Połącz się z nami

News USA

Z Nowego Jorku na Florydę. Już 10 tys. nowojorczyków uciekło w tym roku

Opublikowano

dnia

Tysiące Amerykanów wyprowadziło się z Nowego Jorku na Florydę podczas pandemii, aby uciec przed wysokimi podatkami i wskaźnikami przestępczości. Według doradców ds. nieruchomości, ten trend wcale się nie zakończył. Nowojorczycy wciąż się wyprowadzają szukając dla siebie lepszych opcji w Słonecznym Stanie.

Wg Jenny Stauffer, współpracowniczki Sotheby’s International Realty, która wystąpiła w poniedziałkowym programie „Mornings with Maria”, trend ucieczki mieszkańców Nowego Jorku na Florydę będzie się utrzymywał.

Już 10 000 nowojorczyków, uciekło ze swojego stanu w pierwszym kwartale 2023 roku.

Dyrektor finansowy Florydy, Jimmy Patronis, powiedział Fox News Digital w zeszłym miesiącu, że każdego dnia 900 nowych mieszkańców przenosi się do stanu Sunshine, migrując ze stanów, takich jak Nowy Jork, New Jersey i Illinois.

Według danych National Association of Realtors, w 2022 roku na Florydzie nastąpił największy napływ nowych mieszkańców migrujących z przeważnie niebieskich stanów z wysokimi podatkami, przy czym około 319 000 Amerykanów przeprowadziło się tam.

Oznacza to wzrost liczby ludności o prawie 2% – znacznie powyżej krajowego wskaźnika wzrostu wynoszącego 0,4% odnotowanego w Stanach Zjednoczonych w okresie od lipca 2021 do lipca 2022 roku.

Z drugiej strony stany kierowane przez Demokratów, w tym Kalifornia, Illinois i Nowy Jork, w których podatki są najwyższe, odnotowały największe spadki liczby ludności.

Jenna Staffuer twierdzi, że nabywcy domów nadal poszukują najlepszych opcji „jakości życia”. Na Florydzie znaleźli niższe podatki i pro-biznesowe realia.

Rynek nieruchomości jest jednak w dużej mierze zależny od zakłóceń lub niestabilności w ramach innych wskaźników ekonomicznych. W tej chwili przeszkadza mu uporczywa inflacja, niepewność geopolityczna, zbliżająca się recesja i wysokie stopy procentowe, wg Staffuer.

Sprzedawcy są bardziej elastyczni, ale kupujący nie mają zbyt wielu domów do wyboru. Choć ceny na niektórych rynkach spadają, to przystępność cenowa nadal pozostaje bardzo dużym problemem.

Miasta na Florydzie, takie jak Sarasota, Bradenton i Palm Beach, podobno „pękają w szwach” dzięki nowym sąsiadom.

Ale stanowy dyrektor finansowy Jimmy Patronis zapewnia, że infrastruktura jest przygotowana do obsługi rosnącej liczby demograficznej. Drogi, mosty i pozostała infrastruktura są w dobrym stanie, choć każdego roku trzeba dokonywać inwestycji i zobowiązań.

W tej chwili Floryda ma najlepszą kondycję fiskalną, jakiej kiedykolwiek doświadczyła w swojej historii, z rezerwami przekraczającymi 20 miliardów dolarów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/TFILM/ Coprid/monticelllo

NEWS Florida

Urządzenia tłumiące fale ochronią most Skyway przed erozją powodowaną falami

Opublikowano

dnia

Autor:

Wystające lekko z wody trójkątne piramidy, znane jako urządzenia tłumiące fale – Wave Attenuation Devices, utworzą zaporę chroniącą most Skyway przed niszczycielskim działaniem morza. Setki z nich można zobaczyć wzdłuż południowej strony I-275 w pobliżu przystani rybackiej Skyway.

Charakterystyczny kształt piramid pomaga odbijać energię fal, gdy pojawia się fala sztormowa lub jakikolwiek rodzaj fal, tłumaczy Brent Setchell, inżynier z Departamentu Transportu Florydy (FDOT).

Piramidy, znane również jako urządzenia tłumiące fale, są wykonane z włókien i wzmocnione betonem. Mają chronić drogę przed erozją. Obecnie 844 takie urządzenia są instalowane w dwóch różnych miejscach poza południową strefą odpoczynku i wzdłuż kanału dostępowego przy przystani rybackiej Skyway.

FDOT poinformował, że projekt o wartości 6,3 miliona dolarów przynosi także korzyści środowisku – od ochrony wzrostu trawy morskiej po przyciąganie stworzeń morskich.

Otwory w piramidach pozwalają rybom dostać się do środka i będą mieć tu bezpieczne schronienie, a skorupiaki będą mogły się przyczepić na zewnątrz, zapewniając wyjątkową strukturę siedliska, co w efekcie stworzy coś na kształt naturalnej rafy w wodzie i zwiększy bogactwo gatunków dzikich zwierząt.

Konstrukcje betonowe pozostaną widoczne z drogi i wody. Zostaną również zainstalowane znaki ostrzegające żeglarzy o ich lokalizacji. Budowa powinna zakończyć się do końca lata, w zależności od pogody.

Urządzenia tłumiące fale są ważne dla połączenia z zatoką Tampa. Skyway to kluczowy korytarz transportowy między Manatee a powiatem Pinellas.

Istnieją dwa takie projekty już zainstalowane w rejonie Tampa Bay – jeden w EG Simmons Park w Ruskin, a drugi w Sunken Island w Hillsborough Bay.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Fun Spot America świętuje swoje 25. urodziny, złap bilety ze zniżką do parków rozrywki

Opublikowano

dnia

Autor:

Aby uczcić swoje 25. urodziny, Fun Spot America będzie sprzedawać bilety jednodniowe za 25 USD w dniu 10 czerwca od północy do 2:00PM, zgodnie z informacja umieszczoną na stronie internetowej firmy. Zwykłe karnety jednodniowe zazwyczaj kosztują 60 USD.

Posiadacze karnetu Fun Spot będą mogli kupić bilety ze zniżką 24 godziny przed innymi gośćmi. Kod promocyjny z linkiem zostanie wysłany e-mailem do posiadaczy przepustek, zgodnie ze stroną internetową Fun Spot.

Podczas jednej transakcji można kupić do 10 biletów, które nie muszą być wykorzystane od razu. Ich ważność wygaśnie dopiero 9 czerwca 2024 r.

Bilety można wykorzystać we wszystkich lokalizacjach Fun Spot, w tym w Orlando i Kissimmee na Florydzie.

Parki rozrywki Fun Spot America są znane z jedynych w swoim rodzaju opatentowanych w USA torów gokartowych i jedynej drewnianej kolejki górskiej w Orlando – White Lightning.

Oferują dreszczyk emocji dla całej rodziny i dla wszystkich grup wiekowych, oraz bezpłatny parking.

Na stronie fun-spot.com można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Źródło: fox35orlado
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej

NEWS Florida

1,44 miliona Kanadyjczyków odwiedziło Florydę w pierwszym kwartale 2023 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Podróże na Florydę z Kanady prawie wróciły do poziomu sprzed pandemii, ale według urzędników ds. turystyki kwestie wizowe nadal komplikują starania o przyciągnięcie innych zagranicznych gości. Agencja marketingu turystycznego Visit Florida poinformowała we wtorek, że stan odwiedziło około 1,44 miliona Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2023 roku.

Po zniesieniu ograniczeń dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 na granicy kanadyjsko-amerykańskiej liczba odwiedzających w pierwszym kwartale wzrosła z szacunkowych 488 000 kanadyjskich odwiedzających w pierwszym kwartale 2022 r.

Stan przyciągnął 1,446 mln Kanadyjczyków w pierwszym kwartale 2019 r., ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19. W pierwszym kwartale 2020 r., kiedy pandemia dopiero zaczęła powodować ogromne zakłócenia w branży turystycznej, Florydę odwiedziło 1,371 miliona ludzi z Kanady.

Kanada jest tradycyjnie głównym obcym krajem, którego mieszkańcy odwiedzają Florydę, z całoroczną liczbą przekraczającą 4 miliony w 2019 roku.

Tymczasem prezes i dyrektor generalny Visit Florida, Dana Young, obwinia „absurdalny” czas oczekiwania na wizę, z którym borykają się głównie osoby ubiegające się o nią po raz pierwszy, za powstrzymywanie turystyki z kilku kluczowych rynków międzynarodowych.

Na przykład strona internetowa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA podała we wtorek, że czas oczekiwania w Bogocie w Kolumbii na spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej wynosił 801 dni. W Mexico City było to 737 dni. W Rio De Janeiro było to 477 dni. Mieszkańcy Londynu musieli czekać 90 dni. W Paryżu było to 180 dni.

Zaległości przypisuje się, przynajmniej częściowo, brakom kadrowym w ambasadach.

Administracja Bidena zniosła wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla podróżujących samolotami z zagranicy 11 maja, tego samego dnia, w którym zakończył się stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z COVID-19.

Floryda przyciągnęła szacunkowo 1,8 miliona zagranicznych gości w pierwszych trzech miesiącach tego roku, co stanowi 36-procentowy wzrost w stosunku do 2022 roku, ale spadek w porównaniu z 2,276 milionami gości, którzy przybyli do stanu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, Visit Florida szacuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. stan odwiedziło rekordowe 37,9 mln osób. W porównaniu z 35,528 mln w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. Odwiedzający mieszkańcy z innych stanów nadal napędzają wzrost turystyki.

 

Źródło: fox13
Foto: istock/QunicaStudio/ frankpetersAlessandro Biascioli
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu