

Musical „West Side Story” trwa 2 godziny 30 minut z 1 przerwą, w Lyric Opera przy 20 N Wacker Drive Chicago, 60606.

Spektakl będzie grany od 2 do 25 czerwca.

Bilety w cenie od 44 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Lyric Opera
Foto: Lyric Opera
Czytaj dalej

News Chicago

Richard Marx i John Waite zagrają wspólny koncert w Chicago w sierpniu

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu w Auditorium Theatre w Chicago odbędzie się ekscytujący występ dwóch znanych i nagradzanych artystów. Do legendy lat 80-tych, Richarda Marxa, dołączy John Waite, urodzony w Wielkiej Brytanii gwiazdor rocka, który od ponad 35 lat z powodzeniem pisze, nagrywa i wykonuje muzykę popularną.

Koncert zaplanowany jest na czwartek, 17 sierpnia o godzinie 7:00 wieczorem, w Auditorium Theatre, przy 50 E Ida B Wells Dr, Chicago, IL 60605.

Richard Marx świętuje trzydzieste szósty jubileusz jako artysta nagrywający i trzydziesty dziewiąty jako profesjonalny autor tekstów.

Przebój „What About Me” z 1984 roku, zaśpiewany przez trio: Kenny’ego Rogersa, Kim Carnesa i Jamesa Ingrama, został napisany wspólnie z Richardem i stał się nie tylko jego pierwszą nagraną piosenką artysty, ale także pierwszym utworem, przez niego napisanym.

Marx sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, poczynając od swojego debiutanckiego albumu, który zajął 8. miejsce na liście Billboard Top 200.

Album zrodził cztery single z pierwszej piątki, w tym „Hold on to the Nights” i „Don’t Mean Nothing”, które przyniosły mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Male Rock Vocal Performance.

Jego kontynuacja, „Repeat Offender” z 1989 roku, odniosła jeszcze większy sukces, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając poczwórną platynę dzięki dwóm singlom „Satisfied” i „Right Here Waiting”.

Od tego czasu Richard Marx przeszedł do historii jako jedyny artysta-mężczyzna, którego pierwsze siedem singli znalazło się w pierwszej piątce list przebojów Billboard.

Bilety na koncert Richarda Marxa i Johna Waite’a trafiły do publicznej sprzedaży w piątek, 26 maja, a ich cena zaczyna się od 59,50 dolarów. Można je kupić tutaj.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: Auditorium Theatre
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu