Połącz się z nami

NEWS Florida

Rekiny, huragany i fale.. Lista niebezpiecznych plaż w USA zawiera miejsca na Florydzie

Opublikowano

dnia

Ludzie z całego świata gromadzą się na plażach Florydy, aby spędzić dzień z przyjaciółmi i rodziną, korzystając z mil piasku, słońca i fal oceanu. Jednak według danych z internetowej publikacji Travel Lens, niektóre z plaż w stanie są uważane za najbardziej śmiercionośne w kraju. Na szczycie listy znajduje się New Smyrna Beach.

Zagrożenie na plażach oceniono na podstawie ofiar śmiertelnych podczas surfowania, liczby huraganów i ataków rekinów.

W rzeczywistości z dziesięciu plaż, które znalazły się na liście, siedem z nich znajduje się w stanie Sunshine.

Na szczycie listy najbardziej śmiercionośnych plaż w USA znajduje się New Smyrna Beach z oceną zagrożenia 8,14 na 10. Od 2010 roku na plaży tej odnotowano 32 ataki rekinów, czyli ponad dwa razy więcej niż na jakiejkolwiek innej plaży w USA.

Podobno miała również 10 ofiar śmiertelnych w związku z surfingiem i doświadczyła 120 huraganów w latach 1851-2020.

W pierwszej czwórce niebezpiecznych plaż znalazły się Cocoa Beach, Ormond Beach i Panama City Beach. Panama City Beach została wymieniona jako plaża z największą liczbą ofiar śmiertelnych w strefie surfowania wynoszącą 24 osoby.

Oto lista 10 najbardziej śmiercionośnych plaż wg Travel Lens:

  1. New Smyrna Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 8,14/10
  2. Cocoa Beach, Floryda: ocena zagrożenia 7,57/10
  3. Ormond Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 7,48/10
  4. Panama City Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 7,16/10
  5. Myrtle Beach, Karolina Południowa: ocena zagrożenia 6,61/10
  6. Melbourne Beach na Florydzie: ocena zagrożenia 6,35/10
  7. Jacksonville Beach, Floryda: ocena zagrożenia 6,02/10
  8. Oak Island, Karolina Północna: ocena zagrożenia 5,54/10
  9. Gulf Shores, Alabama: ocena zagrożenia 5,38/10
  10. Fort Lauderdale, Floryda: ocena zagrożenia 5,37/10

National Weather Service radzi wybierającym się na plażę, aby koniecznie sprawdzili prognozę strefy surfowania, oraz wszelkie porady dotyczące plaży a do wody powinny wchodzić osoby umiejące pływać.

Źródło: fox13
Foto: istock/:bacalao64/ TeamDAF

NEWS Florida

Nowe dowody przeciwko Kosowskiemu. Zwłok prawnika nadal nie znaleziono

Opublikowano

dnia

Autor:

Prokuratorzy twierdzą, że chirurg plastyczny z powiatu Pinellas, dr Tomasz Kosowski, mógł planować skrzywdzenie lub zabicie prawnika przez kilka dni, zanim pojawił się w Blanchard Law w Largo w dniu 21 marca 2023 r., zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach złożonych w sądzie powiatu Pinellas.

Dr Tomasz Kosowski siedzi w więzieniu, oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Jego rzekoma ofiara, adwokat Steven Cozzi, nie została odnaleziona. O aresztowaniu chirurga z Tarpon Springs pisaliśmy 28 marca.

Dla śledczych sprawa rozpoczęła się tuż przed południem we wtorek 21 marca. Ale wkrótce dowiedzieli się, że wydarzenia poprzedzające ten dzień sięgają co najmniej stycznia, a Kosowski mógł planować swoje działania już 14 marca.

Funkcjonariusze z Departamentu Policji Largo przybyli do Blanchard Law, PA, przy 1501-B. S Belcher Road, 21 marca o godzinie 11:46AM. Kancelaria adwokacka Blanchard dzieli budynek z innymi biurami, mając części wspólne, w tym łazienkę i garderobę.

Jake Blanchard zadzwonił na policję, aby zgłosić, że jego pracownik, Steven Cozzi, poszedł do toalety około 9:50AM i nie wrócił do swojego biurka, gdzie zostawił klucze, portfel, telefon komórkowy, służbowy laptop i tablet. Jego samochód wciąż stał na parkingu.

Blanchard znalazł krew we wspólnej łazience. Powiedział również policji, że Cozzi był umówiony na wirtualne przesłuchanie z Kosowskim o 10:30AM. Kosowski pozwał swojego byłego pracodawcę, a Blanchard Law reprezentuje część oskarżonych.

Funkcjonariusze sprawdzili cały budynek i lokalne szpitale, ale nie znaleźli żadnych tropów. Kancelaria nie ma kamer monitorujących wewnątrz budynku, jednak kamery na zewnątrz budynku nie pokazały aby Cozzi wychodził.

Dowód: nagranie z monitoringu przy wejściu do budynku

Policja przejrzała nagranie z monitoringu z ranka tego dnia. O 8:32 rano zobaczyli szarą Toyotę Tundra wjeżdżającą na parking. O 8:34 mężczyzna w dżinsach, białej koszuli z długimi rękawami, czarnych rękawiczkach i z  plecakiem przeszedł z parkingu do głównego wejścia do kancelarii.

Mężczyzna niósł na ramieniu duże pudło. Otworzył drzwi do głównego wejścia i wszedł do holu budynku, jak wynika z dokumentów.

O godzinie 8.37 Cozzi wszedł do budynku.

O godzinie 10:22AM mężczyzna w dżinsach, niebieskiej koszuli z krótkimi rękawami, plecaku i białej masce chirurgicznej wyszedł z głównego wejścia do kancelarii, szarpiąc i ciągnąc coś, co wyglądało na mały wózek na kołach z dużym obciążeniem.

Zawartość wózka przykryto czerwonym lub pomarańczowym kocem. Mężczyzna wyjechał nim na parking i zniknął z pola widzenia kamer monitoringu.

Jake Blanchard potwierdził, że mężczyzna na filmie to nie jest Steven Cozzi.

O godzinie 11:05AM ten sam mężczyzna przestawił wózek na parking i ponownie zniknął z pola widzenia kamery.

O 11:15AM mężczyzna, teraz ubrany w szarą koszulę i dżinsy, przeszedł z parkingu do północno-zachodniego narożnika budynku i spojrzał w stronę głównego wejścia do kancelarii, po czym odwrócił się i poszedł na zachód w stronę parkingu.

Minutę później z parkingu wyjechał szary pickup. Policja powiedziała, że czerwona lub pomarańczowa torba znajdowała się z tyłu ciężarówki.

Przesłuchanie, które miało się rozpocząć o 10:30AM, dotyczyło sprawy cywilnej z udziałem Tomasza Kosowskiego, który występował jako powód. Inny prawnik, który był na przesłuchaniu w czasie telekonferencji, poinformował, że Kosowski dzwonił i rozmawiał między 10:30AM a 11.00AM.

Dowód: ślady w łazience

W łazience policja znalazła coś, co wyglądało na krew rozmazaną na zewnętrznej stronie drzwi, na zewnętrznej stronie muszli klozetowej i krople w jednym boksie. Śledczy powiedzieli, że zauważyli również ciemną ciecz na podłodze boksu, która została wysuszona i rozmazana okrężnymi ruchami.

Policja poinformowała, że pomieszczenie pachniało środkami czyszczącymi, a wygląd był zgodny z próbami zmycia krwi z podłogi.

Jak wynika z dokumentów, odcisk palca znajdujący się na drzwiach szafy narzędziowej został później zidentyfikowany jako należący do Kosowskiego.

Dowód: podejrzany mężczyzna w schowku

Tymczasem policja przekazała, że pracownik innej firmy znajdującej się wewnątrz budynku zgłosił podejrzany incydent zaledwie tydzień przed zniknięciem Stevena Cozzi.

Jak wynika z dokumentów sądowych, 14 marca pracownik wszedł do pomieszczenia gospodarczego, które dzieli ścianę z męską toaletą i napotkał mężczyznę ukrywającego się za drzwiami w ciemnym pokoju. Miał na sobie dżinsy, luźną koszulkę i chirurgiczną maskę na twarz.

Mężczyzna powiedział pracownikowi, że jest tam z powodu przerwy w dostawie prądu i wyszedł z pokoju. Pracownik powiedział detektywom, że widział, jak mężczyzna odjeżdżał ciężarówką, która prawdopodobnie była Toyotą Tundra. Pracownik zauważył, że ciężarówka miała żółtą tablicę rejestracyjną, prawdopodobnie z New Jersey.

Nagranie z monitoringu pokazało, że ciężarówka z incydentu z 21 marca i 14 marca wydaje się być tą samą ciężarówką.

Dowód: incydent z 26 stycznia

Blanchard powiedział detektywom, że 26 stycznia Cozzi i Kosowski wzięli udział w zeznaniu w biurze Blanchard Law i stało się ono „werbalnie kontrowersyjne”. Po zeznaniu Kosowski skonfrontował się z Cozzim w męskiej toalecie i ponownie, zanim Kosowski opuścił lokal.

Dowód: nagranie samochodu

Po tym, jak szara Toyota Tundra wyjechała z Blanchard Law, nagranie z monitoringu z Circle K zlokalizowanego na South Belcher Road pokazało autobus PSTA w pobliżu pojazdu. Wideo z autobusu ze znacznikiem czasu 11:24AM pokazywało dużą pomarańczową lub czerwoną torbę lub pojemnik z tyłu podejrzanego pojazdu.

Nagranie z kamery monitorującej w pobliżu domu Kosowskiego przy Seaview Drive w Tarpon Springs uchwyciło Toyotę Tundrę o godzinie 11:51. Wewnątrz skrzyni ciężarówki pojawił się wózek, a jego zawartość była przykryta czerwonym lub pomarańczowym kocem.

Z dokumentów sądowych wynika, że kamera uchwyciła coś, co wyglądało jak ludzkie ciało w ciężarówce.

Przez kilka godzin nie było widać osoby obserwowanej na nagraniu z monitoringu kancelarii. Ciężarówka pozostała w domu w Tarpon Springs.

Następnie, o 4:48PM, nagranie z monitoringu z domu sąsiada pokazuje, jak czerwona Toyota Corolla – zarejestrowana na Kosowskiego, odjeżdża. Trzy minuty później czerwony samochód wrócił. Siedem minut później znowu odjechał.

Czytnik tablic rejestracyjnych przy 52195 Tamiami Trail East w Ochopee, cztery godziny jazdy na południe od Tarpon Springs, uchwycił czerwoną Toyotę Corollę kierującą się na południe 21 marca, tego samego dnia, w którym zniknął Cozzi.

Dowód: krew i inne fizyczne dowody w domu Kosowskiego

Dwa dni później śledczy uzyskali nakaz przeszukania domu Kosowskiego. W garażu znaleźli Toyotę Tundrę. Znaleźli także krew w skrzyni ciężarówki i na podłodze, mówią dokumenty.

W domu nie było Toyoty Corolli, ani ubrania noszonego przez osobę widzianą na kamerach monitoringu w Blanchard Law, ani pomarańczowo-czerwonego koca.

Nie znaleźli też ciała ani szczątków ludzkich.

Aresztowanie Kosowskiego

W sobotę 25 marca policja zatrzymała Kosowskiego, gdy jechał swoją czerwoną Toyotą Corollą w powiecie Pinellas. Wydano nakaz przeszukania samochodu.

Śledczy znaleźli: iPhone’a, telefon na kartę, kamizelkę balistyczną, dwa komplety rękawiczek, maskę chirurgiczną, kontroler ukrywania tablic rejestracyjnych, kilka pistoletów, siatkę na włosy, gąbki, laptopa i iPada, 282 120 dolarów w gotówce, z czego część była w paczkach po 10 000 dolarów, scyzoryk, środki uspokajające oraz inne „maski, broń [i] narzędzia”.

Z oświadczenia o aresztowaniu Kosowskiego wynika, że w samochodzie znajdowały się również kastety, paralizator, taśma klejąca i strzykawki.

Kosowski został aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Odmówiono mu zwolnienia za kaucją.

27 marca biuro szeryfa powiatu Pinellas złożyło tymczasowy „risk protection order”, który został zatwierdzony przez sędziego. Nakazał on Kosowskiemu oddać całą broń i amunicję. Nakaz zabrania osobie, która może stanowić zagrożenie dla siebie lub innych, posiadania broni palnej lub amunicji.

Według akt detektywi uważają, że Kosowski miał w swoim domu 100 pistoletów, 100 karabinów, 1000 naboi do karabinów i 1000 nabojów do pistoletów.

Akta sądowe wskazują, że istnieją dowody na to, że Kosowski może być chory psychicznie, dopuszczał się aktów przemocy i groził użyciem broni przeciwko sobie lub innym.

Sędzia zdecyduje, czy tymczasowy „risk protection order” stanie się ostateczny 5 kwietnia o godzinie 11:00AM.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Police Department, blanchard law
Czytaj dalej

NEWS Florida

Do portu w St. Pete zmierzają wspaniałe żaglowce na festiwal Tall Ships America

Opublikowano

dnia

Autor:

Flotylla kilku żaglowców, w tym replika kultowego Santa Maria, przybije do nabrzeża w St. Petersburgu na festiwal na lądzie i morzu, który rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do niedzieli, 2 kwietnia. Po raz pierwszy od 20 lat majestatyczne wydarzenie Tall Ships America obejmie port w St. Pete.

Tall Ships America, organizacja non-profit zajmująca się dziedzictwem morskim i edukacją młodzieży, organizuje coroczny festiwal żaglowców z całego kraju.

Flota zmierzająca do Petersburga obejmuje Nao Trinidad z Hiszpanii, replikę żaglowca Santa Maria, największego z trzech hiszpańskich statków użytych przez Krzysztofa Kolumba podczas jego pierwszej podróży przez Ocean Atlantycki w 1492 roku.

Inne zaproszone statki to m.in. Pride of Baltimore II, Ernestina-Morrissey i Barque Elissa, jeden z najstarszych współcześnie pływających statków, zwodowany w 1877 roku.

Przypłynie także odrestaurowany szkuner When and If, który został zaprojektowany dla gen. George’a S. Pattona a Suncoast Horizon z Tampa Bay, uzupełni flotę.

Goście będą mogli zwiedzać żaglowce, a nawet pływać na nich. Podczas festiwalu nadbrzeżnego odbędzie się również wiele atrakcji poświęconych flocie i bogatym żeglarskim korzeniom St. Petersburga.

Wydarzenie rozpocznie się Paradą Żagli trwającą od 1:30PM do 5:30PM 30 marca w porcie miejskim przy 250 Eighth Ave. SE, St. Petersburg, w porcie Bayboro obok lotniska Albert Whitted.

Tego wieczoru odbędzie się również ekskluzywne przyjęcie kapitańskie.

Oczekuje się, że festiwal morski przyciągnie prawie 20 000 uczestników, którzy przez cały weekend będą korzystać z wycieczek, muzyki na żywo, towarzyszących imprez i festiwalowego jedzenia.

Ogólny wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 9,95 USD kosztuje wejście na festiwal food trucków, wycieczki po pokładzie, koncerty, targ i zajęcia w porcie.

Dostępne są również bilety na wycieczki i rejsy w cenie od 34,95 USD do 295 USD za klasę VIP. Aby zapoznać się z planem podróży i biletami, odwiedź stronę tallshipsstpete.com.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Tall Ships America
Czytaj dalej

NEWS Florida

DeSantis wybiera się do Izraela by zacieśniać stosunki i szukać poparcia

Opublikowano

dnia

Autor:

Gubernator Florydy Ron DeSantis pojedzie w przyszłym miesiącu do Jerozolimy i przemówi podczas wydarzenia w muzeum, podczas gdy Izrael stoi w obliczu narastającego kryzysu wewnętrznego. Wizyta da potencjalnemu kandydatowi na prezydenta w 2024 r. możliwość pochwalenia się swoimi referencjami w polityce zagranicznej.

The Jerusalem Post i Muzeum Tolerancji w Jerozolimie poinformowały, że DeSantis wygłosi przemówienie programowe podczas wydarzenia, które będzie dotyczyć napięć w Izraelu, który jest kluczowym sojusznikiem USA.

Biuro gubernatora potwierdziło plany podróży, zaznaczając, że wizyta zbiega się z 75. rocznicą odzyskania przez Izrael niepodległości.

W czasie niepotrzebnie napiętych stosunków między Jerozolimą a Waszyngtonem Floryda służy jako pomost między narodem amerykańskim i izraelskim – zacytowano słowa DeSantisa w komunikacie prasowym zapowiadającym jego wizytę w Izraelu.

Kontrowersyjny plan zmian w sądownictwie premiera Benjamina Netanjahu wywołał falę bezprecedensowych protestów ulicznych w Izraelu. Netanjahu opóźnił plany na początku tego tygodnia, mówiąc, że chce „uniknąć wojny domowej”, a rywalizujące frakcje polityczne zgodziły się rozpocząć negocjacje.

Izraelskie media doniosły, że Stany Zjednoczone wstrzymywały zaproszenie do oficjalnej wizyty w Białym Domu na znak niezadowolenia z Netanjahu i jego nowego skrajnie prawicowego rządu. Ambasador USA Tom Nides zapowiedział w wywiadzie radiowym, że Biały Dom wkrótce zaprosi Netanjahu do Waszyngtonu.

DeSantis od dawna występuje jako sojusznik Izraela, odwiedzając ten kraj kilka razy jako członek Kongresu i podczas pierwszych sześciu miesięcy jako gubernator. Wielokrotnie stawał po stronie Izraela w jego trwającym konflikcie z Palestyńczykami, sugerując w 2019 r., że ten ostatni nie jest zainteresowany pokojem.

Gubernator Florydy otrzymał w przeszłości wsparcie od najbardziej zagorzałych proizraelskich darczyńców Partii Republikańskiej, w tym 500 000 dolarów podczas jego wyścigu o stanowisko gubernatora w 2018 r. od Miriam Adelson i jej męża, magnata kasyn Sheldona Adelsona.

Para ta przekazała również 5 milionów dolarów stanowej GOP po tym, jak DeSantis zdobył w tym roku nominację partii na gubernatora.

Jego wizyta w 2019 r. miała miejsce w innym okresie zawirowań w izraelskiej polityce, ponieważ Netanjahu nie zdołał utworzyć większości rządzącej i walczył o utrzymanie władzy w obliczu zarzutów korupcyjnych. DeSantis spotkał się z Netanjahu podczas wizyty, ale odmówił wyrażenia swojej opinii na temat losu walczącego przywódcy.

Kwietniowa podróż do Izraela z pewnością uwydatni zaciekłą walkę w prawyborach GOP o żydowskich i ewangelicznych wyborców, którzy uważają wsparcie dla swojego kraju za najwyższy priorytet.

Już teraz DeSantis i Trump przedstawiają konkurencyjne narracje dotyczące decyzji byłego prezydenta o przeniesieniu ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy.

Międzynarodowy występ DeSantisa zostanie poprzedzony aktywnym harmonogramem podróży, w którym gubernator odwiedzi Tennessee, Ohio, Wirginię, New Hampshire, Południową Karolinę i Utah.

Wizyty odbędą się na kilka tygodni przed spodziewanym rozpoczęciem kampanii prezydenckiej w maju lub czerwcu.

DeSantis walczył ostatnio z odzewem na swój światopogląd na inną sytuację międzynarodową – wojnę na Ukrainie.

Po tym, jak zasugerował, że walka toczy się „spór terytorialny”, w który Stany Zjednoczone nie powinny się angażować, wycofał się z tego stanowiska, nazywając prezydenta Rosji Władimira Putina „zbrodniarzem wojennym”.

 

Źródło: fox13, cnn
Foto: YouTube, Governor’s Press Office
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu