Połącz się z nami

News USA

Bank Światowy ostrzega przed nadchodzącą w tym roku recesją

Opublikowano

dnia

Światowa gospodarka zbliży się w tym roku „niebezpiecznie blisko” do recesji. Jej przyczyną będzie słabszy wzrost we wszystkich czołowych gospodarkach świata – Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach – ostrzegł we wtorek Bank Światowy.

W corocznym raporcie Bank Światowy poinformował, że obniżył swoje prognozy globalnego wzrostu w tym roku o prawie połowę, do zaledwie 1,7%, z poprzedniej prognozy na poziomie 3%.

Bank Światowy pożycza pieniądze biedniejszym krajom na projekty rozwojowe.

Jeśli prognoza okaże się trafna, będzie to trzecia najsłabsza roczna ekspansja od trzech dekad, zaraz za głęboką recesją wynikającą ze światowego kryzysu finansowego w 2008 roku i pandemii koronawirusa w 2020 roku.

REKLAMA REKLAMA

Stany Zjednoczone mogą uniknąć recesji w tym roku – Bank Światowy przewiduje, że gospodarka USA zwiększy wzrost o 0,5%.

Ale globalna recesja prawdopodobnie będzie stanowić kolejną przeszkodę dla amerykańskich przedsiębiorstw i konsumentów, oprócz wysokich cen i droższych pożyczek.

Stany Zjednoczone pozostają również podatne na dalsze zakłócenia w łańcuchu dostaw, jeśli COVID-19 będzie się nadal rozprzestrzeniał lub wojna Rosji na Ukrainie się pogorszy.

Europa prawdopodobnie ucierpi z powodu słabszej chińskiej gospodarki.

W raporcie Banku Światowego zauważono również, że rosnące stopy procentowe w gospodarkach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone i Europa, przyciągną kapitał inwestycyjny z biedniejszych krajów, pozbawiając je tym samym kluczowych inwestycji krajowych.

Jednocześnie te wysokie stopy procentowe spowolnią wzrost w krajach rozwiniętych w czasie, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę utrzymuje światowe ceny żywności na wysokim poziomie.

Skutki globalnego pogorszenia koniunktury szczególnie dotkliwie odczułyby biedniejsze kraje w takich obszarach, jak Afryka Saharyjska, w której mieszka 60% ubogich na świecie.

Bank Światowy przewiduje, że dochód na mieszkańca wzrośnie tam zaledwie o 1,2% w 2023 i 2024 r., co jest tak niskim tempem, że wskaźniki ubóstwa mogą wzrosnąć.

Raport jest kolejnym po podobnie ponurej prognozie sprzed tygodnia Kristiny Georgievej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, globalnej agencji pożyczkowej.

Georgieva oszacowała w programie CBS „Face the Nation”, że jedna trzecia świata pogrąży się w recesji w tym roku.

Bank Światowy prognozuje, że gospodarka Unii Europejskiej w ogóle nie wzrośnie w przyszłym roku po wzroście o 3,3% w 2021 r.

Bank spodziewa się, że kraje rozwijające się wypadną lepiej, rosnąc w tym roku o 3,4% tyle samo co w 2022 r., choć nadal tylko o połowę wolniej niż w 2021 r.

Inni ekonomiści również przedstawiali ponure prognozy, choć większość z nich nie była aż tak tragiczna.

Ekonomiści z JPMorgan przewidują powolny wzrost w tym roku dla gospodarek rozwiniętych i całego świata, ale nie spodziewają się globalnej recesji.

W zeszłym miesiącu bank przewidywał, że spowolnienie inflacji zwiększy zdolność konsumentów do wydawania pieniędzy i przyspieszy wzrost w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/kasto80

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

  • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
  • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
  • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
  • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

  • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
  • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
  • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu