Połącz się z nami

News Chicago

Uwaga młodzi twórcy: zgłoszenia prac do Konkursu Parady 3-cio Majowej tylko do 15 kwietnia

Opublikowano

dnia

Z okazji polskiej Parady 3-ego Maja w Chicago, Komitet Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja zaprasza polonijne dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Tematy tegorocznych prac związane są z upamiętnieniem Roku Mikołaja Kopernika. Termin nadsyłania prac mija 15 kwietnia!

Konkurs obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników:

  • Klasy 1-7. Stworzenie ilustracji na temat: „Mikołaj Kopernik w mojej wyobraźni”
  • Klasy 8-11. Stworzenie ilustracji w formacie tradycyjnym lub cyfrowym do słynnego powiedzenia o Mikołaju Koperniku: „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”.

Na zwycięzców czekają nagrody i udział w uroczystym bankiecie po paradzie. Najpiękniejsze prace zostaną opublikowane w polonijnej prasie.

Porusz wyobraźnię, okaż patriotyzm, dołącz do plastycznej zabawy. Komitet Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja szczególnie zaprasza do udziału polskie szkoły.

Organizatorzy czekają na prace do 15 kwietnia,  pod adresem emailowym konkurs.parada@gmail.com lub wysłane tradycyjną pocztą na adres: Komitet Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja, 5835 W. Diversey Ave. Chicago, IL 60639.

Więcej informacji i zasady konkursu na stronie internetowej:
https://polishparade.org/art-contest-rules/

 

Źródło: Polish Parade
Foto: polishparade, istock/SeventyFour

News Chicago

Największy ekran kinowy w Illinois, szerokości 96 stóp, już wyświetla filmy w Batavii

Opublikowano

dnia

Autor:

Na przedmieściach Chicago otwarto nowe kino, wyposażone w największy ekran kinowy w Illinois – Super EMX. Powstało w dawnym kinie Randall 15 Imax, zlokalizowanym w Batavii, około 44 mil na zachód od Chicago. Wrażenia są niezwykle wciągające..

Nowe, „luksusowe i ekskluzywne” kino, Emagine Batavia, miało swoje uroczyste otwarcie 31 maja.

Audytorium Super EMX, mierzące ponad 96 stóp szerokości jest wyposażone w największy ekran Cinemascope w stanie. Dla porównania, typowy ekran kinowy ma szerokość od 45 do 65 stóp, a ekran IMAX ma szerokość 72 stóp.

W Emagine Batavia projekcja laserowa obrazu 4K jest połączona z wciągającym systemem dźwiękowym Dolby Atmos® z 70 kanałami dźwiękowymi, aby stworzyć najbardziej niezwykłe wrażenia kinowe na dzisiejszym rynku.

Oprócz audytorium Super EMX, teatr obejmuje 11 dodatkowych audytoriów i dwie prywatne sale projekcyjne, wszystkie wyposażone w luksusowe podgrzewane rozkładane fotele i podwójne kanapy do przytulania, wg komunikatu firmy.

Randall 15 IMAX został zakupiony przez Emagine w 2020 roku, wraz z innymi kinami na Środkowym Zachodzie, w tym lokalizacjami w Saginaw, MI, Noblesville, IN i Portage, IN. Prace montażowe w kinie rozpoczęły się w lutym.

Więcej informacji na stronie internetowej Emagine Batavia.

 

Źródło: nbc, patch
Foto: YouTube, Emagine
Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Jork lat 50-tych, gangi i miłość – kto nie zna West Side Story? Teraz w Lyric Opera

Opublikowano

dnia

Autor:

Lato w Lyric Opera otwiera słynny musical West Side Story, ożywiony przez prawie 100 artystów, w tym ekscytujący zespół śpiewaków i tancerzy z Broadwayu. Możliwość usłyszenia muzyki z bujnym brzmieniem Lyric Orchestra grającej oryginalne orkiestracje na największej scenie w Chicago to rzadka gratka.

„West Side Story” to jeden z najbardziej ukochanych przez publiczność musicali – ponadczasowe arcydzieło muzyczne z Broadwayu. Słynna adaptacja filmowa musicalu, z 1961 roku zdobyła 10 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu.

Muzyka Leonarda Bernsteina i teksty Stephena Sondheima przenoszą najsłynniejszy dramat romantyczny wszechczasów, szekspirowskiego „Romea i Julię” na zaułki Nowego Jorku lat 50-tych.

Tam mieszkają Tony i Maria – zakochani w sobie nastolatkowie z dwóch skonfliktowanych społeczności. Gangi, do których należą, Jets i Sharks, walczą ze sobą, podczas gdy główni bohaterowie tęsknią za „miejscem dla nas… gdzieś”.

Musicalowi towarzyszy odważna, seksowna, kultowa choreografia Jerome’a ​​Robbinsa, która kipi energią, a widzowie wychodzą z przedstawienia z wrażeniami, których nigdy nie zapomną.

Legendarna ścieżka dźwiękowa „West Side Story”, inspirowana jazzem, muzyką latynoską i klasyką, zawiera takie przeboje jak „Something’s Coming”, „Tonight”, „I Feel Pretty” i „America”.

Musical „West Side Story” trwa 2 godziny 30 minut z 1 przerwą, w Lyric Opera przy 20 N Wacker Drive Chicago, 60606.

Spektakl będzie grany od 2 do 25 czerwca.

Bilety w cenie od 44 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Lyric Opera
Foto: Lyric Opera
Czytaj dalej

News Chicago

Richard Marx i John Waite zagrają wspólny koncert w Chicago w sierpniu

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu w Auditorium Theatre w Chicago odbędzie się ekscytujący występ dwóch znanych i nagradzanych artystów. Do legendy lat 80-tych, Richarda Marxa, dołączy John Waite, urodzony w Wielkiej Brytanii gwiazdor rocka, który od ponad 35 lat z powodzeniem pisze, nagrywa i wykonuje muzykę popularną.

Koncert zaplanowany jest na czwartek, 17 sierpnia o godzinie 7:00 wieczorem, w Auditorium Theatre, przy 50 E Ida B Wells Dr, Chicago, IL 60605.

Richard Marx świętuje trzydzieste szósty jubileusz jako artysta nagrywający i trzydziesty dziewiąty jako profesjonalny autor tekstów.

Przebój „What About Me” z 1984 roku, zaśpiewany przez trio: Kenny’ego Rogersa, Kim Carnesa i Jamesa Ingrama, został napisany wspólnie z Richardem i stał się nie tylko jego pierwszą nagraną piosenką artysty, ale także pierwszym utworem, przez niego napisanym.

Marx sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, poczynając od swojego debiutanckiego albumu, który zajął 8. miejsce na liście Billboard Top 200.

Album zrodził cztery single z pierwszej piątki, w tym „Hold on to the Nights” i „Don’t Mean Nothing”, które przyniosły mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Male Rock Vocal Performance.

Jego kontynuacja, „Repeat Offender” z 1989 roku, odniosła jeszcze większy sukces, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając poczwórną platynę dzięki dwóm singlom „Satisfied” i „Right Here Waiting”.

Od tego czasu Richard Marx przeszedł do historii jako jedyny artysta-mężczyzna, którego pierwsze siedem singli znalazło się w pierwszej piątce list przebojów Billboard.

Bilety na koncert Richarda Marxa i Johna Waite’a trafiły do publicznej sprzedaży w piątek, 26 maja, a ich cena zaczyna się od 59,50 dolarów. Można je kupić tutaj.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: Auditorium Theatre
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu