Połącz się z nami

NEWS Florida

Uwaga na drony latające na niebie Tampa Bay. Przynoszą.. zakupy z Walmarta

Opublikowano

dnia

Walmart wprowadza nową usługę dostawy w Tampa Bay, za pośrednictwem firmy technologicznej DroneUp. Usługa jest już dostępna i może być wykorzystana do dostarczenia tysięcy różnych produktów, z pewnymi ograniczeniami i opłatą w wysokości 3,99 USD.

Walmart w tej chwili ma jednego drona ale planuje stworzyć całą flotę, która będzie na tyle liczna, że wystarczy do zapewnianie usług dla społeczności Tampa Bay, poinformował Matthew Credle, kierownik Centrum Operacji Lotniczych DroneUp.

DroneUp działa komercyjnie w całych Stanach Zjednoczonych. Był pierwszym operatorem, który skorzystał ze pozwolenia Amerykańskiej Federacji Lotnictwa FAA 107.39 – operacji, która pozwala na wykonywanie lotów dostawczych nad ludźmi i poruszającymi się pojazdami.

Uczestniczące sklepy Walmart będą mieściły centrum dostaw DroneUp z zespołem certyfikowanych pilotów, podała firma. Gdy klient złoży zamówienie, przedmiot jest brany ze sklepu, pakowany i mocowany do drona. Następnie dostarczana jest na miejsce wskazane przez klienta – paczka opuszczana jest na linie.

Abu skorzystać z podniebnej dostawy, należy zalogować się na stronie droneupdelivery.com i wybrać produkty dostępne w Walmart.

W ciągu kilku minut autonomiczny dron jest zaprogramowany do startu, przelotu wstępnie zatwierdzoną trasą, a następnie unosi się 80 stóp w górę, zanim powoli opuści przedmioty. Dostawa jest wykonana zwykle w ciągu 30 minut. Obecnie maksymalna waga zakupów jest ograniczona do 10 funtów.

Miejsce dostawy musi się także mieścić w promieniu 1 mili, ale oczekuje się, że system ten będzie się rozwijał i rozszerzał zasięg.

Sześć lokalnych sklepów Walmart jest częścią tej wczesnej fazy projektu. Są to:

 • 8745 State Road 54 w New Port Richey
 • 2140 Bloomingdale Avenue w Valrico
 • 7450 Cypress Gardens Boulevard w Winter Haven
 • 19910 Bruce B. Downs Boulevard w Tampie
 • 1208 E. Brandon Boulevard w Brandon
 • 11720 East Dr. MLK Boulevard w Seffner

Z czasem rozszerzy się o kolejne sklepy, więcej dronów i innych autonomicznych pojazdów.

Dostawy dronami mogą pomóc firmie Walmart konkurować z innymi sprzedawcami z branży e-commerce, takimi jak Amazon. Według firmy w całym kraju jest około 4700 lokalizacji Walmart, a około 90% populacji USA mieszka w promieniu zaledwie 10 mil od sklepu Walmart.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube

 

NEWS Florida

Uwaga: aligatory na Florydzie już czują wiosnę i …miłość. Nie wchodźcie im w drogę

Opublikowano

dnia

Autor:

Aligatory na Florydzie stają się bardziej aktywne w związku ze nadchodzącym sezonem godowym. Mieszkańcy Naples sięgnęli po aparaty, gdy gigantyczny osobnik został zauważony 21 marca kiedy przechodził przez ulicę w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Ogromny gad spokojnie przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na trawniku. Nie doszło do groźnego spotkania z człowiekiem.

Wygląda na to, że aligator o długości od 9 do 10 stóp przybył do Forest Glen Golf & Country Club z pobliskiego jeziora, co nie jest rzadkością o tej porze roku. Służby Florida Fish and Wildlife złapały zwierzę i bezpiecznie usunęły go ze społeczności. Nie doszło do ataku ze strony gada.

Aligatory częściej będą pojawiać się na drogach i w sąsiedztwie ludzkich osiedli wraz ze zbliżaniem się wiosny, ze względu na wzrost aktywności aligatorów przed sezonem godowym.

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikich Zwierząt sezon godowy aligatorów rozpoczyna się na początku kwietnia, co oznacza, że mieszkańcy Florydy widzą więcej łuskowatych zielonych stworzeń wylegujących się wokół kanałów, bagien i obszarów podmokłych.

Około 1,3 miliona aligatorów żyje na Florydzie – na bagnach, w stawach, jeziorach, basenach – we wszystkich 67 powiatach. Należy zachować szczególną ostrożność w razie bliskiego spotkania z tymi zwierzętami.

Wskazówki FWC dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Florydy:

 • Nigdy nie karm aligatora
 • Trzymaj zwierzęta z dala od brzegu wody
 • Pływaj w ciągu dnia i w wyznaczonych do tego miejscach
 • Jeśli zobaczysz aligatora, zachowaj dystans

Osoby mające obawy dotyczące aligatora mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię FWC Nuisance Alligator pod numer 866-FWC-GATOR (866-392-4286).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Sarasota szóstą w USA stolicą alergii ..a psik!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania Sarasota jest jednym z najgorszych miast w USA dla alergików. Amerykańska Fundacja ds. Astmy i Alergii opublikowała listę 10 największych „stolic alergii”. Sarasota zajmuje 6. miejsce, a następnie Cape Coral i 7. miejsce oraz Orlando na 8. miejscu jeśli chodzi o miasta Florydy.

Fundacja stworzyła swój ranking, na podstawie wyodrębnienia określonych typów alergii, stosowania leków przeciwalergicznych przez mieszkańców oraz dostępności specjalistów alergologów.

W swoich badaniach wzięła pod uwagę 100 najbardziej zaludnionych metropolitalnych obszarów w USA. Wichita w stanie Kansas zajęła pierwsze miejsce na liście.

Według badania Sarasota ma gorsze niż przeciętne wyniki w zakresie stosowania wszystkich leków na pyłki i alergie oraz średnią liczbę certyfikowanych alergologów / immunologów.

Pierwsza dziesiątka Allergy Capitals z 2023 r.:

 1. Wichita, Kansas
 2. Dallas w Teksasie
 3. Scranton w Pensylwanii
 4. Oklahoma City, Oklahoma
 5. Tulsa, Oklahoma
 6. Sarasota na Florydzie
 7. Cape Coral na Florydzie
 8. Orlando, Floryda
 9. Des Moines, Iowa
 10. Greenville w Południowej Karolinie

W poszczególnych kategoriach Sarasota zajęła trzecie miejsce w USA pod względem alergii na pyłki drzew, za Wichitą i Dallas; dziewiąte dla uczulenia na pyłki traw; i 16 dla alergii na pyłki chwastów.

Ponad 100 milionów Amerykanów doświadcza każdego roku różnych rodzajów alergii, informuje Fundacja na swojej stronie internetowej.

Raport Allergy Capitals z 2023 r. nakreślił również rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi dla osób cierpiących na alergie i astmę. Zmiany klimatu powodują m.in. powstawanie większej ilości ozonu w warstwie przyziemnej, dłuższe i intensywniejsze sezony pylenia roślin oraz wzrost temperatur w miastach.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: istock/Attila Barabas
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dziś promocyjna wyprzedaż biletów lotniczych Jet Blue z Fort Myers. Skorzystaj z niskich cen

Opublikowano

dnia

Autor:

Jet Blue ogłosiło promocyjną wyprzedaż swoich lotów trwającą do północy w czwartek. Miejsca, do których można polecieć i dni połączeń są dość specyficzne, ale jeśli ktoś chce, to może skorzystać ze świetnej okazji cenowej. Są to loty z Fort Myers (RSW) do m.in. Hartford, Nowego Jorku, Waszyngtonu lub Westchester w stanie Nowy Jork.

Lot Fort Myers do Hartford w Connecticut kosztuje 74 USD w jedną stronę. Okno do tych lotów trwa od 4 do 26 kwietnia a promocyjne połączenia są we wtorek lub środę. Za 74 USD można także dostać się z Fort Myers do Nowego Jorku (JFK) od 2 maja do 21 czerwca. Ponownie, trzeba lecieć we wtorek lub środę.

Cena lotu do Waszyngtonu DC z Fort Myers zaczyna się od 64 USD w jedną stronę, od 16 maja do 21 czerwca, lecąc we wtorek lub środę. Wreszcie, połączenie Fort Myers do Westchester New York (HPN) kosztuje 74 USD, od 4 do 26 kwietnia, oczywiście loty we wtorek lub środę.

W tej cenie Jet Blue nie zezwala na bagaż podręczny, a pierwszy bagaż rejestrowany kosztuje 35 USD. Link do wyprzedaży w Fort Myers znajduje się tutaj.

 

Źródło: espnswfl
Foto: istock/fotoguy22
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu