Połącz się z nami

News USA

Czwarty obiekt latający nad Ameryką zestrzelony przez myśliwce. Chiny nas szpiegują?

Opublikowano

dnia

W niedzielę prezydent Joe Biden nakazał zestrzelenie „niezidentyfikowanego obiektu” przez amerykańskie myśliwce nad jeziorem Huron. Prawdopodobnie jest to ten sam obiekt, który był śledzony nad Montaną i monitorowany przez rząd od sobotniego wieczoru, poinformowali amerykańscy urzędnicy. To czwarty taki przypadek w ciągu tygodnia.

To niezwykłe, że cztery obiekty zostały zestrzelone z nieba przez amerykańskie myśliwce w ciągu ośmiu dni. Urzędnicy Pentagonu przekazali, że nie wiedzą, kiedy przed tymi przypadkami miało miejsce ostatnie zestrzelenie nieznanego lub nieautoryzowanego obiektu nad terytorium USA.

Wcześniej zestrzelono obiekty nad Alaską i Kanadą ponieważ leciały na wysokościach, które stanowiły zagrożenie dla lotnictwa komercyjnego, poinformowali urzędnicy.

Ostatni obiekt został po raz pierwszy wykryty w sobotę wieczorem nad Montaną, ale początkowo sądzono, że jest to anomalia. Radar wychwycił go ponownie w niedzielę, gdy unosił się nad Górnym Półwyspem Michigan i znajdował się nad jeziorem Huron.

W niedzielę władze USA i Kanady ograniczyły część przestrzeni powietrznej nad jeziorem, ponieważ samoloty były wysyłane w celu przechwycenia i próby zidentyfikowania obiektu.

Najnowszy obiekt był ośmiokątny, ze zwisającymi z niego sznurkami, ale nie miał oczywistego ładunku. Według jednego z wyższych urzędników USA leciał nisko, na wysokości około 20 000 stóp.

Urzędnicy amerykańscy wciąż próbowali precyzyjnie zidentyfikować pozostałe dwa obiekty zestrzelone przez myśliwce F-22 w ciągu ostatnich dwóch dni. Pracowali również nad ustaleniem, czy Chiny są odpowiedzialne za ich pojawienie się na niebie.

Obiekt zestrzelony w sobotę nad kanadyjskim Jukonem został opisany przez amerykańskich urzędników jako mały balon. Obiekt latający nad północnym wybrzeżem Alaski w piątek był bardziej cylindryczny i opisany jako rodzaj sterowca.

Według urzędników, oba obiekty miały przyczepiony lub zawieszony ładunek. Urzędnicy nie byli w stanie powiedzieć, kto je wysłał i starają się ustalić ich pochodzenie.

Trzy obiekty były znacznie mniejsze, różniły się wyglądem i latały na niższych wysokościach niż podejrzany chiński balon szpiegowski, który spadł do Oceanu Atlantyckiego po amerykańskim uderzeniu rakietowym.

Osiem dni temu odrzutowce F-22 zestrzeliły duży biały balon, który przez wiele dni unosił się nad Stanami Zjednoczonymi na wysokości około 60 000 stóp. Urzędnicy amerykańscy natychmiast obwinili Chiny, twierdząc, że balon był wyposażony w sprzęt do wykrywania i zbierania sygnałów wywiadowczych oraz mógł samodzielnie manewrować.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że bezzałogowy balon był cywilnym sterowcem meteorologicznym, który zboczył z kursu. Pekin stwierdził, że Stany Zjednoczone „przesadziły”, zestrzeliwując go.

Następnie, w piątek, North American Aerospace Defense Command, połączona organizacja amerykańsko-kanadyjska, która zapewnia wspólną obronę przestrzeni powietrznej, wykryła i zestrzeliła obiekt w pobliżu słabo zaludnionego Deadhorse na Alasce.

Później tego wieczoru NORAD wykrył drugi obiekt, lecący na dużej wysokości nad Alaską. W sobotę wleciał w kanadyjską przestrzeń powietrzną i znajdował się nad Jukonem, odległym terytorium, kiedy premier Justin Trudeau wydał rozkaz zestrzelenia go.

W obu tych incydentach obiekty leciały na wysokości około 40 000 stóp.

Te przypadki zwiększyły napięcia dyplomatyczne między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Alexyz3d

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu