News USA
Mieszkanka Utah uratowała kobietę w czasie wspinaczki. Sama zginęła pod blokiem lodu

- Share
- Tweet /home/slawekbu2034/public_html/deon24/wp-content/plugins/mvp-social-buttons/mvp-social-buttons.php on line 65
https://deon24.com/wp-content/uploads/2023/04/230406103200-03-utah-ice-climbers-duchesne-county-1000x600.webp&description=Mieszkanka Utah uratowała kobietę w czasie wspinaczki. Sama zginęła pod blokiem lodu', 'pinterestShare', 'width=750,height=350'); return false;" title="Pin This Post">
41-letnia Meg O’Neill wspinała się na lodowe wodospady w powiecie Duchesne w Raven Falls pobliżu Indian Canyon wraz z dwiema innymi osobami w niedzielę 2 kwietnia. Wielki blok lodu nagle się oderwał a ona zepchnęła z jego toru koleżankę, ratując jej życie, podało biuro szeryfa powiatu Duchesne.
Jedna ze wspinających się osób zepchnęła z drogi spadającego bloku lodowego 21-letnią koleżankę, co prawdopodobnie uratowało jej życie, poinformowało biuro szeryfa. Niestety sama została uwięziona pod dwoma ogromnymi blokami lodu i nie przeżyła.
Kobieta, która zmarła, została zidentyfikowana jako Meg O’Neill w oświadczeniu jej pracodawcy, Embark Outdoors. W trakcie wspinaczki ranny został także 34-letni mężczyzna, który spadł z wysokości około 40 stóp, gdy pękła kolumna lodowa.
21-letnia kobieta zeszła z terenu aby znaleźć wystarczający zasięg telefonu komórkowego i zadzwonić pod numer 911.
Po przybyciu ratowników na miejsce, mężczyzna został przetransportowany helikopterem do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami – poinformowało biuro szeryfa.
Zmarła pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Embark Outdoors, organizacji non-profit zajmującej się sportami na świeżym powietrzu i edukacją kobiet i dziewcząt uchodźczyń.
Dyrektor wykonawczy Embark, Camille Fiducia, powiedziała, że O’Neill miała imponujące CV wspinaczkowe i mnóstwo doświadczeń na świeżym powietrzu, ale jej prawdziwą pasją było służenie innym.
Biuro szeryfa przekazało swoje kondolencje rodzinie O’Neill.
Źródło: cnn
Foto: fb, Duchesne County Sheriff’s Office
News USA
Dwóch starszych mężczyzn modliło się o życie nienarodzonych dzieci. Zostali brutalnie pobici

Policja w Baltimore poszukuje mężczyzny, który jest oskarżony o atak i pobicie dwóch starszych działaczy pro-life, którzy modlili się przed kliniką aborcyjną Planned Parenthood w Baltimore 26 maja. O dramatycznym zdarzeniu pokazującym wciąż wielkie emocje związane z aborcją wśród Amerykanów, mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.
Według świadków cytowanych w policyjnym raporcie, niezidentyfikowany podejrzany zaatakował 73-letniego i 80-letniego mężczyznę po wdaniu się w dyskusję z jednym z działaczy pro-life na temat aborcji.
W raporcie, powołując się na nagranie wideo z napaści, stwierdzono, że podejrzany rozmawiał z 80-letnim mężczyzną, odwrócił się od niego, a następnie odwrócił się i zaatakował go przewracając na dużą donicę.
Z raportu wynika, że drugi starszy działacz pro-life podbiegł, by pomóc ofierze.
W tym momencie podejrzany popchnął go na ziemię i uderzył go w twarz zaciśniętą pięścią, gdy mężczyzna leżał plecami na ziemi. Raport dodaje, że podejrzany wstał i kopnął drugiego mężczyznę w twarz „z ogromną siłą”, a następnie odszedł z miejsca zdarzenia.
Prezydent Baltimore County Right to Life, Jay Walton, zidentyfikował drugiego mężczyznę jako 73-letniego Marka Crosby’ego.
Z raportu policyjnego wynika, że zdiagnozowano u niego dużego krwiaka, krwawienie w komorze oka oraz ból głowy i szyi, ale jego stan jest stabilny.
Walton założył zbiórkę GoFundMe na pokrycie kosztów leczenia Crosby’ego z powodu poważnych obrażeń, jakich doznał.
Od wtorku od godziny 5.00PM GoFundMe zebrało ponad 40 000 $ z deklarowanego celu 10 000 $.
Z raportu policyjnego wynika, że podejrzany to biały mężczyzna, który w czasie rzekomej napaści miał na sobie szary T-shirt, niebieskie dżinsy i brązowe buty. Z raportu wynika, że mężczyzna miał brązowe włosy i pełną brodę.
Źródło: cna
Foto: GoFundMe, istock/TheaDesign/
News USA
Pojedź na Florydę za grosze – twoje auto pojedzie osobnym wagonem. Promocyjna oferta tylko do 8 czerwca

Amtrak ogłosił promocyjną sprzedaż na letnie połączenia z Wirginii do florydzkiego Sanford od 1 czerwca do 4 września. Podróżni mają szansę ominąć ruch na I-95 i zabrać swój pojazd na pokład pociągu samochodowego, podczas gdy oni sami cieszą się wygodami luksusowych wagonów. Bilety w niskich cenach można kupować do 8 czerwca.
Taryfy przejazdowe w jedną stronę są obniżone do 19 USD plus dodatkowy koszt przewozu pojazdu. Rodziny z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat płacą od 9,50 USD.
Podróżni mogą zabrać ze sobą kilka rodzajów pojazdów, w tym samochody osobowe, furgonetki, SUV-y i motocykle, a nawet małą łódkę czy skuter wodny.
Auta jadą specjalnymi wagonami a ich właściciele mogą cieszyć się podróżą w Auto Train Coach, gdzie będą mieć do dyspozycji rozkładane siedzenia z dużą ilością miejsca na nogi, bez środkowego siedzenia i z dużą ilością łatwo dostępnych gniazdek. Klienci mogą również zjeść bezpłatne śniadanie, podziwiając piękny widok przez duże okno.
Oprócz tych funkcji wagony są również wyposażone w nowe poduszki do siedzenia, wykładzinę, zasłony okienne i wiele innych udogodnień.
Pasażerowie mogą również zarezerwować prywatny pokój pierwszej klasy, który obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład, osobistego opiekuna, bezpłatne posiłki na pokładzie i inne funkcje.
Po prostu zapakuj do samochodu wszystko, czego potrzebujesz na podróż między Lorton w Wirginii (w pobliżu Waszyngtonu) a Sanford na Florydzie (w pobliżu Orlando) i zostaw jazdę za sobą, czytamy na stronie internetowej Amtrak, zachęcającej do bezstresowej podróży kolejowej.
Podróż trwa 17,5 godziny i nie ma przystanków po drodze.
Bilety można kupować od 31 maja do 8 czerwca. Daty podróży obejmują okres od 1 czerwca do 4 września.
Źródło: fox35orlando
Foto: YouTube, Amtrak
News USA
Nissan przeleciał 120 stóp wjeżdżając na lawetę stającą na autostradzie w Georgii. Zobacz wideo

Mieszkanka Tallahassee na Florydzie kierująca Nissanem, została poważnie ranna po tym, jak jej samochód „wyskoczył” z rampy lawety na autostradzie w Georgii i przeleciał w powietrzu odległość 120 stóp. Dramatyczny wypadek został zarejestrowany przez kamerę funkcjonariusza policji, poinformowały władze w środę.
Do incydentu doszło 24 maja, po niepowiązanym z tą sytuacją wypadku na tej samej autostradzie, w południowej części stanu, poinformowała rzeczniczka Georgia State Patrol.
Około godziny 11:20AM ciężarówka przygotowywała się do załadunku rozbitego pojazdu i została zaparkowana na lewym pasie autostrady w kierunku wschodnim z włączonymi światłami awaryjnymi, zgodnie z raportem z wypadku patrolu stanowego.
Wideo z kamery ciała funkcjonariusza będącego na miejscu zdarzenia uchwyciło samochód zidentyfikowany w raporcie z wypadku jako Nissan Altima z 2014 r., jadący w kierunku rampy ciężarówki.
Z raportu nie wynika, z jaką prędkością poruszał się kierowca. Ograniczenie prędkości w tym obszarze to 65 mil na godzinę.
Na filmie Nissan wjeżdża na rampę i wystrzeliwuje w powietrze. Samochód powoli przewraca się, gdy szybuje nad kabiną ciężarówki i kierowcą, który stoi w pobliżu przedniego zderzaka lawety, i wydaje się, że ląduje na dachu, zanim przewróci się na drogę.
Raport z wypadku mówi, że Nissan przeleciał około 120 stóp, zanim uderzył w inny samochód na autostradzie.
Kierowca Nissana, zidentyfikowany w raporcie jako kobieta z Tallahassee urodzona w 2001 roku, trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami – powiedziała rzeczniczka. Jej stan zdrowia nie został ujawniony.
Według raportu do szpitala trafił także drugi kierowca.
Źródło: nbc
Foto: YouTube
-
News Chicago1 tydzień temu
Czas na piknik! W Chicago jest mnóstwo idealnych miejsc na posiłek wśród natury
-
News Chicago1 tydzień temu
Piknik w Chicago? Czemu nie. Zobacz idealne miejsca by cieszyć się bujną przyrodą
-
News Chicago4 tygodnie temu
4 czerwca Ojcowie Salwatorianie zapraszają do Merrillville polskich kierowców ciężarówek
-
News Chicago3 tygodnie temu
Chwyć za wiosło i ruszaj na spływ rzeką Chicago z Urban Kayaks. Bądź aktywny w mieście
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW1 tydzień temu
Viola Brzezińska zaśpiewa w Chicago. To idealna okazja by uczcić polski Dzień Matki
-
News Chicago19 godzin temu
Biegamy w niedzielę! Spróbuj swoich sił w półmaratonie Bank of America Chicago 13.1
-
News Chicago17 godzin temu
W czerwcu mieszkańcy Schaumburga wsiadają na rowery. Pamiętajcie o kasku i w drogę!
-
News Chicago4 tygodnie temu
Dzisiaj Msza Św. za naszą Ojczyznę w Kościele Św. Trójcy w Chicago o 10.00AM