Połącz się z nami

NEWS Florida

Lekarze na Florydzie będą ostrzegać pacjentów przed efektami ubocznymi szczepionek Covid-19

Opublikowano

dnia

W środę zostało wysłane zawiadomienie do stanowych lekarzy na Florydzie, ostrzegające przed skutkami ubocznymi szczepionki na Covid-19, w tym o zagrożeniu zawałem serca. Zdarzenia niepożądane po szczepieniach na Florydzie wzrosły o 1700 procent od 2020 do 2021 roku – pierwszego roku dostępności zastrzyku.

Wśród skutków ubocznych jest ogromny wzrost stanów zagrażających życiu związanych ze szczepionkami, w tym zawałów serca i innych problemów sercowo-naczyniowych.

Zawiadomienie odnosi się do zgłoszeń do Systemu Zgłaszania Zdarzeń Poszczepiennych (VAERS), systemu prowadzonego przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych w celu rejestrowania skutków ubocznych związanych ze szczepionkami.

W 2021 roku na Florydzie zgłoszono 41 473 niebezpiecznych zdarzeń dotyczących zdrowia, związanych ze szczepieniami, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z liczbą 2466 rok wcześniej. Liczba osób, które poddało się szczepieniu w tym roku wzrosła o 400%, w stosunku do roku 2020.

Dane VAERS są zgłaszane samodzielnie, a przypadki nie muszą być weryfikowane przez lekarza. System pozwala organom regulacyjnym ostrzegać o potencjalnych negatywnych trendach związanych z dostępnymi szczepionkami.

Florida Health cytuje również amerykańskie badanie opublikowane we wrześniu, w którym stwierdzono, że 1 na 550 biorców szczepionki Covid doznał zdarzenia niepożądanego, co jest wskaźnikiem znacznie wyższym niż w przypadku innych szczepionek.

Badanie koncentrowało się na badaniach klinicznych szczepionek Pfizer i Moderna, które początkowo uzyskały zgodę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) pod koniec 2020 r.

Otrzymanie szczepionki przypominającej Covid firmy Pfizer razem ze szczepionką przeciw grypie tego samego dnia może natomiast zwiększyć ryzyko udaru mózgu

Florida Health cytuje również badanie przeprowadzone przez izraelskich naukowców w 2022 r., w którym stwierdzono 25-procentowy wzrost liczby incydentów sercowych w kraju Bliskiego Wschodu w miesiącach następujących po wprowadzeniu zastrzyku.

Odkrycia te budzą obawy dotyczące niewykrytych poważnych sercowo-naczyniowych skutków ubocznych wywołanych szczepionką i podkreślają już ustalony związek przyczynowy między szczepionkami a zapaleniem mięśnia sercowego, częstą przyczyną nieoczekiwanego zatrzymania krążenia u młodych osób.

Z kolei norweskie badanie cytowane przez Departament Zdrowia Florydy wykazało, że szczepionka AstraZeneca była powiązana z krzepnięciem krwi w mózgu i niską liczbą płytek krwi – z których oba zagrażają życiu.

Ta szczepionka nie jest jednak dostępna w Ameryce i nie może być odpowiedzialna za wzrost niebezpiecznych zdarzeń w raportach VAERS w 2021 r.

Na początku 2021 roku Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom CDC także ostrzegły, że młodzi mężczyźni, którzy otrzymali szczepionki mRNA – Pfizer lub Moderna, byli narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia serca.

Agencja ostrzegła, że zapalenie mięśnia sercowego pojawia się częściej u mężczyzn w wieku 16 lat i starszych w ciągu siedmiu dni od otrzymania zastrzyku.

Pomimo ostrzeżenia urzędnicy nadal zalecali szczepionkę tej grupie wiekowej.

Na początku tego roku Agencja Żywności i Leków FDA i CDC wydały również ostrzeżenie łączące dwuwartościowy zastrzyk Pfizera z udarem niedokrwiennym, który występuje trzy do czterech tygodni po szczepieniu.

Możliwy związek między szczepieniem firmy Pfizer a podwyższonym ryzykiem udaru mózgu został wykryty przez system nadzoru, należący do CDC Vaccine Safety Datalink (VSD).

Globalni urzędnicy ds. Zdrowia wyrazili powszechną zgodę na szczepionki Covid. Pomimo istniejącego ryzyka ustalili, że korzyści płynące ze szczepień przewyższają niebezpieczeństwo związane ze skutkami ubocznymi.

Jednak urzędnicy z Florydy zdecydowanie wyróżniali się wśród innych przywódców USA w swojej ciągłej krytyce szczepionek Covid. Przeciwko szczepieniom i ograniczeniom związanym z pandemią był zarówno gubernator Ron DeSantis jak i chirurg generalny Florydy, Joseph Ladapo.

W grudniu DeSantis wezwał Grand Jury do zbadania niewłaściwości związanych ze szczepionkami.

 

Źródło: dailymail
Foto: YouTube, istock/ dusanpetkoviclakshmiprasad S/ Feverpitched

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu