Połącz się z nami

News Chicago

Zobacz film jedząc kolację! Nowe kino w Wrigleyville zaprasza na jedno i drugie

Opublikowano

dnia

W piątek 26 stycznia sieć kin Alamo Drafthouse z siedzibą w Teksasie, otworzyła sześciosalowe kino w Wrigleyville. Jest ono wyposażone w kuchnię i koktajlbar oraz ozdobione dekoracjami nawiązującymi do klasyków lokalnego filmowca Johna Hughesa. Zarówno posiłek jak i napoje są przynoszone przez kelnerów prosto do kinowego fotela!

Teatr o powierzchni 30 423 stóp kwadratowych znajduje się na trzecim piętrze budynku Addison and Clark przy 1025 W. Addison St. A gości wita repliką czerwonego ferrari z filmu „Wolny dzień Ferrisa Buellera” rozbijającą się o szybę.

Kino zostało poświęcony Hughesowi podczas czwartkowej ceremonii. Jego syn, James Hughes, odsłonił tablicę informującą, że teatr jest kinem Johna Hughesa.

Alamo Drafthouse ma 372 miejsca wśród swoich sześciu salach. Wszystkie miejsca siedzące są przypisane i można je zarezerwować osobiście lub online, chociaż zaleca się zakup z wyprzedzeniem. Każde kino jest wyposażone w projektory laserowe Cinionic DP4k i dźwięk przestrzenny 7.1 Dolby.

Nowy teatr będzie egzekwował dobrze znaną i surową politykę Alamo Drafthouse aby „nie rozmawiać i nie wysyłać SMS-ów”, a osoby naruszające zasady będą proszone o opuszczenie kina.

W kinie znajduje się Video Vortex, bar koktajlowy z biblioteką wideo zawierającą ponad 11 000 kaset VHS, DVD i Blueray, które ludzie mogą wypożyczyć za darmo. Wystrój baru w stylu retro obejmuje instalacje artystyczne z ekranami odtwarzającymi klipy VHS, wystrój w stylu VHS i tapety nawiązujące do kultury sklepów wideo z lat 80. i 90.

Bar oferuje 32 rodzaje piwa z beczki, w tym Alamo Drafthouse Wrigleyville Hazy Pale Ale warzone przez Half Acre Beer Co., a także niestandardowe i klasyczne koktajle. Salę na jego zapleczu będzie można wynająć na małe imprezy i pokazy filmowe.

Video Vortex jest otwarty od 4:00PM do północy od poniedziałku do czwartku, od 4:00PM do 2:00AM w piątki, od 12:00PM do 2:00AM w soboty i od 12:00PM do 8:00PM niedziele.

W teatrze znajduje się również kuchnia, w której serwowane są dania sezonowe i specjały o tematyce filmowej. Opcje wegańskie obejmują popularnego kalafiora bawolego, doskonałą wegańską pizzę i burgera Beyond Meat.

Kino oferuje usługę „posiłek na miejscu”, w ramach której jedzenie i napoje dostarczane są bezpośrednio do miejsc w kinie. Przy każdym siedzeniu dostępne jest menu, długopisy i papier do pisania zamówień oraz przyciski do przywoływania kelnerów.

Teatr oferuje 25% zniżkę na jedzenie i napoje bezalkoholowe do 5 lutego.

Według Alamo Drafthouse kinomani proszeni są o przybycie na 30 minut przed seansem, aby wziąć udział w osobiście przygotowanym programie przed emisją, który jest unikalny dla każdego filmu.

Teatr w Wrigleyville będzie również gospodarzem wydarzeń, w tym interaktywnych imprez filmowych, pytań i odpowiedzi na żywo oraz innych pokazów.

Alamo Drafthouse zostało założone w 1997 roku w Austin w Teksasie jako jednosalowe kino typu mom-and-pop. Od tego czasu sieć rozrosła się do 38 lokalizacji w całych Stanach Zjednoczonych.

Budynek Addison and Clark zawsze zawierał plan kina, ale harmonogram budowy i ograniczenia związane z COVID-19 opóźniały jego otwarcie aż do teraz. Teatr łączy się z siłownią UFC, kręgielnią Lucky Strike i 150 ekskluzywnymi apartamentami.

Zatwierdzony parking w budynku Addison and Clark jest dostępny za 10 USD za pozostawienie auta od co najmniej jednej godziny do czterech godzin z aktualnym odcinkiem biletu Alamo Drafthouse lub paragonem Video Vortex. Dostępny jest również płatny parking przy ulicy.

Alamo Drafthouse Wrigleyville i Video Vortex znajdują się pod adresem 3519 N. Clark Street. Kup bilety tutaj.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, Alamo Drafthouse Movie

News USA

Rynek nieruchomości w USA jest podzielony. Ceny domów spadają na Zachodzie, a na Wschodzie rosną

Opublikowano

dnia

Autor:

Stany Zjednoczone to kraj dwóch rynków mieszkaniowych. W jednym ceny domów spadają, w drugim nadal drożeją a linia podziału biegnie przez środek USA. Według indeksu cen domów firmy Black Knight Inc., na wszystkich 12 głównych rynkach mieszkaniowych na zachód od Teksasu, a także w Austin, ceny domów spadły w styczniu w ujęciu rocznym. W 37 największych obszarach metropolitalnych na wschód od Kolorado, z wyjątkiem Austin, ceny domów rosły z roku na rok.

Ten wzorzec dysproporcji geograficznych jest bardzo niezwykły, jeśli nie bezprecedensowy, twierdzą analitycy mieszkalnictwa. Nigdy nie zaznaczał się tak wyraźnie na linii wschód – zachód, ocenia Andy Walden, wiceprezes ds. strategii badań korporacyjnych w Black Knight.

Ceny domów spadają na Zachodzie, podczas gdy ceny na Wschodzie rosną.

Po ponad dwóch latach napędzanego pandemią boomu mieszkaniowego krajowe rynki mieszkaniowe różnią się, reagując w coraz większym stopniu na lokalne czynniki, takie jak przystępność cenowa, podaż i zmiany w zatrudnieniu.

Teraz najszybciej spadają ceny domów w miastach najbardziej kojarzonych z branżą technologiczną. Ceny domów w San Jose w Kalifornii i San Francisco spadły o ponad 10% w porównaniu z rokiem poprzednim w styczniu, a ceny w Seattle spadły o 7,5%.

We wschodniej części Stanów Zjednoczonych jest odwrotnie, Floryda i inne rynki południowe wciąż przyciągają firmy i tworzą nowe miejsca pracy.

Dlatego ceny domów w Orlando wzrosły o 9,3%, podczas gdy ceny w Miami wzrosły o 12%, co stanowi najwyższy wzrost wśród 50 największych obszarów metropolitalnych.

Mnóstwo firm finansowych przeniosło się do Miami w 2021 i 2022 roku, a ich pracownicy wciąż się tu przeprowadzają, tłumaczy Judy Zeder, agentka Jills Zeder Group w Coldwell Banker Realty w Miami.

W miejscach takich jak Hartford w stanie Connecticut i Buffalo w stanie Nowy Jork tańsze domy i ograniczona podaż mieszkań przyczyniły się do rocznego wzrostu cen o około 8% w styczniu.

Sprzedaż istniejących domów wzrosła w lutym, przerywając 12-miesięczną passę spadkową, poinformowało w zeszłym tygodniu National Association of Realtors. Mediana ceny sprzedaży istniejącego domu w USA spadła w lutym o 0,2% do 363 000 USD, co było pierwszym spadkiem w stosunku do poprzedniego roku od 11 lat.

Wielu ekonomistów spodziewa się dalszego spadku cen domów wiosną lub latem, ponieważ rynki zachodnie nadal tanieją, a niektóre rynki wschodnie także zaczynają odnotowywać spadki cen.

Analitycy twierdzą, że obszary metropolitalne na południowym wschodzie, które doświadczyły dużych wzrostów cen w ostatnich latach, takie jak Nashville w stanie Tennessee lub Raleigh w Północnej Karolinie, będą szczególnie narażone na spadki cen.

Rynek mieszkaniowy znajduje się teraz w kluczowym momencie, rozpoczynając wiosenny sezon sprzedaży.

Spadające oprocentowanie kredytów hipotecznych w grudniu i styczniu pobudziło wzrost aktywności na rynku, ale część dynamiki została zatrzymana w lutym, gdy stopy zaczęły ponownie rosnąć.

Średnia stopa 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wyniosła w zeszłym tygodniu 6,42%, co oznacza spadek drugi tydzień z rzędu, ale wzrost z 6,09% na początku lutego, według Freddie Mac.

Rezerwa Federalna zatwierdziła w środę dziewiątą z rzędu podwyżkę stóp procentowych i stwierdziła, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, w jaki sposób niedawne zawirowania w sektorze bankowym mogą spowolnić gospodarkę.

Obszary metropolitalne, w których notuje się największe spadki cen, dzielą się w tej chwili na dwie kategorie: rynki, na których ceny gwałtownie wzrosły w ostatnich latach, gdy ludzie przenosili się z innych stanów, np. Phoenix i Austin, oraz rynki, na których ceny nie wzrosły tak dramatycznie podczas boomu, ale już były zbyt drogie, takie jak San Francisco i Los Angeles.

Ciężko dotknięte rynki kalifornijskie od dawna należą do najdroższych w kraju. Koszty mieszkaniowe na całym Zachodnim Wybrzeżu wzrosły w 2010 roku, gdy boom technologiczny wygenerował nowe, dobrze płatne miejsca pracy i ogromne bogactwo.

Ceny domów w San Francisco wzrosły o 112% między styczniem 2012 a styczniem 2020, wyprzedzając krajowy wzrost o 58% w tym okresie, według indeksów S&P Dow Jones.

Według Kalifornijskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami mediana ceny sprzedaży domu jednorodzinnego w San Francisco wyniosła w lutym 1,465 mln USD, co oznacza spadek ze szczytowego poziomu 2,06 mln USD w marcu 2022 r.

Rynki Zachodniego Wybrzeża również od dawna podlegają ograniczeniom podaży ze względu na wysokie koszty gruntów i przepisy dotyczące budowy nowych domów.

Gdy ceny domów osiągnęły nowe szczyty w 2021 i na początku 2022 r., rynki te stały się jeszcze mniej przystępne. Według Black Knight w Los Angeles około 63% średniego dochodu gospodarstwa domowego w okolicy było potrzebne na spłatę kredytu hipotecznego za dom o średniej cenie w styczniu tego roku.

Według Black Knight 7 z 10 taniejących rynków w styczniu znajdowało się na Zachodzie, są to m.in San Francisco, Seattle i Los Angeles.

Prawie wszystkie cenowo podbite rynki mieszkaniowe w zeszłym roku znajdowały się na zachód od rzeki Mississippi. W styczniu 2022 r. analiza przeprowadzona przez Florida Atlantic University i Florida International University uznała Boise, Austin i Ogden w stanie Utah za najbardziej przewartościowane rynki mieszkaniowe w USA.

8 z 10 najbardziej przewartościowanych rynków w tym miesiącu znajdowało się na Zachodzie, w Górach Zachodnich lub w Teksasie.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Smederevac
Czytaj dalej

News Chicago

Popularna restauracja Tribella zakończyła swoją działalność w Batavii po 26 latach

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę, włosko-amerykańskie bistro, mieszczące się przy Mill St. 1900 w Batavii, przyjęło ostatnie zamówienia. Tribella przyjmowała gości przez 26 lat. Właściciele restauracji twierdzą, że nie zdołali podnieść się po okresie pandemii COVID-19.

Właściciele Acquavivy kupili budynek od Christine DiGuglielmo, która wraz z mężem Joe była współwłaścicielem restauracji. Acquaviva niedawno zamknęła swoją restaurację na Water Street w centrum Batavii. Ma też inną lokalizację, Acquaviva Winery, w Maple Park.

Christine DiGuglielmo, mówi, że lokal poniósł wielkie straty przez pandemię a teraz ceny poszły w górę, co powiększyło jej problemy finansowe. Zmienił się też styl przychodzących gości, nie mają już tak dużo czasu by posiedzieć w restauracji czekając na zamówione jedzenie.

Tribella po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje w 1997 roku. Para z Sugar Grove kupiła restaurację od jej pierwotnych właścicieli w czerwcu 2007 roku.

Osoby tu pracujące są zżyte ze swoimi wieloletnimi klientami i dla wszystkich zamknięcie restauracji będzie dużą zmianą. Wśród gości są ludzie, którzy przychodzą tu stale, odkąd restauracja została otwarta. Byli tu na swoich pierwszych randkach, obchodzili swoje rocznice i chrzty dzieci.

Właściciel, Joe DiGuglielmo, starał się zaprosić wszystkich stałych bywalców w zeszłym tygodniu, na ostatni posiłek, żeby się pożegnać.

 

Źródło: dailyherald
Foto: fb
Czytaj dalej

News Chicago

Prowadzisz małą firmę w Aurorze? Do 3 kwietnia masz czas by złożyć wniosek o dotację

Opublikowano

dnia

Autor:

Aurora pomaga swoim przedsiębiorcom. Właściciele małych firm prowadzonych w Aurorze mogą składać wnioski o dotację, dzięki temu, że miasto otrzymało dodatkowe 70 000 USD z dwóch dotacji na pomoc w wychodzeniu z pandemii.

Program Finish Line Grant ma na celu pomóc właścicielom nieruchomości i najemcom w ukończeniu projektów renowacyjnych. Natomiast Re-Start Retention Grant pomoże małym firmom w wydatkach operacyjnych zapobiegających zamykaniu firm.

Zeszłej jesieni przyznano pierwszą rundę dotacji, która zapewniła prawie 750 000 USD, 75 małym firmom działającym w Aurorze.

Termin składania wniosków upływa 3 kwietnia. Aby uzyskać więcej informacji i złożyć wniosek, odwiedź stronę www.aurora-il.org/MOEDGrants.

 

Źródło: abc7
Foto: istock/ortonrsx
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu