Połącz się z nami

News USA

39 tys USD miesięcznie za 30 minut pracy dziennie. To się nazywa luksus

Opublikowano

dnia

32-letni JP Mancini II znalazł sposób by żyć w luksusie. Zarabia 39 000 USD miesięcznie, wynajmując swoje 2 łodzie i pracuje tylko 30 minut dziennie. Zarobione pieniądze w większości inwestuje ponownie, a w planach ma zakup kolejnych dwóch statków.

Po opuszczeniu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, mając 25 lat, JP Mancini II zajął się sprzedażą samochodów w swojej rodzinnej Wirginii. W 2015 roku został zatrudniony u dealera Audi, Mercedesa i Hyundaia w Hampton i w ciągu półtora roku awansował od sprzedawcy do dyrektora generalnego sprzedaży.

Po czterech latach awansował na dyrektora generalnego salonu. Uważa, że to podczas tego okresu rozwinął głębokie wyczucie, jak kształtować doświadczenie klienta.

Jednocześnie chciał budować luksusowy styl życia, mając więcej wolnego czasu na codzienne zajęcia. Znał ludzi, którzy czarterowali prywatne łodzie i postanowił przeprowadzić badania w tym kierunku.

W 2020 roku kupił łódź Axopar za 170 000 USD, wpłacając zaliczkę w wysokości 1700 USD ze swoich oszczędności. Założył witrynę internetową, aby wyczarterować łódź, używając Google Ads do pozyskiwania klientów i pokrywania miesięcznych opłat za łódź.

W następnym roku zdecydował się na większy model. Sprzedał pierwszą łódź i kupił drugą za 400 000 USD, zaciągając kredyt bankowy na pokrycie całości kosztów.

W styczniu ubiegłego roku JP Mancini II postanowił wynająć swoją łódź wartą 400 000 dolarów. Po wystawieniu łodzi o długości 37 stóp zacumowanej w Key West na Florydzie na platformie wynajmu o nazwie Boatsetter zarezerwował 11 rejsów w ciągu miesiąca. W następnym miesiącu liczba ta podwoiła się.

Mancini opuścił salon samochodowy. W maju 2022 r. kupił drugą, mniejszą łódź do wynajęcia w Hampton w Wirginii, gdzie mieszka, zaciągając osobistą pożyczkę w wysokości 150 000 USD na pokrycie połowy kosztów statku.

Obecnie dwie łodzie Manciniego przynoszą średnio 38 800 dolarów dochodu miesięcznie.

To tylko 30 minut pracy dziennie, spędzone na zarządzaniu rezerwacjami i upewnianiu się, że kapitanowie łodzi – zatrudniani i opłacani przez indywidualnych najemców – odpowiednio konserwują jego jednostki pływające, mówi Mancini.

Pomiędzy dwiema pożyczkami Mancini płaci 6000 USD w miesięcznych ratach. Ma nadzieję, że reinwestowanie większości jego zarobków może ostatecznie przewyższyć oprocentowanie tych pożyczek.

W ciągu ostatniego roku zabrał do domu 190 000 dolarów po kosztach, które wydał na swoje łodzie – około 100 000 dolarów mniej niż zarobił u szczytu swojej pełnoetatowej kariery sprzedawcy samochodów, ale przepracował znacznie mniej godzin.

Większa łódź, zacumowana w Key West, odpowiada za większość dochodów Manciniego.

Za podróż trwającą od dwóch do ośmiu godzin pobiera od 799 do 1899 dolarów, nie licząc kosztów paliwa i napiwków. Najemcy muszą również zarezerwować kapitana, zazwyczaj z list dostarczonych przez Manciniego lub platformy wynajmu.

Platformy wynajmu zajmują się reklamą i ubezpieczeniem za opłatą. Na przykład Boatsetter zabiera od 15% do 35% przychodów z każdego rejsu.

Zamiast wykorzystać pieniądze na spłatę 550 000 dolarów pożyczek, które zaciągnął na zakup łodzi, Mancini planuje skierować je na zakup większej liczby jednostek pływających i innych możliwości inwestycji, związanych z nieruchomościami.

Mancini dąży do posiadania floty czterech statków. Dwie przyszłe łodzie chce zacumować w Hilton Head w Karolinie Południowej i St. Petersburgu na Florydzie.

 

Źródło: nbc
Foto: Mancini, istock/SeanPavonePhoto

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu