Połącz się z nami

News USA

Najlepsze miejsca pracy w 2023r. Sprawdź Top Ten portalu Glassdoor

Opublikowano

dnia

Glassdoor, portal, na którym obecni i byli pracownicy anonimowo recenzują firmy opublikował najnowszy ranking. Tegoroczna lista najlepszych miejsc pracy w USA obejmuje pracodawców z wielu branż. Cztery najbardziej reprezentowane to technologia, finanse, konsulting i nieruchomości.

Nowy ranking najlepszych miejsc pracy w 2023 r. portalu Glassdoor obejmuje pracodawców z wielu branż, w tym technologii, finansów, biotechnologii i farmacji, nieruchomości i handlu detalicznego

Gainsight, firma technologiczna, która pomaga firmom w osiąganiu trwałego wzrostu, zajęła pierwsze miejsce na liście.

Pracownicy chwalili Gainsight za jej wartości i „bycie przede wszystkim człowiekiem” nawet w obliczu niepewności gospodarczej.

Firmy technologiczne w przeszłości zaliczały się do najlepszych pracodawców na corocznej liście Glassdoor, ale Gainsight znalazł się na niej po raz pierwszy.

REKLAMA REKLAMA

Firma Gainsight uzyskała ocenę 4,7 na 5, według ponad 2 milionów recenzji na Glassdoor. To znacznie powyżej średniej oceny firmy wynoszącej 3,7.

41 firm, które znalazły się na tegorocznej liście, działa w sektorze technologicznym. Branża ta stoi w obliczu wielu zwolnień i zamrożenia zatrudnienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Firmy technologiczne, w tym Meta, Zillow, Zoom i Apple, wypadły z corocznej listy Glassdoor w tym roku.

Dyrektor generalny Glassdoor, Christian Sutherland-Wong powiedział, że zachęcające jest obserwowanie, jak firmy podwajają swoje wysiłki wspierające zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie pracowników.

Ważna jest także różnorodność, integracja, oferowane korzyści i elastyczne środowisko pracy.

Oto 10 najlepszych miejsc pracy w 2023 roku według Glassdoor:

 1. Gainsight – ocena 4,7 na 5
 2. Box – 4.6
 3. Bain & Company – 4.6
 4. McKinsey & Company – 4.6
 5. NVIDIA – 4.6
 6. Mathworks – 4.6
 7. Boston Consulting Group – 4.6
 8. Google – 4.6
 9. ServiceNow – 4.6
 10. Burger In-N-Out – 4.6

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/ nensuria

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

 • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
 • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
 • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
 • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

 • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
 • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
 • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu