Połącz się z nami

News USA

Masz MacBook firmy Apple z lat 2015-2019? Możesz dostać odszkodowanie

Opublikowano

dnia

Jeśli kupiłeś laptopa Apple MacBook wyposażonego w określony rodzaj klawiatury w latach 2015-2019, możesz kwalifikować się do wypłaty do 395 USD w ramach ogólnokrajowej ugody zbiorowej. Sprawdź czy spełniasz  kluczowe kryteria by się zakwalifikować.

Zgodnie z dokumentami sądowymi pozew zbiorowy złożony w 2022 r. zarzuca, że laptopy MacBook sprzedawane w latach 2015-2019 zawierały wadliwe klawiatury zwane „Butterfly”.

Wada klawiatury mogła powodować „nieoczekiwane powtarzanie się znaków, brak pojawiania się liter lub znaków i/lub wrażenie, że klawisze są„ lepkie” lub „nie reagują w spójny sposób”.

Podczas gdy Apple zaprzecza wszystkim zarzutom zgłoszonym w pozwie, w lipcu osiągnięto ugodę w wysokości 50 milionów dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Pozew był pierwotnie ograniczony do uprawnionych użytkowników w ośmiu stanach, w których konsumenci wnieśli skargę: Massachusetts, Nowy Jork, Illinois, Floryda, Waszyngton, New Jersey i Michigan.

Jednak decyzja sędziego Sądu Okręgowego Północnej Kalifornii z listopada 2022 r. zatwierdziła ugodę w wysokości 50 milionów dolarów, która ma zastosowanie do nabywców określonych laptopów MacBook w całym kraju.

Więc jeśli kupiłeś MacBooka w latach 2015-2019, możesz dostać wypłatę.

Oto, co warto wiedzieć.

Co to jest klawiatura „Butterfly”?

W 2015 roku Apple wypuściło nowo zaprojektowanego MacBooka, najcieńszy i najlżejszy komputer Mac w historii, który ważył zaledwie dwa funty i ma 13,1 mm grubości.

Tak cienka konstrukcja MacBooka oznaczała „całkowite przeprojektowanie działania klawiatury notebooka”.

Według Apple mechanizm klawiatury „Butterfly” jest o 40% cieńszy niż tradycyjny mechanizm nożycowy klawiatury, ale cztery razy bardziej stabilny.

Jednak skargi i raporty wskazują, że klawiatura często działała nieprawidłowo.

Według strony internetowej 9to5 Mac, w 2020 roku Apple wycofało klawiaturę „Butterfly” i powróciło do używania standardowych przełączników nożycowych.

Ugoda o wartości 50 milionów dolarów stwierdza, że Apple zaprzecza, jakoby jakiekolwiek MacBooki były wadliwe i nie jest przyznaniem się Apple do winy lub wykroczenia jakiegokolwiek rodzaju.

Skąd mam wiedzieć, czy mój MacBook jest objęty ugodą?

Grupa objęta ugodą obejmuje wszystkie osoby i podmioty w Stanach Zjednoczonych, które zakupiły, w celach innych niż odsprzedaż, jeden lub więcej z następujących modeli Apple MacBook:

 • MacBook (Retina, 12-calowy, początek 2015 r.)
 • MacBook (Retina, 12-calowy, początek 2016 r.)
 • MacBook (Retina, 12-calowy, 2017 r.)
 • MacBook Air (Retina, 13-calowy, 2018 r.)
 • MacBook Air (Retina, 13-calowy, 2019 r.)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2016 r., dwa porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2017 r., dwa porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2019 r., dwa porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2016 r., cztery porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2017 r., cztery porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (15-calowy, 2016 r.)
 • MacBook Pro (15-calowy, 2017 r.)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2018 r., cztery porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (15-calowy, 2018 r.)
 • MacBook Pro (13-calowy, 2019 r., cztery porty Thunderbolt 3)
 • MacBook Pro (15-calowy, 2019 r.)

Jak złożyć wniosek?

Uprawnieni nabywcy otrzymali powiadomienie e-mailem lub pocztą z unikalnym identyfikatorem i numerem PIN w celu złożenia reklamacji, stwierdza strona internetowa ugody. Osoby, które nie otrzymały tej informacji, mogą złożyć wniosek tutaj.

Jednakże, jeśli nie masz pewności, czy jesteś uwzględniony w ugodzie, możesz zadzwonić do Administratora wniosków pod numer 1-855-579-1311, aby uzyskać więcej informacji.

Do rozpatrzenia reklamacji wymagany jest dowód zakupu i numer seryjny laptopa MacBook.

Jaką kwotę mogę dostać?

Kwota, jaką można uzyskać z ugody, waha się od 50 do 395 USD i zależy od tego, ile razy próbowałeś wymienić całą klawiaturę lub poszczególne klawisze.

Grupa 1: Osoby, które otrzymały dwie lub więcej części zamiennych obudowy Topcase – lub pełną klawiaturę – otrzymają płatność bez konieczności składania reklamacji, informuje strona internetowa. Maksymalna płatność dla grupy 1 wynosi 395 USD.

Grupa 2: Ci, którzy otrzymali tylko jedną wymianę obudowy Topcase, muszą złożyć wniosek o otrzymanie płatności i muszą zadeklarować, że naprawa nie rozwiązała ich problemów z klawiaturą. Maksymalna wypłata to 125 USD.

Grupa 3: Osoby, które otrzymały jedną lub więcej zamienników klawiszy, muszą złożyć wniosek o otrzymanie płatności oraz muszą zadeklarować, że naprawa nie rozwiązała ich problemów z klawiaturą. Maksymalna płatność to 50 USD.

Według administratora ugody wszelkie wymiany lub naprawy obudowy górnej lub nasadek klawiszy muszą zostać wykonane przez firmę Apple lub autoryzowany serwis Apple, aby roszczenie kwalifikowało się do wypłaty.

Kiedy upływa termin złożenia reklamacji?

Wszystkie roszczenia muszą być przesłane drogą elektroniczną, e-mailem lub pocztą ze stemplem pocztowym nie później niż 6 marca 2023 r.

Ostateczne przesłuchanie w sprawie zatwierdzenia ugody ma się odbyć 16 marca 2023 r.

Następnie Apple może kontaktować się z uprawnionymi nabywcami w celu uzyskania informacji, jak otrzymać płatność.

Więcej informacji na temat ugody można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Konev Timurhapabapa/ Prykhodov

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

 • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
 • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
 • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
 • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

 • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
 • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
 • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu