Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis króluje w mediach. To sugeruje, że będzie walczył w wyborach prezydenckich

Opublikowano

dnia

Druga kadencja Rona DeSantisa sugeruje, że przygotowuje się on do kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gubernator Florydy znalazł sposób na przyciągnięcie uwagi wyborców na ścieżce kampanii. Od początku roku zajmuje się wiele miejsca w mediach.

„W tej chwili jest to dla niego mądra strategia”, uważa Jim Merrill, długoletni strateg GOP z New Hampshire. „Jego oświadczenia polityczne i inne sposoby przekazywania wiadomości, myślę, że jest to skuteczny sposób, aby pozostać w świadomości wyborców, zanim jeszcze rozpocznie kampanię”.

DeSantis nie ogłosił jeszcze publicznie, czy kandyduje na prezydenta, ale sprawdza wszystkie pola potencjalnej kampanii.

Publikuje książkę zatytułowaną „The Courage to be Free: Florida’s Blueprint for America’s Revival”, aktywnie zabiegając o zwolenników podczas imprez w całym kraju i kontynuując zbieranie milionów dolarów.

Republikanie zaangażowani w partyjne prawybory w 2024 roku prawie powszechnie spodziewają się, że zostanie kandydatem do Białego Domu jeszcze w tym roku, choć pytany o swoje plany, nie zdradza ich.

Wczesne sondaże przedwyborcze pokazują, że DeSantis otrzymuje większe poparcie w kraju i w kluczowych konkursach wczesnych nominacji niż inni potencjalni kandydaci. W niektórych sondażach przewyższa nawet swojego rywala, Donalda Trumpa.

Stratedzy partyjni twierdzą, że część tego wczesnego pokazu poparcia jest konsekwencją tego, ile wiadomości gubernator nadal przekazuje – i jak obszernie dokumentowana jest ta działalność w konserwatywnych mediach.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy DeSantis był bardzo zajęty; zaplanował konserwatywne przejęcie małej liberalnej uczelni w Sarasocie, odrzucił kurs Advanced Placement African American Studies i zaproponował zakaz programów dotyczących różnorodności, równości i integracji na uniwersytetach.

Naciskał także na karę śmierci w sprawach bez jednomyślnej ławy przysięgłych i złożył skargę o cofnięcie koncesji na alkohol w lokalu w Orlando w związku z imprezą drag queen.

Na początku tygodnia DeSantis odbył tournée po trzech stanach, w tym w twierdzach Demokratów w Nowym Jorku i Chicago, aby porozmawiać o zwalczaniu przestępczości i wzmacnianiu funkcjonariuszy policji. Wizyty były szeroko relacjonowane przez Fox News i lokalne filie telewizyjne.

Administracja DeSantisa dokładnie śledzi, ile wydarzeń daje mu dostęp do bezpłatnych relacji w mediach.

DeSantis wystąpił w programie Fox News Tuckera Carlsona, aby reklamować zwolnienie prokuratora stanowego powiatu Hillsborough, Andrew Warrena. Historia była w całym kraju powtarzana aż 72 razy przez główne stacje telewizyjne, co przyniosło darmową reklamę gubernatorowi.

Całkowite „bezpłatne relacje w mediach” wyniosły 2,4 miliona dolarów w ciągu 14 dni po wydarzeniu, obliczył dyrektor ds. Inicjatyw strategicznych DeSantisa, Brandy Brown.

Inne działania DeSantisa wydają się bardziej ukierunkowane na konserwatywne media, mówią agenci polityczni.

Na początku tego miesiąca gubernator poparł zwolnienie z podatku od sprzedaży kuchenek gazowych, po tym, jak pomysł krajowego zakazu został przedstawiony przez członka Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich i wywołał wrzawę wśród politycznych konserwatystów.

Ruch ten został natychmiast podchwycony przez influencerów z mediów społecznościowych i Fox News.

Trump wciąż na szczycie

Zdolność Trumpa do przyciągania uwagi mediów, była niemal powszechnie postrzegana jako siła jego kampanii podczas jego ostatnich prawyborów prezydenckich w Partii Republikańskiej w 2016 roku.

Na tym froncie DeSantis może zyskać przewagę nad byłym prezydentem — ale wciąż ma wiele do zrobienia.

Według danych dostarczonych przez liberalną grupę Media Matters for America, trzy sieci telewizji kablowej – w tym MSNBC, CNN i Fox News – wspomniały o Trumpie 4894 razy w ciągu pierwszych pięciu tygodni roku, w porównaniu do zaledwie 852 razy w przypadku DeSantisa.

W Fox News od 1 stycznia do 5 lutego Trump miał przewagę 836 wzmianek nad 244 wzmiankami o DeSantisie.

Mimo to DeSantis wciąż był wymieniany znacznie częściej niż inny potencjalny główny rywal, były wiceprezydent Mike Pence, który był wymieniany zaledwie 582 razy w trzech głównych sieciach kablowych.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu