News Chicago
Elektryzujący musical z muzyką Alanis Morisette – Jagged Little Pill – do niedzieli w Chicago

Tylko do niedzieli można oglądać w Chicago “Jagged Little Pill” nowy musical z porywającą muzyką kanadyjskiej artystki Alanis Morissette. Radość, miłość, ból serca, siła, mądrość, oczyszczenie, ŻYCIE — wszystko to znajduje się w tym przedstawieniu, mówiącym o amerykańskiej rodzinie, który wystawiany jest w James M. Nederlander Theatre.
Wyreżyserowany przez zdobywczynię nagrody Tony Diane Paulus (Kelnerka, Pippin, 1776) musical “Jagged Little Pill” jest elektryzującą produkcją mówiącą o doskonale niedoskonałej amerykańskiej rodzinie.
Jagged Little Pill to także studyjny album kanadyjskiej wokalistki Alanis Morissette z 1995 r z niezapomnianym przebojem “Ironic”. Album pojawił się na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Jego sprzedaż wyniosła ponad 33 miliony egzemplarzy.
Musical zaczął być grany przedpremierowo na Broadwayu w listopadzie 2019 r. Premierę miał 5 grudnia 2019 r., ale został zamknięty 17 grudnia 2021 r. z powodu pandemii COVID-19 .
Na 74. ceremonii rozdania nagród Tony, “Jagged Little Pill” zdobył dwie nagrody i 15 nominacji, najwięcej ze wszystkich produkcji sezonu 2019–2020. Zdobył także nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Album Teatru Muzycznego.
Musical jest zalecany dla osób w wieku od 14 lat; produkcja zawiera wulgarny język, motywy dla dorosłych, pokazuje zażywanie narkotyków i momenty przemocy seksualnej.
“Jagged Little Pill” będzie grany w James M. Nederlander Theatre do 23 kwietnia 2023 r. Spektakl trwa 2 godziny i 35 minut z przerwą.
Bilety w cenie od 31,50 USD można kupić tutaj.
Więcej szczegółów na stronie Broadway in Chicago.
Źródło: Broadway in Chicago
Foto: YouTube, Broadway in Chicago
News Chicago
Wenecka Noc Kajakowa i jazz wracają nad jezioro Michigan. Nowa data wydarzenia

Po początkowej odmowie wydania zezwolenia przez Chicago Park District, jedna z najbardziej malowniczych imprez lata na południowym brzegu jeziora Michigan powraca. Wenecka Noc Kajakowa odbędzie się 9 sierpnia w godz. 6:30–9:30PM na plaży Rainbow Beach w dzielnicy South Shore.
Spływ kajakowy, lampiony i jazz
Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w około 1-milowym wieczornym spływie kajakowym pomiędzy plażą South Shore Beach (7059 S. South Shore Dr.) a Rainbow Beach (3111 E. 77th St.). Aby wziąć udział, należy posiadać własny kajak, zarejestrować się wcześniej i mieć na sobie kamizelkę ratunkową. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz zasad bezpieczeństwa dostępne są tutaj.
Osoby bez kajaków również znajdą coś dla siebie — o godz. 7:30PM rozpocznie się wodowanie ekologicznych lampionów, tworzących świetlisty szlak na jeziorze.
Wieczór zakończy koncert jazzowy na tarasie restauracji Norman’s on the Lake. Na scenie o 8:30PM wystąpi saksofonista i kompozytor Isaiah Collier ze swoim zespołem.
Zmiana terminu po kontrowersji
Wydarzenie miało pierwotnie odbyć się 8 sierpnia i zostać połączone z imprezą Full Moon Jam w ramach programu Night Out in the Parks. Wspólna organizacja miała – jak mówi przewodnicząca rady doradczej parku Rainbow Beach, Ana Marija Sokovic – ożywić niedostatecznie wykorzystywaną przestrzeń parku.
Jednak okręg parkowy początkowo odmówił wydania zgody, powołując się na kwestie bezpieczeństwa i jakość imprezy. Sprawa trafiła do lidera Chicago Park District Carlosa Ramireza-Rosy, a organizatorzy zgodzili się przełożyć wydarzenie o jeden dzień.
Full Moon Jam bez kajaków
Impreza Full Moon Jam odbędzie się zgodnie z planem 8 sierpnia w godz. 6:30–10:00PM przy hali sportowej Rainbow Beach Park. W programie m.in. występy artystów ognia i perkusistów.
Co jeszcze latem na Rainbow Beach?
Park Rainbow Beach oferuje w sierpniu szereg bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i muzycznych:
- 2 i 31 sierpnia (9:00–10:00AM) – Medytacje dźwiękowe z Isiomą Odumem
- 6 sierpnia (6:00–8:00PM) – Chicago Jazz Philharmonic i Rajiv Halim w hołdzie Johnowi Coltrane’owi
- 12 sierpnia (6:00–6:45PM) – „Shakes in the City” z Chicago Shakespeare Theater
- 14 sierpnia (6:00–7:00PM) – Pokaz cyrkowy CircEsteem w ramach Circus in the Parks
- 16 sierpnia (3:00–5:00PM) – Koncert w cyklu Levitt Vibe z zespołami Dos Santos (cumbia) i Los Crema Paraiso (joropo)
Źródło: blockclubchicago
Foto: Rainbow Beach Park Advisory Council
News Chicago
Festiwal Destination Asia 2025 w Morton Arboretum – święto kultury, przyrody i wspólnoty

W weekend 2–3 sierpnia 2025 roku zabierz rodzinę i przyjaciół na wyjątkową podróż przez kontynent azjatycki – bez opuszczania Illinois! Morton Arboretum ponownie zaprasza na Festiwal Destination Asia, coroczne wydarzenie celebrujące bogactwo kultur i tradycji Azji. To dwudniowe święto to nie tylko pokaz różnorodności, ale także szansa na spotkanie z kulturą, nauką i przyrodą, które łączą ludzi z całego świata.
Co czeka na odwiedzających?
- Pokazy tradycyjnych tańców i muzyki na żywo z różnych krajów Azji
- Kulinarna podróż dzięki food truckom i lokalnym sprzedawcom serwującym autentyczne dania azjatyckie
- Występy artystyczne, warsztaty i zajęcia interaktywne dla dzieci i dorosłych
- Bonsai Show – wyjątkowa wystawa dojrzałych i kształtowanych drzewek bonsai, przygotowana przez Prairie State Bonsai Society
Szczegółowy harmonogram atrakcji zostanie opublikowany bliżej daty wydarzenia.
Gdzie i jak?
Festiwal odbywa się na terenie Morton Arboretum, wzdłuż dostępnych dla wszystkich, utwardzonych ścieżek w okolicach Visitor Center, Meadow Lake Trail i Conifer Walk. To piękne, naturalne otoczenie stanowi tło dla wydarzeń promujących świadomość ekologiczną i międzykulturową wymianę.
Morton Arboretum od lat prowadzi badania i współpracę z instytucjami z Chin, Japonii, Korei i innych krajów Azji, dbając o ochronę drzew i zrównoważone zarządzanie lasami. Kolekcja Temperate Asia zawiera gatunki drzew przystosowane do klimatu Środkowego Zachodu USA.
Informacje praktyczne
- Wstęp na festiwal jest wliczony w cenę biletu do Morton Arboretum
- Kupując bilet online z wyprzedzeniem, zaoszczędzisz 2 dolary i unikniesz kolejek
- Festiwal odbywa się w sobotę 2 sierpnia i niedzielę 3 sierpnia 2025 r.
Bilety dostępne na: mortonarb.org
BONUS: Noc Anime – 21 sierpnia
Nie kończ przygody z Azją na jednym weekendzie! Wróć do Arboretum w czwartek, 21 sierpnia, na rodzinny wieczór pod znakiem japońskiej popkultury. W programie:
- Warsztaty rysowania anime i mangi
- Występy japońskiej muzyki pop na żywo
- Autentyczne dania kuchni japońskiej
- Zajęcia praktyczne dla całej rodziny
Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
News Chicago
Paul McCartney zagra w Chicago – rusza sprzedaż biletów na koncerty legendy The Beatles

Paul McCartney – legendarny muzyk, były lider The Beatles i frontman Wings – w wieku 83 lat ponownie rusza w trasę koncertową. Jesienią 2025 roku artysta powróci na scenę z kolejną odsłoną tournée „Got Back”, które zwieńczą dwa wyjątkowe występy w chicagowskiej hali United Center – 24 i 25 listopada.
Trasa pełna muzycznej historii
Paul McCartney po raz pierwszy wystartował z trasą „Got Back” w 2022 roku, prezentując 16 wyprzedanych koncertów w całych Stanach Zjednoczonych. Jej kontynuacja w 2025 roku to 19 dat w największych miastach Ameryki Północnej, które ponownie zgromadzą fanów wszystkich pokoleń.
Nowa trasa rozpocznie się 29 września w Palm Desert (Kalifornia), a zakończy 25 listopada w Chicago, oferując publiczności niepowtarzalną podróż przez 60 lat historii muzyki.
Bilety – co warto wiedzieć
- Sprzedaż otwarta dla wszystkich rozpocznie się 18 lipca.
- Bilety będą dostępne za pośrednictwem oficjalnych kanałów sprzedaży.
Wieczór z legendą rocka
Organizatorzy obiecują wyjątkowe doświadczenie koncertowe: „Koncerty Paula ożywiają najbardziej ukochany katalog muzyczny wszech czasów. Od Hey Jude, przez Band on the Run, aż po Let It Be – to coś więcej niż koncert. To hołd dla dziesiątek piosenek, które stały się ścieżką dźwiękową naszego życia.”
Podczas każdego wieczoru McCartney prezentuje hity zarówno z czasów The Beatles, jak i swojej solowej kariery oraz działalności z zespołem Wings. To kilkugodzinne widowisko, które porusza, bawi i inspiruje.
Trasa „Got Back 2025” – pełna lista koncertów
- 29 września – Palm Desert, CA – Acrisure Arena
- 4 października – Las Vegas, NV – Allegiant Stadium
- 7 października – Albuquerque, NM – Isleta Amphitheater
- 11 października – Denver, CO – Coors Field
- 14 października – Des Moines, IA – Casey’s Center
- 17 października – Minneapolis, MN – U.S. Bank Stadium
- 22 października – Tulsa, OK – BOK Center
- 29 października – Nowy Orlean, LA – Smoothie King Center
- 2–3 listopada – Atlanta, GA – State Farm Arena
- 6 listopada – Nashville, TN – The Pinnacle
- 8 listopada – Columbus, OH – Nationwide Arena
- 11 listopada – Pittsburgh, PA – PPG Paints Arena
- 14 listopada – Buffalo, NY – KeyBank Center
- 17–18 listopada – Montreal, QC – Bell Centre
- 21 listopada – Hamilton, ON – TD Coliseum
- 24–25 listopada – Chicago, IL – United Center
Paul McCartney – ponadczasowa legenda
Paul McCartney to nie tylko członek The Beatles, ale także kompozytor, multiinstrumentalista i zdobywca niezliczonych nagród, w tym 18 statuetek Grammy. Pomimo wieku, wciąż zachwyca energią sceniczną i emocjonalnym zaangażowaniem, które przyciąga rzesze fanów – zarówno tych, którzy dorastali z jego muzyką, jak i nowych pokoleń odkrywających klasyki rocka.
Źródło: nbc
Foto: YouTube, Paul Mccartney fb
-
News Chicago2 tygodnie temu
Atak nożem i kontrowersyjny występ na góralskim pikniku w Oak Forest
-
News USA2 tygodnie temu
Lech Wałęsa wygłosi serię wykładów w USA. Spotkaj się z legendą wolności
-
News USA7 dni temu
Szpitale dziecięce wstrzymują operacje zmiany płci po dekrecie Prezydenta Trumpa
-
NEWS Florida4 dni temu
Floryda dokonała egzekucji Edwarda Zakrzewskiego osiągając rekord 9 osób straconych
-
News USA1 tydzień temu
Rodzinna wycieczka w Arkansas zamieniła się w horror. Trwa obława na sprawcę brutalnego zabójstwa
-
News USA2 tygodnie temu
Transpłciowe kobiety nie wystartują na Olimpiadzie w LA w żeńskich konkurencjach
-
News Chicago1 tydzień temu
Tragedia podczas wesela w Schaumburgu. 76-latek zastrzelił synową z powodu rozwodu
-
Polonia Amerykańska3 tygodnie temu
„Śmiech wzbroniony” na bis! Teatr Nasz zaprasza na spektakle 25 i 26 lipca