Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis przeciwko oskarżeniu Trumpa. Nie pozwoli na jego ewentualną ektradycję

Opublikowano

dnia

Po czwartkowej głośnej wiadomości, że Wielka Ława Przysięgłych głosowała w Nowym Jorku za postawieniem w stan oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa, gubernator Ron DeSantis zapowiedział, że Floryda nie będzie współpracować z potencjalnymi wnioskami o jego ekstradycję. Trump mieszka na Florydzie w Mar-a-Lago.

DeSantis napisał w wiadomości na Twitterze, że to co się stało jest „nieamerykańskie”.

Stwierdził również, że prokurator okręgowy Manhattanu konsekwentnie naginał prawo, aby obniżać rangę przestępstw i usprawiedliwiać wykroczenia kryminalne. A teraz naciąga prawo, by obrać za cel przeciwnika politycznego.

Floryda nie pomoże we wniosku o ekstradycję – podkreśli DeSantis, wskazując na wątpliwe okoliczności związane ze wspieranym przez liberalnego mega-darczyńcę George’a Sorosa prokuratorem z Manhattanu i jego programem politycznym.

Chociaż DeSantis nie ogłosił jeszcze startu w wyborach prezydenckich, jest uważany za głównego rywala Trumpa w walce o nominację Republikanów na prezydenta w 2024 roku.

Prawdopodobnie ekstradycja nie będzie konieczna i nie jest jasne, czy DeSantis rzeczywiście miałby moc, aby ją powstrzymać. Chociaż prawo Florydy zezwala gubernatorowi na zbadanie żądań ekstradycji, Konstytucja Stanów Zjednoczonych stanowi, że stany muszą współpracować w celu ekstradycji osób oskarżonych o przestępstwa w innych stanach.

Wg Dave’a Aronberga najwyższego prokuratora w powiecie Palm Beach, w którym znajduje się Mar-a-Lago, DeSantis nie może powstrzymać ewentualnej ekstradycji, ale może ją opóźnić. Jeśli gubernator odmówi podpisania nakazu ekstradycji, urzędnicy Nowego Jorku mogliby zwrócić się do sądu federalnego, aby go do tego zmusić.

Trump jest pierwszym byłym amerykańskim prezydentem, któremu postawiono zarzuty karne. Z politycznego punktu widzenia akt oskarżenia daje wielki pytajnik o Wybory Prezydenckie w 2024 roku.

Postawienie w stan oskarżenia nie uniemożliwia jednak Trumpowi zostania prezydentem, podobnie jak skazanie.

Niektórzy stratedzy Partii Republikańskiej przewidywali, że akt oskarżenia może pomóc Trumpowi na krótką metę, zwracając na niego uwagę. Ale w dłuższej perspektywie może to wzmocnić skłonność niektórych republikańskich wyborców do poparcia nowej twarzy, takiej jak DeSantis, który ma zgodne z Trumpem przekonania ale nie ma jego bagażu.

Oskarżenie może zachęcić wielu Republikanów do jeszcze większego zaangażowania w politykę ponieważ prawdopodobnie postrzegają oskarżenie jako niesprawiedliwe prześladowania polityczne byłego prezydenta, uważa przewodniczący Republikańskiej Partii Florydy, Senator stanu Joe Gruters.

 

Źródło: Tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Samolot Southwest do Tampy prawie zahaczył o Courtney Campbell Causeway

Opublikowano

dnia

Autor:

Federalna Administracja Lotnictwa FAA bada niebezpieczny incydent z samolotem Southwest Airlines, który 14 lipca próbował wylądować na międzynarodowym lotnisku w Tampie. Maszyna zbytnio zniżyła się nad wodą, przelatując zaledwie 150 stóp ponad mostem Courtney Campbell Causeway.

Samolot Southwest Airlines wykonujący lot nr 425 nagle zszedł niebezpiecznie nisko, zbyt daleko od pasa startowego i został skierowany do Fort Lauderdale. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Warunki pogodowe były trudne i mogły spowodować błąd pilota, lub problemy techniczne, uważają eksperci.

W nagraniu dźwiękowym z tego dnia, w rozmowie pomiędzy pilotem a kontrolą ruchu lotniczego pilot otrzymuje informację „Southwest 425, alert o małej wysokości, sprawdź swoją wysokość…”

Podczas schodzenia do lądowania samolot zbliżył się na odległość 150 stóp od Courtney Campbell Causeway. Doświadczeni piloci twierdzą, że samolot powinien znajdować się na wysokości co najmniej 1000 stóp powyżej pasa startowego. Przy tak małej wysokości, jaką miał, nawet silny podmuch wiatru mógł wbić go w ziemię.

To trzeci incydent, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Southwest, związany z niebezpiecznie niskimi zejściami nad ziemię. Jeden zdarzył się w czerwcu w Oklahomie, a drugi w kwietniu na nowojorskiej LaGuardii. Oba loty również musiały zostać przekierowane na inne lotniska.

Podobnie jak w przypadku większości dochodzeń FAA, wstępne ustalenia zostaną przedstawione za kilka miesięcy, a bardziej szczegółowy raport za kilka lat.

 

Źródło: fox13
Foto: istock
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rollercoaster „Phoenix Rising” dodaje adrenaliny gościom Busch Gardens Tampa

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę oficjalnie otwarto kolejkę górską „Phoenix Rising” w Busch Gardens Tampa. Jej pasażerowie doświadczają nie tylko szalonego pędu w górę i w dół, ale także słyszą specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową.

Nowa kolejka górska powstawała przez ostatnie 18 miesięcy, a jej budowę zapowiadaliśmy tutajPrzejażdżka zastąpiła kolejkę SandSerpent, którą park zamknął w czerwcu zeszłego roku po 19 latach użytkowania.

Rollercoaster jest zawieszony ponad Serengeti Plain, 65-akrowym siedliskiem zwierząt oraz ponad częścią Pantopia w parku. Kolejka ma długość 1 841 stóp i mknie z prędkością do 44 mph. Żeby nią pojechać trzeba mieć wzrost zaledwie 42 cali – jest więc dostępna także dla młodszych dzieci.

„Phoenix Rising” jest dziesiątą kolejką górską w Busch Gardens Tampa, a także obecnie najwyższą i najdłuższą kolejką rodzinną w Ameryce Północnej, której pasażerowie część trasy pokonują do góry nogami. Inne kolejki w parku, to Cheetah Hunt, Iron Gwazi, Kumba, Montu, SheiKra, Cobra’s Curse, Tigris, Scorpion i Air Grover.

Busch Gardens Tampa Bay to tematyczny park ze zwierzętami o powierzchni 335 akrów położony w Tampie, którego cały park jest zagospodarowany i zaprojektowany w tematyce Afryki i Azji. Park, będący własnością i zarządzany przez SeaWorld Parks & Entertainment, został otwarty 1 czerwca 1959 roku.

Roczna frekwencja w parku stale przekracza 4 miliony, a Bush Gardens często zajmuje drugie miejsce wśród parków SeaWorld za SeaWorld Orlando.

W parku znajduje się wiele kolejek górskich i atrakcji, w tym Falcon’s Fury – druga co do wysokości wolnostojąca wieża swobodnego spadku w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która przechyla się i kieruje jeźdźców w stronę ziemi.

W parku znajduje się także kilka przejażdżek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci do dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeczny i klasyczna zjeżdżalnia.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

U.S. 19 w powiatach Pinellas i Pasco to najniebezpieczniejsza droga na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowe badanie wykazało, że droga U.S. 19, szczególnie w powiatach Pinellas i Pasco, to najbardziej śmiercionośny odcinek jezdni na Florydzie, na którym co roku dochodzi do tysięcy wypadków. Od 2020 r. w powiatach Pinellas i Pasco zginęło ponad 150 osób.

U.S.19 zawsze stwarzało pewne wyzwania, ponieważ w tym korytarzu odbywają się dwa rodzaje ruchu. Są tu szybko poruszające się pojazdy, podróżujące na dalekich trasach, oraz samochody należące do bardziej lokalnego ruchu i osoby próbujące dotrzeć do swoich firm, według Departamentu Transportu Florydy FDOT.

Przeprowadzona analiza wykazała, że około 94% wypadków związanych było z błędem ludzkim. Były to m.in. jazda pod wpływem alkoholu, rozproszenie uwagi podczas jazdy, czy niezapięcie pasów bezpieczeństwa.

Według analityka danych z Consumer Affairs, Dietera Holgera, który opublikował nowy raport, podczas pandemii wzrosła liczba wypadków śmiertelnych. Gdy drogi były puste, kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość i byli bardziej rozproszeni. Te zwyczaje się niestety utrwaliły.

Obecnie Departament Transportu Florydy pracuje nad projektem o wartości 240 milionów dolarów, skupiającym się na drodze U.S.19.

Celem projektu jest zwiększenie przepustowości drogi i, co za tym idzie, zmniejszenie natężenia ruchu. W związku z pracami powstanie także nowe przejście podziemne między Evans Road i Republic Drive.

Oczekuje się, że projekt przebudowy U.S.19 nie zostanie ukończony wcześniej niż w 2029 r.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu