Połącz się z nami

NEWS Florida

Dramat za zamkniętymi drzwiami rodziny zastępczej w Clearwater. 21 byłych wychowanków złożyło pozew

Opublikowano

dnia

Ponad 20 byłych i obecnych dzieci wychowywanych przez rodzinę zastępczą w Clearwater złożyło pozew. Zarzucają jej dziesięciolecia znęcania się psychicznego, fizycznego i seksualnego. Jerold i Jacklyn Logemann byli rodzicami zastępczymi od 1997 roku. W styczniu policja zabrała pozostałe dzieci z domu.

Niektóre z rzekomych ofiar twierdzą, że były zmuszane do pracy fizycznej od świtu do zachodu słońca, pozostawione z niewielką ilością jedzenia i narażona na okrutne warunki życia.

669-stronicowy pozew złożony w sądzie okręgowym powiatu Pinellas opisuje zarzuty psychicznego, fizycznego i seksualnego wykorzystywania pary Clearwater, którzy pełnili rolę rodziców zastępczych, Jerolda i Jacklyn Logemann, począwszy od 1997 roku.

Przez pierwszy miesiąc pobytu w rodzinie Logemanna wydawało się, że wszystko jest w porządku. Ale nagle lodówka została zablokowana a jedna rolka papieru toaletowego miała wystarczyć na miesiąc, zeznał powód, William Sheeler.

Sheeler, który ma teraz 37 lat, jest jednym z 21 powodów. Wszyscy są mężczyznami i kiedyś przebywali w rodzinie zastępczej Logemanna. Według pozwu, niektórzy byli zmuszani do pracy w ogrodzie przez osiem godzin dziennie, dostawali przeterminowane jedzenie jako posiłek i byli wykorzystywani seksualnie przez swojego przybranego ojca.

W pozwie stwierdzono, że w pewnym momencie Jerrod Logemann wystrzelił pociski z pistoletu BB w jedno z dzieci i raził ich paralizatorem.

Mężczyzna straszył chłopców, że mogą wpaść w kłopoty i zostać umieszczeni w gorszych miejscach, aby nie mówili co jak są traktowani w domu, przekazał powód Jonathan Feyes.

W styczniu Departament Policji w Clearwater usunął dziewięciu chłopców z domu Logemanna po ujawnieniu zarzutów o nadużycia, ale śledztwo zostało zamknięte w kwietniu po tym, jak szef policji powiedział, że nie mogą potwierdzić zarzutów o przestępstwo.

Adwokat Jerolda i Jacklyn Logemann, Richard Escobar, twierdzi, że są niewinni. Powiedział, że prowadzą oni wspaniały dom zastępczy od 30 lat, i od 30 lat są bez skazy.

Wraz z rodziną zastępczą, Departament ds. Dzieci i Rodzin na Florydzie oraz kilka innych agencji stanowych jest oskarżonych w sprawie.

Rzecznik Departamentu ds. Dzieci i Rodzin na Florydzie poinformował o przeprowadzeniu pełnego dochodzenia w tej sprawie.

Wg Adama Hechta, adwokata reprezentującego powodów, sprawa dotyczy większego problemu z całym systemem pieczy zastępczej, który jest wadliwy i powinien być zreformowany.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube

NEWS Florida

Skorzystaj z banku żywności w Sarasocie – niech dzieci nie będą głodne latem

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Sarasota Bank Żywności All Faiths dostarcza wszystkim, którzy potrzebują pożywnych posiłków, za pośrednictwem swoich programów dystrybucji żywności. Celem programu zapobiegającego niedożywieniu dzieci będzie dostarczenie prawie 2,5 miliona pożywnych posiłków, gdy są na wakacjach.

Uczniowie powiatu Sarasota i ich rodzeństwo będą mieli dostęp do bezpłatnych posiłków latem. All Faiths Food Bank dostarcza również paczki wypełnione jedzeniem dla dzieci z okolicy, przeznaczone na weekendy.

Trzynaście szkolnych spiżarni obsługiwało w roku szkolnym prawie 7000 osób, w tym dzieci.

Programy letnie bezpłatnego jedzenia dla dzieci do 18. roku życia, rozpoczęły się 30 maja. All Faiths Food Bank dostarczenia gorące posiłki, artykuły spożywcze i torby z przekąskami dostępne w dogodnych lokalizacjach.

Rejestracja wstępna do udziału w programie nie jest wymagana, ale jeśli nie możesz zarejestrować się osobiście w dystrybucji, możesz to zrobić tutaj.

Wszystkie podane informacje są poufne. Po wypełnieniu formularza pracownik zadzwoni do Ciebie w ciągu dwóch dni roboczych, aby dokończyć rejestrację. Rejestracja nie jest zakończona, dopóki przedstawiciel banku żywności nie przekaże Ci numeru identyfikacyjnego.

Aby wyszukać lokalizację w Twojej okolicy, kliknij tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: All Faiths Food Bank
Czytaj dalej

News USA

Pojedź na Florydę za grosze – twoje auto pojedzie osobnym wagonem. Promocyjna oferta tylko do 8 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Amtrak ogłosił promocyjną sprzedaż na letnie połączenia z Wirginii do florydzkiego Sanford od 1 czerwca do 4 września. Podróżni mają szansę ominąć ruch na I-95 i zabrać swój pojazd na pokład pociągu samochodowego, podczas gdy oni sami cieszą się wygodami luksusowych wagonów. Bilety w niskich cenach można kupować do 8 czerwca.

Taryfy przejazdowe w jedną stronę są obniżone do 19 USD plus dodatkowy koszt przewozu pojazdu. Rodziny z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat płacą od 9,50 USD.

Podróżni mogą zabrać ze sobą kilka rodzajów pojazdów, w tym samochody osobowe, furgonetki, SUV-y i motocykle, a nawet małą łódkę czy skuter wodny.

Auta jadą specjalnymi wagonami a ich właściciele mogą cieszyć się podróżą w Auto Train Coach, gdzie będą mieć do dyspozycji rozkładane siedzenia z dużą ilością miejsca na nogi, bez środkowego siedzenia i z dużą ilością łatwo dostępnych gniazdek. Klienci mogą również zjeść bezpłatne śniadanie, podziwiając piękny widok przez duże okno.

Oprócz tych funkcji wagony są również wyposażone w nowe poduszki do siedzenia, wykładzinę, zasłony okienne i wiele innych udogodnień.

Pasażerowie mogą również zarezerwować prywatny pokój pierwszej klasy, który obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład, osobistego opiekuna, bezpłatne posiłki na pokładzie i inne funkcje.

Po prostu zapakuj do samochodu wszystko, czego potrzebujesz na podróż między Lorton w Wirginii (w pobliżu Waszyngtonu) a Sanford na Florydzie (w pobliżu Orlando) i zostaw jazdę za sobą, czytamy na stronie internetowej Amtrak, zachęcającej do bezstresowej podróży kolejowej.

Podróż trwa 17,5 godziny i nie ma przystanków po drodze.

Bilety można kupować od 31 maja do 8 czerwca. Daty podróży obejmują okres od 1 czerwca do 4 września.

 

Źródło: fox35orlando
Foto: YouTube, Amtrak
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pilot Marynarki Wojennej katapultował się z samolotu F-5 na Florydzie. Uratowano go z wody

Opublikowano

dnia

Autor:

Pilot Marynarki Wojennej został uratowany z wody helikopterem w środę rano po wyrzuceniu z samolotu F-5 startującego z Naval Air Station Key West na Florydzie, według urzędników stacji. Mężczyzna katapultował się około 25 mil na południe od Boca Chica Field, około 9:20 rano.

Ekipy poszukiwawczo-ratownicze w helikopterze MH-60S zlokalizowały i podjęły pilota z wody w ciągu zaledwie kilku minut, według Kenta Cumminsa, głównego urzędnika stacji lotniczej marynarki wojennej.

Władze potwierdziły, że pilot był jedyną osobą na pokładzie samolotu, kiedy doszło do incydentu.

Według Cumminsa pilot był przytomny podczas transportu do szpitala w Miami. Lokalna stacja medialna WPLG nagrała wideo, na którym pilot schodzi z helikoptera na lądowisko dla helikopterów lokalnego szpitala po przetransportowaniu go na miejsce zdarzenia po incydencie.

Pilot był członkiem Fighter Squadron Composite VFC-111, aktywnej i rezerwowej jednostki stacjonującej na stacji morskiej znanej jako „Sun Downers”.

Według WPLG obszar ten był miejscem co najmniej dwóch innych wypadków lotniczych w ostatnich latach.

Straż Przybrzeżna musiała uratować pilota w 2018 roku, który również wyskoczył z samolotu F-5N, a w tym samym roku dwóch lotników Marynarki Wojennej zginęło podczas ćwiczeń po tym, jak ich odrzutowiec rozbił się w pobliżu stacji marynarki wojennej.

Marynarka Wojenna poinformowała, że zbada przyczyny środowego zdarzenia.

 

Źródło: cnn, businessinsider
Foto: YouTube, istock/MarkSpowart
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu