Połącz się z nami

News USA

Poniedziałkowe minimum – najnowszy trend w miejscu pracy w USA

Opublikowano

dnia

Najpierw pojawiło się „Quiet Quitting”; teraz nadchodzi „Bare Minimum Monday” – najnowszy trend wśród pracowników, który cieszy się coraz większym poparciem amerykańskiej siły roboczej. Co powiecie na łagodne przejście od weekendu do pracy poprzez poniedziałkowe lenistwo?

Trend podobno zaczął się na TikTok, gdzie głównie młodzi pracownicy, którzy czują się przepracowani i niedostatecznie opłacani, mówią, że zaczęli robić jak najmniej w swojej pracy, rozpoczynając tydzień w poniedziałek.

„Bare Minimum Monday” chwalony jako forma dbania o siebie, po raz pierwszy został wymyślony przez Marisę Jo Mayes i jest reklamowany jako sposób na złagodzenie stresu, uniknięcie wypalenia i pokonanie tzw. Sunday Scaries, lęków, których doświadcza się w niedzielę, myśląc o zbliżającym się tygodniu pracy, tygodniu szkolnym lub innych obowiązkach.

Chociaż nie jest to koncepcja możliwa dla każdego pracownika, Mayes – pracująca na samozatrudnieniu założycielka start-upu – uważa, że wolniejszy początek tygodnia pracy miał niezwykle pozytywny wpływ na jej poziom stresu i pomaga jej uniknąć wypalenia.

Według magazynu Fortune, „Bare Minimum Monday” są formą poniedziałkowego bluesa, który może mieć wpływ na produktywność pracowników.

Jest to praktyka, w której pracownicy przychodzą do pracy w poniedziałki, aby wykonać jedynie niezbędne minimum, często zaczynając dzień późno po poranku rytuałów mających polepszyć samopoczucie osoby pracującej. Koncepcja jest podobna do „quiet quitting” – pracujesz, ale nie tak ciężko.

Zasadniczo oznacza to robienie wystarczająco dużo, aby przetrwać bez stresu.

Należy zauważyć, że blokady spowodowane pandemią i nagłe przejście do kultury pracy z domu, a następnie do środowiska hybrydowego spowodowały przepracowanie i wypalenie wielu pracowników.

To ostatecznie doprowadziło do tego, że wielu pracowników zrezygnowało lub „zrobiło sobie przerwę”, aby oczyścić umysł z obciążenia celami zawodowymi.

W czasie, gdy liczba dostępnych miejsc pracy w USA jest większa niż dostępnych pracowników, pracownicy mogą mieć przewagę, aby podążać za nowym trendem.

Amy Morin, psychoterapeutka z Florida Keys, uważa, że niektórzy ludzie idą za trendem „Bare Minimum Monday”, ponieważ zdają sobie sprawę, że pomimo ich wysiłku długie godziny pracy lub osiąganie nadmiernych wyników w inny sposób nie przynosi im nic dobrego.

„Mogą zacząć bardziej myśleć o tym, co tracą, niż o tym, co zyskują” – mówi Morin. „Mogą zacząć się martwić wpływem, jaki ich praca ma na ich zdrowie psychiczne i zdecydować się na jej ograniczenie”.

 

Źródło: foxbusiness, ndtv
Foto: YouTube, istock/ Deagreez

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu