Połącz się z nami

News Chicago

To był błąd i więcej się nie zdarzy. Lightfoot przeprosiła za e-maile do nauczycieli

Opublikowano

dnia

Burmistrz Lori Lightfoot przeprosiła w czwartek za to, że pracownik kampanii wysłał e-mail na konta nauczycieli Chicago Public Schools, próbując zwerbować uczniów-wolontariuszy do reelekcji burmistrza. Sprawa wywołała kontrowersje.

E-mail został wysłany we wtorek. Zespół Lightfoot początkowo bronił swojego posunięcia, które, jak tłumaczył, „zrobiono przy użyciu publicznie dostępnych informacji kontaktowych”.

Ale przedstawiciele kampanii później zmienili kurs, mówiąc, że kampania „zaprzestanie kontaktu z pracownikami CPS” z powodu ostrożności.

Wiadomość e-mail do nauczycieli wysłała zastępca kierownika kampanii Lightfoot, Megan Crane.

Na czwartkowej popołudniowej konferencji prasowej Lightfoot nazwała ten incydent błędem popełnionym przez jednego z pracowników w „dobrych intencjach” i powiedziała, że nie było w tym „nikczemnych zamiarów… ani przymusu”.

REKLAMA REKLAMA

Burmistrz dowiedziała się o wysłanych wiadomościach dopiero po tym, jak dziennikarze zaczęli o to pytać.

Lightfoot przeprosiła dyrektora generalnego CPS, Pedro Martineza i prezesa Chicago Board of Education, Miguela de Valle.

W e-mailu do nauczycieli Crane opisał program jako „zewnętrzną” okazję do wolontariatu w kampanii reelekcyjnej burmistrza.

„Gdy wyścig się rozkręca, chcemy wzbogacić nasze biuro o coś, co nazywamy naszym programem stażowym. Czy mógłbyś podzielić się tą możliwością ze swoimi uczniami?” zapytała w e-mailu.

W zamian za wolontariat uczniowie byliby uprawnieni do zaliczenia zajęć, czytamy w e-mailu. Oczekiwano, że poświęcą 12 godzin tygodniowo na kampanię, a możliwości wolontariatu obejmowały pracę nad „kontaktem z wyborcami, uczestnictwem w wydarzeniach i nie tylko”.

Nie jest jasne, ile osób otrzymało e-mail. Lightfoot powiedziała, że jej kampania przygląda się temu.

Kilku przeciwników politycznych Lightfoot, w tym liderzy związku zawodowego nauczycieli Chicago, potępiło tę taktykę. Generalny inspektor CPS Will Fletcher powiedział, że jego biuro wszczęło dochodzenie w tej sprawie.

Zgodnie z miejskimi kodeksami etyki pracownicy miejscy, w tym nauczyciele, mają zakaz pracy na rzecz kampanii politycznych w godzinach pracy lub na terenie miasta. Obejmuje to rekrutację wolontariuszy kampanii studenckiej w szkole CPS.

Chicagowska Rada Etyki omówi tę kwestię na kolejnym posiedzeniu, zaplanowanym na 23 stycznia. Rzeczniczka generalnego inspektora Chicago, Deborah Witzburg, przekazała że jej biuro również zbiera informacje o e-mailach.

Lightfoot zapowiedziała w czwartek, że ona i jej kampania chętnie będą współpracować przy każdym dochodzeniu.

Crane nie zostanie zwolniona, poinformowała Lightfoot, mówiąc, że jest to okazja dla pracownika do nauki i rozwoju. Zwolnienie jej byłoby „łatwym” wyborem, ale nie właściwym, oświadczyła.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu