Połącz się z nami

News USA

Poniedziałkowe minimum – najnowszy trend w miejscu pracy w USA

Opublikowano

dnia

Najpierw pojawiło się „Quiet Quitting”; teraz nadchodzi „Bare Minimum Monday” – najnowszy trend wśród pracowników, który cieszy się coraz większym poparciem amerykańskiej siły roboczej. Co powiecie na łagodne przejście od weekendu do pracy poprzez poniedziałkowe lenistwo?

Trend podobno zaczął się na TikTok, gdzie głównie młodzi pracownicy, którzy czują się przepracowani i niedostatecznie opłacani, mówią, że zaczęli robić jak najmniej w swojej pracy, rozpoczynając tydzień w poniedziałek.

„Bare Minimum Monday” chwalony jako forma dbania o siebie, po raz pierwszy został wymyślony przez Marisę Jo Mayes i jest reklamowany jako sposób na złagodzenie stresu, uniknięcie wypalenia i pokonanie tzw. Sunday Scaries, lęków, których doświadcza się w niedzielę, myśląc o zbliżającym się tygodniu pracy, tygodniu szkolnym lub innych obowiązkach.

Chociaż nie jest to koncepcja możliwa dla każdego pracownika, Mayes – pracująca na samozatrudnieniu założycielka start-upu – uważa, że wolniejszy początek tygodnia pracy miał niezwykle pozytywny wpływ na jej poziom stresu i pomaga jej uniknąć wypalenia.

Według magazynu Fortune, „Bare Minimum Monday” są formą poniedziałkowego bluesa, który może mieć wpływ na produktywność pracowników.

Jest to praktyka, w której pracownicy przychodzą do pracy w poniedziałki, aby wykonać jedynie niezbędne minimum, często zaczynając dzień późno po poranku rytuałów mających polepszyć samopoczucie osoby pracującej. Koncepcja jest podobna do „quiet quitting” – pracujesz, ale nie tak ciężko.

Zasadniczo oznacza to robienie wystarczająco dużo, aby przetrwać bez stresu.

Należy zauważyć, że blokady spowodowane pandemią i nagłe przejście do kultury pracy z domu, a następnie do środowiska hybrydowego spowodowały przepracowanie i wypalenie wielu pracowników.

To ostatecznie doprowadziło do tego, że wielu pracowników zrezygnowało lub „zrobiło sobie przerwę”, aby oczyścić umysł z obciążenia celami zawodowymi.

W czasie, gdy liczba dostępnych miejsc pracy w USA jest większa niż dostępnych pracowników, pracownicy mogą mieć przewagę, aby podążać za nowym trendem.

Amy Morin, psychoterapeutka z Florida Keys, uważa, że niektórzy ludzie idą za trendem „Bare Minimum Monday”, ponieważ zdają sobie sprawę, że pomimo ich wysiłku długie godziny pracy lub osiąganie nadmiernych wyników w inny sposób nie przynosi im nic dobrego.

„Mogą zacząć bardziej myśleć o tym, co tracą, niż o tym, co zyskują” – mówi Morin. „Mogą zacząć się martwić wpływem, jaki ich praca ma na ich zdrowie psychiczne i zdecydować się na jej ograniczenie”.

 

Źródło: foxbusiness, ndtv
Foto: YouTube, istock/ Deagreez

News USA

Kobiety mniej zarabiają niż mężczyźni ale częściej kupują dom

Opublikowano

dnia

Autor:

W 48 z 50 stanów samotne kobiety częściej niż samotni mężczyźni posiadają dom i są także bardziej skłonne do kupna domu niż płeć przeciwna. Tak wynika z analizy danych pochodzących ze spisu powszechnego w USA. Należy wziąć pod uwagę, że kobiety zazwyczaj zarabiają około 83 centów na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę. Dlaczego więc i jak to się dzieje?

Kobiety stanowią obecnie prawie jedną piątą rynku kupujących domy, to znaczny udział, ocenia zastępca głównego ekonomisty National Association of Realtors i wiceprezes ds. badań, dr Jessica Lautz.

Kobiety chcą miejsca, które mogą nazwać swoim własnym, w którym mogą opiekować się małymi dziećmi, a także starszymi rodzicami.

Posiadanie domu oznacza dla nich stabilizację.

Ponieważ kobiety często zarabiają mniej niż mężczyźni, tną wydatki gdzie tylko mogą, aby było ich stać na dom, wg Lautz. Mogą ograniczać wydatki na rozrywkę, czy ubrania. Często także podejmują drugą pracę, ponieważ dla posiadanie domu na własność są gotowe do finansowych poświęceń.

A co z inwestowaniem kobiet na przyszłość i na emeryturę?

Badanie Transamerica For Retirement Studies wykazało, że tylko 18% pracujących kobiet jest mocno przekonanych, że będą mogła przejść na emeryturę prowadząc wygodny tryb życia.

Ankieta przeprowadzona przez Fidelity w 2021 r. wykazała, że tylko 33% kobiet było pewnych swoich możliwości podejmowania decyzji inwestycyjnych, a 42% było przekonanych, że mogą oszczędzać długoterminowo i na emeryturę.

Karen DeRose, prezes i partner zarządzający DeRose Financial Planning Group w Chicago, zaczyna dostrzegać zmianę tego zaufania. Coraz więcej kobiet angażuje się w planowanie finansów i podejmowanie ważnych decyzji finansowych.

Tym kobietom, które twierdzą, że nie mają pieniędzy na inwestycje, DeRose radzi, że trzeba zacząć od małych kroków. Pierwszą rzeczą, którą powinny zrobić, jeśli chcą inwestować, jest zatrudnienie doradcy finansowego.

Badanie przeprowadzone przez Fidelity w 2021 r. wykazało, że 67% kobiet inwestuje poza kontami emerytalnymi. W 2018 roku liczba ta wynosiła zaledwie 44%.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/Kirill Smyslov/ seb_ra/ fizkes
Czytaj dalej

News Chicago

Antigua Mexican Grill czyli pyszna meksykańska kuchnia przybywa do Huntley

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesienią w Huntley zostanie otwarta nowa meksykańska restauracja, będąca częścią rozwijającej się grupy lokali gastronomicznych. W zeszłym tygodniu zarząd miasteczka wydał ostateczną zgodę na otwarcie Antigua Mexican Grill przy 10716 Route 47, w miejscu zamkniętej Tobacco Hut.

Właściciel Antigui, Luis Rodriguez, powiedział, że dla restauracji powstanie nowy budynek. Zanim będzie mógł rozpocząć budowę, będzie musiał przedstawić miastu ostateczne plany i uzyskać pozwolenia, które spodziewa się otrzymać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Po otwarciu restauracja będzie trzecią lokalizacją Antigui w powiecie McHenry. Pierwsza została otwarta w Crystal Lake w 2018 roku, a druga w Algonquin w zeszłym roku.

Rodriguez, który widzi teraz duży potencjał w rozwijającym się Huntley powiedział, że jest właścicielem gruntu od 2020 roku. Miasto wyraziło zgodę dla nowego ogrodzenia z tyłu posiadłości i miejsca, gdzie restauracja może przechowywać swoje śmieci. Restauracja otrzymała również zgodę na odstęp od drogi wielkości 34 stóp, zamiast normalnie wymaganych 50 stóp.

Według strony internetowej restauracji Antigua Mexican Grill oferuje tradycyjną kuchnię meksykańską inspirowaną rodzinnym miastem Rodrigueza, Zacatecas w Meksyku.

Właściciel uważa, że będzie oferować więcej niż „normalna taqueria” i wykorzystywać starsze przepisy.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Antigua Mexican Grill
Czytaj dalej

News USA

Naładujesz swój elektryczny samochód, gdy zatrzymasz się w 7-Eleven na zakupy

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma 7-Eleven, Inc. ogłosiła w piątek swoją nową, zastrzeżoną sieć ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w wybranych sklepach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także powiązaną z siecią aplikację. 7Charge już świadczy usługi ładowania klientom w kilku lokalizacjach na Florydzie, w Teksasie, Kolorado i Kalifornii.

7-Eleven zapowiedział, że wraz z uruchomieniem sieci 7Charge zamierza zbudować jedną z największych i najbardziej kompatybilnych sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych spośród wszystkich sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej.

7Charge umożliwia klientom ładowanie dowolnej marki i modelu pojazdu elektrycznego zgodnego z popularnymi typami wtyczek CHAdeMO lub Combined Charging System, pod warunkiem, że kierowca ma adapter CCS lub CHAdeMO.

Po zakończeniu rozbudowy sieć będzie obsługiwać społeczności i klientów na stacjach ładowania całej rodziny marek, w tym sklepów Speedway i Stripes.

Aplikacja 7-Eleven, którą można ją pobrać z Apple App Store, Google Play lub odwiedzając stronę 7eleven.com/7charge, pozwoli na „bezproblemowe” ładowanie i płatność.

Firma z Teksasu twierdzi, że sieć zaspokoi rosnące zapotrzebowanie konsumentów na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. 7-Eleven obsługuje, franczyzuje i/lub licencjonuje ponad 13 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Subway również ogłosił w zeszłym tygodniu, że umieści parki ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu niektórych swoich sklepów z kanapkami.

Na początku ubiegłego roku Starbucks także zapowiedział, że ma zamiar umieścić ładowarki dla pojazdów elektrycznych w maksymalnie 15 kawiarniach położonych w odstępach około 100 mil na trasie biegnącej między Seattle i Denver.

Warto zauważyć, że administracja Bidena ogłosiła we wtorek 2,5 miliarda dolarów nowych dotacji na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury paliw alternatywnych.

Posunięcie to ma częściowo na celu zwiększenie dostępu w zaniedbanych dzielnicach i społecznościach. Dotacje kładą również nacisk na ładowarki autostradowe.

Źródło: foxbusiness
Foto: 7-Eleven
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu