Połącz się z nami

News USA

Z Nowego Jorku na Florydę. Już 10 tys. nowojorczyków uciekło w tym roku

Opublikowano

dnia

Tysiące Amerykanów wyprowadziło się z Nowego Jorku na Florydę podczas pandemii, aby uciec przed wysokimi podatkami i wskaźnikami przestępczości. Według doradców ds. nieruchomości, ten trend wcale się nie zakończył. Nowojorczycy wciąż się wyprowadzają szukając dla siebie lepszych opcji w Słonecznym Stanie.

Wg Jenny Stauffer, współpracowniczki Sotheby’s International Realty, która wystąpiła w poniedziałkowym programie „Mornings with Maria”, trend ucieczki mieszkańców Nowego Jorku na Florydę będzie się utrzymywał.

Już 10 000 nowojorczyków, uciekło ze swojego stanu w pierwszym kwartale 2023 roku.

Dyrektor finansowy Florydy, Jimmy Patronis, powiedział Fox News Digital w zeszłym miesiącu, że każdego dnia 900 nowych mieszkańców przenosi się do stanu Sunshine, migrując ze stanów, takich jak Nowy Jork, New Jersey i Illinois.

Według danych National Association of Realtors, w 2022 roku na Florydzie nastąpił największy napływ nowych mieszkańców migrujących z przeważnie niebieskich stanów z wysokimi podatkami, przy czym około 319 000 Amerykanów przeprowadziło się tam.

Oznacza to wzrost liczby ludności o prawie 2% – znacznie powyżej krajowego wskaźnika wzrostu wynoszącego 0,4% odnotowanego w Stanach Zjednoczonych w okresie od lipca 2021 do lipca 2022 roku.

Z drugiej strony stany kierowane przez Demokratów, w tym Kalifornia, Illinois i Nowy Jork, w których podatki są najwyższe, odnotowały największe spadki liczby ludności.

Jenna Staffuer twierdzi, że nabywcy domów nadal poszukują najlepszych opcji „jakości życia”. Na Florydzie znaleźli niższe podatki i pro-biznesowe realia.

Rynek nieruchomości jest jednak w dużej mierze zależny od zakłóceń lub niestabilności w ramach innych wskaźników ekonomicznych. W tej chwili przeszkadza mu uporczywa inflacja, niepewność geopolityczna, zbliżająca się recesja i wysokie stopy procentowe, wg Staffuer.

Sprzedawcy są bardziej elastyczni, ale kupujący nie mają zbyt wielu domów do wyboru. Choć ceny na niektórych rynkach spadają, to przystępność cenowa nadal pozostaje bardzo dużym problemem.

Miasta na Florydzie, takie jak Sarasota, Bradenton i Palm Beach, podobno „pękają w szwach” dzięki nowym sąsiadom.

Ale stanowy dyrektor finansowy Jimmy Patronis zapewnia, że infrastruktura jest przygotowana do obsługi rosnącej liczby demograficznej. Drogi, mosty i pozostała infrastruktura są w dobrym stanie, choć każdego roku trzeba dokonywać inwestycji i zobowiązań.

W tej chwili Floryda ma najlepszą kondycję fiskalną, jakiej kiedykolwiek doświadczyła w swojej historii, z rezerwami przekraczającymi 20 miliardów dolarów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/TFILM/ Coprid/monticelllo

NEWS Florida

Straż Przybrzeżna przechwyciła kokainę wartą 100 mln USD z Morza Karaibskiego

Opublikowano

dnia

Autor:

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych przechwyciła niedawno kokainę o wartości prawie 100 milionów dolarów z Morza Karaibskiego i rozładowała ją w Porcie Everglades w południowej Florydzie, w poniedziałek.

Amerykańska Straż Przybrzeżna USCG poinformowała, że jej załogi współpracowały z agencjami i partnerami międzynarodowymi w celu przechwycenia nielegalnych narkotyków na wodach międzynarodowych Morza Karaibskiego w trzech odrębnych przypadkach.

Według USCG, załoga Coast Guard Cutter Forward przechwyciła ponad 7302 funty kokainy wartej około 96 mln USD.

Operacja przechwycenia narkotyków została uznana za ważny sukces. Straż Przybrzeżna stale współpracuje z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych i Królewską Marynarką Wojenną Holandii w walce z przerzutem nielegalnych narkotyków przez Karaiby.

Trzech zatrzymanych przemytników stanie przed sądem federalnym w Departamencie Sprawiedliwości.

 

Źródło: fox13
Foto: USCG
Czytaj dalej

NEWS Florida

Działacze na rzecz zwierząt chcą zamknięcia farmy gdzie dokonuje się rzezi koni wyścigowych

Opublikowano

dnia

Autor:

Działacze na rzecz zwierząt chcą, aby organy ścigania zamknęły farmę w powiecie Hernando, na której zabito co najmniej jednego konia z przeznaczeniem na mięso. Mięsa końskiego nie można legalnie sprzedawać ani kupować w USA bez kontroli Departamentu Rolnictwa USDA, a Kongres zakazał USDA kontrolowania mięsa końskiego, co czyni handel końskim mięsem nielegalnym.

Według prawa stanowego Florydy, ​​samo posiadanie końskiego mięsa jest nielegalne. Zabicie zarejestrowanego konia grozi jeszcze wyższą karą. Mięso końskie jest jednak od dawna szeroko rozpowszechnione na czarnym rynku w południowej Florydzie, gdzie w niektórych kulturach uważa się je za przysmak.

Organy ścigania, prawodawcy i działacze na rzecz zwierząt uważają, że nielegalny handel mięsem końskim obejmuje obecnie cały stan, w tym jedną nieuregulowaną i nielicencjonowaną farmę, którą odkryli w powiecie Hernando.

Aktywista Richard Cuoto, znany jako „Kudo”, założył Animal Recovery Mission ARM ponad 15 lat temu. Zaczęło się od jego pierwszego uratowanego konia, Freedom, którego zabrał z nielegalnej rzeźni w Miami ponad 15 lat temu. Ocalone zwierzęta żyją szczęśliwie na jego farmie.

Teraz organizacja działa pod przykrywką, aby zbadać przypadki naruszeń znęcania się nad zwierzętami w całym stanie.

Od 2009 r. dzięki ARM zamknięto na Florydzie 224 nielegalne rzeźnie, co doprowadziło do setek aresztowań.

ARM określa „nielegalne rzeźnie” jako gospodarstwa lub lokalizacje, które działają bez żadnych licencji, przepisów lub nadzoru i zabijają zwierzęta z naruszeniem ustawy o humanitarnym uboju. Szczególnie skupia się na powstrzymaniu nielegalnego uboju koni i nielegalnego handlu mięsem końskim.

Uratowany Freedom na farmie Kudo

Farmę w Brooksville w powiecie Hernando, organizacja Richarda Cuoto zaczęła badać już w 2022 r. Śledczy ARM udający klientów kupowali mięso wieprzowe, drobiowe lub kozie zapakowane w plastikowe torby z nielicencjonowanej farmy.

Na uzyskanym nagraniu widać torturowanie i zabijanie zwierząt przy pomocy młotków, gotowanie żywcem, polewanie wrzątkiem za życia i zaniedbanie zwierząt na miejscu, które czekają tu tylko na rzeź.

Organizacja przedstawiła także nagranie zabicia karabinem Funny Biz – konia wyścigowego. Do uboju doszło w listopadzie 2023 roku. Rzeźnik sprzedał mięso konia w cenie 2000 dolarów za funt. Szacuje, że przestępcza grupa zarabia do 10 000 dolarów na koniu.

Funny Biz przed zabiciem

Richard Cuoto spodziewał się, że Biuro Szeryfa Powiatu Hernando szybko zajmie się tą sprawą, ale tak się nie stało. Sprawa została wszczęta dopiero 24 czerwca tego roku, długo po tym, jak stacja FOX 13 zaczęła zadawać pytania na temat mięsa końskiego i uboju Funny Biz.

Biuro Szeryfa Powiatu Hernando potwierdziło, że aresztowało jedną osobę pracującą na farmie pod zarzutem wykroczenia z okrucieństwem wobec zwierząt za nieludzkie zabicie świni. Poinformowało także, że toczą się dwa dodatkowe otwarte i aktywne śledztwa w sprawie farmy, we współpracy z Departamentem Rolnictwa Florydy, biurem prokuratora stanowego i innymi agencjami stanowymi.

Właścicielowi nielegalnej farmy, który zastrzelił Funny Biz, nie postawiono żadnych zarzutów. Podobny los mógł spotkać tu inne konie.

 

Źródło: fox13
Foto: ARM
Czytaj dalej

NEWS Florida

Samolot Southwest do Tampy prawie zahaczył o Courtney Campbell Causeway

Opublikowano

dnia

Autor:

Federalna Administracja Lotnictwa FAA bada niebezpieczny incydent z samolotem Southwest Airlines, który 14 lipca próbował wylądować na międzynarodowym lotnisku w Tampie. Maszyna zbytnio zniżyła się nad wodą, przelatując zaledwie 150 stóp ponad mostem Courtney Campbell Causeway.

Samolot Southwest Airlines wykonujący lot nr 425 nagle zszedł niebezpiecznie nisko, zbyt daleko od pasa startowego i został skierowany do Fort Lauderdale. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Warunki pogodowe były trudne i mogły spowodować błąd pilota, lub problemy techniczne, uważają eksperci.

W nagraniu dźwiękowym z tego dnia, w rozmowie pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego pilot otrzymuje informację „Southwest 425, alert o małej wysokości, sprawdź swoją wysokość…”

Podczas schodzenia do lądowania samolot zbliżył się na odległość 150 stóp od Courtney Campbell Causeway. Doświadczeni piloci twierdzą, że samolot powinien znajdować się na wysokości co najmniej 1000 stóp powyżej pasa startowego. Przy tak małej wysokości, jaką miał, nawet silny podmuch wiatru mógł wbić go w ziemię.

To trzeci incydent, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Southwest, związany z niebezpiecznie niskimi zejściami nad ziemię. Jeden zdarzył się w czerwcu w Oklahomie, a drugi w kwietniu na nowojorskiej LaGuardii. Oba loty również musiały zostać przekierowane na inne lotniska.

Podobnie jak w przypadku większości dochodzeń FAA, wstępne ustalenia zostaną przedstawione za kilka miesięcy, a bardziej szczegółowy raport za kilka lat.

 

Źródło: fox13
Foto: istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu