Połącz się z nami

News Chicago

W sobotę w Chicago piękne wydarzenie. Biało-czerwono będzie na Balu Amarantowym

Opublikowano

dnia

Na najbardziej prestiżowym w Wietrznym Mieście, 83. Balu Amarantowym, który odbędzie się 4 marca, zostanie wyłoniona Królowa Debiutantek. W studiu Radia Deon Chicago, o tym charytatywnym wydarzeniu mówi Katarzyna Leśny-Evans, prezes Legionu Młodych Polek.

Smokingi, fraki i wspaniałe balowe suknie już niedługo zapełnią niezwykle elegancką salę w hotelu Hilton Chicago. 4 marca odbędzie się tu słynny Bal Amarantowy znany również jako The White and Red Ball, przy okazji którego zostanie wyłoniona Królowa Debiutantek.

W tym roku na balu obecnych będzie 11 mądrych i pięknych debiutantek. Jak mówi Katarzyna Leśny, uroczystość nie jest traktowana jak współzawodnictwo pomiędzy nimi, tylko jako wydarzenie, które na pewno zapamiętają do końca życia.

Fundusze zebrane przez kandydatki do korony, Legion Młodych Polek wykorzystuje wspierając lokalne organizacje, m.in. dom samotnej matki.

Przewodniczącą Balu Amarantowego w tym roku jest była debiutantka, Jacqueline Krysiński a współprzewodniczącą Bożena Haszlakiewicz.

Bal ma swój tradycyjny porządek. Najpierw debiutantki wraz ze swoimi ojcami witają na schodach wszystkich gości, opowiada Gość Radia Deon Chicago. Następnie wszyscy przechodzą do sali, w której odbywa się przyjęcie koktajlowe.

Po „coctail hour” są krótkie przemówienia, a następnie obiad, uroczysty polonez, którego tańczą członkowie komitetu balu i oficjalna prezentacja debiutantek.

 

Kandydatki do korony królowej są opisane w specjalnie na tą okazję wydanej broszurze. Po prezentacji dziewczyny sprzedają róże, zbierając fundusze, mówi Katarzyna Leśny. Następnie zostaje ogłoszona Królowa Balu, czyli debiutantka, która zbierze największą sumę, a także Pierwsza i Druga Dama Dworu.

Kandydatki do tytułu królowej otrzymują stypendia.

Kolejnym punktem programu jest energiczny mazur, którego tańczą byłe debiutantki ze swoimi partnerami.

„Przez cały wieczór i również przez całe przygotowania do balu, uczymy dziewczyny polskich tradycji i polskiej historii” mówi Katarzyna Leśny.

Bal odbędzie się w hotelu Hilton Chicago, przy 720 S. Michigan Ave. Rozpocznie się o 5.30PM, obiad zostanie podany o 7.00PM.

Bilety na Bal Amarantowy można kupić na stronie Legionu Młodych Polek. Cena biletu to 200 USD dla dorosłych, 180 USD dla osób w wieku 13-20 lat i 100 USD dla dzieci do 12 lat.

Serdecznie Zapraszamy!

Poczynając od 1940 r. Bal Amarantowy stał się jednym z ważniejszych wydarzeń w środowisku Polonii w Chicago. Prezentację debiutantek dołączono jako część balu w 1945 r. Aż po dzień dzisiejszy debiutowanie na balu Legionu jest uważane za rytuał zaistnienia towarzyskiego młodych polskich kobiet na terenie Chicago i poza nim.

Bal Amarantowy oprócz tego, że jest eleganckim wydarzeniem środowiska, pozostaje corocznie największą imprezą zbiórki funduszy przez Legion. Gdyby nie pieniądze zebrane w czasie tej uroczystości, Legion nie mógłby kontynuować swych przedsięwzięć filantropijnych.

Od czasu założenia w 1939 r., aż po dzień dzisiejszy Legion Młodych Polek pozostaje niedochodową organizacją polsko-amerykańskiej społeczności Chicago. Legion wspiera Polaków w Polsce oraz polskich emigrantów i Amerykanów polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych, poprzez dotacje na różne cele dobroczynne i kulturalne, promując polskie dziedzictwo.

 

Źródło: informacja własna, Legion Młodych Polek
Foto: Legion Młodych Polek

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu