Połącz się z nami

NEWS Florida

Rekiny, huragany i fale.. Lista niebezpiecznych plaż w USA zawiera miejsca na Florydzie

Opublikowano

dnia

Ludzie z całego świata gromadzą się na plażach Florydy, aby spędzić dzień z przyjaciółmi i rodziną, korzystając z mil piasku, słońca i fal oceanu. Jednak według danych z internetowej publikacji Travel Lens, niektóre z plaż w stanie są uważane za najbardziej śmiercionośne w kraju. Na szczycie listy znajduje się New Smyrna Beach.

Zagrożenie na plażach oceniono na podstawie ofiar śmiertelnych podczas surfowania, liczby huraganów i ataków rekinów.

W rzeczywistości z dziesięciu plaż, które znalazły się na liście, siedem z nich znajduje się w stanie Sunshine.

Na szczycie listy najbardziej śmiercionośnych plaż w USA znajduje się New Smyrna Beach z oceną zagrożenia 8,14 na 10. Od 2010 roku na plaży tej odnotowano 32 ataki rekinów, czyli ponad dwa razy więcej niż na jakiejkolwiek innej plaży w USA.

Podobno miała również 10 ofiar śmiertelnych w związku z surfingiem i doświadczyła 120 huraganów w latach 1851-2020.

W pierwszej czwórce niebezpiecznych plaż znalazły się Cocoa Beach, Ormond Beach i Panama City Beach. Panama City Beach została wymieniona jako plaża z największą liczbą ofiar śmiertelnych w strefie surfowania wynoszącą 24 osoby.

Oto lista 10 najbardziej śmiercionośnych plaż wg Travel Lens:

  1. New Smyrna Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 8,14/10
  2. Cocoa Beach, Floryda: ocena zagrożenia 7,57/10
  3. Ormond Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 7,48/10
  4. Panama City Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 7,16/10
  5. Myrtle Beach, Karolina Południowa: ocena zagrożenia 6,61/10
  6. Melbourne Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 6,35/10
  7. Jacksonville Beach, Floryda: ocena zagrożenia 6,02/10
  8. Oak Island, Karolina Północna: ocena zagrożenia 5,54/10
  9. Gulf Shores, Alabama: ocena zagrożenia 5,38/10
  10. Fort Lauderdale, Floryda: ocena zagrożenia 5,37/10

National Weather Service radzi wybierającym się na plażę, aby koniecznie sprawdzili prognozę strefy surfowania, oraz wszelkie porady dotyczące plaży a do wody powinny wchodzić osoby umiejące pływać.

Źródło: fox13
Foto: istock/:bacalao64/ TeamDAF

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu