Połącz się z nami

News Chicago

Speakeasy: ukryte bary Chicago mają niepowtarzalną atmosferę

Opublikowano

dnia

Tajemne bary Speakeasy były częścią przeszłości Chicago i pozostają popularne do dziś. Te ukryte klejnoty nawiązują do epoki prohibicji, kiedy jazz był gorący, burleska jeszcze gorętsza, a wódka przemytników lała się obficie. Chociaż nowoczesne bary nie są tak tajne, wciąż stanowią zabawny powrót do lat 20. XX wieku.

W Chicago jest tak wiele fajnych miejsc Speakeasy. Sprawdź pięć z nich warte odwiedzenia.

1. The Grand Cabaret Speakeasy 1132 W Grand Ave.

Kiedy temperatura w Chicago spada tu możesz cieszyć się światłem i ciepłem. W ukrytym zapleczu restauracji Porkchop w West Loop odbywają się kuszące spektakle Grand Cabaret. Ciesz się spektakularnymi wykonawcami, od występów cyrkowych po muzyków na żywo, delektując się pysznym jedzeniem i koktajlami rzemieślniczymi.

Więcej o Grand Cabaret przeczytasz tutaj.

2. Room 13 w Old Chicago Inn, 3222 N Sheffield Ave

Barman w Room 13 serwuje klasyczne koktajle z czasów prohibicji, używając składników z tamtego okresu. Obsługując cię, opowie również historię twojego koktajlu i wyjaśni jego kulturowe znaczenie, jakie miał w Ameryce czasów prohibicji.

Psychic Speakeasy autorstwa utalentowanego czytelnika w myślach i jasnowidza, Jacoba Mayfielda, zabawia tu gości comiesięcznymi pokazami czytania w myślach, zaklinania koktajli i wróżenia w intymnej scenerii.

Więcej informacji o Room 13 znajdziesz tutaj.

3. Nine Bar, 216 W. Cermak Road, Chicago, IL 60616

Na tyłach najstarszych restauracji w Chinatown znajduje się Nine Bar, nowy salon, który jest ukryty w stylu speakeasy tuż za charakterystycznym blatem Moon Palace Express. Bar jest pierwszym tego rodzaju w okolicy.

Chociaż w okolicznych restauracjach dostępnych jest wiele opcji karaoke i drinków, Nine Bar to jedyne miejsce, w którym panuje jedyna w swoim rodzaju atmosfera barowa. Z pełnym menu przekąsek i przystawek, bar serwuje specjalne koktajle, pikantne pierogi i mocne drinki.

Dokonaj rezerwacji w Nine Bar tutaj.

4. Bar koktajlowy Green Mill, 4802 N Broadway

Chociaż The Green Mill nie jest już ukrytym barem, odgrywa ważną rolę w historii Chicago. Podczas prohibicji salon był znanym barem prowadzonym przez „Machine Gun” Jacka McGurna, znanego współpracownika Ala Capone.

Dziś Green Mill kontynuuje granie jazzu przez całą noc, siedem nocy w tygodniu. Więcej informacji o Green Mill znajdziesz tutaj.

5. Bar Nightshade, 4359 N. Milwaukee Ave.

Znajdujący się w Portage Park mały bar Speakeasy nie przyjmuje rezerwacji, więc najlepiej wstąpić do niego po obiedzie zjedzonym w restauracji Moonflower, znajdującej się piętro wyżej.

Jest otwarty tylko w piątek i sobotę od 6:00PM do 1.00AM w nocy oferując koktajle lodowe wraz z piwem i winem oraz koktajle o nazwach takich jak Up All Night i Picture Perfect.

Dokonaj rezerwacji tutaj.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Nine Bar, Bar Nightshade, Room 13, The Grand Cabaret Speakeasy, The Green Mill, istock/ shironosov

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu