Połącz się z nami

News Chicago

96-letnia staruszka, której ciało odkryto w zamrażarce w Portgage Park to imigrantka z Polski

Opublikowano

dnia

W poniedziałek popołudniu policja odkryła ciało 96-letniej Reginy Michalski w zamrażarce znajdującej się w garażu za domem w północno-zachodniej części Chicago. Policyjna kontrola w nieruchomości nastąpiła po tym jak wnuczka Michalskiej zadzwoniła ze swojego domu w Kentucky, z prośbą by sprawdzić, co się dzieje u jej babci, z którą nie miała kontaktu.

Wnuczka Reginy Michalskiej, Sabrina Watson zadzwoniła na policję w Chicago, mówiąc, że ma przeczucie, że coś jest nie tak. Kiedy policja przeprowadziła kontrolę stanu zdrowia, znalazła ciało jej babci w zamrażarce.

Kobietę znaleziono około godziny 4:35PM w poniedziałek i została ona uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia, poinformowała chicagowska policja.

Dom w Portage Park przy 5500 West Melrose wyróżnia się stosami śmieci na podwórku.

Sąsiedzi twierdzą, że policja wyprowadziła córkę Michalskiej z posesji kilka minut po znalezieniu ciała. Matka i córka mieszkały razem od lat na pierwszym piętrze, a córka była właścicielką budynku, poinformowali sąsiedzi.

Ci sami sąsiedzi powiedzieli, że nie widzieli Reginy Michalskiej od kilku lat.

W ostatnich miesiącach córka opowiadała im sprzeczne historie, o tym, że jej matka była w domu opieki w innym stanie; że nadal mieszka w domu i ma się dobrze; że umarła.

Martha Yanez, lat 60, od kilku lat mieszka obok córki Michalskiej, twierdzi, że ta była przyjazna, ale nigdy nie zapraszała jej do swojego domu. Nie chciała żadnych gości. Ponoć inspektorzy miejscy przyjeżdżali kilka razy w ostatnich miesiącach, aby zapytać o śmieci piętrzące się przed domem.

W Niles mieszka jedna z wnuczek Michalskiej, Diane Michalski, która wcześniej mieszkała nad swoją babcią w domu na West Melrose.

Diane Michalski powiedziała, że jej babcia była polską imigrantką, która przeżyła II Wojnę Światową. Większość życia spędziła pracując dla Motoroli.

Diane Michalski nie widziała swojej babci ani ciotki od 20 lat.

W poniedziałek wieczorem władze usunęły zamrażarkę z garażu za wielorodzinnym apartamentowcem. Zamrażarka znajdowała się w takim miejscu, do którego mieszkańcy twierdzili, że nie mają dostępu.

Sabrina Watson powiedziała, że nie widziała ani nie miała wiadomości od swojej babci od ponad dziesięciu lat. Podejrzewa, że Regina Michalski nie umarła z przyczyn naturalnych.

„Tutaj jest historia nadużyć” – powiedziała wnuczka staruszki. „Istnieje historia oszustw… więzień i chorób psychicznych”.

Watson nie ma pojęcia, jak długo jej babcia mogła przebywać w tej zamrażarce – i wątpi, żeby dożyła 96 lat. Mówi, że zdrowie jej babci podupadło w wieku 80 lat.

Chicagowska policja potwierdziła, że córka Reginy Michalskiej, matka Sabriny Watson, jest w areszcie, ale nie ujawniła jej nazwiska ani żadnych zarzutów.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube

News Chicago

„Nie damy się uciszyć”. Kolejny protest propalestyński w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę setki protestujących zebrało się w centrum Chicago, aby zademonstrować swoje poparcie dla praw Palestyny i potępić niedawne aresztowania lokalnych działaczy palestyńskich.

Protest zorganizowany przez lokalne grupy popierające prawa Palestyńczyków rozpoczął się w południe i przemaszerował ulicami miasta, zwracając uwagę na trwające walki, z którymi borykają się Palestyńczycy.

W ubiegły poniedziałek  działacze i aktywiści palestyńscy zostali aresztowani przez policję w Chicago, co wywołało oburzenie i niepokój wśród społeczności.

Trzymając transparenty i skandując hasła, demonstranci przemaszerowali ulicą Michigan Avenue potępiając izraelską okupację i łamanie praw człowieka.  Prelegenci przemawiali do tłumu, dzieląc się osobistymi historiami i wzywając do solidarności z narodem palestyńskim.

„Stoimy tu dzisiaj, aby powiedzieć, że nie damy się uciszyć” – powiedział jeden z protestujących.  „Nie damy się zastraszyć. Będziemy nadal walczyć o sprawiedliwość i wolność dla Palestyńczyków”.

Protest miał spokojny przebieg, a policja utrzymywała bezpieczną odległość od tłumu.  Organizatorzy podkreślili znaczenie pokojowego oporu i zachęcali uczestników do nawiązania dialogu.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Ile kosztują domy na przedmieściach Chicago? Niestety coraz więcej

Opublikowano

dnia

Autor:

W marcu 2024 r. ceny domów jednorodzinnych na przedmieściach Chicago wzrosły o 9,3% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, kontynuując stabilny wzrost i bez oznak spowolnienia tego trendu.

Średnia cena domu jednorodzinnego na przedmieściach Chicago wyniosła 338 450 dolarów w marcu 2023 r. i wzrosła do 370 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Podczas gdy ogólna liczba domów jednorodzinnych sprzedanych w zeszłym miesiącu była niższa niż w marcu 2023 r., prawdopodobnie z powodu niskich zapasów, czas ich obecności na rynku również się skrócił.

W zeszłym miesiącu sprzedano 2118 domów jednorodzinnych, co oznacza spadek o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Średni czas przebywania na rynku skrócił się z 63 dni w zeszłym roku, do zaledwie 49 dni w tym roku.

W swoim najnowszym raporcie dotyczącym trendów pokoleniowych wśród nabywców i sprzedawców domów, Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami stwierdziło, że milenialsi odzyskali swoją pozycję największej grupy nabywców domów.

W zeszłym roku wyprzedzili ich przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego, ale najnowszy raport wskazuje, że milenialsi stanowią obecnie 38% kupujących domy, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 28% w roku ubiegłym.

W zeszłym miesiącu sprzedaż domów w zabudowie szeregowej spadła o 7,3%, z 1172 w marcu 2023 r. do 1087 w zeszłym miesiącu. Średni czas przebywania na rynku tych nieruchomości spadł do 31 dni, czyli o 10 dni w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

Średnia cena domu w zabudowie szeregowej wzrosła o 15,3% z 225 500 dolarów w marcu ubiegłego roku do 260 000 dolarów w zeszłym miesiącu.

Downers Grove

W okresie od marca 2023 r. do marca 2024 r. ceny domów na przedmieściach odnotowały następujący wzrost: Antioch (10,5%); Arlington Heights (21,4%); Aurora (15,2%); Burbank (15,5%); Chicago Heights (14,3%); Des Plaines (8,2%); Downers Grove (31,6%); Glen Ellyn (11,3%); Hoffman Estates (10,2%); La Grange (40,4%); Lisle (38,1%); Maywood (81,2%); Palatine (16,7%); Park City — Waukegan (10,7%); Park Ridge (19,1%); Schaumburg (18,7%); St. Charles (27,4%); Streamwood (10,6%); Tinley Park (17,8%); Westmont (18,5%); i Wheaton (26,0%).

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/Nuttawan Jayawan/Jacob Boomsma/
Czytaj dalej

News Chicago

Nie będzie cudownie kwitnących wiśni w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiśnie w Chicago nie zakwitną tej wiosny z powodu niesprzyjającej pogody. Władze Chicago Park District podały, że kwietniowa zimna i mokra aura uniemożliwiła otwarcie kwiatowych pąków 190 drzew wiśni w Jackson Park przy 6401 S. Stony Island Ave. już drugi rok z rzędu.

Niektóre pąki otworzyły się w cieplejsze dni na początku tego miesiąca, ale pogoda szybko się zmieniła, a po nim nastąpił silny wiatr i śnieg, które spowodowały opadanie płatków z drzew – twierdzą urzędnicy parku.

W parku znajduje się gaj 190 różowo-białych drzew kwitnących wiśni. W 2023 r. drzewa nie osiągnęły tu także pełnego rozkwitu, z powodu niestabilnej wiosennej pogody. W tej chwili wiśnie w Jackson Park robią zielone, mimo że drzewa nie kwitły, wypuściły już liście.

Według Spencera Campbella, kierownika kliniki roślin w Morton Arboretum, na pojawienie się kwiatów wiśni wpływają warunki środowiskowe, takie jak temperatura, opady i wiatr. Gwałtowne wahania temperatury są niekorzystne dla roślin, które mają wtedy trudności z dostosowaniem swojego zachowania.

Władze parku poinformowały, że w ciągu najbliższych trzech lat w Jackson Park posadzonych zostanie 60 nowych drzew kwitnących wiśni, aby uczcić 60. rocznicę powstania Japońskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu