Połącz się z nami

News Chicago

Jest jeszcze okazja by zobaczyć spektakl Gąska Teatru Nasz. Rezerwujcie bilety

Opublikowano

dnia

Teatr Nasz zapowiada kolejne spektakle „Gąski” tak entuzjastycznie przyjętej przez publiczność w Chicago. Sztuka opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście, muszą pogodzić się z przemijaniem, a także okazać skrywane uczucia i pragnienia. Spektakl będzie można zobaczyć ponownie w Art Gallery Kafe 22 i 29 kwietnia.

„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian.

Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”? Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.

Reżyseria Andrzej Krukowski, charakteryzacja Anna Chilinski.

OBSADA:

  • Gosia Duch
  • Sara Krukowski
  • Marek Łuckoś
  • Magdalena Miśkowiec
  • Mariusz Skowroński
  • Iwona Szewczyk
  • Lilianna Totten
  • Stanisław Witek

DATY SPEKTAKLI:

  • 22 kwietnia 2023 godz. 7.00PM
  • 29 kwietnia 2023 godz. 7.00PM

Spektakl będzie grany w Art Gallery Kafe, przy 127 Front St, Wood Dale, IL 60191

Bilety dostępne na https://mojbilet.com/illinois/, pod numerem telefonu 872-262-6050 oraz przed spektaklem.

Serdecznie Zapraszamy!

Teatr Nasz powstał z prawdziwej miłości i pasji do tworzenia teatralnej iluzji.

Jak informuje na swojej stronie internetowej, tworzy sztuki oparte na najlepszych tradycjach teatru awangardowego w Polsce, ale w swoim repertuarze ma również klasykę teatru polskiego i bajkę dla dzieci.

Teatr Nasz skupia uwagę na dogłębnej i świeżej interpretacji, nie poddając się popularnym trendom, idąc własną drogą. Tworzy spektakle organicznie, w niecodziennych przestrzeniach i nie bojąc się wyzwań.

Źródło: teatr nasz
Foto: teatr nasz, Andrzej Baraniak

 

News Chicago

Planuj letnie czwartkowe obiady w Downtown Oak Park. Rusza Thursday Night Out

Opublikowano

dnia

Autor:

Popularna seria Thursday Night Out w Downtown Oak Park, w czasie której można zjeść wyjątkowy obiad przy muzyce na żywo, powraca. Wydarzenie startuje w czwartek od 1 czerwca i będzie się odbywać do 31 sierpnia. Obowiązujące godziny to 5:00PM do 9:00PM.

W ramach Thursday Night Out restauracje Downtown Oak Park oferują różnorodne napoje, przystawki, dania główne i desery w menu i pozwalają gościom zjeść posiłek w środku lub wziąć go na wynos. Stoły są również ustawione na zewnątrz, aby klienci mogli zjeść posiłek na świeżym powietrzu.

Ponad 20 restauracji Downtown Oak Park bierze udział w czwartkowych letnich celebracjach. Listę lokali można sprawdzić tutaj.

Jedzenie w czasie Thursday Night Out  umili muzyka na żywo. Pełny skład muzyków na całe lato można sprawdzić tutaj.

Dodatkowo, w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca będzie odbywać się sprzedaż prac lokalnych rzemieślników i artystów, wydarzenie organizowane przez Studio of Art and Lair.

Książeczki z biletami o wartości 25 USD, zawierające 4 bilety na kolację, które można kupić w namiocie biletowym Downtown Oak Park w Lake and Marion w czwartkowe wieczory. Jeden bilet na kolację jest ważny na jedną pozycję z menu czwartkowego wieczoru w uczestniczących lokalach.

Za każde dwie zakupione książeczki z biletami klienci otrzymują jeden bezpłatny bon upominkowy o wartości 5 USD, który można wykorzystać w uczestniczących sklepach do 31 sierpnia.

Więcej informacji o czwartkowej serii można znaleźć na stronie internetowej. 

Źródło: thursdaynightout
Foto: thursdaynightout
Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Jork lat 50-tych, gangi i miłość – kto nie zna West Side Story? Teraz w Lyric Opera

Opublikowano

dnia

Autor:

Lato w Lyric Opera otwiera słynny musical West Side Story, ożywiony przez prawie 100 artystów, w tym ekscytujący zespół śpiewaków i tancerzy z Broadwayu. Możliwość usłyszenia muzyki z bujnym brzmieniem Lyric Orchestra grającej oryginalne orkiestracje na największej scenie w Chicago to rzadka gratka.

„West Side Story” to jeden z najbardziej ukochanych przez publiczność musicali – ponadczasowe arcydzieło muzyczne z Broadwayu. Słynna adaptacja filmowa musicalu, z 1961 roku zdobyła 10 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu.

Muzyka Leonarda Bernsteina i teksty Stephena Sondheima przenoszą najsłynniejszy dramat romantyczny wszechczasów, szekspirowskiego „Romea i Julię” na zaułki Nowego Jorku lat 50-tych.

Tam mieszkają Tony i Maria – zakochani w sobie nastolatkowie z dwóch skonfliktowanych społeczności. Gangi, do których należą, Jets i Sharks, walczą ze sobą, podczas gdy główni bohaterowie tęsknią za „miejscem dla nas… gdzieś”.

Musicalowi towarzyszy odważna, seksowna, kultowa choreografia Jerome’a ​​Robbinsa, która kipi energią, a widzowie wychodzą z przedstawienia z wrażeniami, których nigdy nie zapomną.

Legendarna ścieżka dźwiękowa „West Side Story”, inspirowana jazzem, muzyką latynoską i klasyką, zawiera takie przeboje jak „Something’s Coming”, „Tonight”, „I Feel Pretty” i „America”.

Musical „West Side Story” trwa 2 godziny 30 minut z 1 przerwą, w Lyric Opera przy 20 N Wacker Drive Chicago, 60606.

Spektakl będzie grany od 2 do 25 czerwca.

Bilety w cenie od 44 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Lyric Opera
Foto: Lyric Opera
Czytaj dalej

News Chicago

Arbor Evenings: Rozpoczynają się letnie koncerty w pięknej scenerii Morton Arboretum

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyjdź z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się wspaniałą muzyką podczas relaksu na świeżym powietrzu w Morton Arboretum tego lata. Podczas Arbor Evenings usłyszysz różne zespoły, będziesz cieszyć się jedzeniem i napojami, tańczyć, grać w gry trawnikowe i oglądać niesamowite zachody słońca na Frost Hill.

Letnie koncerty Arbor Evenings w Morton Arboretum będą odbywać się w środy. Rozpoczynają się już w najbliższą środę, 31 maja i potrwają do 23 sierpnia. Wstęp na muzyczne wydarzenie możliwy jest od godziny 5:15PM. Koncert trwa od 6:00PM do 8:00PM.

Bilety zakupione na wydarzenie obejmują wstęp do Arboretum, zajęcia i muzykę na żywo. Bilety są wymagane dla wszystkich uczestników. Rodziny są mile widziane, a dzieci do drugiego roku życia mają wstęp bezpłatny.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli cieszyć się różnorodnością food trucków, które będą obecne co tydzień. Na imprezę można wnieść zamknięte napoje bezalkoholowe.

Goście będą także mogli kupić kieliszek do wina wielokrotnego użytku Arboretum i otrzymać zniżkę w wysokości 1 USD na przyszłe zakupy wina podczas Arbor Evenings 2023.

Dochód ze sprzedawanych biletów wesprze misję Arboretum polegającą na sadzeniu i ochronie drzew, aby świat był bardziej zielony, zdrowszy i piękniejszy.

Więcej informacji na temat letnich koncertów można znaleźć na stronie Morton Arboretum. Bilety na Arbor Evenings, w cenie 8 dolarów, dostępne są tutaj.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu