Połącz się z nami

News Chicago

Speakeasy: ukryte bary Chicago mają niepowtarzalną atmosferę

Opublikowano

dnia

Tajemne bary Speakeasy były częścią przeszłości Chicago i pozostają popularne do dziś. Te ukryte klejnoty nawiązują do epoki prohibicji, kiedy jazz był gorący, burleska jeszcze gorętsza, a wódka przemytników lała się obficie. Chociaż nowoczesne bary nie są tak tajne, wciąż stanowią zabawny powrót do lat 20. XX wieku.

W Chicago jest tak wiele fajnych miejsc Speakeasy. Sprawdź pięć z nich warte odwiedzenia.

1. The Grand Cabaret Speakeasy 1132 W Grand Ave.

Kiedy temperatura w Chicago spada tu możesz cieszyć się światłem i ciepłem. W ukrytym zapleczu restauracji Porkchop w West Loop odbywają się kuszące spektakle Grand Cabaret. Ciesz się spektakularnymi wykonawcami, od występów cyrkowych po muzyków na żywo, delektując się pysznym jedzeniem i koktajlami rzemieślniczymi.

Więcej o Grand Cabaret przeczytasz tutaj.

2. Room 13 w Old Chicago Inn, 3222 N Sheffield Ave

Barman w Room 13 serwuje klasyczne koktajle z czasów prohibicji, używając składników z tamtego okresu. Obsługując cię, opowie również historię twojego koktajlu i wyjaśni jego kulturowe znaczenie, jakie miał w Ameryce czasów prohibicji.

Psychic Speakeasy autorstwa utalentowanego czytelnika w myślach i jasnowidza, Jacoba Mayfielda, zabawia tu gości comiesięcznymi pokazami czytania w myślach, zaklinania koktajli i wróżenia w intymnej scenerii.

Więcej informacji o Room 13 znajdziesz tutaj.

3. Nine Bar, 216 W. Cermak Road, Chicago, IL 60616

Na tyłach najstarszych restauracji w Chinatown znajduje się Nine Bar, nowy salon, który jest ukryty w stylu speakeasy tuż za charakterystycznym blatem Moon Palace Express. Bar jest pierwszym tego rodzaju w okolicy.

Chociaż w okolicznych restauracjach dostępnych jest wiele opcji karaoke i drinków, Nine Bar to jedyne miejsce, w którym panuje jedyna w swoim rodzaju atmosfera barowa. Z pełnym menu przekąsek i przystawek, bar serwuje specjalne koktajle, pikantne pierogi i mocne drinki.

Dokonaj rezerwacji w Nine Bar tutaj.

4. Bar koktajlowy Green Mill, 4802 N Broadway

Chociaż The Green Mill nie jest już ukrytym barem, odgrywa ważną rolę w historii Chicago. Podczas prohibicji salon był znanym barem prowadzonym przez „Machine Gun” Jacka McGurna, znanego współpracownika Ala Capone.

Dziś Green Mill kontynuuje granie jazzu przez całą noc, siedem nocy w tygodniu. Więcej informacji o Green Mill znajdziesz tutaj.

5. Bar Nightshade, 4359 N. Milwaukee Ave.

Znajdujący się w Portage Park mały bar Speakeasy nie przyjmuje rezerwacji, więc najlepiej wstąpić do niego po obiedzie zjedzonym w restauracji Moonflower, znajdującej się piętro wyżej.

Jest otwarty tylko w piątek i sobotę od 6:00PM do 1.00AM w nocy oferując koktajle lodowe wraz z piwem i winem oraz koktajle o nazwach takich jak Up All Night i Picture Perfect.

Dokonaj rezerwacji tutaj.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Nine Bar, Bar Nightshade, Room 13, The Grand Cabaret Speakeasy, The Green Mill, istock/ shironosov

News Chicago

„Nie damy się uciszyć”. Kolejny protest propalestyński w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę setki protestujących zebrało się w centrum Chicago, aby zademonstrować swoje poparcie dla praw Palestyny i potępić niedawne aresztowania lokalnych działaczy palestyńskich.

Protest zorganizowany przez lokalne grupy popierające prawa Palestyńczyków rozpoczął się w południe i przemaszerował ulicami miasta, zwracając uwagę na trwające walki, z którymi borykają się Palestyńczycy.

W ubiegły poniedziałek  działacze i aktywiści palestyńscy zostali aresztowani przez policję w Chicago, co wywołało oburzenie i niepokój wśród społeczności.

Trzymając transparenty i skandując hasła, demonstranci przemaszerowali ulicą Michigan Avenue potępiając izraelską okupację i łamanie praw człowieka.  Prelegenci przemawiali do tłumu, dzieląc się osobistymi historiami i wzywając do solidarności z narodem palestyńskim.

„Stoimy tu dzisiaj, aby powiedzieć, że nie damy się uciszyć” – powiedział jeden z protestujących.  „Nie damy się zastraszyć. Będziemy nadal walczyć o sprawiedliwość i wolność dla Palestyńczyków”.

Protest miał spokojny przebieg, a policja utrzymywała bezpieczną odległość od tłumu.  Organizatorzy podkreślili znaczenie pokojowego oporu i zachęcali uczestników do nawiązania dialogu.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Ile kosztują domy na przedmieściach Chicago? Niestety coraz więcej

Opublikowano

dnia

Autor:

W marcu 2024 r. ceny domów jednorodzinnych na przedmieściach Chicago wzrosły o 9,3% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, kontynuując stabilny wzrost i bez oznak spowolnienia tego trendu.

Średnia cena domu jednorodzinnego na przedmieściach Chicago wyniosła 338 450 dolarów w marcu 2023 r. i wzrosła do 370 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Podczas gdy ogólna liczba domów jednorodzinnych sprzedanych w zeszłym miesiącu była niższa niż w marcu 2023 r., prawdopodobnie z powodu niskich zapasów, czas ich obecności na rynku również się skrócił.

W zeszłym miesiącu sprzedano 2118 domów jednorodzinnych, co oznacza spadek o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Średni czas przebywania na rynku skrócił się z 63 dni w zeszłym roku, do zaledwie 49 dni w tym roku.

W swoim najnowszym raporcie dotyczącym trendów pokoleniowych wśród nabywców i sprzedawców domów, Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami stwierdziło, że milenialsi odzyskali swoją pozycję największej grupy nabywców domów.

W zeszłym roku wyprzedzili ich przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego, ale najnowszy raport wskazuje, że milenialsi stanowią obecnie 38% kupujących domy, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 28% w roku ubiegłym.

W zeszłym miesiącu sprzedaż domów w zabudowie szeregowej spadła o 7,3%, z 1172 w marcu 2023 r. do 1087 w zeszłym miesiącu. Średni czas przebywania na rynku tych nieruchomości spadł do 31 dni, czyli o 10 dni w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

Średnia cena domu w zabudowie szeregowej wzrosła o 15,3% z 225 500 dolarów w marcu ubiegłego roku do 260 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Downers Grove

W okresie od marca 2023 r. do marca 2024 r. ceny domów na przedmieściach odnotowały następujący wzrost: Antioch (10,5%); Arlington Heights (21,4%); Aurora (15,2%); Burbank (15,5%); Chicago Heights (14,3%); Des Plaines (8,2%); Downers Grove (31,6%); Glen Ellyn (11,3%); Hoffman Estates (10,2%); La Grange (40,4%); Lisle (38,1%); Maywood (81,2%); Palatine (16,7%); Park City — Waukegan (10,7%); Park Ridge (19,1%); Schaumburg (18,7%); St. Charles (27,4%); Streamwood (10,6%); Tinley Park (17,8%); Westmont (18,5%); i Wheaton (26,0%).

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/Nuttawan Jayawan/Jacob Boomsma/
Czytaj dalej

News Chicago

Nie będzie cudownie kwitnących wiśni w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiśnie w Chicago nie zakwitną tej wiosny z powodu niesprzyjającej pogody. Władze Chicago Park District podały, że kwietniowa zimna i mokra aura uniemożliwiła otwarcie kwiatowych pąków 190 drzew wiśni w Jackson Park przy 6401 S. Stony Island Ave. już drugi rok z rzędu.

Niektóre pąki otworzyły się w cieplejsze dni na początku tego miesiąca, ale pogoda szybko się zmieniła, a po nim nastąpił silny wiatr i śnieg, które spowodowały opadanie płatków z drzew – twierdzą urzędnicy parku.

W parku znajduje się gaj 190 różowo-białych drzew kwitnących wiśni. W 2023 r. drzewa nie osiągnęły tu także pełnego rozkwitu, z powodu niestabilnej wiosennej pogody. W tej chwili wiśnie w Jackson Park robią zielone, mimo że drzewa nie kwitły, wypuściły już liście.

Według Spencera Campbella, kierownika kliniki roślin w Morton Arboretum, na pojawienie się kwiatów wiśni wpływają warunki środowiskowe, takie jak temperatura, opady i wiatr. Gwałtowne wahania temperatury są niekorzystne dla roślin, które mają wtedy trudności z dostosowaniem swojego zachowania.

Władze parku poinformowały, że w ciągu najbliższych trzech lat w Jackson Park posadzonych zostanie 60 nowych drzew kwitnących wiśni, aby uczcić 60. rocznicę powstania Japońskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu