Połącz się z nami

News USA

Finlandia – ucz się bycia szczęśliwym od najlepszych. Darmowy kurs czeka

Opublikowano

dnia

Finlandia, która przez sześć lat z rzędu utrzymywała tytuł najszczęśliwszego kraju, chce teraz czegoś nauczyć resztę świata. Skandynawski kraj organizuje w czerwcu czterodniowy kurs mistrzowski dotyczący szczęścia, a jego rada ds. turystyki twierdzi, że 10 szczęśliwców otrzyma na niego bezpłatny wyjazd. Inni będą mogli uczyć się wirtualnie, gdy później zostanie udostępniony online.

Wierzymy, że fińskie szczęście wynika z bliskiego związku z naturą i naszego przyziemnego stylu życia: nie jest to jakiś mistyczny stan, ale umiejętność, której można się nauczyć i dzielić się nią, mówi Heli Jimenez, starsza dyrektor marketingu międzynarodowego w Business Finland.

Finlandia reklamuje się jako wyjątkowo przygotowana do podjęcia wyzwania, po raz kolejny zajmując pierwsze miejsce w World Happiness Report (Stany Zjednoczone zajmują dla kontrastu 15. miejsce). O tym szczęśliwym wyniku pisaliśmy 23 marca.

Jak zauważają naukowcy, szczęście i dobre samopoczucie można mierzyć na wiele sposobów, w tym na podstawie zgłaszanej przez ludzi satysfakcji z życia. World Happiness Report koncentruje się na sześciu czynnikach, są to: wsparcie społeczne, dochody, zdrowie, wolność, hojność i brak korupcji.

Fińskie władze ds. turystyki mają kilka pomysłów na to, dlaczego ludzie są tam stale tak zadowoleni, są to m.in. niski poziom przestępczości i korupcji, sprawne usługi publiczne i dostęp do przyrody.

Teraz chcą „pomóc ludziom znaleźć i opanować ten fiński stan umysłu” wykorzystując sauny i lasy sosnowe.

Wybraliśmy najlepszych trenerów, jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach kurortów w Finlandii i czas wczesnego lata pośród pięknej fińskiej przyrody na nasz kurs mistrzowski, mówi Jimenez.

Kurs szczęścia zostanie podzielony na cztery główne tematy — jedzenie i dobre samopoczucie, zdrowie i równowaga, projektowanie oraz przyroda i styl życia — i będzie prowadzony przez czterech trenerów, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach.

Ma trwać od 12 do 15 czerwca, a uczestnicy przyjadą dzień wcześniej i wyjadą dzień później.

Kurs odbędzie się w Kuru Resort, luksusowym kurorcie na Pojezierzu Fińskim, który organizatorzy opisują jako otoczony pachnącymi lasami sosnowymi i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Każdy uczestnik otrzyma własną willę z panoramicznymi oknami, a także prywatną saunę i spa.

Ponieważ program kładzie nacisk na dobry sen i cyfrowy detoks, jak twierdzą organizatorzy, wille nie mają telewizorów (chociaż w pokojach będzie dostępne Wi-Fi), a nawet pościel została zatwierdzona przez specjalistów od snu.

Koszty podróży i zakwaterowania uczestników zostaną pokryte, ale muszą oni dotrzymać swojej części umowy: będą filmowani podczas całej wizyty, a materiał ten zostanie wykorzystany w komunikacji i reklamie Visit Finland.

Jak aplikować?

Urzędnicy twierdzą, że każdy w wieku powyżej 18 lat może ubiegać się o udział w kursie mistrzowskim, indywidualnie lub z przyjacielem, krewnym lub partnerem.

Szukają ludzi, którzy mówią po angielsku, nie reprezentują marek ani firm i dobrze się czują, gdy są filmowani i lubią kontakt z przyrodą.

Aby się zgłosić, trzeba wypełnić formularz online i ukończyć wyzwanie w mediach społecznościowych na Instagramie lub TikToku, stwórzyć treść, najlepiej film, pokazujący „co sprawia, że myślisz, że możesz potajemnie być Finem” i wyjaśniający, dlaczego chcesz wziąć udział w kursie mistrzowskim.

„Czy jesteś typem osoby, która woli iść do lasu niż na imprezę? Woli myć się w jeziorze niż pod prysznicem? To po prostu twój wewnętrzny Finn” pisze Visit Finland w poście na Instagramie ogłaszającym wyzwanie.

Zgłoszenia zostaną zamknięte 2 kwietnia, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni publicznie – oczywiście w mediach społecznościowych – miesiąc później.

 

Źródło: npr
Foto: istock/wmaster890mr_andersson/ Suzi Media Production

News Chicago

Na rowerze na golasa, czyli jak bardzo odważysz się rozebrać? Przemyśl to do 24 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Przejażdżka rowerowa Bare-As-You-Dare, z odzieżą jedynie opcjonalną ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. Dwudziesta edycja World Naked Bike Ride odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 8:00 wieczorem do północy.

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Wg jej organizatorów, nie jest to impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

Według strony internetowej World Naked Bike Ride: Chicago, wydarzenie jest: „gołe na tyle na ile się odważysz”. Organizatorzy zachęcają do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy.

Ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w naturalnych strojach Adama i Ewy.

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, a także rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat zgromadzenie zaczyna się około godziny 6.00 p.m., kiedy to uczestnicy malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

Miejsce startu jest trzymane w tajemnicy by uniknąć nadmiernego gromadzenia gapiów. Osoby, które rejestrują swój udział w wydarzeniu, dostaną wskazówki odpowiednio wcześniej.

Wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem w wydarzeniu można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube
Czytaj dalej

News USA

Wolisz siedzieć nad kimś czy pod kimś w samolocie? Fotele dwupoziomowe wkraczają na rynek

Opublikowano

dnia

Autor:

23-letni hiszpański projektant foteli lotniczych Alejandro Núñez Vicente uważa, że siedzenia dwupoziomowe to przyszłość lotów ekonomicznych. Pokazuje prototyp swojego „Chaise Longue” na trwających targach lotniczych w Hamburgu i rozmawia z przedstawicielami linii lotniczych.

Koncepcja Alejandro Núñeza Vicente rozpoczęła internetową debatę, wywołując lawinę reakcji ze strony potencjalnych pasażerów – niektórzy byli oburzeni, niektórzy zdezorientowani, inni zaintrygowani, inni mieli wszystkie powyższe odczucia po trochu.

Sam projektant Núñez Vicente powrócił na Aircraft Interiors Expo (AIX) w Hamburgu w Niemczech, prezentując nową wersję swojego kontrowersyjnego siedzenia. 23-latek uważa, że ludzie boją się zmian i nowości, ale potem się do nich przyzwyczajają.

Koncepcja Núñeza Vicente zaczęła się skromnie – jako projekt uniwersytecki w 2021 roku. Nominacja do nagrody Crystal Cabin Awards 2021 – głównej nagrody w branży lotniczej – sprawiła, że projekt szybko znalazł się w świadomości społecznej.

Núñez Vicente przerwał studia magisterskie i poświęcił cały swój czas, pieniądze i wysiłki na urzeczywistnienie swojej wizji.

Projektant ma sponsorów, umowy partnerskie i regularnie rozmawia z „największymi graczami w branży”. Wierzy, że jego dwupoziomowe siedzenie w samolocie to przyszłość lotów ekonomicznych i pracuje przez całą dobę, aby to urzeczywistnić.

Komfort i pojemność kabiny

Kiedy niedoszli pasażerowie krzywią się na myśl o potencjalnej klaustrofobii, a krytycy sugerują, że projekt polega na tym, że linie lotnicze upchają więcej miejsc w samolotach, Núñez Vicente twierdzi, że źle zrozumieli jego intencje.

Po pierwsze, projektant nie próbuje całkowicie wyeliminować zwykłych miejsc w samolocie.

Núñez Vicente wyobraża sobie kabinę samolotu, w której pośrodku znajdują się jego dwupoziomowe siedzenia, otoczone dwoma rzędami zwykłych foteli lotniczych. Ma świadomość, że to siedzenie nie będzie odpowiednie ani atrakcyjne dla wszystkich, nawet jeśli uważa, że dla niektórych pasażerów mogłoby być wygodniejsze.

Mierzący 6 stóp i 2 cale Núñez Vicente ma za sobą wiele niekomfortowych podróży lotniczych, w czasie których walczył o miejsce na nogi i nie mógł zasnąć. Mówi, że zaprojektował swój szezlong, aby poprawić komfort siedzenia w samolocie, a nie go pogorszyć.

Pasażerowie siedzący na dole w jego Chaise Longue mogą swobodnie rozprostować nogi.

Na tegorocznych targach Aircraft Interiors Expo najnowszy prototyp Núñez Vicente zostanie przetestowany przez mnóstwo wielkich linii lotniczych.

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Núñez Vicente
Czytaj dalej

News USA

Nowy szczęśliwy właściciel będzie wznosił toast przy barze z serii „Cheers”

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatni weekend bar z serialu telewizyjnego „Cheers” został sprzedany na aukcji za 675 000 dolarów. Zdobył najwyższą cenę spośród prawie 1000 rekwizytów, kostiumów i scenografii z klasycznych programów telewizyjnych. Wszystkie oferowane przedmioty pochodziły z kolekcji gromadzonej przez jednego człowieka przez ponad trzy dekady.

Heritage Auctions poinformowało, że przedmioty sprzedane podczas trzydniowej imprezy, która zakończyła się w niedzielę w Dallas, przyniosły ponad 5 milionów dolarów.

Kolekcjoner – James Comisar powiedział, że po tym, jak jego marzenie o stworzeniu muzeum, w którym mieściłaby się jego kolekcja, nie spełniło się, nadszedł czas, aby dzieła trafiły do ​​fanów.

Sukces aukcji potwierdził , że postacie telewizyjne są cenionymi członkami naszej dalszej rodziny, a ich historie i nasze są nierozłączne, powiedział Comisar w komunikacie prasowym domu aukcyjnego.

Kostiumy Batmana i Robina noszone przez Adama Westa i Burta Warda w serialu telewizyjnym z lat 60-tych kosztowały 615 tys dolarów.

Zestaw z „All in the Family” – który obejmował salon i jadalnię Archiego i Edith Bunkerów oraz klatkę schodową – został sprzedany za 125 000 USD, a dom aukcyjny przekazał, że ten sam kupujący złożył również zwycięską ofertę w wysokości 250 000 USD na krzesła używane przez parę telewizyjną w dziewiątym sezonie serialu.

Oryginalne dwa krzesła pary z serialu znajdują się w Narodowym Muzeum Historii Ameryki Smithsonian Institution.

Comisar powiedział, że te krzesła ze sklepu z używanymi rzeczami zostały przekazane muzeum, kiedy sądzono, że show zakończy się po ósmym sezonie. Kiedy okazało się, że będzie kręcony jeszcze dziewiąty sezon, repliki krzeseł zostały wykonane wielkim kosztem.

Te repliki – którymi były krzesła oferowane na aukcji – zostały następnie wykorzystane w ostatnim sezonie serialu i jego kontynuacji pt. „Archie Bunker’s Place”.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu