Połącz się z nami

NEWS Florida

Porty florydzkie obsługują więcej ładunków, odradzają się też rejsy wycieczkowe

Opublikowano

dnia

Floryda skorzystała na globalnych problemach z łańcuchem dostaw w zeszłym roku. Zwiększył się ruch towarowy w 16 portach morskich stanu nieco powyżej liczb sprzed pandemii. Oczekuje się także, że branża rejsów wycieczkowych powróci w tym roku do liczby pasażerów sprzed pandemii.

Roczny raport dotyczący portów morskich, ogłoszony w środę przez Florida Ports Council, mówi, że stanowe porty obsłużyły w zeszłym roku 112,5 miliona ton ładunków, o 6% więcej niż w 2021 roku i o 0,5% więcej niż w 2019 roku, ostatnim pełnym roku przed pandemią COVID-19.

Wzrost ładunków w ubiegłym roku wynikał z tego, że firmy żeglugowe chciały uniknąć spowolnienia w kalifornijskich portach Los Angeles i Long Beach, przewożąc towary z Azji i Ameryki Południowej.

Dzięki elastycznej reakcji i decyzjom gubernatora Rona DeSantisa towarowe porty na Florydzie zyskały na znaczeniu w Stanach Zjednoczonych, ponieważ firmy żeglugowe szukały różnych portów do rozładunku.

Tymczasem branża rejsów wycieczkowych na Florydzie odnotowała 10,77 mln pasażerów w 2022 r., o 41% mniej niż w 2019 r., wynika z raportu rady.

Michael Rubin, prezes i dyrektor generalny Florida Ports Council, powiedział jednak, że branża rejsów wycieczkowych zmierza w tym roku w kierunku sum z 2019 r. Ta branża na Florydzie obsługuje około 60% całego ruchu pasażerskiego w USA i odgrywa istotną rolę w turystyce stanu.

Towarowe porty Florydy obsługują więcej ładunków przychodzących z Europy i napływających przez Kanał Sueski z Azji. Floryda, podobnie jak reszta Stanów Zjednoczonych, również korzysta na wzroście handlu z Meksykiem.

Według najnowszych danych Departamentu Handlu USA, z Meksykiem, który jest największym pod względem wartości partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, eksport do Meksyku wzrósł o 30,7% w latach 2020-2021, a import z Meksyku wzrósł o 18,3% w tym samym czasie.

W zeszłym miesiącu DeSantis w zeszłym miesiącu zaproponował budżet na rok podatkowy 2023-2024, który zapewniłby portom 150,5 miliona dolarów, w porównaniu ze 135,86 miliona dolarów w bieżącym roku podatkowym. Ustawodawcy rozpatrzą wniosek podczas sesji legislacyjnej, która rozpocznie się 7 marca.

Nowo opublikowany raport dotyczący portów wymienił 2,3 miliarda dolarów na priorytetowe projekty mające na celu zwiększenie przepustowości portów.

Projekty wahały się od 981 milionów dolarów na rozbudowę terminali wycieczkowych w Porcie Miami i 100 milionów dolarów na pogłębianie, rozbudowę obrotnicy i inne ulepszenia w Porcie Tampa, do 3,5 miliona dolarów na Maritime High-Performance Center of Excellence Dock Complex w porcie Pensacola oraz 505 000 USD na rozwój infrastruktury w nowo wyznaczonym Porcie Putnam.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube

News USA

Tesla obniża ceny. To dobry czas dla tych, którzy planowali zakup Modelu Y, X i S

Opublikowano

dnia

Autor:

Pod koniec piątku Tesla obniżyła ceny trzech ze swoich pięciu modeli w Stanach Zjednoczonych o 2000 dolarów, co jest kolejną oznaką wyzwań stojących przed producentem pojazdów elektrycznych, kierowanym przez miliardera Elona Muska.

Firma obniżyła ceny Modelu Y, małego SUV-a, który jest najpopularniejszym modelem Tesli i najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w USA, a także Modeli X i S, swoich starszych i droższych modeli. Ceny sedana Model 3 i Cybertrucka pozostały takie same.

Cięcia obniżyły cenę początkową Modelu Y do 42 990 dolarów, do 72 990 dolarów za Model S i 77 990 dolarów za Model X.

Posunięcie to nastąpiło dzień po tym, jak akcje Tesli spadły poniżej 150 dolarów za akcję, eliminując wszystkie zyski osiągnięte w zeszłym roku. Cena akcji spółki z Austin w Teksasie spadła w tym roku o około 40% w związku ze spadającą sprzedażą i zwiększoną konkurencją.

Obniżone ceny samochodów to sposób na przyciągnięcie większej liczby nabywców.

Wczesnym rankiem w sobotę Elon Musk opublikował na platformie mediów społecznościowych X, informację, że koszt podstawowej Tesli wynosi zaledwie 29 490 dolarów po uwzględnieniu federalnej ulgi podatkowej i oszczędności na paliwie.

Analitycy branżowi czekali, aż Tesla wprowadzi na rynek mały pojazd elektryczny, który będzie kosztować około 25 000 dolarów, czyli Model 2. Media doniosły w tym miesiącu, że Elon Musk planował zarzucić projekt, co wywołało większą niepewność co do kierunku rozwoju firmy. Miliarder zdementował tą informację.

W zeszły poniedziałek Tesla ogłosiła, że zwalnia 10% personelu na całym świecie, czyli około 15 000 osób, o czym informowaliśmy tutaj.

Firma podała również, że wycofała z rynku prawie 4000 swoich Cybertrucków z roku 2024 po odkryciu, że pedał przyspieszenia może się zablokować, co może spowodować niezamierzone przyspieszenie pojazdu i zwiększyć ryzyko wypadku.

We wtorek Tesla ma ogłosić swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku.

Na początku tego miesiąca firma poinformowała, że jej światowa sprzedaż gwałtownie spadła od stycznia do marca w związku ze wzrostem konkurencji na całym świecie i spowolnieniem wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych. Wcześniejsze obniżki cen nie przyciągnęły większej liczby nabywców.

Był to pierwszy kwartalny spadek sprzedaży Tesli rok do roku od prawie 4 lat.

 

Zródło: nbc
Foto: YouTube, istock/ jetcityimage/
Czytaj dalej

News Chicago

Odkryj magię Piękności. W Rosemont trwa America’s Beauty Show

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 20-22 kwietnia, w Rosemont, IL, odbywają się jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Stanach Zjednoczonych – America’s Beauty Show. To wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy są pasjonatami piękna, stylu i mody.

Podczas trzydniowego wydarzenia, uczestnicy mają możliwość spotkania z największymi gwiazdami branży beauty, w tym celebrytami, influencerami, stylistami i ekspertami w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i pielęgnacji skóry.

Jest to także okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży beauty, a także do zdobycia wiedzy i umiejętności od najlepszych specjalistów.

Uczestnicy wydarzenia mają także możliwość wzięcia udziału w warsztatach i szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów z branży beauty. Jest to okazja do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, a także do networking’u z innymi profesjonalistami z branży.

America’s Beauty Show to nie tylko wydarzenie branżowe, ale także impreza towarzyska, podczas której uczestnicy mają możliwość spotkania się z innymi pasjonatami piękna i stylu.

Kiedy: 20-22 kwietnia
Gdzie: Donald E. Stephens Convention Center ,5555 N River Rd, Rosemont, IL 60018
Info: https://www.americasbeautyshow.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny sklep meblowy Wayfair w Wilmette zostanie otwarty 23 maja

Opublikowano

dnia

Autor:

Gigantyczny, fioletowy sklep Wayfair w Edens Plaza w Wilmette zostanie otwarty w czwartek 23 maja o godzinie 10.00AM. Jak podano w komunikacie, z okazji otwarcia będzie oferował „ekskluzywne oferty i zajęcia dla rodzin” przez cały weekend.

Sklep o powierzchni 150 000 stóp kwadratowych, którego otwarcie już zapowiadaliśmy, jest zlokalizowany pod adresem 3232 Lake Ave. Będzie pierwszym „wielkoformatowym” sklepem Wayfair i zapewni pracę około 200 osobom.

Jak podaje witryna sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, lokalizacja będzie oferowała  19 działów, od mebli, przez dekoracje, po artykuły zewnętrzne i wyposażenie wnętrz. Będzie tu także dostępna restauracja sklepowa.

Wayfair ma obecnie magazyn w Romeoville, więc klienci sklepu w Wilmette będą mogli po zakupie zabrać ze sklepu tylko niektóre produkty do domu. Inne zostaną dostarczone.

W 2023 roku specjalistyczna marka Wayfair Joss & Main otworzyła swój pierwszy sklep stacjonarny w Oak Brook Center. Wayfair prowadzi także sklepy stacjonarne Joss & Main, Birch Lane i AllModern w innych lokalizacjach, w tym w Massachusetts, Teksasie i na Florydzie.

Sklepy te są znacznie mniejsze niż nowy sklep w Wilmette, mają powierzchnię od 8 000 do 15 000 stóp kwadratowych.

Po uroczystym otwarciu sklep w Wilmette będzie czynny od 10:00AM do 8:00PM od poniedziałku do soboty oraz od 11:00AM do 7:00PM w niedziele.

 

Źródło: nbc
Foto: Wayfair
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu