Połącz się z nami

News Chicago

17-latek oskarżony o zastrzelenie swojej dziewczyny i dwóch innych osób w Bolingbrook

Opublikowano

dnia

Policja postawiła zarzuty 17-letniemy Byrionowi Montgomery, który zastrzelił swoją dziewczynę i dwie inne osoby w tym 9-letnią dziewczynkę. W szpitalu w stanie krytycznym przebywa także ranna kobieta. Nastolatek dokonał inwazji na dom na południowo-zachodnich przedmieściach Bolingbrook w niedzielę wieczorem.

Byrion Montgomery jest oskarżony o morderstwa pierwszego stopnia, usiłowanie dokonania morderstw pierwszego stopnia, a także o wtargnięcie do domu, napad z bronią palną i bezprawne posiadanie broni, poinformowała policja w Bolingbrook.

Kaucja aresztowanego 17-latka została ustalona na 20 milionów dolarów, podała policja.

Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie pod adres 100 Lee Lane około 8:15PM w niedzielę, gdzie znaleźli dwoje dorosłych i dwoje dzieci, z ranami postrzałowymi. 40-letni mężczyzna miał także rany kłute, jak przekazali prokuratorzy.

Na miejscu stwierdzono zgon dwóch ofiar. Ranna 34-letnia kobieta i jedno z dzieci trafili do szpitala – 9-letnia dziewczynka zmarła, a stan kobiety ustabilizował się – poinformowała policja.

Ofiary zostały zidentyfikowane jako 40-letni Cartez L. Daniels i 17-letnia Samiya A. Shelton-Tillman. Nie podano nazwiska 9-latki. Według policji w domu byli także 3-letni i 14-letni chłopcy w czasie strzelaniny, ale nie odnieśli obrażeń.

Krewni twierdzą, że 34-letnia kobieta, która została postrzelona, to narzeczona Danielsa i matka Shelton-Tillman.

Policja szybko zidentyfikowała podejrzanego o strzelaninę, Byriona Montgomery’ego, i była w stanie zlokalizować go w pobliżu jego domu o 10:00PM. 17-latek został aresztowany około dwie godziny po ataku. Wg policji był w związku z Shelton-Tillman. Śledczy uważają, że działał sam. Motyw zbrodni nie jest znany.

Nagranie z kamery przy drzwiach sąsiedniego domu, uchwyciło odgłosy strzelaniny.

Na filmie słychać pięć wystrzałów, a po niecałej minucie trzy następne.

Mieszkańcy Bolingbrook odmówili modlitwę podczas czuwania w poniedziałek wieczorem – zapalając trzy świece za osób zabitych w masakrze. Społeczność planuje upamiętnienie tych, którzy zginęli w najbliższą środę. Burmistrz miasteczka, Mary Alexander-Basta, złożyła kondolencje dla rodziny i przyjaciół ofiar.

Każdy, kto ma informacje na temat strzelaniny, proszony jest o kontakt z Wydziałem Śledczym Departamentu Policji w Bolingbrook pod numerem 630-226-8620 lub, aby zachować anonimowość, o kontakt z Crime Stoppers pod numerem 630-378-4772.

Wskazówki można również przesyłać na stronie bolingbrookcrimestoppers.org lub za pomocą aplikacji mobilnej P3 Tips.

 

Źródło: suntimes, cbs
Foto: YouTube, Police Department

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu