Połącz się z nami

News USA

Ponad 1500 lotów odwołano w środę w USA z powodu pogody

Opublikowano

dnia

Ponad 1500 lotów w obrębie, do i ze Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych w środę. Zimowa pogoda przyniosła potężne burze grożące rekordowymi opadami śniegu w całej Ameryce. Nawet w Kalifornii silnie wiejące wiatry i zamiecie spowodowały przerwy w dostawie prądu.

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenia dotyczące burzy śnieżnej, zamieci śnieżnej i silnego wiatru dla zachodnich i północno-środkowych Stanów Zjednoczonych. Zimowe alerty pogodowe ogłoszono w 29 stanach

Urzędnicy ostrzegli również mieszkańców, aby trzymali się z dala od dróg ze względu na niebezpieczne warunki.

W zwykle słonecznej południowej Kalifornii wydano ostrzeżenia przed zamieciami dla górskich regionów północnego powiatu Los Angeles, pierwsze takie alerty od ponad 30 lat.

Według internetowego narzędzia do śledzenia lotów FlightAware, co najmniej 4728 lotów w obrębie, do lub ze Stanów Zjednoczonych było opóźnionych do późnego środowego popołudnia.

Do godziny 6:00PM w środę w USA odwołano 1556 lotów, a co najmniej 425 z nich dotyczyło Minneapolis-St. Paul International Airport. Co najmniej 270 odwołań zostało wymienionych na lotnisku w Denver.

„Liczne zagrożenia pogodowe”

Nadejście dużej arktycznej masy powietrza z Kanady przyniesie „liczne zagrożenia pogodowe”, ostrzegła służba pogodowa.

Oczekuje się, że na zachodzie i północnym krańcu kraju nadal będą padać obfite opady śniegu, przy czym w większości pasm górskich na zachodzie spodziewane są całkowite opady śniegu od 1 do 2 stóp, podała agencja.

Oczekuje się, że największe opady śniegu spadną w środkowo-wschodniej Minnesocie i środkowo-zachodniej części Wisconsin.

Według serwisu pogodowego porywy wiatru mogą również osiągnąć 50 mil na godzinę, a temperatura odczuwalna może osiągnąć minus 50 stopni Fahrenheita w niektórych częściach Dakoty i Minnesoty.

We wtorek popołudniu tornado przeszło przez powiat Mercer w stanie New Jersey, według National Weather Service.

Mieszkańcy byli ostrzegani by ograniczyli podróże. Szkoły w Minneapolis ogłosiły zamknięcie, przechodząc na zdalne nauczanie.

Kalifornia zmaga się również z zimową pogodą, a wiatry, które rozpoczęły się we wtorek, mogą przynieść deszcz, śnieg i grad w niektórych częściach stanu.

Serwis pogodowy ostrzegł, że nad stan nasunie się system powodujący sztormy na Pacyfiku w czwartek wieczorem, z kolejnymi opady deszczu na niższych wysokościach lub opadami śniegu w górach.

Rekord ciepła

W związku z ekstremalną pogodą oczekuje się także, że rekordowe ciepło uderzy w środkowy Atlantyk i południowy wschód.

Serwis pogodowy prognozuje, wzrost temperatur do wysokości 70-80 stopni do czwartku na południowym wschodzie, co będzie anomalią głównie w dolinie Ohio. Mieszkańcy poczują jakby był czerwiec, a nie luty.

Środa była bardzo ciepła na Florydzie. Rekordowe ciepło odnotowano także w Lexington w stanie Kentucky i w Nashville w stanie Tennessee.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Alexey_Lesik

News USA

USA przeciwko grabieży narządów. Będziemy karać osoby zaangażowane w ten proceder

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek wieczorem Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę, która nakłada sankcje i kary na osoby zaangażowane w przymusowe pobieranie ludzkich narządów. Autorem Stop Forced Organ Harvesting Act of 2023 jest katolicki kongresmen Chris Smith, R-New Jersey. Ustawa uzyskała prawie jednogłośne poparcie, przechodząc 412-2 głosami. Teraz trafi do Senatu. O tym, że świat powinien działać przeciwko tej zbrodni mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Zgodnie z tym prawem każda osoba, która zostanie uznana przez prezydenta za finansującą, sponsorującą lub w jakikolwiek sposób ułatwiającą przymusowe pobieranie narządów, może podlegać sankcjom, a także karom cywilnym i karnym.

Osobom związanym z przemysłem grabieży narządów grozi kara cywilna do 250 000 USD i kara karna w wysokości 1 miliona USD oraz do 20 lat więzienia.

Ponadto osoby zaangażowane w program pobierania narządów mogą mieć nałożone sankcje blokujące im wjazd do Stanów Zjednoczonych i zakazujące im angażowania się w transakcje dotyczące własności lub udziałów w nieruchomości na terenie kraju.

Według doniesień przemysł grabieży narządów jest szczególnie rozpowszechniony w Chinach pod rządami Komunistycznej Partii Chin (KPCh). O przerażającym procederze pisaliśmy 17 maja.

Kongresmen Chris Smith, krytyk łamania praw człowieka w Chinach i innych krajach, oraz współprzewodniczący Congressional Pro-Life Caucus, od dawna apelował w tej sprawie.

„Te zbrodnie przeciwko ludzkości są niewyobrażalne” – powiedział Smith podczas debaty w Izbie Reprezentantów w poniedziałek.

Artykuł opublikowany 4 kwietnia 2022 roku w American Journal of Transplantation, stwierdza, że Chiny nadal wykonują egzekucje więźniów – wielu z nich to więźniowie sumienia sprzeciwiających się rządom Partii Komunistycznej –i dostarczają w ten sposób narządów, takich jak serca, płuca i nerki do przeszczepów.

Artykuł stwierdza, że ​​„zasada martwego dawcy”, będąca podstawą etyki lekarskiej, jest tu powszechnie ignorowana.

Każdego roku pod rządami sekretarza generalnego Xi Jinpinga i jego Komunistycznej Partii Chin od 60 000 do 100 000 młodych ofiar – średnio w wieku 28 lat – jest mordowanych z zimną krwią w celu kradzieży ich narządów wewnętrznych.

Jak wyjaśnił Smith, chińskie społeczności Falun Gong i Ujgurów są szczególnie celem KPCh w celu wymuszania grabieży organów. Narządy są następnie przekazywane wysoko postawionym funkcjonariuszom Komunistycznej Partii Chin.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, istock/XiXinXing
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Dwa śmigłowce Blackhawk rozbiły się w Kentucky. Prawdopodobnie są ofiary

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwa śmigłowce HH-60 Blackhawk ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej (Air Assault) rozbiły się w powiecie Trigg w stanie Kentucky około godziny 10:00AM w środę, zgodnie z oświadczeniem z Fort Campbell. Akcja ratunkowa trwa. Prawdopodobnie są ofiary śmiertelne.

Członkowie załogi latali podczas rutynowej misji szkoleniowej, kiedy doszło do incydentu. W tej chwili status członków załogi nie jest znany. Obecnie dowództwo koncentruje się na opiece nad żołnierzami i ich rodzinami – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie bazy na Facebooku.

Oczekuje się, że katastrofa spowodowała ofiary śmiertelne, według gubernatora Andy’ego Besheara. Pierwsi ratownicy są na miejscu zdarzenia. Powiat Trigg znajduje się na północ od granicy stanu Kentucky-Tennessee.

Mamy trudne wieści z Fort Campbell, wczesne doniesienia o katastrofie helikoptera i możliwych ofiarach śmiertelnych – napisał Beshear na Twitterze, prosząc o modlitwę.

Rzecznik policji stanowej Kentucky poinformował, że policja pomaga władzom Fort Campbell po „incydencie lotniczym” na obszarze wiejskim.

Z agencją skontaktowano się około godziny 10:15PM czasu lokalnego, podała Sarah Burgess, opisując obszar katastrofy jako pola i lasy. Dodała, że incydent nie dotknął żadnej dzielnicy mieszkalnej.

 

Źródło: cnn
Foto: istock/Scott Fields
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu