News Chicago
100 Under $100: wystawa i sprzedaż prac w galerii sztuki w Arlington Heights
Ponad 70 artystów z północno-zachodnich przedmieść zaprezentuje swoje wyroby – wszystkie w cenie poniżej 100 dolarów – począwszy od przyszłego tygodnia w galerii sztuki The Empty Corner w Arlington Heights.
Duża wystawa grupowa „100 Under $100” w The Empty Corner, 214 E. Grove St., zostanie otwarta przyjęciem, które odbędzie się od 6:00PM do 9:00PM w czwartek, 27 kwietnia i potrwa do 11 maja.
Różnorodne prace artystów obejmują rysunki, obrazy, fotografie, ceramikę, rzeźby i dzieła mieszane – z których wszystkie zostaną wystawione w galerii w stylu salonu, znajdującej się na południe od centrum Arlington Heights.
Jedną z artystek biorących udział w wystawie jest Michelle Soltys, która zaprojektowała i narysowała plakat promujący wystawę. Soltys ma zamiar rozpocząć studia podyplomowe z ilustracji medycznej na Uniwersytecie Illinois w Chicago.
Prace na sprzedaż przedstawia również Mike Stone, artysta cyfrowy, którego obraz słońca i jego promieni pojawił się w programie CBS Sunday Morning w 2017 roku.
Cały dochód ze sprzedaży dzieł sztuki zostanie bezpośrednio zwrócony artystom, powiedzieli organizatorzy.
Podczas otwarcia na parkingu pojawi się food truck Spoon Burger z serowymi burgerami smażonymi na maśle i podawanymi z frytkami serowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie theemptycorner.com.
Źródło: dailyherald
Foto: The Empty Corner
News Chicago
Pokemony spotykają paleontologię: Wyjątkowa wystawa w chicagowskim Field Museum
Wiosną w Chicago pojawi się wydarzenie, które połączy światy nauki i popkultury. Specjalna wystawa Pokémon Fossil Museum zadebiutuje w Field Museum, umożliwiając odwiedzającym wyjątkowe porównanie skamieniałości Pokémonów z prawdziwymi organizmami zamieszkującymi Ziemię miliony lat temu.
Wystawa otworzy się 22 maja, a Chicago będzie pierwszym miejscem poza Japonią, do którego trafi projekt stworzony z myślą o młodych odkrywcach, rodzinach i fanach serii Pokémon.
Naukowcy i fantazja ramię w ramię
W ramach ekspozycji goście będą mogli przyjrzeć się bliżej zarówno skamieniałościom zebranym przez paleontologów Field Museum, jak i tym znanym graczom z uniwersum Pokémonów. W tym odkrywaniu pomogą gościom zarówno „profesorowie” znani z gry, jak i Excavator Pikachu, specjalnie przygotowana wersja maskotki towarzysząca naukowym eksploracjom.
Do udziału w projekcie włączyli się czołowi badacze Field Museum, których sylwetki prezentuje blog muzeum. Wśród nich znajdują się m.in.:
- Akiko Shinya – główna preparatorka skamieniałości,
- Arjan Mann – kustosz zajmujący się wczesnymi czworonogami,
- Jingmai O’Connor – kurator badań nad kopalnymi gadami.
Edukacja poprzez popkulturę
Przedstawiciele muzeum podkreślają, że przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w misję Field Museum — łączenie ludzi z naturalnym światem poprzez naukę i inspirację.

„Wystawa Pokémon Fossil Museum zachęci odwiedzających do odkrywania nowych faktów o ulubionych Pokémonach i otworzy ścieżkę do nauki, zwłaszcza dla młodych paleontologów” — mówi Jaap Hoogstraten, szef działu ekspozycji.
Japońsko-amerykańska współpraca
Wystawa powstała dzięki współpracy trzech instytucji: Field Museum w Chicago, National Museum of Nature and Science w Tokio oraz The Pokémon Company. Jej koncepcja powstała w Japonii, gdzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a teraz po raz pierwszy trafi na rynek międzynarodowy.

Chicago gospodarzem do 2027 roku
Ekspozycja zostanie w Chicago na wiele miesięcy — Field Museum zapowiada, że wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia 2027 roku. Organizatorzy spodziewają się, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych punktów na rodzinnej mapie miasta, łącząc edukację, zabawę i zupełnie nowe spojrzenie na historię życia na Ziemi.
Szczegółowe informacje dotyczące ekspozycji, biletów oraz dodatkowych wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie muzeum.
Zródło: nbc
Foto: Field Museum
Polonia Amerykańska
Do piątku można rezerwować bilety na Koncert kolęd z Orkiestrą Dętą “Trójcowo” w Muzeum Polskim w Ameryce
Muzeum Polskie w Ameryce serdecznie zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Polonijnej Orkiestry Dętej „Trójcowo” z Chicago, połączony ze wspólnym polskim kolędowaniem. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11:00AM. Bilety można rezerwować do piątku.
“Drzwi zostaną otwarte o godz. 12:30, a koncert rozpocznie się o godz. 13:00 w Sali Głównej Muzeum Polskiego w Ameryce. Będzie to wyjątkowa okazja by, nie tylko wysłuchać kolęd w aranżacjach orkiestralnych, lecz także zaśpiewać je wspólnie z muzykami.
Wstęp: $10
Orkiestra Dęta „Trójcowo”, założona w 1989 roku z inicjatywy ks. Władysława Gowina SChr, od lat uświetnia uroczystości religijne, patriotyczne i parafialne, pielęgnując polską tradycję muzyczną wśród kolejnych pokoleń Polonii.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania i przeżycia popołudnia pełnego muzyki, wspólnoty i świątecznej refleksji.
Prosimy o rezerwację i dokonanie płatności najpóźniej do 16 stycznia pod numerem telefonu 773-384-3352 i pod adresem info@polishmuseumofamerica.org Czeki należy wystawić na konto: Muzeum Polskie w Ameryce. Akceptowane są również płatności PayPal i kartą kredytową.”
Muzeum Polskie w Ameryce
Foto: Polonijna Orkiestra Dęta Trójcowo
News Chicago
W środę rusza przedsprzedaż biletów na koncerty stadionowe Bruno Marsa
W zeszłym tygodniu Bruno Mars zapowiedział swoją pierwszą w karierze światową trasę stadionową. The Romantic Tour obejmie Amerykę Północną, Europę oraz Wielką Brytanię i rozpocznie się w kwietniu, krótko po premierze nowego albumu artysty. 14 stycznia rusza przedsprzedaż biletów.
Nowy album The Romantic ma ukazać się 27 lutego. Trasa koncertowa wystartuje 10 kwietnia w Las Vegas, a zakończy się 14 października w Vancouver. Łącznie obejmie największe stadiony na kilku kontynentach.
Gwiazdy towarzyszące na scenie
Podczas wybranych koncertów Bruno Mars wystąpi z innymi znanymi artystami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Anderson .Paak (jako DJ Pee .Wee), Leon Thomas, Raye oraz Victoria Monet. Skład artystów będzie różnił się w zależności od miasta.
Koncert w Chicago
Jednym z przystanków trasy będzie Chicago. Koncert zaplanowano na 16 maja na stadionie Soldier Field, jednym z największych obiektów koncertowych w regionie.
Sprzedaż biletów i presale
Fani mogą zapisywać się do przedsprzedaży biletów do 12 stycznia. Przedsprzedaż rozpocznie się 14 stycznia o 12 p.m. czasu lokalnego. Sprzedaż ogólna ruszy 15 stycznia, również o 12 p.m. Szczegółowe informacje dotyczące biletów i zasad sprzedaży można znaleźć tutaj.
Pierwsza globalna trasa stadionowa
The Romantic Tour to pierwsza globalna trasa stadionowa w dorobku wielokrotnego laureata nagrody Grammy. Skala przedsięwzięcia oraz lista zaproszonych artystów wskazują, że będzie to jedno z największych muzycznych wydarzeń 2026 roku.
Źródło: nbc
Foto: Brothers Le
-
Polonia Amerykańska2 tygodnie temuCoraz więcej Polaków opuszcza USA na skutek zaostrzonej polityki imigracyjnej
-
News USA2 tygodnie temuUSA uderzają w Wenezuelę. Dyktator Maduro i jego żona pojmani
-
News USA7 dni temuProtest przeciwko ICE w Minneapolis zakończył się zastrzeleniem kobiety przez agenta
-
News Chicago3 tygodnie temuKevin Niemiec wśród absolwentów St. Viator High School oskarżonych o gwałt na koleżance z klasy
-
News USA3 tygodnie temuAmFest 2025: JD Vance przedstawia wizję „chrześcijańskiej polityki” w USA
-
News Chicago1 tydzień temuMieszkańcy Chicago zorganizowali protest po zatrzymaniu prezydenta Wenezueli
-
News USA3 tygodnie temuKolejna partia akt Epsteina zawiera 30 tys. stron i fałszywe oskarżenia wobec Trumpa
-
News USA2 tygodnie temuPolska gotowa bronić zachodniej granicy przed Niemcami. Ostre słowa prezydenta










