Połącz się z nami

NEWS Florida

Lekarze na Florydzie będą ostrzegać pacjentów przed efektami ubocznymi szczepionek Covid-19

Opublikowano

dnia

W środę zostało wysłane zawiadomienie do stanowych lekarzy na Florydzie, ostrzegające przed skutkami ubocznymi szczepionki na Covid-19, w tym o zagrożeniu zawałem serca. Zdarzenia niepożądane po szczepieniach na Florydzie wzrosły o 1700 procent od 2020 do 2021 roku – pierwszego roku dostępności zastrzyku.

Wśród skutków ubocznych jest ogromny wzrost stanów zagrażających życiu związanych ze szczepionkami, w tym zawałów serca i innych problemów sercowo-naczyniowych.

Zawiadomienie odnosi się do zgłoszeń do Systemu Zgłaszania Zdarzeń Poszczepiennych (VAERS), systemu prowadzonego przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych w celu rejestrowania skutków ubocznych związanych ze szczepionkami.

W 2021 roku na Florydzie zgłoszono 41 473 niebezpiecznych zdarzeń dotyczących zdrowia, związanych ze szczepieniami, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z liczbą 2466 rok wcześniej. Liczba osób, które poddało się szczepieniu w tym roku wzrosła o 400%, w stosunku do roku 2020.

Dane VAERS są zgłaszane samodzielnie, a przypadki nie muszą być weryfikowane przez lekarza. System pozwala organom regulacyjnym ostrzegać o potencjalnych negatywnych trendach związanych z dostępnymi szczepionkami.

Florida Health cytuje również amerykańskie badanie opublikowane we wrześniu, w którym stwierdzono, że 1 na 550 biorców szczepionki Covid doznał zdarzenia niepożądanego, co jest wskaźnikiem znacznie wyższym niż w przypadku innych szczepionek.

Badanie koncentrowało się na badaniach klinicznych szczepionek Pfizer i Moderna, które początkowo uzyskały zgodę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) pod koniec 2020 r.

Otrzymanie szczepionki przypominającej Covid firmy Pfizer razem ze szczepionką przeciw grypie tego samego dnia może natomiast zwiększyć ryzyko udaru mózgu

Florida Health cytuje również badanie przeprowadzone przez izraelskich naukowców w 2022 r., w którym stwierdzono 25-procentowy wzrost liczby incydentów sercowych w kraju Bliskiego Wschodu w miesiącach następujących po wprowadzeniu zastrzyku.

Odkrycia te budzą obawy dotyczące niewykrytych poważnych sercowo-naczyniowych skutków ubocznych wywołanych szczepionką i podkreślają już ustalony związek przyczynowy między szczepionkami a zapaleniem mięśnia sercowego, częstą przyczyną nieoczekiwanego zatrzymania krążenia u młodych osób.

Z kolei norweskie badanie cytowane przez Departament Zdrowia Florydy wykazało, że szczepionka AstraZeneca była powiązana z krzepnięciem krwi w mózgu i niską liczbą płytek krwi – z których oba zagrażają życiu.

Ta szczepionka nie jest jednak dostępna w Ameryce i nie może być odpowiedzialna za wzrost niebezpiecznych zdarzeń w raportach VAERS w 2021 r.

Na początku 2021 roku Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom CDC także ostrzegły, że młodzi mężczyźni, którzy otrzymali szczepionki mRNA – Pfizer lub Moderna, byli narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia serca.

Agencja ostrzegła, że zapalenie mięśnia sercowego pojawia się częściej u mężczyzn w wieku 16 lat i starszych w ciągu siedmiu dni od otrzymania zastrzyku.

Pomimo ostrzeżenia urzędnicy nadal zalecali szczepionkę tej grupie wiekowej.

Na początku tego roku Agencja Żywności i Leków FDA i CDC wydały również ostrzeżenie łączące dwuwartościowy zastrzyk Pfizera z udarem niedokrwiennym, który występuje trzy do czterech tygodni po szczepieniu.

Możliwy związek między szczepieniem firmy Pfizer a podwyższonym ryzykiem udaru mózgu został wykryty przez system nadzoru, należący do CDC Vaccine Safety Datalink (VSD).

Globalni urzędnicy ds. Zdrowia wyrazili powszechną zgodę na szczepionki Covid. Pomimo istniejącego ryzyka ustalili, że korzyści płynące ze szczepień przewyższają niebezpieczeństwo związane ze skutkami ubocznymi.

Jednak urzędnicy z Florydy zdecydowanie wyróżniali się wśród innych przywódców USA w swojej ciągłej krytyce szczepionek Covid. Przeciwko szczepieniom i ograniczeniom związanym z pandemią był zarówno gubernator Ron DeSantis jak i chirurg generalny Florydy, Joseph Ladapo.

W grudniu DeSantis wezwał Grand Jury do zbadania niewłaściwości związanych ze szczepionkami.

 

Źródło: dailymail
Foto: YouTube, istock/ dusanpetkoviclakshmiprasad S/ Feverpitched

NEWS Florida

Uwaga: aligatory na Florydzie już czują wiosnę i …miłość. Nie wchodźcie im w drogę

Opublikowano

dnia

Autor:

Aligatory na Florydzie stają się bardziej aktywne w związku ze nadchodzącym sezonem godowym. Mieszkańcy Naples sięgnęli po aparaty, gdy gigantyczny osobnik został zauważony 21 marca kiedy przechodził przez ulicę w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Ogromny gad spokojnie przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na trawniku. Nie doszło do groźnego spotkania z człowiekiem.

Wygląda na to, że aligator o długości od 9 do 10 stóp przybył do Forest Glen Golf & Country Club z pobliskiego jeziora, co nie jest rzadkością o tej porze roku. Służby Florida Fish and Wildlife złapały zwierzę i bezpiecznie usunęły go ze społeczności. Nie doszło do ataku ze strony gada.

Aligatory częściej będą pojawiać się na drogach i w sąsiedztwie ludzkich osiedli wraz ze zbliżaniem się wiosny, ze względu na wzrost aktywności aligatorów przed sezonem godowym.

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikich Zwierząt sezon godowy aligatorów rozpoczyna się na początku kwietnia, co oznacza, że mieszkańcy Florydy widzą więcej łuskowatych zielonych stworzeń wylegujących się wokół kanałów, bagien i obszarów podmokłych.

Około 1,3 miliona aligatorów żyje na Florydzie – na bagnach, w stawach, jeziorach, basenach – we wszystkich 67 powiatach. Należy zachować szczególną ostrożność w razie bliskiego spotkania z tymi zwierzętami.

Wskazówki FWC dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Florydy:

 • Nigdy nie karm aligatora
 • Trzymaj zwierzęta z dala od brzegu wody
 • Pływaj w ciągu dnia i w wyznaczonych do tego miejscach
 • Jeśli zobaczysz aligatora, zachowaj dystans

Osoby mające obawy dotyczące aligatora mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię FWC Nuisance Alligator pod numer 866-FWC-GATOR (866-392-4286).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Sarasota szóstą w USA stolicą alergii ..a psik!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania Sarasota jest jednym z najgorszych miast w USA dla alergików. Amerykańska Fundacja ds. Astmy i Alergii opublikowała listę 10 największych „stolic alergii”. Sarasota zajmuje 6. miejsce, a następnie Cape Coral i 7. miejsce oraz Orlando na 8. miejscu jeśli chodzi o miasta Florydy.

Fundacja stworzyła swój ranking, na podstawie wyodrębnienia określonych typów alergii, stosowania leków przeciwalergicznych przez mieszkańców oraz dostępności specjalistów alergologów.

W swoich badaniach wzięła pod uwagę 100 najbardziej zaludnionych metropolitalnych obszarów w USA. Wichita w stanie Kansas zajęła pierwsze miejsce na liście.

Według badania Sarasota ma gorsze niż przeciętne wyniki w zakresie stosowania wszystkich leków na pyłki i alergie oraz średnią liczbę certyfikowanych alergologów / immunologów.

Pierwsza dziesiątka Allergy Capitals z 2023 r.:

 1. Wichita, Kansas
 2. Dallas w Teksasie
 3. Scranton w Pensylwanii
 4. Oklahoma City, Oklahoma
 5. Tulsa, Oklahoma
 6. Sarasota na Florydzie
 7. Cape Coral na Florydzie
 8. Orlando, Floryda
 9. Des Moines, Iowa
 10. Greenville w Południowej Karolinie

W poszczególnych kategoriach Sarasota zajęła trzecie miejsce w USA pod względem alergii na pyłki drzew, za Wichitą i Dallas; dziewiąte dla uczulenia na pyłki traw; i 16 dla alergii na pyłki chwastów.

Ponad 100 milionów Amerykanów doświadcza każdego roku różnych rodzajów alergii, informuje Fundacja na swojej stronie internetowej.

Raport Allergy Capitals z 2023 r. nakreślił również rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi dla osób cierpiących na alergie i astmę. Zmiany klimatu powodują m.in. powstawanie większej ilości ozonu w warstwie przyziemnej, dłuższe i intensywniejsze sezony pylenia roślin oraz wzrost temperatur w miastach.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: istock/Attila Barabas
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dziś promocyjna wyprzedaż biletów lotniczych Jet Blue z Fort Myers. Skorzystaj z niskich cen

Opublikowano

dnia

Autor:

Jet Blue ogłosiło promocyjną wyprzedaż swoich lotów trwającą do północy w czwartek. Miejsca, do których można polecieć i dni połączeń są dość specyficzne, ale jeśli ktoś chce, to może skorzystać ze świetnej okazji cenowej. Są to loty z Fort Myers (RSW) do m.in. Hartford, Nowego Jorku, Waszyngtonu lub Westchester w stanie Nowy Jork.

Lot Fort Myers do Hartford w Connecticut kosztuje 74 USD w jedną stronę. Okno do tych lotów trwa od 4 do 26 kwietnia a promocyjne połączenia są we wtorek lub środę. Za 74 USD można także dostać się z Fort Myers do Nowego Jorku (JFK) od 2 maja do 21 czerwca. Ponownie, trzeba lecieć we wtorek lub środę.

Cena lotu do Waszyngtonu DC z Fort Myers zaczyna się od 64 USD w jedną stronę, od 16 maja do 21 czerwca, lecąc we wtorek lub środę. Wreszcie, połączenie Fort Myers do Westchester New York (HPN) kosztuje 74 USD, od 4 do 26 kwietnia, oczywiście loty we wtorek lub środę.

W tej cenie Jet Blue nie zezwala na bagaż podręczny, a pierwszy bagaż rejestrowany kosztuje 35 USD. Link do wyprzedaży w Fort Myers znajduje się tutaj.

 

Źródło: espnswfl
Foto: istock/fotoguy22
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu