News Chicago
Fani Beyonce już kupują bilety na lipcowy koncert w Chicago. Artystka zdobyła 32 nagrody Grammy

Tuż po tym, jak Beyonce została największą zdobywczynią nagród Grammy w historii, dostając 32 statuetki, fani mogli kupić bilety na jej długo oczekiwaną trasę Renaissance World Tour. Gwiazda wystąpi na Soldier Field w Chicago 22 lipca. Czy tym razem obejdzie się bez problemów na platformie Ticketmaster?
Sprzedaż biletów na pierwszą trasę koncertową Beyonce od sześciu lat była przedmiotem gorących dyskusji w mediach społecznościowych.
Aby bilety trafiły w ręce fanów, a nie pośredników, osoby chcące je kupić musiały dokonać wstępnej rejestracji w systemie loterii na zweryfikowanych stronach fanów w procesie, który zakończył się w zeszłym tygodniu. Przez weekend ci, którzy się zarejestrowali, czekali na powiadomienie, że zostali wybrani i że mogą kupić bilet.
W zeszłym tygodniu Ticketmaster ogłosił proces rejestracji do zamawiania biletów na występy Beyonce, jednocześnie ostrzegając, że „zapotrzebowanie fanów już przekracza liczbę dostępnych biletów o ponad 800% na podstawie numerów rejestracyjnych” w miastach, w których zaplanowana jest trasa.
Gorącym tematem była także cena samych biletów. Brokerzy zaczęli oferować je w cenie od 875 do 7 000 USD.
W listopadzie zeszłego roku nastąpiła katastrofa na platformie Ticketmaster w związku z koncertami Taylor Swift, która przetoczyła się dyskusją w całym kraju.
The Wall Street Journal zasugerował, że incydent Ticketmaster z udziałem Swift prawdopodobnie pobudził najbardziej zagorzałych fanów Beyonce, znanych jako „Bey Hive”.
Po uruchomieniu sprzedaży biletów wielu użytkowników mediów społecznościowych zaczęło oferować swoje bilety po wysokich cenach.
Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
News Chicago
Zbliża się premiera spektaklu Gąska. Teatr Nasz serdecznie zaprasza

Teatr Nasz zaprasza na kolejną premierę. „Gąska” opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście, muszą pogodzić się z przemijaniem, oraz zdobyć się na okazanie skrywanych uczuć i pragnień. Spektakl będzie można zobaczyć w Art Gallery Kafe już w tym tygodniu.
„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią do życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian.
Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”?
Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.
Premiery:
- 24 marca 2023 godz. 8.00PM
- 25 marca 2023 godz. 7.00PM
- 26 marca 2023 godz. 5.00PM
Spektakl będzie grany w Art Gallery Kafe, przy 127 Front St, Wood Dale, IL 60191
Bilety dostępne na https://mojbilet.com/illinois/, pod numerem telefonu 872-262-6050 oraz przed spektaklem.
Serdecznie Zapraszamy!
Teatr Nasz powstał z prawdziwej miłości i pasji do tworzenia teatralnej iluzji.
Jak informuje na swojej stronie internetowej, tworzy sztuki oparte na najlepszych tradycjach teatru awangardowego w Polsce, ale w swoim repertuarze ma również klasykę teatru polskiego i bajkę dla dzieci.
Teatr Nasz skupia uwagę na dogłębnej i świeżej interpretacji, nie poddając się popularnym trendom, idąc własną drogą. Tworzy spektakle organicznie, w niecodziennych przestrzeniach i nie bojąc się wyzwań.
Źródło: teatr nasz
Foto: teatr nasz
News Chicago
Wieczór Lira z Khary Laurentem w Polskim Konsulacie: rezerwacje możliwe do dzisiaj

Lira Ensemble zaprasza na wyjątkowy wieczór w Konsulacie Polskim, w czasie którego zaśpiewa Khary Laurent. Bilety na to wydarzenie można rezerwować tylko do 20 marca.
Lira Evening odbędzie się o godzinie 6.30PM w czwartek 23 marca, w Konsulacie Rzeczpospolitej Polskiej przy 1530 North Lake Shore Drive, Chicago, Illinois 60610.
W czasie wieczoru wystąpi Khary Laurent, śpiewający basem i barytonem solista Liry, który biegle włada językiem polskim i koncertował w Polsce. Program artystyczny obejmuje muzykę polską, amerykańską i francuską.
Pełny otwarty bar i kanapki dostępne będą od 5:30PM. Polska kolacja w formie bufetu o 7:15PM.
Khary „K. F. Jacques” Laurent to klasyczny śpiewak i producent hip-hopowy. Występował w „Rosie Show”, różnych sieciach telewizyjnych i radiowych, a także koncertował w Stanach Zjednoczonych i Europie. Posiada tytuł magistra muzyki w dziedzinie śpiewu w Chicago College of the Performing Arts na Roosevelt University.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz rezerwacje pod numer 773-505-8731.
Rezerwacje są możliwe do poniedziałku 20 marca 2023 r
Dostępne lokalizacje do zaparkowania w pobliżu polskiego konsulatu.
Lira zaleca publiczny parking po wschodniej stronie DuSable Lake Shore Drive przy North Avenue, ale jeśli ten parking jest pełny, w okolicy dostępne są prywatne opcje (patrz zdjęcia poniżej).
Lira Ensemble to jedyny w kraju profesjonalny zespół artystyczny specjalizujący się w polskiej muzyce, pieśni i tańcu. Jej misją jest wnoszenie do amerykańskiego życia tego, co najlepsze w polskiej kulturze.
Założony jako Lira Singers w 1965 roku, zespół daje obecnie około 50 występów rocznie w okolicach Chicago, na Środkowym Zachodzie, okazjonalnie w całym kraju i odbył sześć tras koncertowych po Polsce. Lira wyprodukowała dziewięć głównych nagrań, które są sprzedawane w całym kraju.
Źródło: Lira Ensamble
Foto: YouTube
KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO
Misterium Męki Pańskiej: nasze spotkanie się z Bogiem i żywym teatrem

Od początku Wielkiego Postu mamy możliwość uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej wystawianym przez Grupę Teatralną “Live Theater Production” w różnych kościołach w mieście i na przedmieściach. Dyrektorką grupy i reżyserką spektaklu jest Cecylia Jabłońska, która wraz z Urszulą Michałowską, odpowiedzialną za dźwięk i światło, zaprasza na to duchowe przeżycie w studiu Radia Deon Chicago.
„To jest spotkanie się z Bogiem i żywym teatrem” mówi Cecylia Jabłońska. Wszystko w przedstawieniu wykonywane jest całkowicie na żywo a widownia może prawdziwie głęboko tego doświadczyć. Spektakl jest jednocześnie modlitwą za wszystkich w nim uczestniczących, podkreśla Gość Radia Deon Chicago. Pokazuje całą Drogę Krzyżową Chrystusa.
Współpraca z aktorami – wolontariuszami, którzy wkładają ogrom pracy w przedstawienie, opiera się na zaufaniu, wyjaśnia reżyserka Misterium Męki Pańskiej.
Cecylia Jabłońska mówi, że osoby, które występują w spektaklu mają profesjonalne podejście do swojego zadania, pomimo tego, że są amatorami. Aktorzy występujący w Misterium modlą się przed występem następnie dają temu wydarzeniu całe swoje serce.
Nad oprawą spektaklu czuwa Urszula Michałowska, czyli Ulala Productions. Muzykę do Misterium skomponował Andrzej Warzocha, laureat nagrody Emmy.
„Wydaje mi się, że każdy spektakl składa się z trzech rzeczy; z muzyki, ze światła i z tego co się dzieje na scenie” mówi nasz Gość.
Efekty świetlne są tak zorganizowane, że widzowie nie czują się jakby byli w teatrze, tłumaczy Urszula Michałowska. Światło operuje dyskretnie a oglądający Misterium Męki Pańskiej doznają wrażenia przeniesienia się w czasie do tych wydarzeń.
„Pasja doprowadziła mnie do tego momentu gdzie jestem teraz” mówi nasz Gość. Urszula Michałowska występowała w spektaklu jeszcze jako studentka i tym bardziej bardzo osobiście odbiera każde przedstawienie.
„Pasja to moje serce i to co mi pozwala także przeżywać moją wiarę”, dodaje.
“Live Theater Production” to organizacja non-profit licząca 70 aktorów wolontariuszy. Daje możliwość całym rodzinom realizowania swoich marzeń teatralnych i muzycznych w religijnej atmosferze.
Celem przedstawienia jest: pogłębienie wiary, danie możliwości spełnienia artystycznego dla dorosłych, młodzieży i dzieci, integracja rodzin i odkrywanie liderów. Dla widzów jest to przeżycie artystyczne, ale jednocześnie duchowe przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego.
Misterium Męki Pańskiej grupy “Live Theater Production”, jest grane zarówno w j. polskim jak i angielskim. Spektakl można zobaczyć w różnych miejscach przez cały okres Wielkiego Postu, aż do Świąt Wielkanocnych.
W ten weekend spektakl będzie można zobaczyć w sobotę, 18 marca o godz. 5.00PM po angielsku i o 7.00PM po polsku w kościele St. William, oraz 19 marca w kościele Corpus Christi, o godz. 5.00PM w języku angielskim.
Wstęp jest bezpłatny, ale mile widziane są dobrowolne datki, które pomagają w działalności zespołowi “Live Theater Production”.
Więcej informacji na stronie internetowej Live Theater.
„Bądźcie z nami” mówi Cecylia Jabłońska. „Przyjdźcie, pomódlcie się, bo każdy z nas powinien uczestniczyć w Drodze Krzyżowej”.
Serdecznie Zapraszamy!
Źródło: informacja własna
Foto: Ulala Productions, Urszula Lelen
-
Prawo imigracyjne2 tygodnie temu
Nieudokumentowani imigranci wracają do swoich krajów. Jak się starać o obywatelstwo USA?
-
News USA4 tygodnie temu
Spotkanie Prezydentów Polski i USA z Polakami
-
News USA4 tygodnie temu
Prezydenci Polski i USA o bezpieczeństwie i współpracy
-
News USA4 tygodnie temu
Wypowiedź Prezydenta podczas polsko-amerykańskich rozmów plenarnych
-
News USA4 tygodnie temu
Banknot 2-dolarowy może być wart 4500 dolarów. Sprawdź czy go masz?
-
News USA4 tygodnie temu
Wielka tragedia polskiej rodziny w New Jersey. Ojciec zabił dwoje dzieci, żonę i siebie
-
Zaplanuj finanse10 godzin temu
Jak zaoszczędzić na podatkach? Ruchy finansowe, które warto rozważyć do 15 kwietnia
-
Zaplanuj finanse3 tygodnie temu
Jak zaoszczędzić na podatkach? Ruchy finansowe, które warto rozważyć jeszcze w tym sezonie podatkowym