Połącz się z nami

News Chicago

Bądź aktywny zimą. Przeczytaj o prostych zasadach bezpieczeństwa

Opublikowano

dnia

Zima nie musi być okresem przesiedzianym w domu. Aktywność na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazana. Ważne jest jednak by zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli wybierasz się na dalszą zimową wyprawę lub gdy zamierzasz wchodzić na lód.

Okręg Forest Preserve w powiecie DuPage oferuje proste wskazówki, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas zimowych zajęć na świeżym powietrzu.

Najlepszym zabezpieczeniem jest towarzystwo innej osoby, ponieważ może ono pomóc w nagłych wypadkach, uważa Dan Jones, wieloletni strażnik okręgowy i zastępca kierownika strażników.

„Jeśli nie jest ono możliwe, poinformuj kogoś dokładnie, dokąd idziesz i kiedy spodziewasz się wrócić”.

Aby wejść na lód, powinien być on jednolity i gruby na co najmniej 4 cale dla jednej osoby oraz na co najmniej 8 cali dla grupy. Strażnicy nie monitorują stanu lodu w rezerwatach leśnych DuPage, więc odwiedzający wchodzą na lód na własne ryzyko.

Na wypadek wpadnięcia pod lód, dobrze jest mieć ze sobą zestaw szpikulców do lodu, radzi Jones.

Na wytrzymałość lodu mogą wpływać wiatr, śnieg, deszcz, światło słoneczne, poziom wody, podziemne źródła i temperatura, i może się ona znacznie różnić nawet w obrębie jednego akwenu.

Każdy, kto wybiera się na lód, powinien nauczyć się rozpoznawać oznaki niebezpiecznych warunków. Są to:

  • Pęknięcia, grzbiety lub uskoki
  • Różnokolorowy lód, zwłaszcza ciemnoszary lub czarny
  • Lód, który wygląda na zgniły lub porowaty
  • Lód pokryty śniegiem, wodą lub błotem pośniegowym
  • Bieżąca woda lub bąbelki pod lodem

„Jeśli wpadniesz pod lód, skręć w kierunku, z którego przyszedłeś, ponieważ jest tam prawdopodobnie najmocniejszy lód” – mówi Jones.

„Połóż ręce i ramiona na nieuszkodzonej powierzchni, kopnij nogami i spróbuj wyciągnąć się za pomocą szpikulców do lodu, jeśli je masz. Po wyjściu z wody połóż się płasko na lodzie i odturlaj się od dziury.”

„Jak najszybciej udaj się w ciepłe, suche, osłonięte miejsce i zadzwoń pod numer 911”.

Wybierający się na zimową wyprawę powinni również zadbać o ubiór stosowny do pogody. Nawet łagodne temperatury mogą spowodować odmrożenia i hipotermię, schorzenia wymagające leczenia.

Objawy hipotermii obejmują dreszcze, wyczerpanie, splątanie, niewyraźną mowę i utratę zdolności motorycznych.

Oznaki odmrożeń, które najczęściej dotykają kończyn, takich jak palce u rąk i nóg, a także uszy i nos, obejmują drętwienie, biały lub szarożółty kolor skóry lub niezwykłe wrażenie woskowatej skóry.

Należy pamiętać, że niektóre osoby są bardziej podatne na przeziębienie, zwłaszcza dzieci, osoby starsze i osoby z problemami z krążeniem.

Aby chronić się jak najlepiej, należy ubierać się warstwami z bielizną odprowadzającą wilgoć i zewnętrznymi warstwami utrzymującymi ciepło. Wełna, jedwab i syntetyczny polar zatrzymują ciepło ciała lepiej niż bawełna.

Wodoodporne buty, grube skarpety, czapka i rękawiczki pomagają utrzymać ciepło kończyn. Szalik, golf na szyję lub maska na twarz ogrzeją i pomogą zakryć jak najwięcej odsłoniętej skóry. Specjalne nakładki na buty uchronią przed poślizgiem na oblodzonych szlakach.

Rejon rezerwatów leśnych w powiecie DuPage od ponad 100 lat łączy ludzi z naturą. Każdego roku ponad 6,2 miliona ludzi odwiedza ponad 60 rezerwatów leśnych, 166 mil szlaków, 6 ośrodków edukacyjnych i bierze udział w dziesiątkach programów.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer (630) 933-7200 lub odwiedź witrynę dupageforest.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: istock/gnatoutdoors/ romrodinka/ Solovyova/ gelyngfjell

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu